Τα καμώματα του γκρέμλιν και της σουπιάς!!!






medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
Διαβολοαυγουστος....αυτος θα ηταν ο καταλληλος τιτλος

Το αγαπητο μας γκρεμλιν εχει λοιπον ξεφυγει....ηταν που θα σοβαρευε μετα τα 2-3.....

Εδω και ενα μηνα, εχει ανεβει σε καθε τραπεζι, ψυγειο, ανοιγει ντουλαπια....εχει ξεσκισει κουτια και εχει ξεπερασει εμποδια...ενα θα σας πω εβαλα τροφη της λουση σε τραπεζι πανω, μεσα σε κουτι χωρις χερουλια το οποιο εβαλα ,μεσα σε καφασι που σφηνωσα απο πανω αλλο καφασι και αποπανω εβαλα βαρος και ανοιγω τη καμερα και ειδα λαιβ μεσα σε 5 λεπτα τα χε ανοιξει ολα.
Μια αλλη μερα ανοιξε ντουλαπια κουζινας που δεν εχει χερουλια, κατεβασε ενα κουτι κλεισμενο και το ανοιξε, εφτασε στη κορυφη απο δυο ψυγεια σε δυο διαφορετικα σπιτια που δεν ειχε ποτε ξανανεβει....... εν ολιγοις μονο κλειδωμενες πορτες τον κρατανε πλεον, και στο σπιτι διακοπων κοντεψε να τη ριξει και αυτη απο τη μανια να πατα το χερουλι.

Επιπλεον γυριζαμε με το ταξι και τον ειδα με τα ματια μου εβαλε το χερι στο χερουλι με μια προσπαθεια, οχι τυχαια, και προσπαθουσε να ανοιξει την πορτα. Δε τα καταφερε το εβαλε στο παραθυρο και ανοιξε παραθυρο. Πατησε το κουμπι του ηλεκτρικου παραθυρου και ευτυχως ηταν χιλιοδεμενος.

Τετοια λιγουρα και ξεφρενη συμπεριφορα εχει αρχισει να με προβληματιζει ειλικρινα, οι ζημιες και εμποδια που υπερπηδησε αυτο το μηνα 7.5 χρονια δε τις ειχε κανει. στα ιδια σπιτια πηγαιναμε διακοπες και μενουμε και δεν ειχε ξεφυγει τοσο. Πλεον πρεπει καθημερινα να κλειδωνω τη τροφη σε ντουλαπια ψηλα σε δωματια που κλειδωνουν . Καθε μερα να ξεκλειδωνω και να κρυβω 3 τροφες διαφορετικες. Οτιδηποτε αλλο , αν ξεχαστω λεπτο, δε θα βρω τιποτα. Εβγαλα και το χεορυλι του ψυγειου του δικου μου γτ δε θα βρισκα και εκει τιποτα.

Και η πορδη η Λουση τον εχει παρει πρεφα και απλα περιμενει να της σερβιρει τιποτα. Σε καθε διαολια απο κατω .

Παρα ταυτα και παρα τα κιλα γατοτροφης και τροφων γενικα κουλουριων και διαφορων που τρωει, παραμενει σκελετος 18.5 κιλα. Ειλικρινα σκεφτομαι να του κανω τιποτα εξειδικευμενες εξετασεις.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.632
7.084
Συγνώμη που γελάω αλλά απ' έξω όταν διαβάζεις την περιγραφή είναι πραγματικά τόσο αστείο - καταλαβαίνω πόσο καθόλου αστείο δεν είναι να το ζεις.

