Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Όχι, όχι δεν το είπε έτσι καθόλου! Ήταν κι η γυναίκα του εκεί και το μωρό τους...
Καμία σχέση.
Το είπε λες και ήταν σίγουρος πως τον χαρακτήρα τον παίρνουν τα κουτάβια ΜΟΝΟ από την μάνα... πολύ περίεργο. Δεν μεταφέρεται μάλλον γραπτώς σωστά. Έπρεπε να ήσουν εκεί να καταλάβεις.

Το είπε σαν "ειδικός".
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Μήπως εννοούσε την ανθρώπινη μάνα του που νόμιζε ότι έβλεπε μπροστά του;;;;)
Edit Με προλάβατε!
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
43
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Για σένα έλεγε Στέλλα μην το ψάχνεις. Είπε να κάνει ένα κοπλιμέντο για το... χαρακτήρα σου... καθώς δεν τον έπαιρνε για περισσότερα με τη wife μπροστά :D
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
ΌΧΙ σίγουρα. Μα είχε προηγηθεί η κουβέντα οτί δεν είναι δικό μου κλπ, κλπ.
Αφήστε το. Ακυρο το ποστ.
Προφανώς έπρεπε να είστε εκεί να το καταλάβετε.

Το "από τη μάνα του θα πήρε", υπόθηκε ΠΟΛΥ σοβαρά και με "επιστημονικό" ύφος...
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
ΌΧΙ σίγουρα. Μα είχε προηγηθεί η κουβέντα οτί δεν είναι δικό μου κλπ, κλπ.
Αφήστε το. Ακυρο το ποστ.
Προφανώς έπρεπε να είστε εκεί να το καταλάβετε.

Το "από τη μάνα του θα πήρε", υπόθηκε ΠΟΛΥ σοβαρά και με "επιστημονικό" ύφος...
Άρα λοιπόν ο κύριος είχε το κληρονομικό χάρισμα!Για αυτό το είπε!:p:p
 


Agis

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2009
136
12
Αθήνα
Βρε παιδιά, πρέπει να κυκλοφορούν πολλοί βλαμμένοι, δεν εξηγείται αλλιώς.
Προσέξτε τι μου συνέβη πριν από λίγο.
Επιστρέφαμε με το σκύλο μου από τη βόλτα μας, ο οποίος είχε νάρθηκα στο αριστερό του αυτί (με το απαραίτητο τσιρότο εννοείται, χρώματος μπεζ).
Βλέπω έναν τύπο, ο οποίος μου έκανε τη γνωστή ερώτηση "τι έχει το αυτάκι του;". Επειδή ήμουν στις καλές μου, του απάντησα.
Προσέξτε, αυτή η συζήτηση γινόταν σε απόσταση 2-3 μέτρων μεταξύ μας. Δηλαδή, έβλεπε ο τύπος ότι ήταν τσιρότο αυτό που ήταν τυλιγμένο γύρω από το αυτί του Molder.

Οπότε, περνούν κάποια δευτερόλεπτα και μου εξαπολύει την τιτανομεγιστοτεράστια ερώτηση : "το αυτί του θα ξαναγίνει μαύρο;"!!!!!

Και βλεπόντάς με να έχω μείνει ενεός, μονολογεί : "γι' αυτό εγώ αγαπάω τα περιστεράκια"!!!!

Μήπως έχω χάσει επεισόδια; Αρχίζω να ανησυχώ ότι έχω διακόψει παροχή. Δεν εξηγείται αλλιώς.
 










MamaFidel

Well-Known Member
12 Μαϊου 2011
141
0
Χα χα χα χα χα!!!! Καλά... τώρα με τον μικρο έχω μόνο θετικά σχόλια στο δρόμο. Με την Βελγίδα μου που ήταν μαύρη και τεράστια... εκεί έριχνα ΤΟ γέλιο. Θυμάμαι μια φορα μια κυρία έτρεχε και ούρλιαζε σαν υστερικιά! Η Blacky ήταν δεμένη και κολλημένη πάνω μου και είχε τρομάξει απο τις φωνές της!!! Το ζωντανό ούτε την πλησίασε, ούτε της γαύγισε. Κάποια στιγμή μέσα στον πανικό της κατάφερε να ψελλίσει "Δανγκωνει; Θα με φάει;" και της απάντησα "Μην ανησυχείτε μαντάμ. Δεν τρώει χοιρινό".

Πω πω τι μεγάλα δόντια!
Φαντασου τι μπορούν να σου κάνουν! Έλα λίγο πιο κοντα να δούμε!

Ορμάει;
Φυσικά! Γι'αυτό την πήρα! Φύγε τώρα απο την αυλή μου!

Πολύ μεγάλα όρθια αυτιά έχει! Είναι λύκος;
Ναι, με διασταύρωση Γκρέμλιν! Μου τον χαρισε η Κοκκινοσκουφίτσα.

Του δίνεις αναβολικα; Φαίνεται πολυ γυμνασμένο!
Ναι, χτυπάμε και ενέσεις πλέον και επίσης πάει στο γυμναστηριο της Πετρουλάκη και ακουλουθεί ειδικό πρόγραμμα bums & tums. Θεαματικά αποτελέσματα!

