Βοήθεια... εάν γνωρίζει κανείς.


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
Γιατι αναφερει και τους εκτροφεις ως κατι κακο ; Βασικα απο την PETA δεν περιμενω τιποτα σωστο,δεν εχουν ιδεα τι κανουν.
Δεν αναφέρθηκα ποτέ στους εκτροφείς σαν κάτι κακό. Αυτό το λες εσύ.
Η κα. Καρούζου είχε κουτάβια ή τα διαγωνιστηκά Yorky της;
O Halimeda's aka yorkidogs.gr ήταν ο σύνδεσμος που μου έδωσαν και δεν υπάρχει.
Ο Σάκης δεν ασχολείται...
Ο Lazaros? Καλός? Εκτροφέας είναι.
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Δεν αναφέρθηκα ποτέ στους εκτροφείς σαν κάτι κακό. Αυτό το λες εσύ.
Η κα. Καρούζου είχε κουτάβια ή τα διαγωνιστηκά Yorky της;
O Halimeda's aka yorkidogs.gr ήταν ο σύνδεσμος που μου έδωσαν και δεν υπάρχει.
Ο Σάκης δεν ασχολείται...
Ο Lazaros? Καλός? Εκτροφέας είναι.
και σου απαντώ ξανά για να μη λες ότι δεν το κάνουμε:
1/ να την πάρεις τηλέφωνο και να τη ρωτήσεις πότε θα έχει επόμενη γέννα (δεν υπάρχουν διαγωνιστικά σκυλιά αλλά εκθεσιακά και μόνο αυτά πρέπει να αναπαράγονται αν αξίζουν βέβαια)
2/ έστειλες μήνυμα εκεί? https://www.facebook.com/HalimedaYorkies/timeline
3/ οκ δεκτό... δεν το ήξερα ότι σταμάτησε
4/ είπαμε, δεν είναι εκτροφέας αλλά εισαγωγέας από puppy mills του εξωτερικού
ΑΥΤΑ...
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Δεν αναφέρθηκα ποτέ στους εκτροφείς σαν κάτι κακό. Αυτό το λες εσύ.
Η κα. Καρούζου είχε κουτάβια ή τα διαγωνιστηκά Yorky της;
O Halimeda's aka yorkidogs.gr ήταν ο σύνδεσμος που μου έδωσαν και δεν υπάρχει.
Ο Σάκης δεν ασχολείται...
Ο Lazaros? Καλός? Εκτροφέας είναι.
Δεν απευθυνθηκα σε σενα,πιστευω πως υπηρξα σαφης χρησιμοποιωντας το "Quote".
 
  • Like
Reactions: Orilis


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
Δεν ξέρω αλλά η Μαρία Καρούζου ήταν προχθές στην έκθεση με τα γιορκάκια της. Μίλησες μαζί της και σου είπε ότι δεν λειτουργεί?? Ή σε ψυχολόγησε αμέσως από τον τόνο της φωνής σου και σε απέρριψε...
και Halimeda's είχε διαθέσιμο κουτάβι το Δεκέμβριο...

και ο Lazaros kennel είναι κουταβοεμπορος...
Δεν αναφέρθηκα ποτέ στους εκτροφείς σαν κάτι κακό. Αυτό το λες εσύ.
Η κα. Καρούζου είχε κουτάβια ή τα διαγωνιστηκά Yorky της;
O Halimeda's aka yorkidogs.gr ήταν ο σύνδεσμος που μου έδωσαν και δεν υπάρχει.
Ο Σάκης δεν ασχολείται...

Ο Lazaros γιατί εμφανίζεται στη λίστα του ΚΟΕ σαν εκτροφέας?

PS.: Κουταβέμπορος είναι όποιος δίνει κουτάβια για χρήματα = ΟΛΟΙ !
για αυτους που αυτοαποκαλλουνται εκτροφεις σαν το lazaros kennel .....δε σ δειχουν ποτε τους γονεις απο κοντα , σ οριζουν ως σημειο συναντησης καποιο που δεν ειναι σιγουρα το εκτροφειο τους κτλπ ......
Πήγατε στο Lazaro και δεν είδατε γονείς? Και τούμπες κάνει και "εκτροφείο" έχει στην Παιανία και ενα γ@μνο site που είναι τόοοοοοσο δύσκολο να έχουν και οι υπόλοιποι....
Το τι κάνει με τα κουτάβια είναι άλλου παππά ευαγγέλιο....

