Εθνική Έκθεση ΚΟΕ 28-29/6/08




emily_vk

Well-Known Member
26 Ιανουαρίου 2008
240
0
www.venilil.com
Στο προγραμμα λεει- ειδοδος των σκυλων στις 16:00 και εναρξη στις 17:00.Συγνωμη αλλα αυτες τις ωρες δεν εχει την πιο πολυ ζεστη ? :roll:
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
LUNA07 said:
μετα απο πολυ σκεψη ....

το περι αθωοτητας που εγραψες το αφηνω ασχολιαστο ...

τα παραπανω τα εκανες quote με σχολιασμο εχεις καποια εξηγηση?
εκτος εαν απλα ηθελες να χαριτολογησεις :wink:
Εσύ έκρυβες εμπάθεια με το σχόλιο "Φωνήεν"?
Κι αν ναι... τότε δεν το εξέλαβα έτσι και γι αυτό με ξαφνιάζει που εσύ το αντιμετωπίζεις έτσι!

Πρέπει να σκέφτεσαι αρνητικά για να αντιμετωπίζεις τον άλλον αρνητικά και πίστεψέ με πως μόνο έτσι δεν λειτουργώ!

Ελπίζω να σε κάλυψα!
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Παιδιά, θυμίζω πως το θεμα μας είναι η "Έκθεση Ελληνικής εκτροφής ΠΙΠΕΕ και εθνική έκθεση CAC του Κ.O.E στις 28-29 Ιουνίου 2008" :wink: :D

@DASTY
Το ότι ενας χώρος έχει κουνούπια είναι απλή διαπίστωση και όχι δυσφήμιση. Δυσφήμιση σημαίνει «διάδοση κακόβουλης φήμης». Κακόβουλη φήμη δεν είναι η ύπαρξη κουνουπιών!

Καλοκαίρι είναι, ο χώρος αυτός βρίσκεται στη εξοχή και στην εξοχή κάθε καλοκαίρι υπάρχουν κουνούπια! Τι να κάνουμε τώρα δηλαδή?

Κακόβουλη φήμη θα ήταν, για παράδειγμα, εάν κάποιος διέδιδε πως στον εν λόγω χώρο, κυκλοφορούν αρκούδες που τρώνε τους εκθέτες, τα σκυλιά τους και τους επισκέπτες! :shock: :lol:

Νομίζω πως η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από προφανής… :wink:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
οτι ειχα να πω το ειπα,
οσο για το σχολιο με το φωνηεν ας αντιδρουσε ο εν λογω.....

δεν θα το συνεχισω αλλο γιατι θα εξελιχθει σε προσωπικη αντιπαραθεση
και δεν θελω να χαλαω το topic :wink:

merci :D
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Κακόβουλη φήμη θα ήταν, για παράδειγμα, εάν κάποιος διέδιδε πως στον εν λόγω χώρο, κυκλοφορούν αρκούδες που τρώνε τους εκθέτες, τα σκυλιά τους και τους επισκέπτες!
Μακάρι να μπορούσα να παο σε αυτόν το χορό (Trofej siger 08')παρα που κάθομαι εδώ και λέω τι κύκλος που ήμουνα το 98' :wink: :lol: :lol:


Δεχτώ αυτό που λες δεν είμαστε και δικηγόροι να ξεχωρίζουμε δυσφήμιση από απλή διαπίστωση αν και πιστεύω ότι και τα δυο βλάπτουν το ίδιο! 8)
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
DASTY said:
Όταν χορός έκθεσις λειτουργεί και "σαν κάτι άλλο" σίγουρα το δυσφημίζουμε κάνοντας τέτοια σχόλια,πιστεύω μου 8)
Η σκνίπα δεν είναι σχόλιο... είναι δεδομένο για την βαλτώδη περιοχή του Μαραθώνα. Προσωπικά δεν μίλησα για "φλεβοτόμο" ούτε για "λεϊσμανίαση"
μίλησα για σκνίπα! Εκνευριστικό ζουζούνισμα και κνησμός (φαγούρα).
Αν πω πως η Ιαπωνία είναι σεισμογενής χώρα θα δυσφημίσω όλους τους Ιάπωνες επαγγελματίες στον χώρο?
Για την σχέση μου με τον συγκεκριμένο επαγγελματία θα σου στείλω π.μ. μαζί με τα στοιχεία μου! Αλλά αν κοιτάξεις που έχουν πραγματοποιηθεί κάποιες απ'τις εκθέσεις του Ομίλου Ντόγκο Αρτζεντίνο θα καταλάβεις.

