χαριζουμε


Status
Κλειδωμένο θέμα

ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
Χαριζεται αμεσα&αυστηρα σε ζωοφιλους μικρο 2μηνων,ημιαιμο αρσενικο(με στοιχεια από μεσαιο κυνηγοσκυλο στο αιμα του.αποκλειονται κυνηγοι),ονομα μπουμπης,κοντοτριχο, μεσαιο αναστημα,χρωμα μαυρο με λιγο καφε,ασπρο,τρομερη φατσουλα!(είναι αυτος δεξια)με βιβλιαριο υγειας.πολυ καλος φυλακας&τρομερα παιχνιδιαρης.ιδανικος&για σπιτι. θα δωθει εντος ηρακλειου ή σε περιοχες κοντα στο ηρακλειο.οχι σε χωριο ομως & σε σοββαρα-υπευθυνα ατομα(ζευγαρι ή οικογενια) μονο σοββαρες προτασεις.τηλ.με αναγνωριση 6945698887.



επισης χαριζουμε υπο αυστηρες προυποθεσεις ημιαιμο θυληκο τυπου μεσαιο κηνηγ/λο(οχι κυνηγοι,μονο οικογενεια ή ζευγαρι) 6μηνων ονομα καμελια,κοντοτριχο,με βιβλιαριο υγειας,πολυ καλος φυλακας ιδανικη για σπιτι.δεν μεγαλωνει πολυ.ειχε κακοπ/θει παλια&χρειαζεται χρονο να νιωσει ασφαλεια γιατι φοβατε.δινεται μονο εντος κεντρου ηρακλειου,σε σοββαρα-υπευθυνα ατομα.τηλ.με αναγνωριση 6945698887

 




amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ellif said:
Χαριζεται άμεσα μικρο 1,5μηνος περιπου αρσενικο κοντοτριχο,μικρο αναστημα.χρωμα μαυρο,λιγο καφε&ασπρο.ημιαιμο με στοιχεια boxer στο αιμα του,με βιβιλιαριο υγειας.πολυ καλος φυλακας,αρκετα παιχνιδιαρης,ειδανικος για σπιτι.θα δοθει αυστηρα σε ζωοφιλα ατομα ή οικογενεια&εντος ηρακλειου κρητης μονο.τηλ.με αναγνωριση 6945698887
Ενάμιση μηνών, με βιβλιάριο υγείας!!!
:shock:

Θα δοθεί μόνο εντός Ηρακλείου Κρήτης, μην χαθούν τα σπάνια αίματα!!!
Ειδανικός για σπίτι...
 




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εκτός αν εννοεί ότι θα γίνει... κάποτε... καλός φύλακας. Μα εννοείται! Έχει στοιχεία από την αιμοβόρικη φυλή των μπόξερ! :p
...
Σόρρυ για το δεύτερο ποστ, έντιτ πήγα να κάνω
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
δεν μπορω να καταλαβω προς τι τα ειρωνικα σχολια σας.εννοειται πως θα εχει βιβλιαριο υγειας.επισης δεν ειναι καθαροαιμο για να κανεται ετσι.στο δρομο βρεθηκε και εγω το φροντιζω.ειλικρινα λυπαμε για τα .... σχολια σας.οσοι αγαπουν τα ζωα ετσι δεν μιλουν ουτε και φερονται.λυπαμε...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αγαπητή φίλη ellif, συγχαρητήρια που πρόσφερες έστω και προσωρινά καταφύγιο σε ένα αδέσποτο ζωάκι και προσπαθείς να του βρεις σπίτι, ΑΛΛΑ...
φρόντισε το περιεχόμενο των αγγελιών που αφορούν την υιοθεσία των ζώων, να μην είναι παραπειστικό, διότι έτσι ελαχιστοποιείς την πιθανότητα να βρεθεί σωστός ιδιοκτήτης. Το ότι το κουτάβι έχει στοιχεία boxer από πού το συμπεραίνεις και γιατί το αναφέρεις? Είναι δυνατόν να είναι «καλός φύλακας» ένα κουτάβι μόλις 1,5 μηνός? :?