Δεν απευθυνθηκα σε σενα,πιστευω πως υπηρξα σαφης χρησιμοποιωντας το "Quote".
Mε συγχωρείς. Εχεις δίκιο!
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Beyond Wonderland


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
48
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
19 σελίδες και ΕΝΑΣ δεν εχει δωσει μια απαντηση στο παιδί!
Τόσοι ανθρωποι ρε φιλε σου εχουν πει τι να κανεις, συνεχιζουν παρολο που εσυ εισαι αλλου και τους 'τη λες' απο πάνω για αγνοια επειδή δεν εχουν live streaming με ολα τα εκτροφεια;
Ειπαμε σου επεσε αποτομη η επαφη με την πραγματικότητα αλλά εσυ το παράκανες!
Δε σου απαντησαν στα πμ για τα εκτροφεια;


απορω γιατί ασχολειστε ειλικρινα
 


JIM GAR

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2015
195
819
33
ΚΕΡΚΥΡΑ
οχι jdrim οι σωστοι και υπευθυνοι εκτροφεις κανουν τεστ υγειας για να διασφαλισουν τον περιορισμο των ασθενειων που μαστιζουν καθε φυλη ( διαγνωστικα τεστ =λεφτα που ξοδευουν)
, στοχος τους ειναι η εξελιξη της καθε ρατσας που υπεραγαπουν , και γι αυτο πηγαινουν σε διαφορα event( show , field , agility etc) εχουν αυστηρα κριτηρια στο ποιους σκλυλους θα βαλουν στην αναπαραγωγη τοσο σε επιπεδο εμφανισης οσο και χαρακτηρα ......αγαπανε πραγματικα τα ζωα τους φερονται σαν μελη της οικογενειας του , τα σκυλια μενουν μαζι τους μεσα στο σπιτι , αφιερωνουν πολυ πολυ χρονο τοσο στα σκυλια τους οσο και στα κουταβια που γεννιουνται ....τους δινουν ποιοτικη τροφη εξασφαλιζουν ολα τα εμβολια τους κτλπ
αντιθετα ο κουταβεμπορος δεν εχει κανενα συναισθηματικο δεσιμο με το σκυλο που πουλαει και ειναι σαν να σ πουλαει μια τσαντα σε τιμη ευκαιριας για σενα ...
αλλα πιστευω οτι δεν προκειται να καταλαβεις ποτε και αυτο εχει να κανει με τα στοιχεια του χαρακτηρα σ..
ps πως και εισαι ακομη μελος σε ενα forum που η πλειοψηφια αν οχι ολοι για σενα ειναι τοσο ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ενα forum που δεν προαγει την κυνοφιλια αλλα ειναι γεματο επικριτες ???
 
  • Like
Reactions: Aslan and Orilis




Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
19 σελίδες και ΕΝΑΣ δεν εχει δωσει μια απαντηση στο παιδί!
Τόσοι ανθρωποι ρε φιλε σου εχουν πει τι να κανεις, συνεχιζουν παρολο που εσυ εισαι αλλου και τους 'τη λες' απο πάνω για αγνοια επειδή δεν εχουν live streaming με ολα τα εκτροφεια;
Ειπαμε σου επεσε αποτομη η επαφη με την πραγματικότητα αλλά εσυ το παράκανες!
Δε σου απαντησαν στα πμ για τα εκτροφεια;


απορω γιατί ασχολειστε ειλικρινα
Eτσι όπως τα λες.... κι εγω απορώ...

