Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

oscar the grouch

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2012
84
9
Χθές το πρωί στη βόλτα μας, γίναμε μάρτυρες ενός τραγικού συμβάντος που έγινε μπροστά στα μάτια τα δικά μου και του σκύλου. Περπατούσαμε στο πεζοδρόμιο και σταματήσαμε για να χαζέψουμε ένα ολόλευκο αδέσποτο θηλυκό κοκόνι να περνάει καμαρωτό λοξά το δρόμο στα 30 μέτρα μπροστά μας. Ο δικός μου έβλεπε πρώτη φορά κοκόνι και κάθε φορά που βλέπει κάτι εντελώς νέο (πόσο μάλλον σκύλο) σταματάει και παρατηρεί.

Δυστυχώς τη στιγμή εκείνη ερχόταν στο δρόμο πίσω από τη σκυλίτσα μια νταλίκα και το κακό έγινε. Δεν ξέρω αν ο οδηγός κατάλαβε ότι χτύπησε σκύλο ή όχι, πάντως δεν σταμάτησε, ούτε έκοψε ταχύτητα. Πιθανολογώ ότι η σκυλίτσα είχε πρόβλημα ακοής, γιατί το φορτηγό έκανε πολύ φασαρία και παρόλα αυτά δεν φάνηκε να το αντιλαμβάνεται. Πήγαμε από πάνω του, αλλά ήταν ήδη νεκρό. Ο Οσκαρ τη μύρισε αλλά θα έμεινε με την απορία για το τι συνέβη.

Βγήκε μια κυρία από ένα κατάστημα και μάζεψε το κοκονάκι. Είναι ιδιοκτήτρια χάσκι και μας είπε ότι θα το θαψει. Αυτό ήταν ένα "μάθημα" στα πλαίσια της κοινωνικοποίησης που δεν είχα σκοπό να εντάξω στις εμπειρίες που προσλαμβάνει ο σκύλος μου, αλλά ήταν αναπόφευκτο :sad:
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Και προσφατα εμφανιστηκε παλι ο συγκεκριμενος σκυλος... μετα απο επιθεση στον ιδιοκτητη του που παραλιγο να του στοιχισει τον ανδρισμο του. :neutral:
Ότι έκανε επιθέσεις και σε ανθρώπους δεν το γνώριζα. :/
 






elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Λοιπόν παιδια θα σας δώσω τις συμβουλές που μου έδωσαν πριν λίγο 2 κυρίες!
Την έβγαλα μεγάλη βόλτα τωρα για να εχω χρόνο να διαβάσω...την είχα βγάλει και το πρωι και με ειχε ξαναδεί η μια!!!
-ποπο εσυ την κακό μαθαίνεις πολυ!!!!! Μην την πηγαίνεις βόλτα γιατι συνηθίζουν και μετα δεν μπορείς να τα κανεις καλα και γαυγιζουν!!!
- μα εμένα δεν φωνάζει! Αντιθέτως τα δικά σας που τα έχετε μια ζωή δεμένα ακούγονται ολο το βραδυ!
-το βραδυ φωνάζουν μου λεει για τους κλέφτες!!!!
Ντοοοοοοινκ



προχωραω....
μια άλλη..... Αααα ποπο μπελάδες που βάλατε στο κεφάλι σας!!!!!καλε τι θα το κάνετε αυτο; Αλλες δουλειές δεν έχετε;
-τα συνδιαζουμε ολα!
-και οταν λείπεις;
-το εχουν οι γονείς μου!
-ασχημα πολυ άσχημα!
δε μου λες!!! Αρσενικό η θηλυκο;;;;
Θηλυκο!
τρισχειροτερα λοιπόν!!!!!!!

