Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα


russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Βγηκαμε μενα φιλο μια φορα που χει ντογκ ντε μπορντο και οταν το σταματησε μια κοπελα και της απαντησε στην ερωτηση τη ρατσα ειναι?Του λεει"Τι μπορντο αυτο ειναι κανελι":eek:
Απο τα πιο κορυφαια!!!:xD:
 




mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
Εμενα παλι οταν βγαινω με τον ΓΠ τον μη κοινωνικοποιημενο που δας ελεγα.... αλλαζουν πεζοδρομιο , ουτε μια παρατηρησουλα , ουτε κιχ , κατι ρε σεις , να τα παρω στο κρανιο , στο χιλιομετρο βλεπουμε ανθρωπο Ρε γαμωτο
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Πάντως εχτές ένιωσα πολύ περήφανη για τη Λάρα μου!
Μου είπαν ότι είναι από τα πιο όμορφα....πιτ-μπουλ που έχουν δει!!!!!!!!!!!!!!
έμεινα με το στόμα ανοιχτό και άρχισα να τραυλίζω ότι δεν είναι πιτ-μπουλ, τα πιτ-μπουλ δεν είναι καθόλου έτσι, δεν έχουν καμία απολύτως σχέση. Πρέπει να είχα ύφος τρελής γιατί ο άνθρωπος έδειξε σοκαρισμένος και μου ζήτησε συγγνώμη....
Τι να κάνω όμως κι εγώ, μου ήρθε εντελώς ξαφνικό...το χειρότερο που είχα ακούσει μέχρι τώρα ήταν κοπλιμέντα για το όμορφο Ακίτα μου...αλλά όχι και πιτ-μπουλ!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.522
772
Ξεσσαλονικη!!!
χαχαχαχα!!!!!αντε εμενα να το πουν πιτ,αλλα εσενα!!!!!!!!!χαχαχαχαχα!!!!το χειροτερο που μου τον εχουν πει ,ειναι ροτβαιλερ....απλα ρωτησα αν εχει δει ποτε του κ μου ειπε οτι ειχε....μετα απλα εφυγα.....
 








agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
(το παρακάτω δεν ανήκει στις...ενοχλήσεις...:p)

Κάθε πρωί καθώς επιστρέφω με τη Ρούνη από την πρωινή μας βόλτα σταματάω στο φούρνο.
Συνήθως δεν της δίνουν και πολλή σημασία, μόνο κάτι του τύπου "αχ, ένα σκυλάκι..."

Σήμερα λοιπόν, όπως περίμενα στο παράθυρο (γιατί από εκεί μου δίνουν το ψωμί....), σταματάει ένας μπαμπάς με το μωρό του, το οποίο θα'ταν δε θα'ταν τριών μηνών (νομίζω, γιατί δεν τα πάω και πολύ καλά μ'αυτά...). Κατεβαίνει από το ποδήλατο του, με τον μπέμπη στην αγκαλιά και με ρωτάει α) αν μπορεί να την χαϊδέψει και β) πως τη λένε...(ούτε αν δαγκώνει ούτε τίποτε παρόμοιο...).
Και η Ρου, όπως ήταν, άρχισε να γλύφει τα πατουσάκια του μωρού, κι αυτό να γαργαλιέται και να γελάει...και δως του ξανά...
Και να λέει ο μπαμπάς στο μωρό..."κοίτα ένα καλό σκυλάκι..., κοίτα ένα ωραίο σκυλάκι..."

Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...Πόσοι γονείς θα άφηναν ένα άγνωστο σκυλί να γλύψει τα πατουσάκια του (μηνών) μωρού τους???
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα...Πόσοι γονείς θα άφηναν ένα άγνωστο σκυλί να γλύψει τα πατουσάκια του (μηνών) μωρού τους???
Πολλοι... ευτυχως.
 


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Πολλοι... ευτυχως.
Nαι αν εννοεις πολλους εμας που ειμαστε εδω μεσα :p