Μήπως εξετάσεις για υπερθυρεοειδισμό;
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
Χωρις τροφες σημερα (τις κλειδαμπαρωνω ειπαμε) ουτε 5 αφου εφυγα ανοιξα την καμερα και ηταν παλι στο τραπεζι πανω και εσκαβε τα πραγματα....
Ανοιξα τη φωνη της καμερας και φωναζα μες το μετρο Μπατμαν μη, κατεβα, Μπατμαν φυγε. :ROFLMAO:
Πολυ φυσιολογικο να μιλας στον Μπατμαν στο τηλεφωνο... με κοιταζαν ολοι σαν ουφο.
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
101
212
47
Μα γιατί απορείς για τα κιλά του;;;;;; Με τόση φαιά ουσία και ενέργεια που καταναλώνει για να καταστρώνει καθημερινά τέτοια σχέδια και να εκτελεί κιόλας στην εντέλεια, λογικό δεν είναι να χρειάζεται περισσότερα θρεπτικά συστατικά;;;;;; Και για να μην σε κουράζει να τον ταΐζεις συνέχεια, τα βρισκει μόνος του! Αφού ξέρει πού είναι :ROFLMAO:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.224
10.260
Athens
@medusa κερδίζετε επάξια τον τίτλο του πιο ψυχασθενή σκύλου του φόρουμ, μάλλον τρέχετε μαζί με τον Μάρκο της @mareco στήθος με στήθος για να πάρετε το πρωτάθλημα.
Περαστικά σας και κουράγιο.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
Μωρε ειναι λυσσαρης με το φαι, αλλα γενικα δεν πειραζει τιποτα αλλο. Ουτε καν αυτα που κατεβαζει κουτια κτλ δε τα σκιζει η χαλαει, τρωει μονο τα βρωσιμα. Οτι παλι ριχνει στο πατωμα στη Λουση δε μενει τιποτα. Αυτη τα ξεσκιζει ολα βρωσιμα και μη.

Χτες περα το τραπεζι ειχε ανοιξει και τη πορτα του μπανιου που δεν εχει ακομα κλειδι (παρα το γεγονος οτι ειχα βαλει μπροστα καρεκλες και διαφορα) ετσι απλα για το γουστο του, αυτος δε βρηκε τιποτα η αλλη ξεσκισε τα χαρτια απο το καλαθακι και τα σκορπισε παντου. Αυριο παω να βαλω κλειδαρια και εκει.

Το παραξενο ειναι οτι ολα αυτα τα φαγητα και διαφορα, ψυγεια ντουλαπια κτλ δε τα χε πειραξει 7+ χρονια. Ουτε τις πορτες ανοιγε απλα για να ψαξει χωρις λογο, αν και μπορει να ανοιγει πορτες εδω και χρονια. Τωρα κανει τσεκ καθημερινα ετσι απλα για να πρναει η ωρα του, πριν θα τις ανοιγε μονο αν ειχα αφησει μεσα φαι χυμα. Ολα γενικα αυτα τα ρημαξε το τελευταιο μηνα.

Επειδη με πρηξαν ολοι οτι δε τον ταιζω αρκετα και πως ειναι ετσι κοκαλο και πειναει.... επιτηδες του εδινα παραπανω φαι για μια εβδομαδα....ε απλα εχεζε διπλασια δεν αλλαξε τιποτα. Επιπλεον παντα τα ταιζω πριν φυγω για ωρες και τα αφηνω χορτατα.

Μηπως το κανει επιτηδες για να του δινω σημασια σκεφτηκα, ισως του χει πεσει βαρια η συγκατοικηση με αλλα ζωα και οτι εχει χασει το μονοπωλιο με την απαιτητικη Λουση, συν οτι ελειπα αρκετες ωρες τον τελευταιο καιρο για δουλεια. Η ξερω γω αυτη η Λουση τον εχει επηρεασει με τη λιγουριαση της που γλυφει και τα πατωματα και εχει αρχισει να τον κυριευει αγχος να την ξεπερασει, τι να πω!

Εννοειται οτι μπροστα μου δε κανει τιποτα ειναι παναγια, ολα αυτα γινονται μολις απομακρυνθω απο το σπιτι κανα 5λεπτο και τα βλεπω απο τη καμερα απλα. Μπροστα μου δεν εχει ανεβει ποτε στο τραπεζι, πορτες εχει ανοιξει μερικες φορες αλλα σε φαση που θελει κατι πχ επεσε κανα κεραυνος και ηθελε να παει μεσα στο κρεβατι.