χριστε μου που τους βρήκα και μου χάλασαν και την όρεξη που είχα να διαβάσω!!!!!
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εμενα μου συνεβει το αντιθετο (επιθεση....αγκαλιτσας) απο κυρια στα 50παρα στο δρομο!
Την συνανταμε σε πεζοδρομο, κ το λυσασμενο μου θελει να ανεβει πανω την λες κ γνωριζονταν απο το....κωμμοτηριο! Παρατηρησα οτι κι αυτη ηθελε να αγκαλιασει την σκυλιτσα μου με την ιδια μανια......
Πριν προλαβω να κανω τπτ "φιλιουνται - αγκαλιαζονται"!
Κ:- Τι γλυκο που ειναι!
Ε:- Ναι κ σας συμπαθησε.....
(το σφιγγει πανω της λες κ ειναι ψευτικο κ η δικια μου φαινεται κ να το απολαμβανει!)
Κ:- Τι θα γινει οταν μεγαλωσει?
(κι εχω παρει το υφος της αποριας..... που κουβεντα για να τις ξεκολλησω.....ειπα λοιπον να το ριξω στο χιουμορ)
Ε:- Οδοντιατρος?
Κ:- Χαχα οχι καλε.... εννοω τι ρατσα θα γινει οταν μεγαλωσει!
(λες κ η προηγουμενη απαντηση ηταν φυσιολογικη......την προσπερασε παντως!)
Ε:- Ιδια με αυτη που ειναι τωρα, δεν νομιζω να αλλαξει!
Κ:- Ναι καλε, αυτο λεω κι εγω.... τι ρατσα ΕΙΝΑΙ?
(επιτελους.... ενεστωτας! Αντε να μιλησουμε σοβαρα μπας κ συνενοηθουμε)
Ε:- Κανε κορσο
Κ:- Τι να κανω?
(Α δεν θα συνενοηθουμε.... συνεχιζουνε να φιλιουνται-αγκαλιαζονται.... εγω προσπαθω απεγνωσμενα να βρω την απαντηση που θα τις εκανε να ξεκολλησουνε)
Κ:- Τελικα δεν μου ειπατε.... τι θα γινει οταν μεγαλωσει??
Ε:- Πιτμπουλ
(να σε δω τωρα, θα ξεκολλησεις?????)
Κ:- Α γι αυτο ειναι τοσο γλυκα, εχει κι ο γιος μου ενα, ολη μερα χαδια ειναι!
Ε:-........!?!??!? WTF??????
Απο την μια καταλαβα οτι στο επομενο πενταλεπτο δεν θα τις ξεκολλησω με τπτ, απο την αλλη χαρηκα γιατι υπαρχει εστω κ μια που δεν ειναι προκατηλειμμενη με τα πιτμουλ..... κ ναι αμα τις αφηνα ακομα θα φιλιοντουσαν κ θα αγκαλιαζοντουσαν.......
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.637
7.093
Ε:- Κανε κορσο
Κ:- Τι να κανω?
Χααχαχαχαχαχαχ τέλειο! Εκεί θα βραχυκύκλωνα!

καλε τι θα το κάνετε αυτο; Αλλες δουλειές δεν έχετε;
Ρε συ, αυτό το ακούω συνέχεια! Πραγματικά δεν έχω βρει τι να λέω. Δε, δε μπορώ να συντονιστώ σ'αυτό το μήκος κύματος, δεν καταλαβαίνω πώς το σκέφτονται αυτό και το λένε!
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ρε συ, αυτό το ακούω συνέχεια! Πραγματικά δεν έχω βρει τι να λέω. Δε, δε μπορώ να συντονιστώ σ'αυτό το μήκος κύματος, δεν καταλαβαίνω πώς το σκέφτονται αυτό και το λένε!
Η προχειρη απαντηση που μου ερχεται ειναι

Οχι, αλλα ουτε και εσεις απο οτι βλεπω. (ακολουθουμενη απο μελισταλαχτο χαμογελο και συνεχεια της πορειας σου)
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.637
7.093
Η προχειρη απαντηση που μου ερχεται ειναι

Οχι, αλλα ουτε και εσεις απο οτι βλεπω. (ακολουθουμενη απο μελισταλαχτο χαμογελο και συνεχεια της πορειας σου)
Πολύ καλό! Θα το εφαρμόσω!
 






Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Εγω τους κοιταω σαν καθυστερημενο και βαζω και το δαχτυλο στη μυτη. Αν συνεχισουν, τους πεταω το ευρημα.
 




