κουταβάκος


disclaimer

New Member
21 Μαρτίου 2008
1
0
Strays' help said:
Ο μικρούλης πανέξυπνος κουταβάκος βρέθηκε πεταμένος στα σκουπίδια κ' σώθηκε από
θαύμα.Είναι μόλις 1,5 μηνών κ' θα γίνει μεσαίου μεγέθους.
Έχει πολύ καλό χαρακτήρα άν κ' είναι πολύ λυπημένος με όσα πέρασε! Φιλοξενείται προσωρινά σε πολύ μικρό χώρο.
τηλ. 6938117816

καλησπέρα μήπως ξέρουμε αν το σκυλάκι θα ξεπεράσει τα 20-25 κιλά?
πρόσφατα χάσαμε το σκυλάκι μας και από τότε η μητέρα μας δεν ήθελε άλλο ζωάκι να μπει στο σπίτι.πριν λίγες μέρες όμως είδε στη φωτό τον μικρό και τον ερωτεύτηκε...το πρόβλημα είναι ότι το σπίτι είναι μικρό,και η μητέρα δεν μπορεί να κάνει καλά ένα μεγαλόσωμο ζώο,η αδερφή μου δουλεύει πολλές ώρες και εγώ πάω να υπηρετήσω τη θητεία μου...
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Γιατί δεν τηλεφωνείς στο τηλέφωνο της αγγελίας?
Αν και πιστεύω πως οι συνθήκες που περιγράφεις είναι απαγορευτικές για απόκτηση σκύλου…
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Αν αυτό το σκυλί που βλέπω είναι όντως 1,5 μήνα στην φωτό, μάλλον θα ξεπεράσει κατά κάποια (λίγα) κιλά τα 25 ...

Συμφωνώ, να απολυθείς και μετά σκύλος ...
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
O κουταβακος σαν να εχει λιγο dobie μεσα παιδια!

Κι εγω χλωμο το βλεπω να γινεται 25 κιλα μονο! :roll: :roll: :roll:

Κι αν εχει και λιγο απο το ταπεραμεντο..... :roll: :roll: :roll:
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
ROTTIE said:
Γιατί δεν τηλεφωνείς στο τηλέφωνο της αγγελίας?
Αν και πιστεύω πως οι συνθήκες που περιγράφεις είναι απαγορευτικές για απόκτηση σκύλου…
Για την απόκτηση μεγαλόσωμου σκύλου θα έλεγα...
Αν πάρει ένα μικρό σκυλάκι, ποιο το πρόβλημα, εφόσον υπάρχει και η μητέρα του στο σπίτι να το φροντίζει?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Για 2 λόγους.
Διότι το συγκεκριμένο κουτάβι, κατά πάσα πιθανότητα, θα γίνει πάνω από 20 κιλά και δεύτερον, ένα κουτάβι χρειάζεται πάρα πολλές ώρες ενασχόλησης και δεν ξέρω κατά πόσο η μητέρα του φίλου μας είναι διατεθειμένη να διαθέσει.

Πάντως disclaimer, στην ενότητα της προσφοράς θα βρεις και ενήλικα μικρόσωμα σκυλιά που χαρίζονται. Πιστεύω πως ένα ενήλικο ζώο είναι καλύτερο για την δική σου περίπτωση.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924