Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Κυβελη;
με την ιστορια σου μου θυμησες εκεινους που δηλωνουν οτι...
«αν δεν ειναι... Πχ κοκερ, δεν ειναι σκυλος»
οπου θελω να ελπιζω οτι με αυτη την υπερβολη δηλωνουν το παθος τους για τη φυλη...
Συνηθως απλα δηλωνουν το παθος τους, η συγκεκριμενη κυρια ομως απλα δεν ειχε ιδεα απο σκυλους τους ψιλοφοβοταν και σιχαινοταν κ απλα για καποιο λογο θεωρουσε οτι τα λαμπραντορ ταιριαζουν με τα ρουχα της...
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Συνηθως απλα δηλωνουν το παθος τους, η συγκεκριμενη κυρια ομως απλα δεν ειχε ιδεα απο σκυλους τους ψιλοφοβοταν και σιχαινοταν κ απλα για καποιο λογο θεωρουσε οτι τα λαμπραντορ ταιριαζουν με τα ρουχα της...
Σαν τις ομοιομορφες χρωματιστες θηκες βιβλιων στις «βιβλιοθηκες» των νεοπλουτων...
Πικρα...
 


blackpit35

Well-Known Member
19 Απριλίου 2011
374
0
Kalamata
Δηλώσεις θαυμασμού για τον μπούλη μου από εξαιρετικά εκστασιασμένο πλήθος :
Ποδηλάτης περνάει από δίπλα μας, τον κοιτάζει και αναφωνεί..ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ :eek:!! συμπληρώνωντας εγώ...Χριστέ μου και όλοι οι Άγιοι μαζί Ελέησων και σώσον ημάς!!:D
Παιδάκια πλησιάζουν με πρόθεση να τον χαιδέψουν...υστερική μάνα από το μπαλκόνι! ΜΗΗΗΗ ! Φύγεται από εκεί!! Αντωνάκη φύγε από εκεί δεν βλέπεις ότι το σκυλί είναι άγριο και δαγκώνει;! Διάγνωση από το μπαλκόνι!!
Παιδάκια τα οποία τα πλησιάζω εγώ αυτήν την φορά (τα θέλει ο :culo: μου χμμ)...και συγκεκριμένα ένα κοριτσάκι με τον που τον βλέπει αρχίζει να φωνάζει...ΒΟΗΘΕΙΑ!! Βγαίνει όλη η φαμίλια της έξω να δει τι έγινε, την ρωτάνε τι συμβαίνει...και η απάντηση της μικράς...ο κύριος (εγώ δηλαδή) έχει μαζί του 1 γουρουνάκι!! (ο Έκτωρας μου..γουρουνάκι) και αυτή τα φοβάται ΠΟΛΥ τα...γουρουνάκια :pig:!!Φυσικά σκάσαμε στα γέλια!!
Κυρία από το μπαλκόνι του 2ου ορόφου με σκυλάκι το οποίο γάβγιζε στον δικό μου όταν περνούσαμε κάτω από την πολυκατοικία τους...ΠΑΡΕ το σκυλί σου και μην ξαναπεράσεις από εδώ γιατί αγριεύει το δικό μου και θα πέσει από το μπαλκόνι !! Χαμογελώντας και χωρίς να εκφέρω γνώμη και άποψη..αποχωρίσαμε!!
Λοιπά και διάφορα σχόλια, από ενήλικες και ανήλικους :
Το σκυλί αυτό είναι πάρα πολύ ΚΑΚΟ!!
Άμα σε δαγκώσει θα σου σπάσει το κόκκαλο!!:eye:
Έχω δει τέτοια σκυλιά και είναι πολύ δυνατά, τα pitbull δεν φτουράν 1 μπροστά τους!! (Ποια pitbull εδώ μιλάμε για τον Superdog!)
Να μην αφήνεις ΚΑΝΕΝΑΝ να το χαιδεύει, θα γίνει φλούφλης ο σκύλος!! (Ούτε να τον κοιτάνε δεν τους αφήνω!)#-o
Να τον κρατάς δεμένο στο μπαλκόνι κάνα 2 ώρο την ημέρα για να καταλάβει ότι εσύ είσαι το αφεντικό!! (Για να είμαι σίγουρος τον δένω 3-4 ώρες, i am the BOSS!)*hail*
Και άλλα πολλά!! :-({|=:smile:
 


Pintsie

Well-Known Member
Banned
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Να μην αφήνεις ΚΑΝΕΝΑΝ να το χαιδεύει, θα γίνει φλούφλης ο σκύλος!! (Ούτε να τον κοιτάνε δεν τους αφήνω!)
αυτό το άκουγα επί 3 μήνες (τους πρώτους που τον είχα φέρει σπίτι) από ΠΟΛΛΑ άτομα που το έπαιζαν γνώστες!
 




katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Tις προαλλες περασε ενας περιεργος κατω απο το σπιτι μαζι με το σκυλο του και η Φοιβη μου αρχισε να γαυγιζει ,αυτος αντι να φυγει καθισε κατω απο το μπαλκονι και φωναζε " Σουτ ,σταματα" με νευρα με αποτελεσμα να μου την τσιτωνει περισσοτερο !! Βγαινω στο μπαλκονι τον κοιταω ,κουναω το κεφαλι ,λεω Σιωπη στη Φοιβη και μπαινουμε μεσα ... δε τη παλευε ο τυπος !
 
Last edited:


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
Πριν 1 βδομάδα καθώς βολτάραμε με την μικρή περνάμε δίπλα από μια οικογένεια με 2 μικρά παιδάκια 4-5 ετών και γυρνάει η μάνα και λέει στον σύζυγο : "αυτά τα μικρόσωμα δαγκώνουν απίστευτα και είναι σπαστικά μέχρι αηδίας,μάζεψε τα παιδιά γρήγορα μην πάθουμε κανένα κακό !" .Αυτά τα παιδιά τι να μάθουν από τέτοιους γονείς ;
 


Baloo

Well-Known Member
7 Αυγούστου 2011
179
2
13
Κρήτη
Αυτά τα παιδιά τι να μάθουν από τέτοιους γονείς ;
Θα μάθουν ότι τα ζώα είναι γεμάτα αρρώστιες και μικρόβια, είναι επίκινδυνα και τρώνε ανθρώπους. Δεν είναι λίγες οι φορές που έχω δει ανθρώπους να "κοκκαλώνουν" στο δρόμο επειδή βλέπουν μπροστά τους ένα... κουτάβι. Το είδα και χθες που πήγαμε τη balloo βόλτα στο πάρκο. Ένα κορίτσι (20 χρονών θα 'τανε) είδε την κουταβίτσα στα χέρια του άντρα μου και πάγωσε, έπιασε σφιχτά τη φίλη της και έφυγε γρήγορα με τον τρόμο ζωγραφισμένο στα μάτια της! Αυτά είναι τα παιδιά που νομίζουν ότι το κοτόπουλο πανέ είναι δέντρο και ο σκύλος άγριο θηρίο της ζούγκλας...
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
36
Ξεσσαλονίκη
Μπαινω τις προαλλες στο video club της γειτονιας μαζι με τον Καρλος, αφου διαλεξα τις ταινιες και ο Καρλος ηταν κυριος, τον χα'ι'δεψαν κ κανα δυο κοπελες, παω στο ταμειο. Λιγο πριν φυγουμε ηρθε μια κυρια με το 10χρονο παιδακι της διπλα μας, χωρις να μου πει τπτ την ακουω που λεει στο μωρο, "χα'ι'δεψε το αν θελεις", "καλυτερα οχι" λεω εγω, γιατι ο Καρλος δεν τα παει ιδιαιτερα καλα με τα παιδακια και νευριασα που εδωσε ΑΥΤΗ την αδεια να χα'ι'δεψει το παιδι της τον σκυλο ΜΟΥ. Αν με ρωτουσε θα το αφηνα το παιδακι, λεγοντας του πως να χα'ι'δεψει το σκυλι. Με το που ειπα "οχι" αρπαξε το παιδι, το κολλησε πανω της και πηγαν αρκετα μετρα πιο διπλα.
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Τα μαυρα σκυλια ειναι μονο αρσενικα.
Αυτο μου το ειπε μια υποψηφια νοικαρα της μανας μου βλεποντας τη Σκαρλετ κ λεγοντας της
«που'σαι ρε φιλε»
η υποψηφια απεριφθη απο εμενα λογω βλακειας...:p

παντως οι 9 στους 10 μου τη λενε αγορι...
Μονο ενας χθες που τρεχαμε στο δασος μου την ειπε κουκλα...
Μονο που δε τον φιλησα τον ανθρωπο...:p
 








Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εμένα τη Λάρα όλη την ώρα της λένε "Τι όμορφος σκύλαρος είσαι εσύ"
και μόλις λέω κοριτσάκι είναι λένε "πωπω τόσο μεγάλο σκυλί και είναι θηλυκό" :cool:
Που να βλέπανε δλδ κανένα θηλυκό 60+ κιλά...εμείς μόνο 28 κιλά και δεν έχουμε δικαίωμα στη θηλυκότητα :p
 










Status
Κλειδωμένο θέμα