Annouko

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2011
1.197
9
Θεσσαλονικη
Εμενα μου συνεβει το αντιθετο (επιθεση....αγκαλιτσας) απο κυρια στα 50παρα στο δρομο!
Την συνανταμε σε πεζοδρομο, κ το λυσασμενο μου θελει να ανεβει πανω την λες κ γνωριζονταν απο το....κωμμοτηριο! Παρατηρησα οτι κι αυτη ηθελε να αγκαλιασει την σκυλιτσα μου με την ιδια μανια......
Πριν προλαβω να κανω τπτ "φιλιουνται - αγκαλιαζονται"!
Κ:- Τι γλυκο που ειναι!
Ε:- Ναι κ σας συμπαθησε.....
(το σφιγγει πανω της λες κ ειναι ψευτικο κ η δικια μου φαινεται κ να το απολαμβανει!)
Κ:- Τι θα γινει οταν μεγαλωσει?
(κι εχω παρει το υφος της αποριας..... που κουβεντα για να τις ξεκολλησω.....ειπα λοιπον να το ριξω στο χιουμορ)
Ε:- Οδοντιατρος?
Κ:- Χαχα οχι καλε.... εννοω τι ρατσα θα γινει οταν μεγαλωσει!
(λες κ η προηγουμενη απαντηση ηταν φυσιολογικη......την προσπερασε παντως!)
Ε:- Ιδια με αυτη που ειναι τωρα, δεν νομιζω να αλλαξει!
Κ:- Ναι καλε, αυτο λεω κι εγω.... τι ρατσα ΕΙΝΑΙ?
(επιτελους.... ενεστωτας! Αντε να μιλησουμε σοβαρα μπας κ συνενοηθουμε)
Ε:- Κανε κορσο
Κ:- Τι να κανω?
(Α δεν θα συνενοηθουμε.... συνεχιζουνε να φιλιουνται-αγκαλιαζονται.... εγω προσπαθω απεγνωσμενα να βρω την απαντηση που θα τις εκανε να ξεκολλησουνε)
Κ:- Τελικα δεν μου ειπατε.... τι θα γινει οταν μεγαλωσει??
Ε:- Πιτμπουλ
(να σε δω τωρα, θα ξεκολλησεις?????)
Κ:- Α γι αυτο ειναι τοσο γλυκα, εχει κι ο γιος μου ενα, ολη μερα χαδια ειναι!
Ε:-........!?!??!? WTF??????
Απο την μια καταλαβα οτι στο επομενο πενταλεπτο δεν θα τις ξεκολλησω με τπτ, απο την αλλη χαρηκα γιατι υπαρχει εστω κ μια που δεν ειναι προκατηλειμμενη με τα πιτμουλ..... κ ναι αμα τις αφηνα ακομα θα φιλιοντουσαν κ θα αγκαλιαζοντουσαν.......
Το ποσο γελασα δε λεγεται..
Μη σου πω ακομη γελαω..
 




mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
φεύγοντας από την πίτα δεχθήκαμε επίθεση κατά μέτωπο από λιτό λυσσασμένο παιδάκι
που έσκουζε κουνούσε τα χερια του και έτρεξε κατά πάνω στον μπόμπιρα...
εγώ άρχισα να τρέχω στην αντίθετη κατεύθυνση λέγοντας μαζέψτε το παιδί σας!!!


ο πατέρας του μικρού με μια απάθεια γυρνάει και μου λέει δεν ήξερα ότι δαγκώνει...
δεν απάντησα γιατί tah γινόμασταν μαλλιά κουβάρια...
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ότι έκανε επιθέσεις και σε ανθρώπους δεν το γνώριζα. :/
και μετά από κουβέντα που είχα με την κοπέλα που έχει την αδερφή του μικρού
και συχνάζει σε αυτό το πάρκο στην αγια παρασκευή
και διασταυρώνοντας με την Mυρτώ στην πίτα ότι πρόκειται για το ίδιο σκυλί
να σας αναφέρω ότι η φίλη στην προσπάθεια της να προστατέψει την αδερφή μας
δαγκώθηκε στο χέρι από το ίδιο σκυλί ευτυχώς ελαφριά
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
Πολλοί άνθρωποι δαγκώνονται στην προσπάθεια τους να χωρίσουν σκυλοκαβγά (πολλοί μάλιστα και από τον ίδιο τους το σκύλο). Αυτό δεν λέει κάτι για τον συγκεκριμένο σκύλο...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Πολλοί άνθρωποι δαγκώνονται στην προσπάθεια τους να χωρίσουν σκυλοκαβγά (πολλοί μάλιστα και από τον ίδιο τους το σκύλο). Αυτό δεν λέει κάτι για τον συγκεκριμένο σκύλο...
Σίγουρα.
Απλά ο συγκεκριμένος σκύλος χρειάζεται άλλο ιδιοκτήτη. Ο ιδιοκτήτης του τον υπεραγαπά και τον φροντίζει στο έπακρο (μην ξεχνάμε ότι τον μάζεψε μετά από ένα ατύχημα με αυτοκίνητο και τον εγχείρησε) αλλά δεν μπορεί να διαχειριστεί ένα τόσο κυριαρχικό σκυλί. Κατά την γνώμη μου πάντα, βάση των συμβάντων.
 


irma

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
681
89
να σας αναφέρω ότι η φίλη στην προσπάθεια της να προστατέψει την αδερφή μας
δαγκώθηκε στο χέρι από το ίδιο σκυλί ευτυχώς ελαφριά
I.Kyveli αναφερόμουν συγκεκριμένα σε αυτό το σημείο.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78