Yιοθετήθηκαν!!


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Νάντια είναι ένα ημίαιμο ροτβαιλερ 3,5-4 χρονών. Ζει με τον Φρέντυ και είναι πολύ αγαπημένοι. Είναι ένα καταπληκτικό πλάσμα που δεν εμπιστεύται αμέσως, αλλά όταν το κάνει λατεύει και προστατεύει τους ανθρώπους που θεωρεί δικούς της. Της αρέσουν οι βόλτες και το τρέξιμο και είναι ήσυχη, γαβγίζει μόνο όταν χρειάζεται για να προειδοποιήσει για κίνδυνο. Έχει ανάγκη μια οικογένεια να την αγαπήσει και να την φροντίσει γιατί ζει προσωρινά με την οικογένεια του Fazoo.

Πληροφορίες: 6982977330, [email protected], www.fazoo.gr

Δώρο σε όποιον την υιοθετήσει ένα μάθημα εκπαίδευσης (ισχύει εντός Αθηνών)

[video=youtube;dM2IRsch0bQ]http://www.youtube.com/watch?v=dM2IRsch0bQ[/video]
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Ο Σμοκυ ειναι ενας αρσενικος ημιαιμος λυκοσκυλακος περιπου 6 μηνων. Υγιεστατος, αποπαρασιτωμενος κ εμβολιασμενος. Θα γινει μεσαιο μεγεθος, περιπου 20-25 κιλα. Ησυχος, φιλικος κ παιχνιδιαρης.

Τηλ για Υιοθεσια: 694 4949741
www.friendsofanimals-nf.com

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Σκάρλετ ειναι μια θηλυκια κουταβιτσα περιπου 6-7 μηνων. Υγιεστατη, αποπαρασιτωμενη κ εμβολιασμενη. Θα γινει μεσαιο μεγεθος, περιπου 15-20 κιλα. Ησυχη, φιλικη κ παιχνιδιαρα.

Τηλ για Υιοθεσια: 694.4949.741
www.friendsofanimals-nf.com

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Υβόννη ειναι μια θηλυκια σκυλιτσα 1ος ετους, υγιεστατη, εμβολιασμενη κ στειρωμενη. Ειναι περιπου 15 κιλα κ δεν μεγαλωνει αλλο. Ειναι πολυ φιλικη, παιχνιδιαρα, αγαπησιαρα κ καλοβολη.

Τηλ Για Υιοθεσια: 694 4949741
Filozoikos Friends of Animals Nea Filadelphia - Athens Greece

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Μάνια ειναι μια θηλυκια σκυλιτσα το πολυ ενος ετους.
Ειναι μεσαιο μεγεθος περιπου 20 κιλα. Ειναι παρα πολυ φιλικη κ χαδιαρα με τους ανθρωπους κ παιχνιδιαρα με αλλα σκυλακια. Ειναι υγιεστατη, εμβολιασμενη κ στειρωμενη.

Τηλ για Υιοθεσια: 694 4949741
www.friendsofanimals-nf.com

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκαν

Τρια πανεμορφα αρσενικα σκυλακια περιπου 8.5 μηνων. Ο Άραμις, ο Νταρντανιαν κ ο Άθως. Υγιεστατα, εμβολιασμενα κ αποπαρασιτωμενα. Θα γινουν μεσαιο μεγεθος 15-20 κιλα το πολυ. Θα δοθουν με συμβολαιο Υιοθεσιας, Βιβλιαριο Υγειας κ Μικροτσιπ.

Τηλ για Υιοθεσια 694 4949741
Filozoikos Friends of Animals Nea Filadelphia - Athens Greece

Άραμις


Άθως


Νταρντανιάν
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Ρέιτσελ είναι μια γλυκυτατη σκυλιτσα περιπου 1ος ετους. Μεσαιο μεγεθος, περιπου 18-20 κιλα. Ειναι πολυ χαδιαρα, φιλικη κ παιχνιδιαρα με τα αλλα σκυλακια. Ειναι υγιεστατη, εμβολιασμενη κ στειρωμενη. Θα δοθει με Συμβολαιο Υιοθεσιας, Βιβλιαριο Υγειας κ Μικροτσιπ.

