Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα




ZoZeFiNa

Active Member
9 Ιανουαρίου 2013
38
0
Athens
Οχι δε μιλαω για σκυλοπαρκο... μιλαω για ενα απλο παρκο.. Αλλωστε ποσα σκυλοπαρκα εχει η Αθηνα ?
Κοντά μου ξέρω 4, Χολαργό, Αγία Παρασκευή, Παπάγου και Αμπελόκηπους. Συν της Φιλοθέης που όμως δεν είναι περιφραγμένο.. Αν το ψάξετε πιστεύω θα βρείτε και αλλού! :D
 




ZoZeFiNa

Active Member
9 Ιανουαρίου 2013
38
0
Athens
Στο πάρκο πίσω από τον Κωνσταντινίδη επί της Μεσογείων, βασικά η είσοδος του είναι σε μια κάθετο (συγνώμη, δεν ξέρω πως λέγεται, ημασταν επίσκεψη και μας είπαν για το παρκο και πήγαμε, πριν καναδυο χρόνια ) έχει χώρο που τα αφήνουν ελέυθερα και παίζουν, είναι ανοιχτός από μια πλευρά (προς το πάρκο), αλλά ελεγχόμενος.. Εντάξει δεν είναι εντυπωσιακό αλλά πιστεύω για να ξεδώσουν λίγο είναι μια χαρα!
 






betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
48
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Σήμερα στη βόλτα με το Σάντσο και με ένα φίλο με τα δυο ντόμπερμαν του, συναντάμε ένα ζευγάρι με δύο σκυλάκια. Είναι όλα λυτά και μυρίζονται ήρεμα και καλά. Τα ντομπ κολλημένα στον ιδιοκτήτη τους. Ρωτάει η κοπέλα τι ράτσα είναι. Της απαντάει το παιδι και λέει αυτή ξαφνιασμένη, Αχ, τι μου το πες; Tώρα τρόμαξα!!
Της λέω, πριν το μάθεις ήσουν χαλαρή και με το όνομα τρόμαξες;;
-Μα δεν ισχύουν όλα αυτά που λένε για αυτά;

Toυ είπα από δω και στο εξής να λέει ότι είναι κανίς.
 


anodinos1

Well-Known Member
10 Νοεμβρίου 2011
189
2
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Χθες το πρωί χαλαρή βολτουλα με μια φίλη και με τα σκυλιά μας, περάσαμε από ένα παρκακι και κανανε το ολέθριο σφάλμα τα σκυλιά να πατήσουν στο χόρτο και να κάνουν το ψιλό τους, μια κυράτσα άρχισε να ωρύεται, ότι και να της έλεγα τα δικά της αυτή. Την άρχισα στα γαλλικά και να έρχεται και ο γιος και ζητά το λόγο και να απειλή να φωνάξει τη Δημοτική Αστυνομία την φωνάζω τελικά εγώ. Μόλις ήρθαν άρχισε να λέει τα δικά του κάθομαι και ακούω μόλις τελειώνει τους λέω γιατί δε λες στο κύριο ότι οι πινακίδες είναι παράνομες και έχω κάθε δικαίωμα να είμαι εδώ με την μόνη υποχρέωση να μαζεύω το περιττώματα του σκύλου και να είναι δεμένος και άρχισαν τα να ξέρεται εεεεεεεεεεεεεε οοοοοοοοοοοοο αααααααααααααααα ο τύπος κατάλαβε τι παίζει ζήτησε συγγνώμη από εμάς και άρχισε να τσακώνεται με την Δημοτική. Σκύλος - Δημοτική 1-0 .
 


