αυθεντικοτητα seresto.


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
885
988
28
χθες αγορασαμε καινουργιο περιλαιμιο για τον μικρο, το πηραμε απο κτηνιατρικο πετ σοπ πολυ εμπιστο. γενικα παντα μου αρεσει να τσεκαρω τα παντα, ετσι κοιταξα το κολαρο, και προσεξα καποια περιεργα πραγματα. ξερω πως τα αυθεντικα σερεστο εχουν το λογκο της bayer τυπωμενο πανω τους. αυτο δεν το ειχε. βεβαια ουτε αυτο που ηδη φοραει, που το ειχα παρει απο την κτηνιατρο, το εχει. μετα το εψαξα λιγο και βρηκα πως η elanco αγορασε την bayer το 2020. και σε πολλες χωρες η συσκευασια του περιλαιμιου πλεον εχει το λογκο της elanco, και φυσικα το λογκο της bayer δεν το βαζουν πλεον πανω στο ιδιο το περιλαιμιο. επισης ειδα πολλους να λενε πως αν βλεπεις το λογκο της bayer τοτε το προιον δεν ειναι αυθεντικο. τα εχω χασει λιγο. θα παρω τηλεφωνο αυριο να ρωτησω, αλλα πραγματικα δε ξερω τι να πιστεψω.
 
  • Like
Reactions: marytherion


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
885
988
28
που λετε παιδια σημερα πηρα elanco hellas, bayer hellas, και χελλαφαρμ που ειναι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα.
ελανκο απαντησε μια κοπελα που δεν γνωριζε καν οτι εχουν αγορασει το συγκεκριμενο κομματι της μπαγιερ. καμια βοηθεια. ειπε να παρω απο δευτερα.
μπαγιερ δεν απαντησαν ποτε.
χελλαφαρμ απαντησε μια υπερβολικα εξυπηρετικη κοπελα που αμεσως τσεκαρε αριθμο παρτιδας και μου ειπε πως υπαρχει στο συστημα τους και ειναι ενταξει.
βεβαια να πω την αληθεια δεν νιωθω 100% οκ ακομη. τη ρωτησα γιατι το προιον μου εχει ημερομηνια ληξεως, ενω στο αμερικανικο σαιτ της ελανκο λεει πως δεν υπαρχει ημ ληξης, καθως επισης και γιατι εχει ακομη πανω το λογοτυπο μπαγιερ, και ειπε απλα πως οι αλλαγες των συσκευασιων θελουν χρονια να αλλαξουν. ποσα χρονια ακριβως; η αγορα μπαγιερ απο ελανκο εγινε το 2020 και ηδη σε ξενες χωρες η συσκευασια εχει το σημα της ελανκο.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.224
10.260
Athens
που λετε παιδια σημερα πηρα elanco hellas, bayer hellas, και χελλαφαρμ που ειναι ο αντιπροσωπος στην ελλαδα.
ελανκο απαντησε μια κοπελα που δεν γνωριζε καν οτι εχουν αγορασει το συγκεκριμενο κομματι της μπαγιερ. καμια βοηθεια. ειπε να παρω απο δευτερα.
μπαγιερ δεν απαντησαν ποτε.
χελλαφαρμ απαντησε μια υπερβολικα εξυπηρετικη κοπελα που αμεσως τσεκαρε αριθμο παρτιδας και μου ειπε πως υπαρχει στο συστημα τους και ειναι ενταξει.
βεβαια να πω την αληθεια δεν νιωθω 100% οκ ακομη. τη ρωτησα γιατι το προιον μου εχει ημερομηνια ληξεως, ενω στο αμερικανικο σαιτ της ελανκο λεει πως δεν υπαρχει ημ ληξης, καθως επισης και γιατι εχει ακομη πανω το λογοτυπο μπαγιερ, και ειπε απλα πως οι αλλαγες των συσκευασιων θελουν χρονια να αλλαξουν. ποσα χρονια ακριβως; η αγορα μπαγιερ απο ελανκο εγινε το 2020 και ηδη σε ξενες χωρες η συσκευασια εχει το σημα της ελανκο.
Είμαι σίγουρη ότι θα περάσουν το τηλέφωνό σου σε black list. :LOL:
Xαρά στο κουράγιο σου!
 


TheBestBoi

Well-Known Member
23 Μαϊου 2020
885
988
28
δεν μου κανει κοπο να εξασφαλιζω την ασφαλεια του μικρου. και εκεινων ειναι χρεος τους να απαντανε σε τυχον ερωτησεις!
χιλιες φορες να γινει καποιος πρηχτης και κουραστικος, παρα να βγαλει πανω στο ζωο του κατι που μπορει να του κανει κακο.
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.632
7.080
ποσα χρονια ακριβως;
Μέχρι το εργοστάσιο παράγωγης να λάβει φιρμάνι, υλικό κ ότι άλλο infrastructure χρειάζεται από τη μαμά εταιρεία για να αλλάξει το συγκεκριμένο μέρος/εξάρτημα/σφραγίδα στο μηχάνημα.

Ανάλογα με το πόσο νοιάζει τη μαμά εταιρεία, πόσο οργανωμένη είναι κ πόσο οργανωμένο είναι το εργοστάσιο, αυτό μπορεί να πάρει από κάποιους μήνες έως "ρε-μλκ-στειλε-αιτημα-στην-εταιρεια-εχουν-περασει-10-χρονια-κ-δε-μας-εχουν-στειλει-τη-σφραγιδα-για-το-μηχανημα" years long ή "καλά-γιατι-αυτες-οι-παρτιδες-απο-το-βλαδιβοστοκ-βγαζουν-ακομα-παλια-σταμπα-δεν-πηραν-τη-σφραγιδα-οι-μλκες;;;" years long.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.905
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924