οχι jdrim οι σωστοι και υπευθυνοι εκτροφεις κανουν τεστ υγειας για να διασφαλισουν τον περιορισμο των ασθενειων που μαστιζουν καθε φυλη ( διαγνωστικα τεστ =λεφτα που ξοδευουν)
, στοχος τους ειναι η εξελιξη της καθε ρατσας που υπεραγαπουν , και γι αυτο πηγαινουν σε διαφορα event( show , field , agility etc) εχουν αυστηρα κριτηρια στο ποιους σκλυλους θα βαλουν στην αναπαραγωγη τοσο σε επιπεδο εμφανισης οσο και χαρακτηρα ......αγαπανε πραγματικα τα ζωα τους φερονται σαν μελη της οικογενειας του , τα σκυλια μενουν μαζι τους μεσα στο σπιτι , αφιερωνουν πολυ πολυ χρονο τοσο στα σκυλια τους οσο και στα κουταβια που γεννιουνται ....τους δινουν ποιοτικη τροφη εξασφαλιζουν ολα τα εμβολια τους κτλπ
αντιθετα ο κουταβεμπορος δεν εχει κανενα συναισθηματικο δεσιμο με το σκυλο που πουλαει και ειναι σαν να σ πουλαει μια τσαντα σε τιμη ευκαιριας για σενα ...
αλλα πιστευω οτι δεν προκειται να καταλαβεις ποτε και αυτο εχει να κανει με τα στοιχεια του χαρακτηρα σ..
ps πως και εισαι ακομη μελος σε ενα forum που η πλειοψηφια αν οχι ολοι για σενα ειναι τοσο ΚΑΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ , ενα forum που δεν προαγει την κυνοφιλια αλλα ειναι γεματο επικριτες ???
Εαν διαβάσεις κάποιες σελίδες πίσω θα σου λυθούν πολλές απορίες για το λόγο που βρίσκομαι εδώ όπως και για τους ¨Κακούς Ανθρώπους" που αναφέρεις.

Στο θέμα μας τώρα ... υπάρχει μία εκτροφέας έξω από την Κόρινθο. Τη γνωρίζετε?

Παλι δεν απαντατε...
Πεστε του να παρει απο το Λαζαρο....ειναι η μονη αποδεκτη απαντηση:rolleyes:
Εγώ να πάρω από το Λάζαρο... :) Αυτό κατάλαβες...? Ωραία !(y)(y)(y)

19 σελίδες και ΕΝΑΣ δεν εχει δωσει μια απαντηση στο παιδί!
Τόσοι ανθρωποι ρε φιλε σου εχουν πει τι να κανεις, συνεχιζουν παρολο που εσυ εισαι αλλου και τους 'τη λες' απο πάνω για αγνοια επειδή δεν εχουν live streaming με ολα τα εκτροφεια;
Ειπαμε σου επεσε αποτομη η επαφη με την πραγματικότητα αλλά εσυ το παράκανες!
Δε σου απαντησαν στα πμ για τα εκτροφεια;


απορω γιατί ασχολειστε ειλικρινα
Αυτό που θέλω να πω και δεν το καταλαβαίνεις ουτε εσύ ούτε όσοι έκαναν Like στη φοβερή σου διαπίστωση, είναι ότι η λίστα του ΚΟΕ που την έχετε καραμέλα μπορεί ΑΝΕΤΑ να στείλει κάποιον στον πιο γαμάτο ΚΟΥΤΑΒΕΜΠΟΡΑ ! Γιατί ο ίδιος ο ΚΟΕ θα έπρεμε να έχει κρητήρια για το ποιόν και πως εγγράφει κάποιον στις λίστες του.
Το κατάλαβες τώρα ή θέλω ακόμα σκυλί από τον Λάζαρο?
 
