χαριζουμε


Status
Κλειδωμένο θέμα

amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
galazio said:
αντωνακο,αμα σου στειλω χοτ πριβε θα το διαβασεις κουφαλιτσα?λολολολολ..καλα ροττι,σκαω λεμε!
Τα δικά σου τα πριβέ, τα διαβάζω έτσι κι αλλιώς, διότι εσύ και να με βρίσεις, εγώ θα γουστάρω!!!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Αντώνη, δεν καταλαβαίνω ποιον θα ωφελήσει αυτή η συζήτηση και που ακριβώς θα χρησιμεύσει η αντιπαράθεση. Έγραψες :

amangos said:
Οι άνθρωποι, πολλές φορές διαφωνούν επί προσωπικού, η συζήτηση ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.
Διαφωνώ. Αυτή η συζήτηση βλάπτει τα ζώα που δίνονται για υιοθεσία για λόγους που εξήγησα, παρ’ όλο που τους θεωρώ ευκόλως εννοούμενους.
Θεωρείς ότι η διαφωνία σου με την ellif, θα βοηθήσει στο να βρουν ευκολότερα σπίτια τα κουτάβια?
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ROTTIE said:
Αντώνη, δεν καταλαβαίνω ποιον θα ωφελήσει αυτή η συζήτηση και που ακριβώς θα χρησιμεύσει η αντιπαράθεση. Έγραψες :

amangos said:
Οι άνθρωποι, πολλές φορές διαφωνούν επί προσωπικού, η συζήτηση ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.
Διαφωνώ. Αυτή η συζήτηση βλάπτει τα ζώα που δίνονται για υιοθεσία για λόγους που εξήγησα, παρ’ όλο που τους θεωρώ ευκόλως εννοούμενους.
Θεωρείς ότι η διαφωνία σου με την ellif, θα βοηθήσει στο να βρουν ευκολότερα σπίτια τα κουτάβια?
Ναι, γιατί εαν καταλάβει τι με ενόχλησε στην αγγελία της, και εαν η ίδια ή κάποιος άλλος με τις ίδιες (προφανώς) αγνές προθέσεις προβληματιστεί επ αυτού, πιθανόν σε επόμενη παρόμοια αγγελία, θα αποφύγουν τις παραπλανητικές πληροφορίες και τις υπερβολές, που θα ενοχλήσουν ορισμένους, όπως κι εμένα.

Εαν θίχτηκε, και θεωρεί ότι θα καταφέρει να με προσβάλλει γράφοντας αστειότητες, φυσικά δεν θα αλλάξει κάτι. Μπορεί όμως κάποιος άλλος να καταλάβει, οπότε κάτι θα κερδηθεί.

Θέλεις να πεις πως όλοι θεωρήσατε φυσιολογικό ένα κουταβάκι, ενάμιση μηνός, να έχει πιστοποιητικά υγείας και να είναι ιδανικός φύλακας?
(συγνώμη για το ιδανικός, αλλά δεν γνωρίζω τι σημαίνει ειδανικός, και υποθέτω ότι εννοούσε ιδανικός...)

Δεν αμφισβήτησα τα κίνητρα ή τις προθέσεις της ellif, αυτή βέβαια είναι βέβαιη για τις δικές μου προθέσεις... αλλά τι να πω, πιθανόν να έχει ικανότητες που εγώ αγνοώ, και να μπορεί τόσο εύκολα και γρήγορα να βγάζει συμπεράσματα.

Σε τι βλάπτει τις υιοθεσίες των ζώων, ότι κάποιος διαφωνεί για τον τρόπο που έχει συνταχθεί η συγκεκριμένη αγγελία?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Συμφωνώ ότι μία τέτοια αγγελία είναι ''παραπλανητική'' με την έννοια ότι έτσι κι αλλιώς μάλλον με το ''ιδανικός φύλακας'' δεν θα βρεί τον ιδιοκτήτη που θέλει, με ειλικρινή αγάπη για τον σκύλο , ποσο μάλλον με το ''μπόξερ'' ...

Καλο είναι να λέμε αυτά που πρέπει να λέμε, στην προκειμένη περίπτωση κάποιος που ψάχνει ''μπόξερ να φυλάει'' θα απαγοητευτεί, και το ζώο θα καταλήξει στο δρόμο, άρα η συζήτηση ωφελεί ΚΑΙ το συγκεκριμένο ζωάκι, τώρα αν πρέπει να συζητηθεί εδώ δεν ξέρω, νομίζω ναι, αλλά αφού αγνές προθέσεις υπάρχουν, μάλλον με ηπιοτερο τόνο ...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ πάντως εξακολουθώ να πιστεύω πως οι φωτογραφίες των ζώων θα βοηθούσαν περισσότερο από την ατέρμονη αντιπαράθεση.

@ellif, όποτε μπορέσεις παράθεσε τις φωτογραφίες των κουταβιών για να διευκολυνθεί η διαδικασία της υιοθεσίας.
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
γεια σας

