Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
και εγω για νερό έχω διαβάσει ...
στο πάρκο που πάω ήταν ένα ροτυ χωρίς λουρί και ενώ ήταν πολλά σκυλιά γρύλιζε στο δικό μου ήταν αδύνατο να μην φοβηθώ !
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.522
772
Ξεσσαλονικη!!!
αν τον φοβασαι τοσο ,αλλαζεις δρομολογιο!αν θεωρεις οτι ρισκαρεις δλδ απο εκει,δεν υπαρχει λογος...οσο για το μπουκαλακι,παρτο εσυ κ ας μην προλαβεις να το ανοιξεις.ασε που χρησιμευει κ για αλλα πραγματα....εχει κ μερικους περιεργους,που οταν κατουραει το σκυλι κοιτανε περιεργα....ε ,ριξε λιγο νερακι να τους βουλωσεις το στομα....

υ.γ κλειδια,τσιγαρα,χαρτοπετσετες(με φτερα η χωρις),κτλ,στο τσαντακι.δεν χρειαζονται στο χερι!ε ,ενα μπουκαλακι νερο,το κραταμε νομιζω στο χερι ανετα!επισης εχει κατι τσαντακια με 3 ευρω στο τζαμπο,λιγο μακρυα,που χωρανε ενα μπουκαλακι μεσα κ τα κρεμας ανετα στο χερακι!!!!!για την σωτηρια του ζωου μας μιλαμε!!!!!αν σου λεγανε οτι η γη μπορει να χασει την βαρυτητα της κ να πεσεις,θα κοιμοσουν με ενα αλεξιπτωτο συνεχεια! :p
 
Last edited:


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κύριε Τζαβινέιτορ, με δουλεύεις βλέπω, ε?ε?

Εννοείται πως η πρόληψη είναι 1000+ φορές καλύτερη της αντιμετώπισης, έχουμε αλλάξει δρόμο, ουουου, αμέτρητες φορές, αλλά ήταν και μια φορά λιγάκι απρόβλεπτη
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
εχω βγάλει τις μικρές βόλτα στο λόφο. Τους φοράω έναν κοινό οδηγό. Πάμε κ βλέπω αριστερά άδειο. Δεξιά μια παρέα ξένων κ ένα σκυλί. Παω αριστερά. Ξαφνικά νιώθω το σκυλί στα πόδια μου κ πριν προλάβω, έχει καβαλήσει τη μικρή. Πανικός. Η λεηλα να κοπανιεται και η χοουπ να θελει με τρόμο να φύγει αλλά αδύνατον. Εγώ να παλεύω να απομακρύνω τον σκύλο. Φωνάζω να τον παρουν. Στα ρχιντια τους. Με τα πολλά με βλέπουν στο βάθος να τραβάω τον σκύλο τους από το κολλαρο με καρφιά. Έρχεται ένας φώναζε κάτι στον σκύλο του, ο σκύλος γράψιμο. Η λεηλα από τον πανικό βγήκε από το σαμαράκι. Εκεί τρελάθηκα. Παλεύω να μην απομακρυνθεί η μεγαλη κ να μην πηδήξει ο άλλος την χοουπ. Του λέω σας παρακαλω βάζετε τον οδηγό στον σκύλο σας για λίγο; κάτι είπαν γέλασαν κορόιδεψαν ότι είμαι γκρεκο κ ένας δένει το σκυλί. Εγώ παλεύω να φορέσω το σαμαράκι στη λεηλα κρατώντας κ την χοουπ. Τα χέρια μου έτρεμαν οκ κ μου πήρε κάποια λεπτά. Και άκουω το αμίμητο από τον έναν. Κοπέλα δεν φεύγεις; είναι κρίμα να είναι δεμένος. Σας ορκίζομαι αναθεματία που ήμουν γυναίκα κ μια..ουπ
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Πάντως dimitrismp έτσι ακριβώς παιζει και το κουτάβι μου με παιχνίδια που του αρέσουν πολυ, τα τινάζει σαν δαιμονισμένο και γρυλίζει. Δεν είναι ένδειξη αγριότητας αυτό.
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
απο τα πιο τρελα που μπορω να θυμηθω απο ασχετους στην βολτα ......
ALBANIAN με ρωτησαν πριν μερες
....που μπορουν να βρουν και αυτοι εκπαιδευμενη αλεπου και τι ακριβως κυνγηγαω με την δικια μου....!!!
Νεαρα στην Θεσ/νικη ηταν σιγουρη οτι ηταν ρατσας FOX ...
και το πιο κλασσικο...
τι σου κανει η επιστημη ..... καταπληκτικη διασταυρωση.....(!!!!!!)
 
