Εκθεση ΟΚΑ 27-28/3


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
ε αφού είναι ο άντρας της λογικό να είναι και διάσημος ε!!!!!!!!!!!!!!

Όποιος τρέχει σκύλο σε στίβο είναι χάντλερ-δεν πιστεύω πως στην Έλλάδα εχουμε σχολή χάντλερ και επιμελητήριο χάντλερ ώστε να παίρνεις άδεια εξασκήσεως επαγγελοματος χειριστή σκύλου σε έκθεση μορφολογίας
όπως και με τους εκπαιδευτές το ίδιο.
δηλώνεις εκπαιδευτής-είσαι εκπαιδευτής(και μετά φοράς απο ένα ηλεκτικό κολλάρο σε κάθε σκύλο που σου φέρνουν και καθαρίζεις)
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Η πραγματικότητα είναι ότι στην Ελλάδα ΔΕΝ έχουμε handlers...πάει και τελείωσε.
Τη πρώτη φορά που είχα πάει σε έκθεση έξω και είδα τι θα πει να είσαι επαγγελματίας handler....έμεινα με το στόμα ανοιχτό...!!:eek::eek::eek:
 






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και βέβαια με το στόμα ανοιχτό...
παίρνει ένα σκύλο που δεν έχει ξαναδεί και σε δεκα λεπτά το κάνει πιό δικό του απο το αφεντικό του-
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
H MonaLisa μου εγινε Πρωταθλητρια σημερα!

Γνωρισαμε και τον Rico- και η Carmen μου ονειρευεται το μεγαλοσωμπ παλικαρι απο το διπλανο Crate, που φλέρταρε τρελα μαζι της!!
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.225
10.277
Athens
H MonaLisa μου εγινε Πρωταθλητρια σημερα!

Γνωρισαμε και τον Rico- και η Carmen μου ονειρευεται το μεγαλοσωμπ παλικαρι απο το διπλανο Crate, που φλέρταρε τρελα μαζι της!!
Όχι ότι δεν το περιμέναμε δηλαδή! Μπράβο!!!
 




solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Α)H MonaLisa μου εγινε Πρωταθλητρια σημερα!

Β)Γνωρισαμε και τον Rico- και η Carmen μου ονειρευεται το μεγαλοσωμπ παλικαρι απο το διπλανο Crate, που φλέρταρε τρελα μαζι της!!
Α) Συγχαρητηρια ΜοναΛιζα
Β) Ημουν κι εγω εκει καλε! Τοσο απαρατηρητος περναω πια??? Ποσα κιλα να βαλω ακομη???
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Β) Ημουν κι εγω εκει καλε! Τοσο απαρατηρητος περναω πια??? Ποσα κιλα να βαλω ακομη???
Τι να πω τωρα? Εκεινη την ωρα δεν καταλαβα με ποιον μιλαω- τρομαρα μου δηλαδη!:D:eek::rolleyes::maria:
Αλλα επειδη γενικος δεν ηθελα να κανω λαθος με τοσους θωδορηδες με Bullmastiff που εχει εδω και να γινω ρομπα= δεν ειπα τιποτα!:D:D:D

Αλλα ο Rico μας ειχε συστηθει (με καταλαβε αυτος- γιατι αραγε?:confused:;)) αφου ειδαμε οτι αναπτυσσεται ειδυλλιο μεταξη των δυο σκυλων μας!:D
 
Last edited:




greedy

Well-Known Member
23 Απριλίου 2008
2.314
3
52
Πατρα
Συγχαριτηρια σε ολους οσους συμμετειχαν και σε ολους οσους βοηθησαν .Δυστυχως δεν πηγα σε αυτην την εκθεση αλλα θα εκτιμουσα καποια αποτεσματα και καποιες φωτο απο συμφορουμιτες!!!
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Τι να πω τωρα? Εκεινη την ωρα δεν καταλαβα με ποιον μιλαω- τρομαρα μου δηλαδη!:D:eek::rolleyes::maria:
Αλλα επειδη γενικος δεν ηθελα να κανω λαθος με τοσους θωδορηδες με Bullmastiff που εχει εδω και να γινω ρομπα= δεν ειπα τιποτα!:D:D:D

Αλλα ο Rico μας ειχε συστηθει (με καταλαβε αυτος- γιατι αραγε?:confused:;)) αφου ειδαμε οτι αναπτυσσεται ειδυλλιο μεταξη των δυο σκυλων μας!:D
Ειναι που εγω δε συστηνομαι συνηθως...προτιμω την ανωνυμια
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Πρεπει να αναφερω οτι ο Σολο απο χθες ειναι πτωμα και δεν κουνιεται, ή κουραστηκε πολυ ή εχει παθει πλακα με την Carmen :p:p:D:D:D:D
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Mε έκπληξη και χαρά άκουσα σήμερα να ανακοινώνεται πως το Best in Show,στην έκθεση του ΟΚΑ,κέρδισε το ντάκσχουντ!!!!
Είναι η πρώτη φορά που σκύλος μου κερδίζει τον τίτλο Καλύτερος Έκθεσης και χαίρομαι που αυτή είναι η Αναϊς!!!
Είναι ένα εξαιρετικό δείγμα της φυλής της, τόσο μορφολογικά όσο και από άποψη χαρακτήρα.

(φωτογραφίες θα ανεβάσω λίγο αργότερα...μόλις φθάσουν στα χέρια μου)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Συγχαρητήρια tifi και Anais. Πάντα τέτοια σας ευχόμαστε :)
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Συνγχαριτηρια!!


Σημερα πηρε και η Dreamy (American Cocker) της κορης μου αλλο ενα CAC/CACIB (ειναι ηδη πρωταθλητρια εδω και καιρο).
Ο κριτις της εγραψε πολυ οραια αξιολογηση!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8