ΥΣ. η καημενη η Φρεγια παναγιτσα. Τιποτα δεν πειραζει η γλυκουλα.
 
Last edited:


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
459
288
dog-place.blogspot.com
Μήπως τον έχει πιάσει άγχος αποχωρισμού; Με τον ερχομό της Λούση και ότι λείπεις πολύ τελευταία κλπ όλα τον έχουν αναστατώσει/αγχώσει :unsure:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.830
Μήπως τον έχει πιάσει άγχος αποχωρισμού; Με τον ερχομό της Λούση και ότι λείπεις πολύ τελευταία κλπ όλα τον έχουν αναστατώσει/αγχώσει :unsure:
Μωρέ ναι το γλυκούλι μήπως;;; Έχω καλύτερη ιδέα, μήπως να τον πάει στο τσίρκο για να βγάλει τα έξοδα του ψυχιάτρου;;;
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
459
288
dog-place.blogspot.com
Μωρέ ναι το γλυκούλι μήπως;;; Έχω καλύτερη ιδέα, μήπως να τον πάει στο τσίρκο για να βγάλει τα έξοδα του ψυχιάτρου;;;
Αν εχει άγχος αποχωρισμού, αν δεν αντιμετωπιστεί, μόνο χειρότερα θα γίνει. Γέλα και κοροιδευε εσύ, τι να πω...
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
Μωρέ ναι το γλυκούλι μήπως;;; Έχω καλύτερη ιδέα, μήπως να τον πάει στο τσίρκο για να βγάλει τα έξοδα του ψυχιάτρου;;;
το σκεφτηκα αλλα θελει φαι για να δουλεψει ο κλοουν, ασυμφορος.

Αν εχει άγχος αποχωρισμού, αν δεν αντιμετωπιστεί, μόνο χειρότερα θα γίνει. Γέλα και κοροιδευε εσύ, τι να πω...
Δεν εχει αγχος μωρε.... Ποτε δεν ειχε ουτε μωρουλακι. Οταν φευγω παει ψαχνει για φαι ενα δεκαλεπτο (οτι εχει εντοπισει και περιμενει να φυγω) και μετα τις σκανταλιες κοιμαται σαν βοδι ανασκελα στο καναπε με τα ποδια πανω ωρες ολοκληρες. Μπορει και να σηκωθει να γαυγισει σε κανα τρομερο εχθρο που περναει , ως εκει.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.728
19.987
@medusa αν θέλεις να το συζητήσουμε σοβαρά, που μάλλον δεν το χρειάζεσαι ε; :sneaky: πες το μας να κάνουμε τα κουμάντα μας! :)

@vrmode προψές το βράδυ, ίδρωσα να πείσω μια κοπελίτσα που τον έβλεπε live μπροστά στα ματάκια της, ότι είναι άνω των...το πολύ 6,5-7 ετών, που πίστευε εκείνη ακράδαντα!
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
@mareco Κλειδωσα τη πορτα και τωρα δε φτανει τιποτα. Αυριο που θα ερθει το σακι με την ειδικη τροφη της λουση επειδη κοστιζει αρκετα θα το κρυψω πολυ καλα, ηδη ο μαλακας εχει φαει ενα 5κιλο τροφη για παγκρεας.