Και κάτι άλλο.. Γράφεις πως η 5 μηνών σκυλίτσα ("τυπου μικρο κυνηγ/λο" :?) είναι επιθετική. Τι εννοείς?
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ellif said:
δεν μπορω να καταλαβω προς τι τα ειρωνικα σχολια σας.εννοειται πως θα εχει βιβλιαριο υγειας.επισης δεν ειναι καθαροαιμο για να κανεται ετσι.στο δρομο βρεθηκε και εγω το φροντιζω.ειλικρινα λυπαμε για τα .... σχολια σας.οσοι αγαπουν τα ζωα ετσι δεν μιλουν ουτε και φερονται.λυπαμε...
Τα πρώτα εμβόλια αρχίζουν από 2 μηνών!!!
Πως έχει βιβλιάριο υγείας ένα κουταβάκι ενάμιση μηνός, το οποίο έχει στοιχεία μπόξερ, και ήδη ξέρετε πως θα γίνει καλός φύλακας? Σε αυτήν την ηλικία θα έπρεπε να είναι ακόμα με την μάνα του, και να θηλάζει, τι εμβόλια κάνατε εσείς?
Εαν βρεθεί κάποιος να το θέλει το κουταβάκι, γιατί δεν θα το δόσετε εκτός Ηρακλείου Κρήτης? Ποιός ο λόγος του περιορισμού μέσα στο Ηράκλειο?
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Ο περιορισμός αναφέρεται πολύ συχνά σε αγγελίες, και συνήθως έχει να κάνει με την επιθυμία του "ιδιοκτήτη" να ελέγχει το περιβάλλον που μεγαλώνει ο σκύλος μετά την υιοθεσία του.

Τώρα αν εννοείς γιατί δε λέει γενικότερα Κρήτη, είναι άλλο θέμα.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ellif said:
δεν μπορω να καταλαβω προς τι τα ειρωνικα σχολια σας.εννοειται πως θα εχει βιβλιαριο υγειας.επισης δεν ειναι καθαροαιμο για να κανεται ετσι.στο δρομο βρεθηκε και εγω το φροντιζω.ειλικρινα λυπαμε για τα .... σχολια σας.οσοι αγαπουν τα ζωα ετσι δεν μιλουν ουτε και φερονται.λυπαμε...
Εμένα πάντως με συγχωρείς για το σχόλιο. Όντως συγχαρητήρια σου αξίζουν που φιλοξενείς τα σκυλάκια. Απλά μου φάνηκε "κάπως" η αγγελία λόγω όσων προαναφέρθηκαν.
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
το σκυλακι το αρσενικο το πηγα στην κτηνιατρο μου&εγινε το 1εμβολιο απλα.εχει καποια στοιχεια απο boxer.αυτο δεν σημαινει οπως ειπαν καποιοι οτι ειναι επικινδυνο.βλεπω απλα τον χαρακτηρα του&την συμπεριφορα του.μαθαινει πολυ ευκολα&ακουει.ειναι τρομερα εξυπνος.επειδη εχω μεγαλωσει πολλα ζωακια μεχρι τωρα τα οποια τα μαζεψα ολα απο τον δρομο&τα αγαπω θελω φυσικα να πανε σε καλες&σωστες οικογ/νειες &οχι να ξανακαταλ/ξουν στον δρομο.θα δωθουν και τα 2ζωακια οποτε εντος ηρακλειου για να μπορω να ελενχω διακριτικα εστω το πως τους φερονται&να εχω επαφη με τις αναλογες οικογενειες.το αλλο σκυλακι το θυληκο επειδη οπως εμαθα,μα και καταλαβα(καθως και η γιατρος που την ειδε οταν την βρηκα)εχει κακοπ/θει με ξυλο και φοβατε πολυ.ειχα μεγαλο προβλημα στην αρχη γιατι ειχα και δικο μου σκυλο.ηταν γενικα απροσιτη και επιθετικη προς ολους.την εχω 1μηνα και καταφερα να μαθει να νιωθει ασφαλεια&να μην ειναι τοσο οσο ηταν τουλαχιστον επιθετικη.η εκπληξη για μενα ηταν οταν ειχα βρει 6μωρα αδεσποτα πεταμενα,τα πηρα εδωσα ειδη τα περισσοτερα και σε ολα τα μωρα φεροταν σαν μητερα τους.ομολογω οτι απο εκεινην δεν το περιμενα ποτε.εχει αφανταστα καλο χαρακτηρα&θελω και για τα 2ζωακια το καλυτερο.εξαλλου τα δινω υπο αυστηρες προυποθεσεις και οχι οπου να ναι.τα αγαπω και θελω να τα δωσω σε υπευθυνα ατομα.αυτα ειχα να πω.ευχαριστω ολους οσους εκτιμουν οτι εκανα και ειλικρινα μακαρι να βοηθουσαμε ολοι οι ανθρωποι τα αδεσποτα.εγω εξαλλου δεν κοιταω ρατσες,μα φατσες!!! και το μεσα τους.ευχαριστω και παλι οσους ειπαν κατι καλο για μενα.καλες γιορτες!
 










ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
το μηνυμα αυτο αφορα τον amangos.πολυ καλα λοιπον.ακουτα και δημοσια.

καταρχην σχολιαζεις αρνητικα 1αδεσποτο μωρακι ζωακι και το κατακρινεις γιατι εχει καποια στοιχεια.τι να σου πω.εισαι εσυ φιλοζωος? που ξεχωριζεις, που ειρωνεβεσαι τα παντα.δεν νομιζω.αντι να κατακρινεις και να συμπεριφερεσαι ετσι καλο θα ηταν να κανεις και εσυ 1καλη πραξη και οχι να θαβεις οσους προσφερουν οτι μπορουν και οπως το μπορουν σε αυτα τα ζωα.κριτες μου ειναι οσοι με ξερουν προσωπικα και οχι εσυ.δεν κοιταω ρατσες,μα φατσες! και την ψυχουλα τους.μου αρκει η αγαπη που μου δειχνουν οταν τα μαζευω απο τον δρομο ειτε ειναι χτυπημενα ειτε οχι.εχω μαζεψει πολλα τετοια ζωακια.αν δεν ξερεις λοιπον καποια πραγματα μην μιλας καλυτερα.δεν δεχομαι απο κανεναν που λεει σαν εσενα πως "αγαπα" τα ζωα να μιλαει ετσι για εκεινα και να το "παιζει" φιλοζωος.εισαι ο μοναδικος που φερθηκε ετσι εδω.αλλα καθενας δειχνει τι ειναι.δεν πειραζει.τελιωνει εδω αυτη η κουβεντα και λυπαμε ειλικρινα.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
ellif, αντί να αναλωνομαστε σε διαξιφισμούς άνευ ουσίας και μηδενικής χρησιμότητας, μιας που δεν θα βοηθήσουν τα ζώα να υιοθετηθούν ευκολότερα, δεν είναι καλύτερο να βάλουμε μια τελεία στο θεμα?
Θα παρακαλέσω η επόμενη δημοσίευση να είναι επί του θέματος. Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
Ευχαριστώ.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ο αντωνης της ειπε να του τα λεει δημοσια,δεν φταιει η ελλη,καπως επρεπε να του τα πει :lol: (αν και ειναι ολα ακυρα,αλλα τι να κανουμε 8) )

αντωνακο,αμα σου στειλω χοτ πριβε θα το διαβασεις κουφαλιτσα?λολολολολ..καλα ροττι,σκαω λεμε!
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ellif said:
το μηνυμα αυτο αφορα τον amangos.πολυ καλα λοιπον.ακουτα και δημοσια.

