Το σκυλι που δαγκωνει το χερι που το ταιζει... spoiler προσοχη!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Αν ξαναπεθάνει Χιονιάς θα ναι και πολύ αποτυχημένος. :confused:
Έχει περάσει ένας χρόνος από τοτε που αγόρασα τον πρώτο τόμο αλλά ακόμη να τον αγγίξω. :cool:Με προβληματίζει πως λένε ότι υπάρχουν αρκετές διαφορές με τη σειρά. Ασχετο, στα ελληνικά το διαβασες?
Όντως υπάρχουν αρκετές διαφορές με τη σειρά. Αλλά αξίζουν και τα 2. Τα πρώτα τα είχα διαβάσει στα ελληνικά. Μετά όμως επειδή μου έβγαινε κομματάκι ακριβό το να αγοράζω τον κάθε τόμο 23-24 ευρώ, τα διάβασα σε pdf αγγλικό. Τρομερή παρέα στο μετρό της Αθήνας ενώ πήγαινα δουλειά. Σε όποια έκδοση και να το διαβάσεις αξίζει. Εγώ είχα αρχίσει να το διαβάζω πριν ανακοινωθεί η σειρά και μου άρεσε πολύ. Μπορείς να φανταστείς τη χαρά μου και το άγχος μου παράλληλα όταν είπαν ότι θα το γυρίσουν. Γενικά οι διαφορές με τη σειρά μη σε προβληματίζουν τόσο. Μπορείς να περιμένεις να τελειώσει η σειρά πρώτα και να τα αρχίσεις μετά. Έτσι κι αλλιώς με τους ρυθμούς που πάει ο Martin γυρίζουν δεύτερο Game of thrones.

Προτιμώ χίλιες φορές Ραμσει απο Νταινερις. :sneaky: Αλλά δυστυχώς δε τη βλέπω να παίρνει πόδι. Έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στους Γουαιτγολκερς :whistle:
Noooo!! Daenerys rulezzzz!!! :D

Καμμένοι εντελώς, έτσι; :ROFLMAO::p
Όχι δα. Γιατί το λες αυτό;; :LOL:
 


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
αισιόδοξο σε βλέπω
δεν είναι να εμπιστεύεσαι και πολύ τον Μάρτιν, άντε και πες πως το 6 βγαίνει κατά το τέλος του 2017, το 7ο πάει για του αγίου ανήμερα, και βάλε.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
δεν είναι να εμπιστεύεσαι και πολύ τον Μάρτιν, άντε και πες πως το 6 βγαίνει κατά το τέλος του 2017, το 7ο πάει για του αγίου ανήμερα, και βάλε.
οι κακές γλώσσες λένε οτι ο Μαρτιν έρχει ρυθμίσει ετσι τα δικαιώματα των βιβλίων του ωστε σε περίπτωση που πεθάνει (φτου φτου) δεν μπορεί να αναλάβει άλλος συγγραφέας να τελειώσει το έργο του.
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Noooo!! Daenerys rulezzzz!!! :D
ίσως φταίει ότι μου φαίνεται πολύ χλιαρή σε αυτό το ρόλο. Το μόνο που κουνιέται πάνω της είναι το στόμα της, που το τεντώνει συνέχεια επιδεικτικά για να μας πείσει ότι μαμάει και δέρνει. :D #νταινερις μαστ ντάη. :love:
 
  • Like
Reactions: Elrandir


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
οι κακές γλώσσες λένε οτι ο Μαρτιν έρχει ρυθμίσει ετσι τα δικαιώματα των βιβλίων του ωστε σε περίπτωση που πεθάνει (φτου φτου) δεν μπορεί να αναλάβει άλλος συγγραφέας να τελειώσει το έργο του.
και συνήθως αυτές οι ρημάδες οι κακές οι γλώσσες έχουν δίκιο
 