Anesidora

Well-Known Member
21 Ιουλίου 2012
504
5
Χτες το βράδυ περπατούσαμε σε κεντρικό πεζοδρόμιο της πόλης. Περνάει από δίπλα μας ένας άντρας και με πολύ υφάκι και αγένεια μου λέει "Άμα μου ορμήσει ο σκύλος σου πώς θα μπορέσεις εσύ να τον σταματήσεις!" Σταματάω και τον ρωτάω "Γιατί να σας ορμήσει, σκέφτεστε να με χτυπήσετε?". Σηκώθηκε και έφυγε χωρίς να απαντήσει. :rolleyes:
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Χαχαχαχαχα,κλασσικά!!!Πάντως γενικά πολλοί άνθρωποι δεν την παλεύουν.Πριν μια βδομάδα καθώς περπατούσαμε στο πεζοδρόμιο με τον Φρέντυ περνάει τάπα ένα μηχανάκι (τα γνωστά με την εξάτμιση που την ακούς 2χλμ πριν έρθει :p ) και καθώς περνάει δίπλα μας αρχίζει και γαυγίζει ο πιτσιρικάς που το οδηγούσε και συνέχισε μέχρι να στρίψει 500m πιο κάτω :lol:
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Χαχαχαχαχα,κλασσικά!!!Πάντως γενικά πολλοί άνθρωποι δεν την παλεύουν.Πριν μια βδομάδα καθώς περπατούσαμε στο πεζοδρόμιο με τον Φρέντυ περνάει τάπα ένα μηχανάκι (τα γνωστά με την εξάτμιση που την ακούς 2χλμ πριν έρθει :p ) και καθώς περνάει δίπλα μας αρχίζει και γαυγίζει ο πιτσιρικάς που το οδηγούσε και συνέχισε μέχρι να στρίψει 500m πιο κάτω :lol:

Aμόλα λιγο καλουμπα στον Φρεντυ Κρουγκερ....
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Πριν μια βδομάδα καθώς περπατούσαμε στο πεζοδρόμιο με τον Φρέντυ περνάει τάπα ένα μηχανάκι (τα γνωστά με την εξάτμιση που την ακούς 2χλμ πριν έρθει :p ) και καθώς περνάει δίπλα μας αρχίζει και γαυγίζει ο πιτσιρικάς που το οδηγούσε και συνέχισε μέχρι να στρίψει 500m πιο κάτω :lol:
Προσπαθούσε να ''επικοινωνήσει''(ήταν και η εξάτμιση)...
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Βόλτα σήμερα με τον δουκα σε κεντρικό δρόμο ,σε κάποια φάση περνάω απέναντι που έχει κατάστημα της Vodafone να πληρώσω λογαριασμό και ακούω απο ψηλά μια φωνή γυναικεία να φωνάζει. ....κυρία...πάρε το σκύλο απο μπροστά μου ...τρώω...εεεεεε;;;;;;;; Σηκώνω το βλέμμα και αντικρύζω μια γυναίκα στον πρώτο όροφο να είναι ακουμπισμένη στα κάγκελα ,να κρατάει τάπερ και να τρώει (το τάπερ να είναι έξω απο τα κάγκελα) μετα το πρώτο σοκ της λέω ,,,δε πας καλά ...και αυτη συνεχίζει να με λούζει .τι λες ;της απαντάω δεν πάω πουθενά ,θα φωνάξω την αστυνομία ,σε δημόσιο χώρο θα με απαγορέψεις να περνάω με τον σκύλο μου; Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό απο τα νεύρα μου ,ώσπου βγήκε ένας καταστηματάρχης και μου είπε ότι είναι τρελή. Δίνω τόπο στην οργή και πηγαίνοντας παρακάτω συναντώ δυο συμπαθητικούς γεράκους να σχολιάζουν μεγαλόφωνα...λυκοσκυλο είναι γερμανικο και να με κοιτάνε στα μάτια να επιβεβαιώσω τη ..πετυχεσά στη μαντεψιά .ναι τους λέω ,,,,,τι τόθελα,,,,,και τώρα τι το θέλεις αυτό; Τι σου χρησιμεύει;και εγώ λέει ο ένας είχα 400 πρόβατα και είχαμε 4 σκυλια αλλά μας κάνανε δουλειά ,πέφτανε και τα 4 πάνω στον λύκο και τον ξεσκίζανε. Και πόσο σου κοστίζει σε φαΐ και μπλα μπλα ,,,,τουλάχιστον δεν ήταν αγενείς.
 