καταρχην σχολιαζεις αρνητικα 1αδεσποτο μωρακι ζωακι και το κατακρινεις γιατι εχει καποια στοιχεια.τι να σου πω.εισαι εσυ φιλοζωος? που ξεχωριζεις, που ειρωνεβεσαι τα παντα.δεν νομιζω.αντι να κατακρινεις και να συμπεριφερεσαι ετσι καλο θα ηταν να κανεις και εσυ 1καλη πραξη και οχι να θαβεις οσους προσφερουν οτι μπορουν και οπως το μπορουν σε αυτα τα ζωα.κριτες μου ειναι οσοι με ξερουν προσωπικα και οχι εσυ.δεν κοιταω ρατσες,μα φατσες! και την ψυχουλα τους.μου αρκει η αγαπη που μου δειχνουν οταν τα μαζευω απο τον δρομο ειτε ειναι χτυπημενα ειτε οχι.εχω μαζεψει πολλα τετοια ζωακια.αν δεν ξερεις λοιπον καποια πραγματα μην μιλας καλυτερα.δεν δεχομαι απο κανεναν που λεει σαν εσενα πως "αγαπα" τα ζωα να μιλαει ετσι για εκεινα και να το "παιζει" φιλοζωος.εισαι ο μοναδικος που φερθηκε ετσι εδω.αλλα καθενας δειχνει τι ειναι.δεν πειραζει.τελιωνει εδω αυτη η κουβεντα και λυπαμε ειλικρινα.
Δεν σχολίασα το σκυλάκι, αλλά εσένα, που παραπλανητικά γράφεις πως το ενάμιση μηνός σκυλάκι είναι καλός φύλακας, και έχει βιβλιάριο υγείας λες και έχει τελειώσει από εμβόλια κλπ, και χώνεις επίσης παραπλανητικά στοιχεία περί μπόξερ, λες και σε ένα ημίαιμο σκυλάκι που με το ζόρι περπατάει (σύμφωνα με την ηλικία που εσύ προσδιόρισες) έχεις προσδιορίσει και την ράτσα κάποιου πρόγονου...

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα ημίαιμα σκυλάκια, και το τι πράξεις κάνω στην ζωή μου, αφορούν εμένα, και δεν βλέπω κανέναν λόγο να το συζητήσω είτε ιδιωτικά είτε δημόσια με κάποια άγνωστη μου, που γράφει σε ένα φόρουμ συζητήσεων στον ίντερνετ.

Παρόλα αυτά, από περιέργεια δηλαδή, την φάτσα μου πως την ξέρεις?
Τι σχέση έχω με τα ημίαιμα σκυλιά, και με τα σκυλιά ράτσας, επίσης πως το γνωρίζεις?
Πότε σου είπα πως αγαπάω τα ζώα, σε ποιά φάση στο έπαιξα φιλόζωος, και πότε σε έθαψα για τις πράξεις σου?
Εγώ το μόνο που σχολίασα, είναι οι υπερβολές και οι παραπλανητικές πληροφορίες που έχεις στην αγγελία σου.

Εάν λοιπόν, από αυτό, συμπέρανες πόσο απατεώνας και κακός άνθρωπος είμαι, απορώ μεν, αλλά θα ήθελα να μου το εξηγήσεις πως το κατάφερες και το κατάλαβες, για να προσέχω άλλη φορά να μην με καταλαβαίνουν τόσο εύκολα και οι άλλοι...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αντώνης Μάγγος
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ROTTIE said:
ellif, αντί να αναλωνομαστε σε διαξιφισμούς άνευ ουσίας και μηδενικής χρησιμότητας, μιας που δεν θα βοηθήσουν τα ζώα να υιοθετηθούν ευκολότερα, δεν είναι καλύτερο να βάλουμε μια τελεία στο θεμα?
Θα παρακαλέσω η επόμενη δημοσίευση να είναι επί του θέματος. Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις ΔΕΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
Ευχαριστώ.
Όσο η συζήτηση είναι σε πολιτισμένα επίπεδα, κατά την γνώμη μου, οφείλει να είναι δημόσια.
Οι άνθρωποι, πολλές φορές διαφωνούν επί προσωπικού, η συζήτηση ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924