Eιμασταν μια φορα στο παρκο κ ηταν μια οικογενεια μπαμπας ,μαμα ,θεια και ενα αγορακι ισα που περπαταγε ...λεει ο μπαμπας:
-αχχ κοιτα 2 σκυλακια ,παμε να τα χαιδεψουμε
και η μαμα :
-μη τυχοοον!!!
θεια :
- δε κανει ρε μη κανεις βλακιες
μπαμπας με μωρο αγκαλια ερχεται προς τα μας φωναζοντας:
- βρε αι παρατηστε μας θα το κανετε το μωρο φλουφλη σαν τα μουτρα σας !
(τις ξεφτελισε βεβαια μπροστα μου ,δεν ηταν σωστο να τις μιλησει ετσι αλλα εκεινη την ωρα με επιασε γελιο) και ηρθαν τις χαιδεψαν, τους δωσανε φιλακια ,το μωρακι γελουσε και φυγανε .
Το αγορακι το ξαναειδα οποτε δεν επαθε τιποτα απο τα "μικροβια" μας ,επεζησε :p
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Δεν εννοω εμας...
Παντως αν αθροισω νεους γονεις που εχουμε συναντησει με τα παιδια τους , το μεγαλυτερο ποσοστο αφηνει τον Ντιεγκο να τα γλυψει μεχρι και στη μουρη. Ισως ειναι το λευκο ή ειμαστε τυχεροι... δεν ξερω.
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Εμένα πρώτη φορά μου συνέβη...γι'αυτό και το ανέφερα...
Όχι ότι άλλες φορές...σπέρνουμε τον τρόμο...
Αλλά μια...διστακτικότητα την έχω συναντήσει...
Ειδικά τώρα το καλοκαίρι που γίνεται χαμός από κόσμο, βλέπω κατά τη διάρκεια της βόλτας, πολύ συχνά, να...εκσφενδονίζονται στην απέναντι μεριά του δρόμου, λες και περνάει κανένας κροκόδειλος...
Και δεν μιλάω για οικογένειες με μωρά, αλλά και με παιδιά διαφόρων ηλικιών..
Και αναφέρομαι στη Ρούνη, η οποία είναι ο ορισμός της χαδιάρας...

Μακάρι πάντως να είναι όπως τα λες Αμαλία...
Γιατί όλα ξεκινούν από την οικογένεια....
 


MANOY

Well-Known Member
13 Μαρτίου 2008
1.168
0
35
Ηρακλειο Κρητης και Αθηνα
Θα συμφωνησω με την Αμαλια! Εχω πεσει κ εγω απο τα συννεφα γιατι ειχα περιπου 3-4 χρονια να βγαλω σκυλο βολτα, αλλα οντως πλεον οι νεοι γονεις πλησιαζουν και προσπαθουν ακομα και αν ειναι επιφυλακτικα τα παιδακια τους να τα κανουν να νιωσουν ανετα με το σκυλο! Μπραβο τους εχω να πω εγω πολλα μπραβο!!!
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Πριν από μια βδομάδα σε καφετέρια στις πηγές του Αχέροντα, κάθομαι ήσυχος με το Μαυράκι μου και το Γκριζάκι μουδίπλα μου. Έρχεται ένας τυπάκος σα να βγήκε από βιντεοταινία με τον Ψάλτη με λευκό παντελόνι, λευκό ψάθινο παπούτσικαι ριγέ μπλέ λευκή μπλούζα και μάς κοιτάει. Συνέχισα να τρώω το παγωτό μου και δεν του έδινα σημασία. Μετά από λίγο ξεκινάει τον εξής διάλογο:
(δεν ήθελε πολύ να καταλάβω ότι αναφερόταν στο Μαυράκι)
-Λάσυ είναι;
-Βέλγικος Λύκος
-Πόσο είναι;
-7
-Αγόρι;
-Θηλυκό
-Αααα θηλυκό!! Κάθε πότε την ζευγαρώνεις;
-Κάθε ποτέ.
-Στειρωμένη;
-Όχι
-Γιατί δε τη ζευγαρώνεις τότε, αφού θέλει να γίνει μανούλα;
-Δε θέλει. (Και μιας κι ήμουν πολύ απότομος είπα να το ελαφρύνω λίγο :D) Δεν ενδιαφέρεται για το σεξ.
-Θέλω να πάρω κι εγώ ένα αλλά θα το ζευγαρώσω;
-Γιατί;
-Για να δουν τα παιδιά μου τα μωρά.
](*,):cura:](*,)
-Και πώς θα επιλέξεις μετά ανθρώπους να τα δώσεις;
-Όποιος θέλει θα έρθει να πάρει.
Σε 'κεινο το σημείο έγινε μια μικρή διακοπή κι ήρθε η κοπέλα μου με τη Λούσυ.
-Δικό σου είναι και το Ντόπερμαν;
-Ροτβάιλερ είναι.
-Ε καλύτερα δε θα τρελαθεί να σας φάει κιόλας.

ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΕΦΥΓΑ ΕΞΑΛΛΟΣ. Δεν αρπαχτήκαμε βέβαια, αλλά δεν καταλάβαινε με τίποτα κι επέμενε στο καραμελάκι πως τα παιδιά πρέπει να δουν το ''θείο δώρο της γέννησης''.

Φεύγοντας τον προσκάλεσα στο φόρουμ να ενημερωθεί. ΜΑΚΑΡΙ να μπει :D:D:D:D:D
 






Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Επ ! Grifos κατεβήκατε προς τα μέρη μας και δεν είπατε τίποτα !!! Ντροπή σας!!! :)
ήρθα ανάποδα από Θεσσαλονίκη κι έμεινα σε φίλους λίγο Γιάννενα, λίγο Θεσπρωτία. Πέρασα απ' τα μέρη σας αλλά όλοι είχαν πάει διακοπές και φορητό ίντερνετ δεν έχω αλλιώς θα σας είχαμε πει με τα τρελοκόριτσα μου και γειά και καφέ :)
 




Status
Κλειδωμένο θέμα