ΤΗΛ: 694.4949.741
Filozoikos Friends of Animals Nea Filadelphia - Athens Greece

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Ο Ζώης ειναι ενα αρσενικο σκυλακι ημιαιμο γκριφον το πολυ ενος ετους. Ειναι περιπου 18-20 κιλα, ντελικατος κ πολυ καλοκαρδος. Τα παει περιφημα με αλλα σκυλακια κ λατρευει τους ανθρωπους. Ειναι ενα δυνατο κ γεματο ενεργεια σκυλακι που λατρευει τις βολτες κ τα παιχνιδια.
Ειναι υγιεστατος, εμβολιασμενος κ αποπαρασιτωμενος. Θα δοθει στειρωμενος, με Βιβλιαριο Υγειας κ τσιπαρισμενος.

ΤΗΛ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ: 694 4949741
Filozoikos Friends of Animals Nea Filadelphia - Athens Greece

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Ρίτα είναι μια θηλυκιά σκυλίτσα περίπου ενός έτους. Ειναι ένα γλυκύτατο σκυλάκι περίπου 15-18 κιλά.
Πολύ ήσυχη κ φιλίκή με τους ανθρώπους κ με άλλα σκυλάκια.
Είναι υγιής, εμβολιασμένη κ στειρωμένη.
Θα δοθεί με Συμβόλαιο Υιοθεσίας, Βιβλιάριο Υγείας κ microchip.
Τηλ για Υιοθεσια: 694.4949.741
Φιλοζωικός Σύλλογος Ν.Φιλαδέλφιεας #25700/2005
www.friendsofanimals-nf.com

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

H Greta ειναι μια πανέμορφη καλλονή μόλις 10 μηνών. Βρέθηκε μαζί με τα αδερφάκια της το Καλοκαίρι του 2011. Υιοθετήθηκε απο μια Οικογένεια που προφανώς έχασε σύντομα το ενδιαφέρον της κ την παραμελούσαν με αποτέλεσμα μετα απο 7 ολόκληρους μήνες να επιστρεψει πάλι στο Καταφύγιο.
Η Γκρέτα ειναι ενα γλυκύτατο πλάσμα, πολύ αγαπησιαρικο κ εκδηλωτικο με τους ανθρωπους, αναζητα την συντροφια απο άλλα ζωακια.
Ειναι υγιεστατη, εμβολιασμενη κ στειρωμένη. Ειναι περιπου 20 κιλα κ δεν μεγαλωνει άλλο.
Θα δοθει με Συμβολαιο Υιοθεσιας, βιβλιαριο υγειας κ με microchip.
Τηλ για Υιοθεσια: 694.4949.741
Φιλοζωικός Σύλλογος Νέας Φιλαδέλφειας (#25700/2005)
www.friendsofanimals-nf.com
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε


η ιστορια της Κery δεν ειναι διαφορετικη......
απλα ειναι συγκινητικη!!!
γεννηθηκε & μεγαλωσε εξω απο το κυνοκομειο του δημου Χαλκιδας
η μητερα της & ολα τ' αδελφια της πεθανανε απο φολες
η μικρη Kery εμεινε ολομοναχη ΕΞΩ απο το κυνοκομειο....
ο δημος την πηγε καποια στιγμη λογω ελειψης κτηνιατρων.......
Χαλκίδα: 7 μήνες χωρίς κτηνίατρο το Κυνοκομείο - Γεννάνε ανεξέλεγκτα τα ζώα!
στο καταφυγιο της Χαλκιδας για να στειρωθει απο εθελοντες κτηνιατρους
& μετα θα την επανεντασε παλι εξω απο το κυνοκομειο δηλ. στο δρομο....
ο Αγγελος που απλωσε τις φτερουγες του & προστατεψε την Kery
απο την φολα δεν την εγκατελειψε!!!
την ιδια μερα πηγε στο καταφυγειο να στειρωσει 2 σκυλια (κατοπιν προσκλησης
απο εθελοντρια του συλλογου) μια γυναικα οπου & ειδε την μικρη δεμενη στο
δεντρο να περιμενει εξω απο το χωρο των στειρωσεων τοσο λυπημενη & σοβαρη....
φευγοντας απο εκει η εικονα της μικρης δεν εφευγε απο το μυαλο της......
& το βραδυ κοιτοντας τις φωτο της αποφασισε να την φιλοξενησει μεχρι να βρεθει
σπιτι για την μικρη!!!