Last edited by a moderator:


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Βρε καλε μου ανθρωπε. Κανεις δεν εχει τη λιστα του ΚΟΕ καραμελα. Ο ΚΟΕ δεν ειναι ελεγκτικος μηχανισμος. Θα σου δωσει μια λιστα. Απο κει και περα στο χερι σου ειναι να επιλεξεις αυτον που θεωρεις ηθικο και σωστο.
Και για να μην το ξεχυλωνω κι αλλο το θεμα. θεωρω οτι εχεις ηδη καταλαβει με το παραπανω τα λαθη σου (και μαλιστα με τον χειροτερο τροπο) και μια χαρα θα μπορεσεις απο δω και περα να πορευτεις στον σκυλοκοσμο. Απλα σταματα να "παιζεις" με αυτους που ασχολουνται μαζι σου και μην εισαι τοσο σε αμυνα.
Καλη συνεχεια.
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Το οτι υπαρχει και σκαρταδουρα στις λιστες του ΚΟΕ το ξερουμε...τωρα το εμαθες και εσυ!
Αυτο βεβαια δεν δικαιολογει ουτε τα πετ σοπ ουτε τους κουταβεμπορους ουτε τιποτα..

Αληθεια στην ΕΦΕ που πηγες και εδωσες τα χρηματα και πολυ καλα εκανες....δεν σκιρτησε η καρδια σου για κανενα σκυλακι?
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
48
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αυτό που σου λενε εδώ και δεν το καταλαβαίνεις εδω και τόσες σελίδες είναι οτι η απόκτηση σκύλου θα πρέπει να γινεται μετά από σοβαρή σκέψη, ενημέρωση και έρευνα. Ποσω μάλλον ενός καθαρόαιμου σκύλου.
Εδω είναι ενα φόρουμ, δεν είμαστε εκπρόσωποι τύπου του ΚΟΕ. Δεν σου είπε κανείς οτι το όνομα που θα παρεις απο τον ΚΟΕ είναι εγγυηση. Χρειαζεται δικό σου ενδιαφέρον. Θα μου πεις και γιατι να ειναι τοσο περιπλοκη η διαδικασια αποκτησης ενος σκύλου;

Αν σε κουράζει και δε θέλεις να την ξαναπατήσεις, κανε όπως εγω. Βρες ενα αδεσποτάκι και θα εχεις ησυχο το κεφαλι σου.

Ρωτησε τον κτηνιατρο σου πρώτα για το ποτε μπορεί να μπει νέο κουταβι στο σπίτι.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
PS.: Κουταβέμπορος είναι όποιος δίνει κουτάβια για χρήματα = ΟΛΟΙ !
Αν το καλοσκεφτεις ολοι εμποροι ειμαστε. Η φαση του κυνηγου - τροφοσυλλεκτη δεν υπαρχει πια και ολοι κινουμε γυρω γυρω αγαθα και υπηρεσιες. Υπαρχει ομως και στο εμποριο ηθικη. Που σεβεται τους πορους αλλα και τα αγαθα που παραγει, που εχει μερακι που δεν θα πουλησει απλα αλλα (ειδικα για εναν ζωντανο οργανισμο) θα εμπιστευθει....
 


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
Συ
Αν το καλοσκεφτεις ολοι εμποροι ειμαστε. Η φαση του κυνηγου - τροφοσυλλεκτη δεν υπαρχει πια και ολοι κινουμε γυρω γυρω αγαθα και υπηρεσιες. Υπαρχει ομως και στο εμποριο ηθικη. Που σεβεται τους πορους αλλα και τα αγαθα που παραγει, που εχει μερακι που δεν θα πουλησει απλα αλλα (ειδικα για εναν ζωντανο οργανισμο) θα εμπιστευθει....
Συμφωνώ εν μέρει... γιατί δυστυχώς ΄που υπάρχει οικονομική συναλλαγή είναι υπερσπάνιο να λειτουργήσει ο "'εμπορος" χωρίς να εστιάζει στο κέρδος.
Ίσως όταν κάποιοι δραστηριοποιούνται σε μορφή hobby να είναι πιο "ηθικοί".
Γιατί hobby είναι η αγάπη σου για κάτι και όχι η οικονομική σου στήριξη.
Για το hobby σου ξοδεύεις, δε σκέφτεσαι πόσα θα πάρεις
 
