Χαρίζονται κουταβακια!!!


stalitsa3

Member
30 Μαρτίου 2008
7
0
χαρίζονται τα κουταβακια της φωτογραφιας.η μαμα τους είναι ημίαιμο πιτμπουλ. είναι πολυ παιχνιδιάρικα και ζωηρά. είναι 1,5μηνός.
τηλέφωνα επικοινωνίας : 6936 89 80 87



 








stalitsa3

Member
30 Μαρτίου 2008
7
0
είναι απο τη σκυλίτσα μας.είναι στο μενίδι και τώρα είναι μαζί με τα μωρά της αν θέλεις να τη δεις.ο μπαμπας τους είναι αδέσποτος αλλα είναι και αυτός εκεί τριγύρω και μπορείς να τον δεις και αυτόν
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Oχι,σ ευχαριστώ ΔΕ θα πάρω!
Εχω 5 σκυλιά μαζεμένα απ το δρόμο και αλλο 1 κουταβι που βρηκα και παλεύω να το δώσω,όσο κάποιοι ασυνείδητοι σαν και σενα αφηνουν την ΗΜΙΑΙΜΗ σκυλα τους να ζευγαρώνει με ΤΟΝ ΗΜΙΑΙΜΟ ΑΔΕΣΠΟΤΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ,και μαλιστα έχουν το θρασος και το παραδεχονται και τα δίνουν και 1.5 μηνος ενώ τα μωρα πρεπει να μηνων εστω μεχρι 2 μηνων με τη μάνα τους!!!

Τι να σου πω!
ΜΟΝΟ δες τα ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ποστ στο ''Προσφορά'' που είναι ΟΛΑ αδεσποτα και δεν τα παίρνει κανεις...και εσυ ζευγαρωνεις τη σκυλίτσα σου αντί να ΜΗΝ συμβάλλεις και να μην αυξανεις τον αριθμό των ημίαιμων ζώων...
Συγχαρητήρια!


stalitsa3 said:
είναι απο τη σκυλίτσα μας.είναι στο μενίδι και τώρα είναι μαζί με τα μωρά της αν θέλεις να τη δεις.ο μπαμπας τους είναι αδέσποτος αλλα είναι και αυτός εκεί τριγύρω και μπορείς να τον δεις και αυτόν
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Το ότι ζευγάρωσες τη σκύλα σου είναι απαράδεκτο, αλλά δε σου ρίχνω ευθύνες γιατί δεν ήξερες.
Αλλά σκέψου το πολύ απλό. Γιατί να πάρει κάποιος τα δικά σου ημίαιμα που παρήγαγες, κι όχι κάποιο απ' τα χιλιάδες που υπάρχουν στο δρόμο?
Ευθύνη σου είναι να τα κρατήσεις και να τα φροντίσεις ΟΛΑ, εφόσον σε μια χώρα γεμάτη αδέσποτα αποφάσισες να παράγεις κι άλλα σκυλιά.
Επίσης, τα δίνεις σε υπερβολικά μικρή ηλικία. Για το καλό τους άστα λίγο ακόμα με τη μαμά τους.
Διάβασε ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ αυτό το θέμα :

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΖΕΥΓΑΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ
http://dogforum.gr/forum/viewtopic.php?t=444
 


stalitsa3

Member
30 Μαρτίου 2008
7
0
δεν τη ζευγαρωσαμε εμεις. το εσκασε και ζευγαρωσε.δεν κανουμε αναπαραγωγη σκυλιων.εχουμε και εμεις 5 σκυλια και κατι ξερουμε και απο στειρωση αλλα η σκυλιτσα μας ειναι μικρη και δεν προλαβαμε.οσο για τα κουταβακια , δεν τρωνε πια γαλα απο τη μαμα τους, γιατι δεν εχει αλλο.
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Tι θα πει βρε κουκλα μου οτι δεν τη προλάβατε?
Αφου το σκασε(το ξερατε) ,ας τη πηγαινατς μετα για στειρωση.2 μηνες ειχατε...

:( :( :( :(
Αυτο που λες ακομα χειρότερο είναι...
Ο ιδιοκτήτης πρέπει να μεριμνά να μην το σκάει ο σκύλος του,να μην ζευγαρώνει,να μην είναι αστείρωτο κλπ κλπ.Αφου εχεις 5 σκυλιά τα ξερεις.(?)
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Σε αυτή την περίπτωση το καταλαβαίνω. Έλλειψη ενημέρωσης. Συμφωνώ ότι έπρεπε να γίνει στείρωση.
Πού ξέρεις όμως ποιος είναι ο μπαμπάς τους? Του μοιάζουν ? :lol:
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Eλα βρε Chloe..τι ελλειψη ενημρωσης?Ακομα και για να μη το σκαει το σκυλί μας πρεπει να ενημερωνομαστε από καποιον?

