Ταξίδια εντός και εκτός Αθηνών!


olario

Member
14 Σεπτεμβρίου 2017
16
19
33
Τώρα που καλοκαίριασε θα αρχίσουμε με την μικρή τα ταξίδια και έχω ένα σκασμό απορίες και άγχη. Προσπάθησα να συγκεντρώσω πληροφορίες για αρκετά μέσα και θα ήθελα να μου πείτε το οκ, αν τα χω καταλάβει σωστά.

1) Σε Ησαπ, μέτρο, λεωφορεία κλπ μόνο στη τσάντα μεταφοράς της
2) Σε πλοίο, μόνο κατάστρωμα η καμπινα πετ
3) Τρένο, κτελ στη τσάντα της

Αεροπλάνο δεν μας βλέπω μάλλον γτ από τα 6 κιλά, μου χει γίνει ζουμερο κοριτσι και είναι 7,5
 


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
922
751
Τώρα που καλοκαίριασε θα αρχίσουμε με την μικρή τα ταξίδια και έχω ένα σκασμό απορίες και άγχη. Προσπάθησα να συγκεντρώσω πληροφορίες για αρκετά μέσα και θα ήθελα να μου πείτε το οκ, αν τα χω καταλάβει σωστά.

1) Σε Ησαπ, μέτρο, λεωφορεία κλπ μόνο στη τσάντα μεταφοράς της
2) Σε πλοίο, μόνο κατάστρωμα η καμπινα πετ
3) Τρένο, κτελ στη τσάντα της

Αεροπλάνο δεν μας βλέπω μάλλον γτ από τα 6 κιλά, μου χει γίνει ζουμερο κοριτσι και είναι 7,5
Η τσαντα για τα αεροπλανα παντως ειναι πολυ ελαφρυα και αμα ειναι 200-300 γραμμαρια πανω δεν λενε κατι. Αμα ειναι και πρωι και δεν εχει φαει ισως τα καταφερει το ζουμερο κοριτσι :LOL:
 
  • Love
Reactions: olario




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.290
7.953
Τώρα που καλοκαίριασε θα αρχίσουμε με την μικρή τα ταξίδια και έχω ένα σκασμό απορίες και άγχη. Προσπάθησα να συγκεντρώσω πληροφορίες για αρκετά μέσα και θα ήθελα να μου πείτε το οκ, αν τα χω καταλάβει σωστά.

1) Σε Ησαπ, μέτρο, λεωφορεία κλπ μόνο στη τσάντα μεταφοράς της
2) Σε πλοίο, μόνο κατάστρωμα η καμπινα πετ
3) Τρένο, κτελ στη τσάντα της

Αεροπλάνο δεν μας βλέπω μάλλον γτ από τα 6 κιλά, μου χει γίνει ζουμερο κοριτσι και είναι 7,5

Νομιζω στο πλοιο με τσαντα/καλαθι μπορεις να μπεις μεσα να κατσεις

Στο κτελ λεει μεχρι 8 κιλα σε τσαντα/καλαθι αλλα νομιζω δε δεχονται ολα τα δρομολογια, θα πρεπει να το δεις αυτο . Επίσης αν προσεξεις το μεγεθος τσαντας που δινει διαστασεις δε χωραει με τιποτα 7.5 κιλα σκυλος, ουτε θα χωραει στα ποδια σου.


Θεωρειταια υτονοητο οτι πρεπει να εχει τσιπ ενημερωμενο βιβλιαριο κτλ.
 
  • Like
Reactions: olario