  • Like
Reactions: Μπλου


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Πάντως, στα υπόψιν, κι οι χομπίστες, άσε που είναι λίγοι αυτοί που κάνουν σωστά και με όλες τις δυνατές προϋποθέσεις τη γέννα, δεν ψάχνουν που να τα δώσουν τα κουτάβια, συνήθως ξέρουν από πριν. Άσε που ούτε κι αυτοί τα δίνουν τσάμπα. Διότι ακόμα και αν το κάνουν μόνο για την αγάπη τους στο χόμπι χωρίς να σκεφτούν τι θα πάρουν πίσω οικονομικά, θα θέλουν έστω να καλύψουν τα έξοδα της γέννας, ώστε να μπορούν να συνεχίσουν το, όπως λες,χόμπι τους. Διότι το να βάλεις το σκύλο να αναπαραχθεί σωστά είναι ακριβό χόμπι κι η εποχή δεν βοηθάει για τέτοια.
 




sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
έμπορος [émbo ros] Ο36:1.αυτός που κατ΄ επάγγελμα αγοράζει προϊόντα και, χωρίς να μεταβάλει ουσιαστικά τη μορφή τους, τα πουλά πάλι για να κερδίσει χρήμα, αυτός που κατ΄ επάγγελμα κάνει εμπόριο

Είναι πασιφανές ότι άλλο κουταβέμπορος άλλο εκτροφέας
 


Μπλου

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
120
50
Κακως φιλε δε πηρες το σκυλι απο εκτροφεα,να σου πεταει φλογες (οπως οι δρακοι) να σου βαζει και το θερμομετρο στη μασχαλη οταν εισαι αρρωστος.

Κριμα που δε πηρες σκυλο απο εκτροφειο να το φτυνεις και να λες πω πω πω τι πηρα ΕΓΩ

Το μονο λαθος που εκανες ειναι που μπηκες εδω μεσα να παρεις απαντηση.Πηγαινε ρωτα ειδικους να σε καθοδηγησουν.
 


ripper2.1

Well-Known Member
21 Δεκεμβρίου 2015
489
1.386
40
Κω
Κακως φιλε δε πηρες το σκυλι απο εκτροφεα,να σου πεταει φλογες (οπως οι δρακοι) να σου βαζει και το θερμομετρο στη μασχαλη οταν εισαι αρρωστος.

Κριμα που δε πηρες σκυλο απο εκτροφειο να το φτυνεις και να λες πω πω πω τι πηρα ΕΓΩ

Το μονο λαθος που εκανες ειναι που μπηκες εδω μεσα να παρεις απαντηση.Πηγαινε ρωτα ειδικους να σε καθοδηγησουν.
Παλι καλα που υπάρχεις ΕΣΥ να δίνεις σωστές συμβουλές !!! Δεν ντρέπεσαι λιγο; υπάρχουν αμέτρητες περιπτώσεις θανάτων κουταβιων απο τις αγορές που ΕΣΥ ενθαρρύνεις να κανει ενα νέο μέλος , εχω την εντύπωση πως το μνμ σου , χρίζει επίπληξη απο τους υπεύθυνους του φόρουμ !! Καλές οι πλάκες , αλλα υπάρχουν κ όρια !!
 


Μπλου

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
120
50
Παλι καλα που υπάρχεις ΕΣΥ να δίνεις σωστές συμβουλές !!! Δεν ντρέπεσαι λιγο; υπάρχουν αμέτρητες περιπτώσεις θανάτων κουταβιων απο τις αγορές που ΕΣΥ ενθαρρύνεις να κανει ενα νέο μέλος , εχω την εντύπωση πως το μνμ σου , χρίζει επίπληξη απο τους υπεύθυνους του φόρουμ !! Καλές οι πλάκες , αλλα υπάρχουν κ όρια !!
Αφου μιλας εσυ μετα απο αυτα που ειπες για το σκυλο μου ζητας και τα ρεστα.
Τσιπα δεν εχεις επανω σου που θα μου πεις για ντροπη;

Ενω τα κουταβια απο τα εκτροφεια ειναι σουπερ ουαου και το μονο που θελουν ειναι ταισμα.
Μπαινουν ενθρωποι εδω μεσα να πουν κατι να ρωτησουν κατι και τον πιανετε απο τα μουτρα λες και τον ξερετε κι απο χτες,αυτον και το σκυλο του.
 
  • Like
Reactions: Hiraeth




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78