η Kery ειναι περιπου 10 μηνων
12 κιλα!!!
στειρωμενη
εμβολιασμενη
αποπαρασιτωμενη
& μονο μια λεξη περιγραφει τον
χαρακτηρα της!!!! ΑΓΓΕΛΟΣ !!!!! ♥
θα δωθει με χαρτια υιοθεσιας
συμφωνια για τσιπ
σε πραγματικα φιλοζωους
& με αυστηρα κριτηρια!!!
τηλ. επικοιν. 6982 118811

Photos of ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ/ΧΑΜΕΝΑ ΖΩΑ | Facebook
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Αρ.microchip 968000010097981
Τζέην. Το κοριτσάκι βρέθηκε να τρέχει ανάμεσα στα αυτοκίνητα στην περιοχή της Ανοιξης. Είναι 1,5 έτους,12 κιλά και είναι η προσωποποίηση της χαράς.Ενα πολύ γλυκό και χαρούμενο πλάσμα που θα θέλαμε να το δούμε ευτυχισμένο σ'ενα σπίτι, όπως άλλωστε ονειρευόμαστε για όλα μας τα παιδιά.
Τα πηγαίνει εξαιρετικά με ανθρώπους, σκυλιά, γάτες και παιδιά και ελπίζει σε κάποιον που θα την αγαπήσει για τον χαρακτήρα και την ομορφιά της και όχι για την πιθανή κυνηγετική της ιδιότητα.
Θα τη βρείτε στο 6936790790




 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Άννα αναζητεί επειγόντως σπίτι! Είναι περίπου 1,5-2 μηνών, κούκλα και πολύ γλυκιά. Είναι αποπαρασιτωμένη και υπολογίζουμε ότι θα γίνει μάλλον σκυλάκι μεσαίου προς μεγάλου μεγέθους. Θα δοθεί σε υπεύθυνη οικογένεια εντός Αττικής, με συμβόλαιο υιοθεσίας, συμβουλές εκπαίδευσης, microchip και την προϋπόθεση να στειρωθεί όταν φτάσει στην κατάλληλη ηλικία.

Πληροφορίες: 6946417482, [email protected],
www.fazoo.gr

Fazoo Φάρμα Αδέσποτων Ζώων
Α.Π. 2728/2011




 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκαν

Polka & Maxim
Τα αγόρια μας βρέθηκαν σε κάδο απορριμάτων.

Βρέθηκαν για έναν και μονο λόγο. Δεν χωρούσαν !!!
Είναι πραγματικά αρκουδάκια με λούτρινη γούνα, 2 περιπου μηνών, και αναμένεται να ξεπεράσουν κάθε φιλόδοξη φαντασία σε μέγεθος.
Είναι πολύ ταλαιπωρημένα, εξαιρετικά αδύνατα και ήδη βρίσκονται υπο την φροντίδα και την παρακολούθηση της φίλης και οικογενειακής, πλέον, γιατρού μας, Νατάσσας Καλογεροπούλου.
Θα περιμένουμε να καρδαμώσουν και να μας καταπλήξουν με τα σκέρτσα τους.
Θα δοθούν εμβολιασμένα και αποπαρασιτωμένα
Φιλοζωικός Συλλογος Διονύσου 2343/2004

Τηλ επικοινωνίας 6936790790

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Lotus είναι μια γλυκύτατη κουταβούλα 4 μηνών. Είναι χαριτωμένη, παιχνιδιάρα, τα πηγαίνει καλά με τα άλλα σκυλιά και λατρεύει την ανθρώπινη παρέα. Είναι εμβολιασμένη και αποπαρασιτωμένη και θα γίνει μάλλον μεσαίου μεγέθους σκυλάκι. Θα δοθεί σε υπεύθυνη οικογένεια εντός Αττικής, με συμβόλαιο υιοθεσίας, microchip, συμβουλές εκπαίδευσης και τη συμφωνία να στειρωθεί όταν φτάσει στην κατάλληλη ηλικία.