DASTY said:
Πιστεύω ότι σε ένα dogforum σίγουρα είναι πιο σωστό να δίνουν συμβουλές η "ζαχαροπλάστες" παρα η "χορεύτριες του χορού" :roll:
Εγώ πάλι πιστεύω πως πιο σωστό είναι να δίνουν συμβουλές όσοι έχουν κάτι να πούνε!


DASTY said:
από τον 98' δεν άλλαξε τίποτα ορισμένη το παίζανε τότε(το σκύλο)και συνεχίζουν να το κάνουν και σήμερα :wink:
Σε αντίθεση μ'εσένα, βλέπω πως τα πράγματα από το 98 ως σήμερα έχουν αλλάξει. Όπως έχουν αλλάξει και από το 88 στο 98 και από το 78 στο 88. Βλέπω πως στα τριάντα χρόνια οργανωμένης κυνοφιλίας πολλά πράγματα έχω μάθει... έστω κι από μικρούς και νεότερους από εμένα στον χώρο... Δεν είμαι βλέπεις οπαδός της ρήσης "έκανε και η μύγα κ*λο κι έχ&$ε τον κόσμο όλο!"

Λυπάμαι για το off-topic!
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Milou said:
Παιδία 1000 συγνώμη για το άσχετο αλλά να...... αναρωτιέμαι τόσες μέρες άμα θα έχει και σουβλάκια στην έκθεση;;
Καθε φορα εχει...Τωρα δεν νομιζω να μην εχει λογω αλλαγης της ωρας...:p
 


galazia

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2008
98
0
DASTY said:
Στον ίδιο χορό που διοργανώνεται έκθεση ζούνε καθημερινά τα καλύτερα γερμανικά στην χωρα με πολλές διάκρισης αιτώ εξωτερικό
)
αυτο,δεν ειναι διαφημιση εκτροφειου? :lol:
 






Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Τα σουβλάκια είναι πάντα θελιά εκεί
cocker-fan said:
Milou said:
Παιδία 1000 συγνώμη για το άσχετο αλλά να...... αναρωτιέμαι τόσες μέρες άμα θα έχει και σουβλάκια στην έκθεση;;
Καθε φορα εχει...Τωρα δεν νομιζω να μην εχει λογω αλλαγης της ωρας...:p
Dasty και Cocker-Fan ευχαριστώ για την απάντηση!
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Δεν είναι δυσφήμιση. Οχι επειδή είναι διαπίστωση (λανθασμένη ίσως - κανείς δεν ξέρει αν ο ίδιος ψεκάζει παπάδες ή αν έχει φλεβοτόμο - εγω θα έκανα μήνυση αν ημουν στην θέση του ) αλλά γιατί όταν ο χώρος ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ στο κοινό το κοινο το ίδιο έχει το δικαιωμα να πεί την γνώμη του ... αν δίπλα λειτουργούσε και συνεργείο αυτοκινήτων δεν μπορεί να κάνει ζημιά στην δουλειά του το ότι έχει κουνούπια. Στην προκειμένη περίπτωση ο χώρος εκεί και για την συγκεκριμένη ώρα της έκθεσης είναι απλά ένα χωράφι στο Μαραθώνα ...

Το ότι έχει τα καλύτερα Γερμανικά είναι διαφήμιση.

Σχετικά με το subforum με κάλυψε η rottie ...

H κουβέντα να γίνεται σχετικά με την λειτουργία του forum και τις αποφασεις της διαχείρισης δεν επιτρέπεται σε όλα τα topic - υπάρχει topic που ονομάζεται ''ΣΧΟΛΙΑ και προτασεις''
 
















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8