Οι μύθοι του "δεν ξέρεις τι θα σου βγει το αδέσποτο" και "τα σκυλιά εργασίας πρέπει να είναι καθαρόαιμα"


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
925
751
Τσοπάνη συνέχεια...
Όπως έχω ξαναγράψει, είναι φοβικός. Σε κρότους, σε απότομους θορύβους, σε ξένους, βασικά σε άντρες. Αυτό που έκανε μέχρι τώρα είναι:
Όποιος πλησιάζει την περίμετρο του οικοπέδου, τον γαυγίζει μέχρι να ξελαρυγγιαστεί. Εάν πάω εγώ κοντά στον Ορφέα και του μιλήσω ήρεμα τύπου "εντάξει είμαστε, αυτός είναι δικός μας - δεν τον τρώμε" τότε ηρεμούσε, αλλά, πήγαινε φοβισμένος αλλά και κάπως σε επιφυλακή και αποτραβιόταν σε μια γωνία. Εκτός από γυναίκες, με αυτές φαίνεται να είναι οκ. Αυτό που είχα αποκομίσει πάντως, είναι ότι θα σε γαυγίσει αλλά δεν θα σου την πέσει, γιατί φοβάται και θέλει να σε αποφύγει.

Σήμερα όμως:
Ήρθε επίσκεψη ένας φίλος (και είναι σκυλοιδιοκτήτης), κλασικά ο Ορφέας τον γαύγισε. Σημειωτέον ότι τώρα έχω εσωτερική περίφραξη και δεν ήρθαν σε επαφή. Πήγε ο φίλος να του κάνει γούτσου γούτσου περνώντας το χέρι πάνω την περίφραξη, ο Ορφέας τον κοιτούσε με μισό μάτι και έκανε κίνηση να αρπάξει.

Αναρωτιέμαι τι έχει αλλάξει.
Ήταν τυχαίο;
Aποκτά μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και σταματάει πλέον να χώνεται να κρυφτεί σε καμιά γωνία;

Σημειωτέον ότι έξω στη βόλτα είναι αρκετά κοινωνικός. Σταματάμε, μιλάμε με κόσμο και κάθεται μια χαρά, μέχρι που τον έχουν χαιδέψει, σε κάποιες γυναίκες κάνει μόνος του κίνηση να τους μυρίσει το χέρι χαριεντιζόμενος κλπ.
Εχει ξαναβαλει αντρας το χερι του στην περιφραξη και δεν εκανε κινηση να τον αρπαξει? Γιατι αν δεν το ξαναπροσπαθησε κανεις μπορει να μην αλλαξε κατι απλα να μην γουσταρει να μπαινουν στην περιφραξη, να νιωθει ασφαλεια και να του βγαινει τσαμπουκας μεσα σε αυτην κτλ. Αμα υπηρχαμε μονο γυναικες κοιτα ποσα προβληματα θα λυνοταν :LOL: .
 