Πληροφορίες: 6982977330, [email protected],
www.fazoo.gr

Fazoo Φάρμα Αδέσποτων Ζώων
Α.Π. 2728/2011


 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Είμαι η Λούνα. Γεννήθηκα περίπου τον Απρίλη του 2012, στο Ηράκλειο Κρήτης. Ήρθα στην Αθήνα γιατί με χτύπησε ένα αμάξι και ευτυχώς με βρήκανε και με φρόντισαν και τώρα πια δεν κινδυνεύω! Φιλοξενούμαι από τους φίλους μου, αλλά δεν μπορώ να μείνω εδώ, και γι' αυτό ψάχνω μια οικογένεια να μου δώσει αγάπη και φροντίδα.
Είμαι ενεργητική και ενθουσιώδης και πολύ γλυκούλα, έχω το βλέμμα που αφοπλίζει! Είμαι μεσαίου μεγέθους, περίπου 12 κιλα και έχω κάνει τα εμβόλια μου.
Επίσης είμαι πανέξυπνη! Αμέ! Πιάνω πουλιά στον αέρα (συνήθως μύγες για να λέμε την αλήθεια). Μου αρέσει να παίζω, να τρέχω, να κυνηγάω την ουρίτσα μου, και να μασουλάω τα κόκκαλα και τα παιχνίδια μου.
Μου αρέσουν τα παιδιά γιατί είναι μικρά σαν εμένα αλλά είμαι λιγάκι ενθουσιώδης. Θέλω να παίζουμε παρέα, και να πηγαίνουμε βόλτες, ταξίδια με το αμάξι και τέτοια! Στο αυτοκίνητο κοιμάμαι όλη την ώρα, οπότε θα πρέπει να προσέχεις εσύ το δρόμο. Φυσικά κοιμάμαι και στο σπίτι, και μου αρέσουν πολύ τα χάδια, ειδικά στη κοιλίτσα!

Αν θέλεις να με γνωρίσεις από κοντά, μπορείς να πάρεις τηλ σε αυτό το νούμερο 6976648113

Fazoo Φάρμα Αδέσποτων Ζώων
Α.Π. 2728/2011



 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Μάγια ζούσε στο δρόμο στην Ανάβυσσο, κοντά σε άλλα σκυλάκια που φροντίζουμε και προσπαθούμε να τα στειρώσουμε όλα ώστε να μην πολλαπλασιάζονται τα ίδια και η ταλαιπωρία τους. Όταν ήρθε ο πρώτος της οίστρος κάποιοι αποφάσισαν ότι υπάρχει πιο εύκολη λύση από τη στείρωση... Τους βρήκαμε να την τραβολογάνε με σκοπό να την βάλουν σε αυτοκίνητο και να την πάνε σε άλλη περιοχή. Δεν μπορούν τα μπάσταρδα είπαν, έχουν γεμίσει τον τόπο! Έτσι η Μάγια ήρθε μαζί μας, στειρώθηκε και αναζητεί μια οικογένεια που θα την λατρέψει για την αγάπη που προσφέρει απλόχερα, χωρίς να νοιάζεται για το οικογενειακό της δέντρο!

Η Μάγια είναι ένα εξαιρετικά τρυφερό πλάσμα, ούτε 1,5 έτους ακόμα και μεσαίου μεγέθους. Λατρεύει τους ανθρώπους, μοιράζει φιλιά συνεχώς, είναι παιχνιδιάρα και έχει πολύ καλές σχέσεις με όλα τα σκυλιά και τις γάτες. Είναι κατάλληλη για οικογένεια με παιδάκια και πολύ καλή στη βόλτα με το λουρί και στο αυτοκίνητο.