By the way δοκιμασα εκεινη την αμπουλα για το τριχωμα. Τους την εβαλα ενα μηνα και κατι , οσο εφτασαν... τωρα περικοπη παλι.
Λουση τιποτα μαδημενο κοτοπουλο, Φρεγια οπως παντα λαμπερη και αοσμη ( αυτο το σκυλι δεν εχει καθολου οσμη δε ξερω πως γινεται) αυτος εγινε λαμπρος σαν το φεγγαρι και χανει ακομα λιγοτερο μαλλι ....Τωρα που το σκεφτομαι λες να τον πειραξε? Να την ψωνισε με τη υπερβολικη λαμψη? :ROFLMAO:
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.632
7.084
Φρεγια οπως παντα λαμπερη και αοσμη ( αυτο το σκυλι δεν εχει καθολου οσμη δε ξερω πως γινεται)
Ούτε ο Άρης, είναι ένα όνειρο αυτό που δεν το 'χα ξαναζήσει πριν. Είχα μεγαλώσει με τη σκυλίλα να feels like home.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: medusa and mareco


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
Ούτε ο Άρης, είναι ένα όνειρο αυτό που δεν το 'χα ξαναζήσει πριν. Είχα μεγαλώσει με τη σκυλίλα να feels like home.
Ναι ουτε ο μπατμαν οκ μυριζει ιδιαιτερα, αλλα αυτη εντελως μηδενικη οσμη. Παω συνεχεια και χωνω τη μυτη μου μπας και μυρισει κατι τιποτα. Και μπανιο μια φορα την εχω κανει απο τοτε που ηρθε.

Η μικρη παντως αργα αλλα σταθερα ολο και βελτιωνεται. Μεγαλη σουπια ακομα το πιστευω. Καταρχας εβλεπε που ελεγα στον Μπατμαν κατσε για να βαλω φαι και τωρα καθεται αυτη μολις ακουσει κατσε. Γενικα ακουει στα παντα νομιζω οτι με καταλαβαινει χωρις να της εχω δειξει τιποτα.
Μια μερα επισης γαυγιζε απο χαρα οταν γυρισα και εκανε τις κλασσικες κινησεις χαρας, δε ξερω αν οντως χαρηκε η απλα την ξεσηκωσαν τα αλλα δυο, αλλα ηταν η πρωτη φορα.
Τα βραδια παντα περιμενει και 5 λεπτα αφου ξαπλωσουμε ακους τσου τσουκου βηματακια και ερχεται κοιμαται διπλα μου και ακουμπαει το μουσουδακι πανω μου.
Σε ταβερνες επίσης που την περνω, καθεται ακινητη διπλα, τοσο ησυχη που ωρες ωρες φοβαμαι μη τη ξεχασω. Αγχωνεται λιγο ακομα αν εχεις πολλες φωνες η φασαρια ή δυνατη μουσικη, αλλα παμε καλυτερα.

Το μονο κακο οτι μου χει παραγινει κατακουζινος, ο αλλος μπροστα της ειναι αλανι. Δεν κατουραει σε παρτερια σε πεζοδρομια ή να κανει κακα (θελει παρκο με χαμηλο χορταρι)αν ειναι μεγαλη αναγκη κατεβαινει κατω απο το πεζοδρομιο και τα κανει στο δρομο. Δεν θελει να περναει επίσης απο πυκνα χορτα η λασπες ή βρωμιες , ο αλλος παλι παθαινει αμοκ οταν βλεπει ψηλα χορτα ειναι η μεγαλυτερη του χαρα. Ετσι παω στα χορτα και περπαταω στο οριο αυτος μεσα στα χορτα, αυτη απεξω. Μονο αμα δει κανα ζωντανο η νεκρο περιστερι λυσαει να το φαει. Της λεω μωρη στη βραχονησιδα ειχες και πλακακια και καναπεδες? δεν μου απανταει , αλλα μου φαινεται τα χει ξεχασει ολα.
 
Last edited:


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.304
7.979
Εγω το πιστευω, το mastermind της συμμοριας ειναι η κοντη!

457799855_1244648906549120_142030739242932564_n.jpg

Ηταν αδειο το τσουβαλι, αλλα ηταν τοσο αστεια!!!
Μετα μπηκε ολοκληρη μεσα και δε την εβγαζες με τιποτα :ROFLMAO:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924