Και αντε,το σκασε(και μενα μου την εχουν κανει)...99/9% είχε περιοδο αφου το σκασε μια φορα και καταφερε στη μια φορα να μεινει εγγυος,σωστα?
Αρα,το ξερανε οτι ειναι εγγυος,αρα γιατί δε τη πηγανε την επομενη μερα για στείρωση?
Ή και να μην ηταν εγγυος προληπτικά ουτως ή αλλως!



Chloe said:
Σε αυτή την περίπτωση το καταλαβαίνω.
 




stalitsa3

Member
30 Μαρτίου 2008
7
0
ουτε εγω το ηξερα οτι μπορει να γινει στειρωση σε εγγυο σκυλα.αλλα ειναι κατι σαν την εκτρωση.τα σκυλακια ηδη ζουν,θα ειναι σα να τα σκοτωνεις.ωραιοι φιλοζωοι!!.αφου εγινε οτι εγινε τουλαχιστον φροντιζουμε να τους βρουμε ενα σπιτι να τα αγαπανε,δεν τα πεταμε στο δρομο.
 




Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Κουκλίτσα μου ΔΕΝ ΕΙΠΑ να τα σκοτώσεις!Ουτε και βγαινει κανενα τέτοιο συμπερασμα απ αυτα που εγραψα.
Αυτα τα λες εσύ.
(Και την φιλοζωϊα μου εισαι ο τελευταίος ανθρωπος που θα την κρινεις.)

Ωστόσο,κρίμα που δεν ηξερες για την εκτρωση.Δεν ειναι το ίδιο να ''σκοτωνεις'' ωάρια...

Φυσικα τωρα που γεννηθηκαν πρεπει να δοθουν και να ειναι κ αυτα ευτυχισμένα,αλλά πρέπει να αναγνωρίσεις την ευθύνη σου,να αναλαβεις τις ευθυνες σου απεναντι σ αυτα τα σκυλακια και να στειρωσεις τη σκυλα σου.

Ας ευχηθούμε να μην ξανασυμβεί μελλοντικά,όταν υπαρχουν τοσα ημιαιμα κουταβια πιτ μπουλ...
http://strayshelp.blogspot.com/2008/05/pit-bull10.html

http://strayshelp.blogspot.com/2008/05/4_24.html

και ενηλικα ημιαιμα πιτ μπουλ
αλλα και καθαροαιμα ενηλικα πιτ μπουλ:

http://strayshelp.blogspot.com/2008/06/tpit-bull.html

http://strayshelp.blogspot.com/2008/05/pit-bull.html

http://strayshelp.blogspot.com/2008/05/9-10.html

που δε βρίσκουν σπίτια,και ας βρουν τα δικα σου,χαλαλι...

:?

Να προσέξεις εστω τι ανθρωποι θα τα παρουν.

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ να καταλαβεις τι σου λεμε:Αφηνοντας τη σκυλα σου να γεννησει νεα κουταβια,επιβαρυνεις τον αριθμο των αδεσποτων,ασχετα που δε τα πετας στο δρόμο.Απλως και μονο με το οτι θα υιοθετηθουν αυτα αντί για ενα αδεσποτακι που περιμένει μηνες σ ενα κλουβί ή σ ενα σπίτι καποιου.Αυτό και ΜΟΝΟ.
Ακόμα και να ''μη φταις'' επειδή στο σκασε(που για μενα φταις) είμαστε σε ΦΟΡΟΥΜ και έχουμε δικαίωμα να πουμε τι γνώμη μας για το θεμα,ακόμα κ αν δε σ αρεσει και προτιμούσες να κανουμε γλυκες στα κατα τ αλλα πανεμορφα κουταβακια σου.
 




stalitsa3

Member
30 Μαρτίου 2008
7
0
οκ τωρα το εμαθα.αν και δεν προκειται να την ξαναφησουμε να γεννησει.απλα μην εισαι τοσο επιθετικος/η με καποιον που δεν ξερεις κατω απο ποιες συνθηκες και με τι θυσιες φροντιζει καποια σκυλια, τα οποια τα εχει παρει απο αδεσποτα και ποσα αλλα αδεσποτα φροντιζει επισης με θυσιες. και προσεχε πως μιλας για τον ΑΔΕΣΠΟΤΟ της γειτονιας και ΤΟ ΗΜΙΑΙΜΟ πιτμπουλ.δεν το πηραμε το σκυλι απο τη βιτρινα κανενος μαγαζιου,σε οικοδομη το ειχαν παρατησει.και οσο για τον αδεσποτο της γειτονιας επισης κάνεις πολύ μεγαλο λαθος.
σου ξαναλεω μην κρινεις αν δεν ξερεις τις καταστασεις. η σκυλα δεν ξερεις αν μεγαλωνει μεσα σε σπιτι,ουτε αν εφυγε και γυρισε αφου ηταν σε προχωρημενη κατασταση εγκυμοσυνης.
 


Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Σιγουρα δε τα ξερω όλα αυτα και μπραβο σου αν εχεις αδεσποτακια ως σκυλιά σου...
Οταν καποιος γραφει ''ναι ειναι δικα μας τα κουταβια,απ τη σκυλα μας που το σκασε'' και εσυ ασχολείσαι με αδεσποτα και βλεπεις πώς ολα τα σωματεία εχουν δεκαδες-εκατονταδες ζωακια,λες αυτος γιατι τη ζευγαρωσε ετσι απλα?Πού ζει?

Ημουν επιθετική γιατί ετσι έχει η κατασταση.

Και πρόσεξε εσύ κάτι γιατί παρανοείς:
το ΑΔΕΣΠΟΤΟ δε το λέω προσβλητικά, οτι αφησες τη σκυλα να πάει με αδεσποτο,που είναι αρρωστο ή κατι τετοιο!!!δες λιγω τα ποστο μου εδω μεσα και θα καταλαβεις τι σχέση έχω με τ αδεσποτα για να μην αυτοδιαφημιζομαι... 8)
Εννοώ-θεωρώ ανευθυνότητα να σου φυγει το σκυλί και φυσικά,νβα ζευγαρωσει με το 1ο που θα βρει μπροστα του...Σκεψου αν ειχες αρσενικο και σου φευγε και ''γκαστρωνε'' αδεσποτο θηλυκο και δε το μαθαινες ποτε...10 νεα αδεσποτακια δωρο!!Καταλαβες τι εννοω?


Επίσης το ΗΜΙΑΙΜΟ παλι δε το λεω προσβλητικα!Και τα 5 μου σκυλια ημιαιμα ειναι από σκουπιδοντενεκεδες,απο δρόμους και απο κουτες με κουταβια...!!!Οχι απο βιτρινες σιγουρα πετ σοπ..Και παλι αν δεις τα ποστ μου και των αλλων εδω μεσα επίσης θα καταλαβεις ποσο απεχθανομαστε τα πετ σοπ!


Σιγουρα δεν ξέρω όλες τις καταστασεις(οπως κ εσυ για μενα) και χαίρομαι ιδιαίτερα που απ αύτα εστω που λες τωρα φαίνεται ένα αλλο είδος ζωοφιλου και όχι αυτός ο τυπος που καταλαβα στη αρχή(ο εχω αστειρωτη σκυλα,ημιαιμα,γενναει και τα χαρίζω και ειμαι στο κοσμο μου για τα αδεσποτα).
Κ κατι ακομα,μπραβο που το μαθες τωρα εστω για την εκτρωση για το μελλον.Μπορει να σου τυχει καμια εγγυος σκυλίτσα.Αν δεν ειναι προχωρημενη εγκυμοσυνη μπορει να στειρωθει.΄
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Παιδιά τώρα αυτό δεν έχει νόημα..

Ο οποιος δήποτε ρίξει μια ματια στο φόρουμ θα καταλάβει αν είναι (ανημέρωτος )τι πρέπει.. και τι δεν πρέπει..
Τώρα η κοπέλα μπήκε μέσα να προωθησει τα κουταβια..Δεν εχουμε λογο να αμφισβητούμε αυτα που λεει..
Εμενα περισσότερο με προβλημάτισε ότι έχασε το σκυλί της όπου θα μπορούσε να έχει φάει φόλα ,να το έχει πατήσει το αυτοκίνητο.. μπλα μπλα μπλα..,παρα αυτό..,και αυτό γιατί θέλοντας και μη ,όταν χάνεις το σκυλί σου το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι είναι στο μυαλό σου αν ζει..!!
Θέλω να πω.. ότι αν δεν μπορεί κάποιος να έχει πολλά σκυλιά ας μην τα έχει..δεν τον υποχρεώνει κανεις..
Τωρα εννοειτε και εχεις χρεος να μην το αφήνεις να γενοβολά απο εδώ και απο εκει αλλά ας θεωρήσουμε οτι δεν το έκανε επίτηδες...Αλλωστε δεν νομίζω να μην έχει καταλάβει οτι φταιει..και αν ηταν ετσι δεν θα προσπαθουσε να δωσει τα σκυλακια για υοθεσια..
Παρόλα αυτά.. η συγκεκριμένη κοπέλα, αν θεωρητικά αμφισβητησουμε ότι η σκύλα ήρθε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη(όπου το θέμα της στειρώσεις μην το ξανασυζητήσουμε είναι προσωπικο θεμα..),δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε ότι προσπαθεί τουλάχιστον να τα στείλει για υοθεσία..
Τουλάχιστον ας μείνουμε σε αυτό ..,μιας και οι αναγνώστες του φόρουμ πιστεύω ξέρουν να ξεχωρίζουνε τις περιπτώσεις και αυτή ας θεωρήσουμε ότι απλά ήταν τυχαία και μένουμε στο ζητούμενο της υοθεσίας.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.906
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924