ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΟΛΟΓΟ ΓΙΑ ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ


vicky1981

Active Member
2 Μαϊου 2024
25
0
42
Καλημέρα σας, είμαι ακόμα στο ψάξιμό λόγω ανορεξίας της μικρής μου ,έχω πάει σε 6 διαφορετικούς κτηνιάτρους και δεν εχω μάθει που οφείλετε η ανορεξία της. Τις τελευταίες 2 βδομάδες άρχισε και τους εμετούς με το να βγάζει την χτεσινή λιγοστή ποσότητα τροφής που έφαγε. Με το που τρωεί λιγο ρεέυετε και σταματάει ή μπορεί να κάνει αναγωγή. Της έκανα αιματολογικές και Uπέρηχο ΑΚΚ καθώς και εξέταση για μεγαοισοφάγο και έλεγχο addison.Την έχω 15 μέρες με nexium αλλά δε βλέπω προκοπή.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποιον καλό κτηνίατρο γαστρεντερολόγο να μου συστήσει έστω και pm.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.201
10.239
Athens
Εάν είσαι στην Αττική, πολύ καλός και εξειδικευμένος σε γαστροσκόπηση όπως και σε ενδοσκοπικές επεμβάσεις είναι ο Φερλέμης (MoVet – Veterinary Hospital)
Το κακό είναι πόσο γρήγορα θα βρεις ραντεβού εκεί...
 
  • Like
Reactions: vicky1981


vicky1981

Active Member
2 Μαϊου 2024
25
0
42
Εάν είσαι στην Αττική, πολύ καλός και εξειδικευμένος σε γαστροσκόπηση όπως και σε ενδοσκοπικές επεμβάσεις είναι ο Φερλέμης (MoVet – Veterinary Hospital)
Το κακό είναι πόσο γρήγορα θα βρεις ραντεβού εκεί...
Σε ευχαριστώ πολυυ!Μου το είπανε για τον Φερλέμη και για τον Ξενούλη Αναπλ.Καθηγ. απλα θα ήθελα κάποιος που να έχει κάνει στο σκυλάκι του να μου πει εμπειρίες.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.201
10.239
Athens
Σε ευχαριστώ πολυυ!Μου το είπανε για τον Φερλέμη και για τον Ξενούλη Αναπλ.Καθηγ. απλα θα ήθελα κάποιος που να έχει κάνει στο σκυλάκι του να μου πει εμπειρίες.
Έψαχνα κια εγώ πριν ένα χρόνο που να κάνω γαστροσκόπηση. Κατέληξα στον Φερλέμη γιατί έκανε αφενός την γαστροσκόπηση και αφετέρου ενδοσκοπική επέμβαση (αφαίρεση όγκου στον πυλωρό, εκεί δηλαδή που στενεύει το στομάχι και οδηγεί στον δωδεκαδάκτυλο). Ήταν ο μόνος που μπορούσε να κάνει και τα δύο, οι άλλοι έκαναν μόνο γαστροσκόπηση δηλαδή σκέτη διάγνωση. Επίσης πήγα εκεί γιατί ήταν ο μόνος που έκανε μια τεχνική με "μπαλονάκι" στην περίπτωση στένωσης πυλωρού με την ελπίδα ότι αυτό θα μπορούσε ίσως να μας σώσει.

Παρότι τελικώς δεν είχαμε καλή έκβαση, έχω να πω τα καλύτερα για τον Φερλέμη, έκανε ό,τι μπορούσε να κάνει μήπως σώσει την κατάσταση, απλά δεν υπάηρχε λύση. Εκ του αποτελέσματος, σε άλλους θα έπαιρνα μόνο μια διάγνωση και μέχρι εκεί.
 


vicky1981

Active Member
2 Μαϊου 2024
25
0
42
Έψαχνα κια εγώ πριν ένα χρόνο που να κάνω γαστροσκόπηση. Κατέληξα στον Φερλέμη γιατί έκανε αφενός την γαστροσκόπηση και αφετέρου ενδοσκοπική επέμβαση (αφαίρεση όγκου στον πυλωρό, εκεί δηλαδή που στενεύει το στομάχι και οδηγεί στον δωδεκαδάκτυλο). Ήταν ο μόνος που μπορούσε να κάνει και τα δύο, οι άλλοι έκαναν μόνο γαστροσκόπηση δηλαδή σκέτη διάγνωση. Επίσης πήγα εκεί γιατί ήταν ο μόνος που έκανε μια τεχνική με "μπαλονάκι" στην περίπτωση στένωσης πυλωρού με την ελπίδα ότι αυτό θα μπορούσε ίσως να μας σώσει.

Παρότι τελικώς δεν είχαμε καλή έκβαση, έχω να πω τα καλύτερα για τον Φερλέμη, έκανε ό,τι μπορούσε να κάνει μήπως σώσει την κατάσταση, απλά δεν υπάηρχε λύση. Εκ του αποτελέσματος, σε άλλους θα έπαιρνα μόνο μια διάγνωση και μέχρι εκεί.
Kαλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!
Της έκλεισα ραντεβού με τον Φερλέμη για γαστρο/ση.Το μόνο που φοβάμαι είναι την ολική νάρκωση.