Last edited:




tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Τι να σου πω ... εγω κυνηγος δεν ειμαι ... κανενα ψαρεμα ναι
(το ωραιο ειναι οτι το βλεπουν και διχως λουρι και παθαινουν πλακα ....)
σε εναν ,του ειπα οτι " το μυστικο ειναι να σπασεις τα αυτια της αλεπους , για να κοιταει περισσοτερο στο εδαφος" ....και το πιστεψε !!!!
 




tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
λες ρε συ ... Τωρα καταλαβαινω γιατι τοση μανια με τις μυγες !!!!!
τις μαζευει για το ποταμι......!!!!!
ευχαριστω μου ανοιξες τα ματια .......(χαχα)
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Δεν πάτε καλά μου φαίνετε..... :p

Λέγε εσύ τέτοια tomsitas να ξεκινήσεις καμία φήμη σαν το κόκαλο του ντόμπερμαν και να τρέχουν οι κυνηγοί να μαζεύουν αλεπούδες από τα λαγούμια για να τους σπάσουν τα αυτιά και να κοιτάνε τα χαλίκια !!!! :D
 


tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
πεστω ψεματα !!!!! λες να μεινει η αλβανια απο αλεπουδες ????
καποιος αλλος περνα και κοιταζει περιεργα το παπριζ του αυτοκινητου μου ........
καποτε του ειχα πει οτι οταν μεγαλωσει αρκετα θα κοψω την ουρα και θα την βαλω να κρεμεται απο τον καθρεφτη ....
 




katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
Θελω να το πω καπου ...
Το πρωι εβαλα τα λουρακι στις κοκονες να τις βγαλω εξω ,ανοιγω τη πορτα,θυμαμαι να παρω τα γυαλια ηλιου ,νομιζω οτι κλεινω την εξωπορτα αλλα εμεινε λιγο ανοιχτη κ βγαινουν εξω τα κοπροσκυλα ,το αντιλαμβανομαι σχεδον αμεσως ,ειχαν ηδη κατεβει τα σκαλια (μενω 2ο οροφο) ,τα κατεβαινω κ γω και τι βλεπω??? Μια γρια της πολυκατοικιας τους ανοιγει τη πορτα να βγουν εξω και μου χαμογελαει !!!!! ΕΕΕ ρεεε ΘΕΕ μουυυ δε παει καλα ο κοσμος ! Παταω μια φωνη ,κοκαλωνουν στο πεζοδρομιο κ τις μαζευω...(ευτυχως εχω παρει τη γκαριδοφωνη της μανας μου).
Τι νομιζε οτι εβαλαν τα λουρακια να πανε μονα τους βολτα? Τι να πω? Και η γρια δεν εβγαινε απο τη πολυκατοικια ,μολις ειχε μπει...
Ποσο την κοβει δηλαδη ! Και μου χαμογελασε σα να μου εκανε εξυπηρετηση !

Τωρα στη βολτα,οταν μου μιλανε καλοπροαιρετα δε με πειραζει οτι κ να μου πουν,οτι μαργαριταρι κ να πεταξουν...αμα ομως λενε εξυπναδες ή κανουν κινησεις προς τα σκυλακια μου ,ειμαι ετοιμη για φασαρια...μια φορα εδωσα και φαπα σε εναν ετσι πως περασε απο διπλα μου γιατι ειπε το μωρο μου πατσαβουρα !!! (που καθομαι εγω η μανουλα και το χτενιζω 10 φορες τη μερα !!χαχαχα :p )
Δε μπορω την αγενεια...απορω μερικοι που βρισκουν το θρασος και μιλανε ετσι σε αγνωστους ...
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
πεστω ψεματα !!!!! λες να μεινει η αλβανια απο αλεπουδες ????
καποιος αλλος περνα και κοιταζει περιεργα το παπριζ του αυτοκινητου μου ........
καποτε του ειχα πει οτι οταν μεγαλωσει αρκετα θα κοψω την ουρα και θα την βαλω να κρεμεται απο τον καθρεφτη ....
Αχαχαχαχαχαχαχαχαχα.....σοβαρά??? Είδες στα λέω εγώ αλλά δε με ακούς!!!
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Θελω να το πω καπου ...
Το πρωι εβαλα τα λουρακι στις κοκονες να τις βγαλω εξω ,ανοιγω τη πορτα,θυμαμαι να παρω τα γυαλια ηλιου ,νομιζω οτι κλεινω την εξωπορτα αλλα εμεινε λιγο ανοιχτη κ βγαινουν εξω τα κοπροσκυλα ,το αντιλαμβανομαι σχεδον αμεσως ,ειχαν ηδη κατεβει τα σκαλια (μενω 2ο οροφο) ,τα κατεβαινω κ γω και τι βλεπω??? Μια γρια της πολυκατοικιας τους ανοιγει τη πορτα να βγουν εξω και μου χαμογελαει !!!!! ΕΕΕ ρεεε ΘΕΕ μουυυ δε παει καλα ο κοσμος ! Παταω μια φωνη ,κοκαλωνουν στο πεζοδρομιο κ τις μαζευω...(ευτυχως εχω παρει τη γκαριδοφωνη της μανας μου).
Τι νομιζε οτι εβαλαν τα λουρακια να πανε μονα τους βολτα? Τι να πω? Και η γρια δεν εβγαινε απο τη πολυκατοικια ,μολις ειχε μπει...
Ποσο την κοβει δηλαδη ! Και μου χαμογελασε σα να μου εκανε εξυπηρετηση !