Πληροφορίες: 6982977330, [email protected], www.fazoo.gr

Δώρο σε όποιον την υιοθετήσει ένα μάθημα εκπαίδευσης (ισχύει εντός Αθηνών)

Fazoo Φάρμα Αδέσποτων Ζώων
Α.Π. 2728/2011




 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η Εσκάντα είναι μία σκυλίτσα μεσαίου μεγέθους περίπου 2 ετών. Ημίαιμο Επανιέλ. Γλυκιά και χαδιάρα, είναι το κατάλληλο σκυλί για σύντροφος ζωής. Αρνητική σε Καλαζάρ. Ύψος ακρώμιου 43 εκ.

KAZSHELTER Mama Escada & ihre Welpen MVI_9228.avi - YouTube

+30 6977 846783 και [email protected]
Συλλογο
ς " Καταφυγιο Αδεσποτων Ζωων" - ΚΑΖ
Εδρα : Μαρκοπουλο Μεσογαιας
Αρ. Πρωτοδικειου : 16323/88
6 ΜΗΝΕΣ ΔΩΡΕΑΝ ΤΡΟΦΗ PEDIGREE® ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΥΙΟΘΕΤΟΥΝ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΖ




 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε



Με λένε Beauty όνομα και πράγμα… είμαι μια ημίαιμη κοκερινα 2,5 ετών περιπου 12 κιλα και πολύ τσαχπίνα. Είμαι εκπαιδευμένη , τελείωσα την σχολή μου με άριστα, είμαι στειρωμένη,εμβολιασμενη και μαθημένη για πολλές αγάπες ! Η ιστορία μου είναι μεγάλη και πονεμένη αλλά δεν θα την πω σε όλους… μόνο σε αυτόν που θα εμπιστευτώ τα μυστικά μου! Ψάχνω ένα σπίτι για να περάσω την ζωή μου, λατρεύω τα παιδιά ,τα χάδια και το καλό φαγητό. Εάν σας ενδιαφέρει να ανταλλάξουμε μυστικά και να μοιραστούμε τους φόβους μας αλλά και τα όνειρα μας για την ζωή τότε στείλτε μαιλ στο [email protected] η τηλέφωνο στο 6932201552.
Αδέσποτη Ζωη / Stray-Life.gr

Αριθμός Έγκρισης Πρωτοδικείου 4606 / 2011

Beauty- ψάχνω σπίτι.. | Facebook
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Αδέσποτη Ζωη / Stray-Life.gr
Αριθμός Έγκρισης Πρωτοδικείου 4606 / 2011

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ [email protected]



Ενημέρωση 10/1/2012:

Η Katie μας είναι μια γλυκίτατη σκυλίτσα, χαδιάρα, δεν τραβάει στις βόλτες και είναι πολύ ήρεμη και φιλική ! Όταν μπαίνουμε στο κλουβί της κάνει χαρούλες, περιμένει μόνη της να της βάλουμε το περιλαίμιο και μετά κατευθύνεται προς την πόρτα για να κάνει τη βόλτα της ! Δώστε της την ευκαιρία και είναι σίγουρο ότι θα σας κλέψει την καρδιά :)
==============
Το μεγαλύτερο κακό του να γεννηθείς στον δρόμο είναι να μη σε θέλει κανείς. Οι άνθρωποι μέσα στα ζεστά και ωραία σπίτια τους να σε βλέπουν σαν παράσιτο, σαν έναν κίνδυνο που απειλεί την υγεία τους, σαν κάτι που πρέπει οπωσδήποτε να εξαφανιστεί από προσώπου γης. Έτσι, η γειτονιά στην οποία μεγάλωσα και έφερα στον κόσμο τα 3 όμορφα κουταβάκια μου φρόντισε με συνοπτικές διαδικασίες να με απομακρύνει και φιλοξενούμαι προσωρινά σε έναν χώρο φιλοξενίας σκύλων. Είμαι περίπου 2 χρονών και θα ήμουν ευγνώμων να είχα μια μικρή γωνιά σε έναν κήπο ή σε μια αυλή, σε ένα σπίτι που δεν θα ενοχλείται από την παρουσία μου.
Με αγάπη,
Katie