  • Haha
Reactions: vrmode


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.224
10.260
Athens
Εχει ξαναβαλει αντρας το χερι του στην περιφραξη και δεν εκανε κινηση να τον αρπαξει? Γιατι αν δεν το ξαναπροσπαθησε κανεις μπορει να μην αλλαξε κατι απλα να μην γουσταρει να μπαινουν στην περιφραξη, να νιωθει ασφαλεια και να του βγαινει τσαμπουκας μεσα σε αυτην κτλ. Αμα υπηρχαμε μονο γυναικες κοιτα ποσα προβληματα θα λυνοταν :LOL: .
Η περίφραξη είναι καινούργιο φρούτο, στα προηγούμενα σπίτια δεν υπήρχε (είχε πρόσβαση σε όλο το οικόπεδο), απλά μόλις έπρεπε να μπει κάποιος ξένος μέσα, τον κρατούσα εγώ στο λουρί ή τον έδενα κάπου και πάντα καθόταν ήσυχος.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
925
751
Η περίφραξη είναι καινούργιο φρούτο, στα προηγούμενα σπίτια δεν υπήρχε (είχε πρόσβαση σε όλο το οικόπεδο), απλά μόλις έπρεπε να μπει κάποιος ξένος μέσα, τον κρατούσα εγώ στο λουρί ή τον έδενα κάπου και πάντα καθόταν ήσυχος.
Ναι μηπως λεει εδω ειναι το δικο μου το αρχοντικο δεν βαζει κανεις το χερι του :LOL:.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.224
10.260
Athens
Ναι μηπως λεει εδω ειναι το δικο μου το αρχοντικο δεν βαζει κανεις το χερι του :LOL:.
Μέσα έπεσες.
Προχθές μου έφεραν κάτι καφασωτά που είχα παραγγείλει και οι άνθρωποι τα ακούμπησαν πάνω στην περίφραξη ΤΟΥ. Έγινε το έλα να δεις, σηκώθηκε στα πίσω πόδια, γρύλισε, σήκωσε ούλα, να θέλει φάει και τα σίδερα. Δεν νομίζω να θέλουν να μου ξαναφέρουν καφασωτά.
Δεν ακουμπάει ξένος, τη μάντρα τελεία και παύλα.
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
925
751
Μέσα έπεσες.
Προχθές μου έφεραν κάτι καφασωτά που είχα παραγγείλει και οι άνθρωποι τα ακούμπησαν πάνω στην περίφραξη ΤΟΥ. Έγινε το έλα να δεις, σηκώθηκε στα πίσω πόδια, γρύλισε, σήκωσε ούλα, να θέλει φάει και τα σίδερα. Δεν νομίζω να θέλουν να μου ξαναφέρουν καφασωτά.
Δεν ακουμπάει ξένος, τη μάντρα τελεία και παύλα.
Τρεχω να γινω εκπαιδευτης σκυλων που ειναι και της μοδος :LOL:
 
  • Haha
Reactions: vrmode


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.224
10.260
Athens
Κονομήσαμε πάλι.

Δεν είναι σκύλος, αλλά επειδή εδώ είναι το οικογενειακό μας θρεντ, ό,τι θέλουμε θα κάνουμε. :p

Παιδιά ο Μάικλ Τζόρνταν, Μάικλ Τζόρνταν χαιρέτα τα παιδιά.
Για να καταλάβετε το μέγεθος, το κλουβί είναι για γάτες και χωράει μέσα τουλάχιστον 10 από δαύτον.
1.jpg

Το όνομα προφανώς λόγω χρώματος, αλλά και από το παρατσούκλι «Μαύρος γάτος» που είχε ο ΜΤ. Έβλεπα αυτές τις μέρες και τη σχετική Νετφλιξοσειρά “the last dance” - να τη δείτε όσοι δεν το ‘χετε κάνει. Ο μικρός είναι παιχταράς με μεγάλο πείσμα και κανονικά θα ‘πρεπε να είχε αποδημήσει εις κύριον, καθότι παρατημένος μάλλον από τη μάνα του μάλλον κανα 3ήμερο σε γειτονικό μου κήπο όπου φώναζε συνέχεια. Αφού στην αρχή έκανα την κουφή, δεν άντεξα άλλο και μπήκα και τον ψάρεψα. Ευτυχώς που έχουμε ελλειπή αστυνόμευση στην περιοχή και δεν μπλέξαμε με περί εισβολής σε ξένη ιδιοκτησία κλπ-κλπ.

Κάπου 15 ημερών είπε ο ντοκ, ήταν τσιμπλιασμένος με κλειστά μάτια αλλά τώρα αρχίζει και γίνεται γόης.

Γιατί τον βάζω εδώ;

Γιατί μόλις μας το επιτρέψει ο ντοκ θα αρχίσει κοινωνικοποίηση με γάτες και σκύλο (και μάλιστα ζαβό) και θα σου τον κάνω τον ιδανικό γάτο για σκύλους! Είναι νωρίς ακόμη, αλλά τον βάζω από τώρα για να πιάνετε σειρά και να μην ζμπρώχνεστε για να προλάβετε το κελεπούρι.

Οπότε όσοι από εσάς έχετε ένα σκύλο που τον αφήνετε μόνο του στο σπίτι να μαραζώνει και να παθαίνει καταθλιψάρα όταν εσείς λείπετε, σκεφτείτε το. Εννοείται ότι δεν θέλω να σας δημιουργώ τύψεις ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΣΑΣ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΙΑ ΣΤΟΝ ΚΑΜΠΟ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.905
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924