Τωρα στη βολτα,οταν μου μιλανε καλοπροαιρετα δε με πειραζει οτι κ να μου πουν,οτι μαργαριταρι κ να πεταξουν...αμα ομως λενε εξυπναδες ή κανουν κινησεις προς τα σκυλακια μου ,ειμαι ετοιμη για φασαρια...μια φορα εδωσα και φαπα σε εναν ετσι πως περασε απο διπλα μου γιατι ειπε το μωρο μου πατσαβουρα !!! (που καθομαι εγω η μανουλα και το χτενιζω 10 φορες τη μερα !!χαχαχα :p )
Δε μπορω την αγενεια...απορω μερικοι που βρισκουν το θρασος και μιλανε ετσι σε αγνωστους ...
Αγενής η κακομοίρα η κυριούλα που φρόντισε να μην κατέβεις και δύο ορόφους για να ανοίξεις μία πόρτα...??? Είσαι αχάριστη βρε... δε σέβεσαι τίποτα....
Και τι ακούω φάπα στον άνθρωπο επειδή έκανε ένα τόσο δα πειραγματάκι.....

τσ, τσ, τσ.... είσατε απαίδευτοι και ακοινώνητοι βρε.... :p

Χαχαχαχαχαχα...τι τραβάμε κι εμείς οι σκυλογονείς!!!
 




elenib

Well-Known Member
28 Ιανουαρίου 2011
105
0
Σπετσες
Απο τις καθημερινες μας βολτες εχω ακουσει διαφορα του τυπου ποοοοποοοοοοο τι μεγαλο σκυλι το τρωει ολο το φαι του ? 'Η που την πας την προβατινα για βοσκη..? Και αλλα τετοια ανοστα.Το πιο κουλο ειναι οταν μου ειχε πει ενας Αγιου Βερναρδου ειναι ..? ΟΧΙΙ...!! Τσοπανοσκυλο.!Απολκειεται τα τσοπανοσκυλα δεν εχουν τοσο μαλλι. ](*,)
Απο τν Ο.Φ.Ε.Π το πηρα...Και μου λεει εεε τοτε σε κοροιδεψανε...:confused:
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Και εγω εχω ακουσει αρκετα κουλα στην βολτα παρολο που συγκριτικα με αλλες περιοχες δεν
πετυχαινω και πολλους πεζους. Αυτο που θυμαμαι εντονα ειναι οτι ολοι περνανε τα σκυλια
μου για μπουλντογκ και οταν τους διορθωνω κλασσικοι Ελληναρες μα οχι μπουλντογκ ειναι,
μια κυρια οταν τα ειδε εβαλε τα κλαματα και με αγκαλιαζε και ηθελε να τα παει αυτη βολτα
γιατι θυμηθηκε το δικο της sharpei και το κλασσικο σταματανε αυτοκινητα και μου λενε,
να τα βγαλω μια φωτο γιατι θελει να παρει ενα τετοιο η ξαδερφη του μπαντζανακη της
αδερφης μου!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Και εγω εχω ακουσει αρκετα κουλα στην βολτα παρολο που συγκριτικα με αλλες περιοχες δεν
πετυχαινω και πολλους πεζους. Αυτο που θυμαμαι εντονα ειναι οτι ολοι περνανε τα σκυλια
μου για μπουλντογκ και οταν τους διορθωνω κλασσικοι Ελληναρες μα οχι μπουλντογκ ειναι,
μια κυρια οταν τα ειδε εβαλε τα κλαματα και με αγκαλιαζε και ηθελε να τα παει αυτη βολτα
γιατι θυμηθηκε το δικο της sharpei και το κλασσικο σταματανε αυτοκινητα και μου λενε,
να τα βγαλω μια φωτο γιατι θελει να παρει ενα τετοιο η ξαδερφη του μπαντζανακη της
αδερφης μου!
αχου τα μωρε....αφου δεν τα λενε ιπποποταμακια παλι καλα:p
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78