Το σκυλι που δαγκωνει το χερι που το ταιζει... spoiler προσοχη!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα

SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Για ποιο λογο? ε? Τα σκυλια παντως τα φροντιζε! Δε μπορουμε να τον κατηγορησουμε για κακοποιηση. Μεχρι και εργασιακα τα εξασκουσε! Ποσοι απο μας το κανουμε αυτο?
Αν τα 'χε και ταισμένα, ε... Δεν θα ήταν τόσο dramatic ο θάνατος!

Awww, έχει όνομα και για το αγελάκι του! Bastard's girls... http://gameofthrones.wikia.com/wiki/Bastard's_girls Ένα κουπάκι κροκετούλες, δεν ήξερε να τους δώσει... :D
 


d-friend

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2014
905
2.550
42
Αθήνα, Παγκράτι
Σας παρακαλω μην απομυθοποιείται την σκηνή, δεν θέλω να ξέρω αν είχα νκάνει μέικ απ στον σκύλο ή αν είναι παλιάς ή νέας κοπής ή οτιδήποτε..θέλω να φαντασιώνομαι απλά και καθαρά ότι η σκηνή δεν ήταν από ταινία :p
o_OΜε τρομάζεις, αλήθεια..:confused:
 
Last edited:


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.233
10.290
Athens
Αν ήμουν σεναριογράφος/σκηνοθέτης θα το κανα λίγο πιο spicy:

Σκηνή 1η: Aνοίγει η κλούβα και σκάει μύτη γαλλάκι μπροστά από την καρέκλα.
Σκηνή 2η: Γαλλάκι κοιτάζει Ράμσευ πολύ γλυκά και χαριτωμένα.
Σκηνή 3η: Γαλλάκι πηδάει και του αρπάζει τα μπαλάκια και ...κάνει μονόζυγο.
Σκηνή 4η: Γαλλάκι φεύγει και κάνει νεύμα στην Diana να μπει.
Σκηνή 5η: Diana κάνει κρέας τα μούτρα του Ράμσευ κατ' εντολήν γαλλακίου.

Νομίζω θα είχε ένα πιο σασπένς να το πω...?
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Το γαλλακι ετσι τυχαια σου ηρθε φανταζομαι.... Χαχαχαχα

Τιποτα τιποτα παιδια μια χαρα ηταν πολυ ωραια περασαμε καλα να μαστε καλα να θαψουμε τον επομενο (αρκει να μην ειναι ο τζον, η καλησι, ο νανος και ο τελευταίος ανταρολυκος)
 






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
λεγε τετοια τωρααααααααααα

Τι θα ζησουμε παναγια μου τη Δευτερα παλιιιιιιι

(Ναι ρε παιδια εχω προβλημα μεγαλο... πολυ κολλημα αυτο το πραμα...)
 
  • Like
Reactions: mariakala


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Εγώ προβληματίζομαι σχετικά με το τέλος.. Ενώ ήταν πολύ δυνατή σκηνή θα ήθελα να βασανιστεί περισσότερο. Εγώ τι θα εκανα: θα του κοβα ποδια-χερια και γενικώς ό,τι κρέμεται, λίγο γδαρσιματάκι να φανεί κανένας μυς, κρεατοσουπίτσα με καλαμάκι και στο τέλος θα κατέληγα στο σκύλο. :giggle:
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Εγώ προβληματίζομαι σχετικά με το τέλος.. Ενώ ήταν πολύ δυνατή σκηνή θα ήθελα να βασανιστεί περισσότερο. Εγώ τι θα εκανα: θα του κοβα ποδια-χερια και γενικώς ό,τι κρέμεται, λίγο γδαρσιματάκι να φανεί κανένας μυς, κρεατοσουπίτσα με καλαμάκι και στο τέλος θα κατέληγα στο σκύλο. :giggle:
Δινεις κι εσυ τα κοκκαλα στο σκυλο; :D
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Τιποτα τιποτα παιδια μια χαρα ηταν πολυ ωραια περασαμε καλα να μαστε καλα να θαψουμε τον επομενο (αρκει να μην ειναι ο τζον, η καλησι, ο νανος και ο τελευταίος ανταρολυκος)
Βασικά μένουν 2 ανταρόλυκοι. Πως και πως περιμένω επανεμφάνιση της Νυμέρια (αν το κάνουν έτσι στο show και δεν την εξαφανίσουν απλά). Τζον, Καλήσι και Τύριον δεν παίζει να πεθάνουν λογικά. :)

Για τη σκηνή με το Ράμσεϊ τι να λέμε.. Πανηγύριζα φωνάζοντας "Πάρ' τα τώρα ρε καθήκι του βάλτου!". Και επιτέλους η Σάνσα ξέφυγε από το στυλάκι της. Πολύ την πάω την τωρινή δυναμική Σάνσα! :D

Προτείνω πάντως όταν με το καλό ολοκληρώσει ο Martin τα βιβλία του, να διαβάσετε όσοι έχετε όρεξη και τα βιβλία. Αξίζουν.
 






mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Ο Ghost πρέπει να ζει ακόμα ρε συ. Δεν είδα να πέθανε εκτός αν ήμουν αφηρημένη και το έχασα. Απλά είναι λίγο περιπλανώμενη φάση.
δικιο εχεις απλα απο την ανασταση του γιαννακη και μετα δεν τον εχουμε δει και μπερδευτηκα!!!
 
  • Like
Reactions: Elrandir






Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Τζον, Καλήσι και Τύριον δεν παίζει να πεθάνουν λογικά. :)

Προτείνω πάντως όταν με το καλό ολοκληρώσει ο Martin τα βιβλία του, να διαβάσετε όσοι έχετε όρεξη και τα βιβλία. Αξίζουν.
Αν ξαναπεθάνει Χιονιάς θα ναι και πολύ αποτυχημένος. :confused:
Έχει περάσει ένας χρόνος από τοτε που αγόρασα τον πρώτο τόμο αλλά ακόμη να τον αγγίξω. :cool:Με προβληματίζει πως λένε ότι υπάρχουν αρκετές διαφορές με τη σειρά. Ασχετο, στα ελληνικά το διαβασες?
 


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Άμα σκοτώσουν το Ghost, θα σπάσω το pc! :p Same goes for Arya, Jonnie & Daenerys!
Προτιμώ χίλιες φορές Ραμσει απο Νταινερις. :sneaky: Αλλά δυστυχώς δε τη βλέπω να παίρνει πόδι. Έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στους Γουαιτγολκερς :whistle:
 




ptf

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2009
2.051
1.810
58
ΑΘΗΝΑ
μην αγχώνεσαι για το βιβλίο, το 6ο δεν έχει γραφτεί ακόμη (αξίζει πάντως να τα διαβάσεις, ακόμη και σε μετάφραση)
 
  • Like
Reactions: Marion_Russel


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
μην αγχώνεσαι για το βιβλίο, το 6ο δεν έχει γραφτεί ακόμη (αξίζει πάντως να τα διαβάσεις, ακόμη και σε μετάφραση)
αισιόδοξο σε βλέπω
 


Status
Κλειδωμένο θέμα