  • Like
Reactions: ioanna a


ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
ίσως φταίει ότι μου φαίνεται πολύ χλιαρή σε αυτό το ρόλο. Το μόνο που κουνιέται πάνω της είναι το στόμα της, που το τεντώνει συνέχεια επιδεικτικά για να μας πείσει ότι μαμάει και δέρνει. :D #νταινερις μαστ ντάη. :love:
ά πα πα, να θάψει κι άλλο αδέλφι ο φουκαράς ο Τζονσνοου, καθόλου δεν τον λυπάστε;
 




Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
ά πα πα, να θάψει κι άλλο αδέλφι ο φουκαράς ο Τζονσνοου, καθόλου δεν τον λυπάστε;
έχει αποδειχθει ότι είναι αδέλφια??:confused: ή που πρέπει να το γυρίσω σε ελληνικούς υπότιτλους ή που κάτι κάνεις λάθος.:rolleyes:
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
έχει αποδειχθει ότι είναι αδέλφια??:confused: ή που πρέπει να το γυρίσω σε ελληνικούς υπότιτλους ή που κάτι κάνεις λάθος.:rolleyes:
Προς το παρόν όχι, αλλά η μόνη υπόθεση που φαίνεται λογική, θα αποδειχθεί μάλλον στο τελευταίο επεισόδιο του κύκλου. Το οποίο θα είναι και το μεγαλύτερο όλων από όσο διάβασα (1 ώρα και 10 λεπτά περίπου).
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
πάντως για ταργκάριεν παίζει χοντρά να τον προορίζουν, σίγουρα κάποια συγγένεια θα χει με την ξανθιά
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
πόσα σποιλερ να αντέξω σε μία μέρα? :cry:
πάντως λογικό σενάριο μου κάνει αφού και οι δύο είναι αθάνατοι κατα κάποιο τρόπο. Άλλωστε μη ξεχνάμε ότι δεν μας έχει πει ακόμη πολλά για την μητέρα του Χιονιά.
 






ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
έχει αποδειχθει ότι είναι αδέλφια??:confused: ή που πρέπει να το γυρίσω σε ελληνικούς υπότιτλους ή που κάτι κάνεις λάθος.:rolleyes:
Μεγαλύτερη προσοχή στα οράματα του Μπραν θα βοηθούσε.
 




SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Σκηνή 1η: Aνοίγει η κλούβα και σκάει μύτη γαλλάκι μπροστά από την καρέκλα.
Ναι, μαύρο κιόλα, φάση mini-me!

άραγε θα τα ξαναδούμε??? με νέα dominatrix master??? :rolleyes:
Τη Sansa, τη sansa, ωσαν μεσαιωνική victoria stillwell, ναι!

Πολύ γέλασα! Και για να μείνουμε και εντός της θεματολογίας του φόρουμ, που γκρινιάζουνε, ορίστε:
 






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Εγω τον αλλο ανταρολυκο τον θεωρω χαμενο....in ghost we trust μονο αυτος μας απέμεινε...

Εγω παλι δεν τους εχω για αδερφια....ακούγεται πολυ κ θα το γυρίσει ο μαρτιν κατι αλλο θα παιξει....

Αιντε περίμενε 10 μηνες παλι........ουουουουφφφφφφφφφ
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Εγω τον αλλο ανταρολυκο τον θεωρω χαμενο....in ghost we trust μονο αυτος μας απέμεινε...

Εγω παλι δεν τους εχω για αδερφια....ακούγεται πολυ κ θα το γυρίσει ο μαρτιν κατι αλλο θα παιξει....

Αιντε περίμενε 10 μηνες παλι........ουουουουφφφφφφφφφ
Αν το πάνε λίγο βάσει βιβλίου, μόνο χαμένη δεν είναι. Μέχρι ένα σημείο ξέραμε ότι ήταν σίγουρα ζωντανή. Αν θα το κάνουν έτσι και στη σειρά δεν ξέρω. Αλλά λογικά δεν θα την εξαφανίσουν τη λύκαινα.

Όσο για τον Jonnie, η μόνη λογική υπόθεση είναι να έχουν συγγένεια με την Daenerys. Όχι αδέρφια όμως..
 


Status
Κλειδωμένο θέμα