καταρχην ευχαριστω οσους λενε και ειπανε κατι θετικο για μενα.νιωθω πως πρεπει να απαντησω σε καποια σχολια για να τελιωνει καποτε ολο αυτο που το ξεκινησαν καποιοι εντελως ειρωνικα&το συνεχιζουν δυστηχως.μου αρεσει επισης πως το συγκεκριμενο ατομο εχει τελεια ορθογραφια&ποτε διχως δολο θιγει τους αλλους&σε αυτο.μπραβο του!τον μαθαινουμε.... κατα τα αλλα ισως σε καποια πραγματα να εκανα λαθος.(στο ιδανικος φυλακας),ομως το ειπα γιατι βλεπω στοιχεια του χαρακτηρα του και το υποθετω εαν θελετε.εξαλλου τα παρισσοτερα σκυλια ειναι καλοι φυλακες.για μενα τουλαχιστον.εχω να κανω μια ερωτηση στον συγκεκριμενο κυριο.αφου δεν αγαπας τα ζωα οπως λες εδω τι κανεις?εαν δεν κανω λαθος ειναι σαιτ για ζωοφιλους και ατομα που κανουν κατι θετικο για τα ζωα.δεν με ενδιαφερει ουτε να σε δω,ουτε να σε ξερω.(καλυτερα).ουτε νομιζω πως η διαφωνια σου μαζι μου θα ηταν πρεπων να συνεχιστει.απλα ειπωθηκαν καποια πραγματα και για τελευταια φορα απαντω σε αυτα.εαν ειχες προβλημα με την αγγελια μου επρεπε οπως και εσυ λες πολιτισμενα να μιλησεις και οχι στο στυλακι αυτο που δεν νομιζω οτι σε επαινει.μπορουσες να πεις με αλλο τροπο οτι μηπως κοπελα μου κανεις καπου λαθος?το σκυλακι φυσικα κυριε μου εξυπνε δεν εχει κανει ολα τα εμβολια.εκανε το πρωτο.δεν πρατω ξερεις απο μοναχη μου.πηγα σε γιατρο εκανα τα απαραιτητα ειδε τι στοιχεια εχει.στην τελικη εγω το ζω οπως και το αλλο που εχω και δεν ειναι αναγκη να ειμαι ειδικος για να καταλαβω περιπου εαν θελεις χαρακτηρα.εχω χρονια που μεγαλωνω αδεσποτα ζωακια.ασε με λοιπον να εχω αποψη και εγω καπου.οταν λες πως μην χαθουν σε προηγουμενη απαντησει σου τα γνησια αιματα αυτο τι ηταν? αστειο σου?ωραιο.γελασαμε..... :(
δεν ειπα κατι επισης για απατεωνας.ειπα οτι εδω μιλουν εαν δεν κανω λαθος και συγνωμη εαν κανω και ολας οι φιλοζωοι.εσυ τι εισαι τελικα?πες μου να ξερω τουλαχιστον.εγω προσπαθω να βρω σωστα και υπευθυνα σπιτια για τα ζωακια μου.δεν εβαλα εδω αγγελια για να με ειρωνευθουν μερικοι.τα ζωα με νοιαζουν εξαλλου.η ηλικια του μικρου ειναι 1,5μηνως.καποια πραγματα δεν τα ειπα μοναχη μου.ειμαι υπευθυνο ατομο και σοββαρο και σε σχεση με εσενα εχω τρελλα μεγαλη με τα ζωα γενικα.δεν με ενωχλει τοσο εαν θελεις τι λενε για μενα.αλλα δεν μου αρεσε να ειρωνευβεσαι τα παντα του ζωου.ηλικια,βιβλιαριο,χαρακτηρα.ημιαιμο ή οχι.ολα τα σχολιασες.και αυτο δεν το επιτρεπω σε κανεναν.το θεωρω τροπη το λιγοτερο.εαν ομως ηξερα οτι δεν αγαπας τα ζωα τοτε ειμαι λαθος εγω.
τελος θα ηθελα να πω οτι δεν εχει νοημα να τσακωθω με κανεναν εδω και ουτε ειχα ποτε σκοπο τετοιο.προτιμω απλα να ειρωνεβονται εμενα οχι 1ζωακι ομως.αυτο το λεω μηπως καποιοι καποτε με μαθουν .... λιγακι μονο τι ατομο ειμαι.ας με κρινουν εκεινει και οσοι βλεπουν το δικο μου εργο στα ζωα γενικος.ευχαριστω και παλι οσους ειπαν κατι καλο για μενα και απο την μερια μου κλεινοντας θα ηθελα να πω πως σκοπος εδω ειναι να βοηθαμε οντως τα ζωα και οχι να σφαζομασται για βλακειες.τα ζωα εχουν την αναγκη μας,μην την σπαταλαμε λοιπον σε ανουσια πραγματα.ας κανουμε εργο και οχι λογια λοιπον.ευχαριστω και παλι.να στε ολοι καλα.το θεμα εκλεισε εδω για μενα και ειλικρινα δεν θελω καμια συνεχεια.καλες γιορτες σε ολους σας!
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
επισης.ζητω συγνωμη για την φωτο απλα δεν ξερω πως μπαινει.με δυσκολευει .εαν μπορει καποιος ας με βοηθησει.ευχαριστω να στε καλα.καλες γιορτες.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η άλλη αγγελία θα σβηστεί, μιας που ήδη υπάρχει σχετικό θεμα.
Πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο που ανεβάζουμε φωτογραφίες θα βρεις εδώ: Χρήσιμες Πληροφορίες

Εάν αντιμετωπίσεις πρόβλημα επικοινώνησε μαζί μου με pm.
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
ενταξει κανενα προβλημα.ευχαριστω

προσπαθησα και τελικα καταλαβα μαλλον τι γινεται.ελπιζω οι φωτο να φενονται.ευχαριστω
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Επεξεργάστηκα τα links και οι φωτογραφίες των ζώων, για όποιον ενδιαφέρεται να υιοθετήσει κάποιο από αυτά, βρίσκονται στην αρχική σου δημοσίευση.

Σχετικές πληροφορίες στο τηλέφωνο των αγγελιών.
Ευχαριστώ.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το θεμα κλειδώνεται διότι παρ’ όλες τις συστάσεις δεν υπήρξε συμμόρφωση.
Οι εκτός θέματος δημοσιεύσεις θα διαγραφτούν.

Ευχαριστώ και συγνώμη για την ταλαιπωρία.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924