KaterinaSp

Well-Known Member
8 Ιουνίου 2012
390
174
Ηράκλειο
Έπρεπε να απαντήσεις: Το θέλω για να με φυλάει από αυτούς που με ενοχλούν στη βόλτα μου, και το κάνει καλά. Να δεις για πότε θα στρίβανε :cool:
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Συμπαθητικοί ήταν μωρέ.απλά παλιά μυαλά. Και είχαν όρεξη για κουβέντα αλλά βιαζόμουν.η άλλη ,η σαλεμένη με το τάπερ με σύγχυσε.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Στην καθιερωμένη μας απογευματινη βόλτα ειπα να παω με το μωρο (aka τουτού) να παρω την ασφάλεια απο την εταιρια και να μαζι με τη μικρή σκατουλα να παμε βολτα κέντρο Πατρας, που ειχε χορους και πανηγύρεις ενόψει καρναβαλιου (κατεβαίνουν οι σχολες χορού της πατρας σε μια παρελαση στους κεντρικους δρόμους ως την κεντρικότατη πλατεία της πολης). Ευκαιρια λοιπόν να δουμε κόσμο...
Στην πρώτη βολτα ειδαμε μια ποιμενικιά ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ που εκατσε κατω να την μυρισει η σελ, αλλά η δικιά μου αποφασισε να της γαυγισει μπας και παιξουν με το θηρίο. Προχωρώντας με σταματησε μια κυρια στα 50 περιπου, με ενα ημίαιμο για να μου πει ότι ειχε 3 γιορκις παλια και στο τελευταίο εκανε ευθανασία στα 17 του!!! Και εκει που λέω τώρα θα φριξω, εμεινα με το στόμα ανοιχτό για τις απόψεις της, την υπεροχη κυνολογική της αντιληψη και μου εδειξε και φωτογραφιες του ημιαιμου της, όταν ήταν ακομα παρατημένο σε βουνό της αττικης επειδη είχε ψωρα (προχωρημένη)... Τον μαζεψε και τον θεραπευσε και εγινε ενας κουκλος...
Εκει λοιπόν που λέω "τι ωραία που εξελιχθηκε η βολτα" μας πλησιάζει ενα σκυλί μεγαλύτερο σε ογκο από ροττ με στηθόλουρο και το λουρι του να κρεμεται. Μας πλησιαζει, γρυλιζοντας και βάζουμε τα σκυλια ακρη μην εχουμε δράματα. στα 10 μέτρα διακρίνεται η ιδιοκτητρια να μας λέει "δεν θα σας κανει τπτ"... όσο το σκυλι μας γρύλλιζε... Βαζω τις φωνες "πού πατε έτσι? απαγορευεται... μαζεψτε το λουρι και το σκύλο" για να μας βρισει κιόλας οτι το σκυλι της ειναι πολύ πειθαρχημένο και υπάκουο! Μετά ειδαμε και εναν 20αρι με ενα σκυλι αγνώστου φυλης που μάλλον ήταν ελκυθροσκυλο γιατι τον εσερνε με το ποδήλατο (παιδικό μικρό ποδήλατο... όχι ποδήλατο αναλογο του υψους του).

Τους εκοψαν τα φαρμακα από τον ΕΟΠΠΥ και εχουν χαζέψει ολοι τελικα... δεν εξηγείται!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Τι ήθελες και εσύ να πας στους χορούς και στα πανηγύρια ?..πήγαινε μέχρι την ΕΒΓΑ :p
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τι ήθελες και εσύ να πας στους χορούς και στα πανηγύρια ?..πήγαινε μέχρι την ΕΒΓΑ :p
Ανοιξε το τριωδιο και εχουν αμολησει ολοι οι τρελοι! Εχεις δικιο!!! χαχαχα
 




Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78