Mια βοήθεια


westie-friend

Member
25 Φεβρουαρίου 2008
13
0
Δίπλα στην εκκλησία του Αγιου-Αντρέα στο Χαιδάρι γένησε μια αδέσποτη σκυλίτσα οχτω μικρά σκυλάκια.Τα είδα οπως πήγαινα στο σχολείο και τα λυπήθηκα.Δυστυχώς αρχίζουν οι εξετάσεις και δεν μπορώ να τα φυλοξενήσω και ούτε έχω τν οικονομική άνεση για εμβόλια.Δεν έχω φωτο αλλά ειναι μαυρο με καφέ και τα 8{απο οτ ειδα}και φέρουν λίγο {στο χρώμα μονο με rotty.Σας παρακαλώ οποιος μένει Χαιδάρι ας παει στον Αγιο Αντρέα και ας υιοθετήσει ή εστω ας βοηθήσει αυτά τα μικρά.Ευχαριστώ.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Νομίζω πως παρόλο που δεν μπορείς να φιλοξενήσεις ούτε ένα από τα κουτάβια και δεν έχεις την οικονομική δυνατότητα για εμβολιασμούς, μπορείς να τα βοηθήσεις βγάζοντας έστω μια φωτογραφία.

Οι φωτογραφίες πάντα βοηθούν στην επίσπευση των υιοθεσιών και ένα παραπάνω στην συγκεκριμένη περίπτωση που η μάνα και τα μικρά της είναι στο δρόμο.
 




westie-friend

Member
25 Φεβρουαρίου 2008
13
0
Εγώ είμαι απο Αιγάλεω και απλά πηγαίνω σχολείο στο Χαιδάρι.Ανήκω στο δήμο Αιγάλεω.Συγνώμη αλλά φοβάμαι την αντίδραση της μητέρας γιατί είναι ακόμα μικρά.Αν θα μπορέσω απο Δευτέρα και απο μια απόσταση.Ευχαριστώ πάντως.
 


ellif

Active Member
31 Αυγούστου 2007
33
0
ηρακλειο κρητης
γεια σας

βρες καποιο φιλοζωικο σωματιο να τα εμβολιασει τα μικρα&βαλε φωτο απο ολα τα ζωα για να μπουν για υιοθεσια.
 




westie-friend

Member
25 Φεβρουαρίου 2008
13
0
Τελικά πήγα να τα βγάλω και δεν τα βρήκα.Ή δεν επιβίωσαν ή είναι σε ένα δασάκι.Μάλλον το πρώτο γιατί στον Αγιο-Αντρέα Χαιδαρίου ακούγεται πως ρίχνουν φόλες στα ζώα για να μην πιράξουν τα καλώδια της ΔΕΗ.Μακάρι ομως να έχουν σωθεί γιατί σε ένα δασάκι που βρίσκεται πισω απο τον Αγιο-Αντρέα ακούγωνταν κλάματα.
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ να ρωτήσω γιατί ο καθένας προσπαθεί να "ρίξει το μπαλάκι" σε τρίτους και περιμένει να βγάλουν οι άλλοι το «φίδι από την τρύπα»?

westie-friend, βλέπεις στο δρόμο μια μανά με κουτάβια και αντί να βγάλεις άμεσα φωτογραφίες και να προωθήσεις την υιοθεσία τους ή την προσωρινή τους φιλοξενία, αποποιείσαι των ευθυνών και μπαίνει στο φόρουμ λέγοντας:

westie-friend said:
Σας παρακαλώ οποιος μένει Χαιδάρι ας παει στον Αγιο Αντρέα και ας υιοθετήσει ή εστω ας βοηθήσει αυτά τα μικρά.
Εσύ που τα λυπήθηκες γιατί δεν τα βοήθησες?

Μετά από 6 ολόκληρες μέρες, ξαναπήγες εκεί δεν βρήκες ούτε την μάνα ούτε τα κουτάβια, άκουσες κλάματα και αντί να πας να δεις τι γίνεται και να βοηθήσεις όπως μπορείς, σηκώθηκες και έφυγες, μπήκες στο φόρουμ και άρχισες τα ευχολόγια!

westie-friend said:
Μακάρι ομως να έχουν σωθεί γιατί σε ένα δασάκι που βρίσκεται πισω απο τον Αγιο-Αντρέα ακούγωνταν κλάματα.
Με τα «μακάρι» και τα «ελπίζω» αγαπητή φίλη, δεν λύνεται ποτέ κανένα πρόβλημα…
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δηλαδή, στην συγκεκριμένη περίπτωση, τι έκανε και δεν το κατάλαβα? :?
Τι τον εμπόδισε να πάει να δει από πού ακούγονται κλάματα κουταβιών ή να βγάλει κάποιες φωτογραφίες? Η ...ηλικία του?
Τι να πω…
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ROTTIE said:
Εγώ να ρωτήσω γιατί ο καθένας προσπαθεί να "ρίξει το μπαλάκι" σε τρίτους και περιμένει να βγάλουν οι άλλοι το «φίδι από την τρύπα»?

westie-friend, βλέπεις στο δρόμο μια μανά με κουτάβια και αντί να βγάλεις άμεσα φωτογραφίες και να προωθήσεις την υιοθεσία τους ή την προσωρινή τους φιλοξενία, αποποιείσαι των ευθυνών και μπαίνει στο φόρουμ λέγοντας:

westie-friend said:
Σας παρακαλώ οποιος μένει Χαιδάρι ας παει στον Αγιο Αντρέα και ας υιοθετήσει ή εστω ας βοηθήσει αυτά τα μικρά.
Εσύ που τα λυπήθηκες γιατί δεν τα βοήθησες?

Μετά από 6 ολόκληρες μέρες, ξαναπήγες εκεί δεν βρήκες ούτε την μάνα ούτε τα κουτάβια, άκουσες κλάματα και αντί να πας να δεις τι γίνεται και να βοηθήσεις όπως μπορείς, σηκώθηκες και έφυγες, μπήκες στο φόρουμ και άρχισες τα ευχολόγια!

westie-friend said:
Μακάρι ομως να έχουν σωθεί γιατί σε ένα δασάκι που βρίσκεται πισω απο τον Αγιο-Αντρέα ακούγωνταν κλάματα.
Με τα «μακάρι» και τα «ελπίζω» αγαπητή φίλη, δεν λύνεται ποτέ κανένα πρόβλημα…
Δεν σε αναγνωρίζω!!!
Συμφωνώ μαζί σου!!!!!!

Τελικά, θα περιμένω να γράφεις πρώτη, γιατί όταν γράφω εγώ πρώτα, μετά με κατηγορείς πως τους παίρνω από τα μούτρα... 8)

:lol: :lol: :lol:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
παιδια ανεξαρτητα απτην ηλικια...εγω γτ απτα 5 μου οπου ακουγα ''νιαου'',''γαβ'' και κλαψουρισμα ετρεχα ????

και ΕΛΕΟΣ!!!! μπορει εκει π ακουσες τα κλαματα να ειχε παραπεσει ενα απτα κουταβια ή δυο ή τρια ή......ααα....
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
ellif said:
εαν μπορεις ξαναπηγαινε εκει και ψαξε να τα βρεις.κανε κατι ομως.μην το αγνωησεις παλι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924