Έχω πιτ-μπουλ. Τα βάζουμε να μαλώσουν;
Αν θέλεις μαλώνουμε οι δυό μας και σου στέλνω και πεσκέσσι τον εισαγγελέα στο σπίτι! Σου παιρνω και το σκύλο αμα λαχει γιατι είσαι κομματάκι μ@λ@κ@ς και το "αγριοσκυλο" σου είναι η επέκταση του αντρισμού σου...
 
Last edited:


grenouig

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
131
0
Xaxaxa.Εμενα ο δικος δικος μου ειναι 1 ετους τωρα και το κορυφαιο που με ρωτανε που και που στην βολτα κι εχω σκασει στα γελια ειναι το εξης:Διαφορες ετσι περιεργες φατσες να ρωτουν φιλε τι μαρκα ειναι σκυλος??Χαχα..Lada Niva μεγαλε,παει παντου και τα κανει ολα.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Γλοιώδης γειτονας μεγάλης ηλικίας :Κάποια μέρα κάποιος θα σε πυροβολήσει που βγάζεις τον σκύλο σου βόλτα... :eek: Του έκανα καταγγελία στο αστυνομικο τμήμα

Μεγάλης ηλικίας συνταξιούχος: Που πάει η Χιονάτη;; Να συναντήσει τους 7 νάνους.
Ο ίδιος γέρος σε άλλη φάση: Θα σε φάει το θηρίο καμμιά μέρα ... Έχει εξελίξει το παραμύθι της Χιονάτης δεν μπορώ να πω.

Για τον Έλβις.
-Κόκερ είναι ε;
Και γενικά εκφράσεις και εκδηλώσεις θαυμασμού που κι αυτές μπορεί να γίνουν ενοχλητικές ειδικά όταν δεν θέλεις ο σκύλος να μην κάνει σαν τρελός βλέποντας περαστικούς.
 
Last edited:


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Λοιπόν... τα δικά μας κορυφαία:

Αργόσχολος στον διπλανό αργόσχολο στο καφενείο...: "Ωραίο το γκριφόν, ε...???"

Ξανθιά στο τηλέφωνο..: "Ααααααχ.... περίμενε λίγο γιατί περνάει ένα Τσιουάουα!!"
( Η ίδια ξανθιά μετά από μερικές μέρες μπήκε στο κατάστημα του τσαγκάρη που ήμουν με τη μικρή μου άρπαξε το λουρί από το χέρι και ήθελε να την πάει βόλτα.... Τι αμαρτίες πληρώνω??)

Γέρος σε άλλο καφενείο: "Αμα του ρίξεις κλωτσιά αυτού που λες να φτάσει???"

"Φιλόζωη" στο pet shop που πηγαίνω όταν πλησίασε η μικρή να τη μυρίσει: "Ααααααααααχ πάρτε το από δω δεν τα μπορώ...!!!"

Κατά τα άλλα έχει περάσει τα χίλια μύρια το σκυλί με άσχετους, τι τεστ κροτοφοβίας θέλουν να του κάνουν, τι να το πάρουν αγκαλιά και να το αναγκάσουν να τους δώσει φιλιά, τι να το πάρουν να το πάνε βόλτα, μέχρι και ρεζερβέ θέλησε κάποιος να μου κάνει για το καλοκαίρι για να σκάσει μύτη στην παραλία με το "γκομενομαγνίτη".... αφήστε δε ρεζερβέ από τώρα τα "μελλοντικά" κουτάβια....!!! Χαμός!!

Επίσεις κλασσικοί μαλάκες με μεγαλόσωμα: "Τι είναι αυτό Μπούμπι μου...??? Μεζεδάκι??? Πάρ' το!!!"

Και least but not last: Εκεί που δεν το είχα ματακούσει παρά πριν από λίγο καιρό το διάβασα εδώ, μου πρότιναν να το φτύσω για να με θυμάται... (αλλά από ότι διαπίστωσα στο forum είναι κλασσικό αυτό πλέον!!)
 
Last edited:


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Ειμαστε στην Αθηνα και κανουμε βολτα εκει στο Π.Φαληρο.
Σταματαμε σε μια καβα να ψωνισουμε , δενω τον Φιντελακο και μολις βγαινω...
''Τι μεγαλο μποξερ ειναι αυτο?''
Εγω-οχι δεν ειναι μποξερ
''Μποξερ ειναι φαινεται απο μακρια''
Εγω-συγνωμμη αλλα μποξερ δεν ειναι.Ειναι Μπουλμαστιφ
''ΝΕΑΡΕ ΜΠΟΞΕΡ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ''

Τσιριμπιμ τσιριμπομ.
 
  • Like
Reactions: Χρήστος 29




jasmine

Well-Known Member
1 Μαρτίου 2011
302
0
xaxaaaxaxaaxaxaxa! πολυ γελασα!
κι εμενα τα ιδια!
-αυτο δεν ειναι σκυλος ειναι ποντικι!
-εγω δε θα επερνα τετοιο, σκυλο θα επερνα!
- αχου ενα κουταβι! (ειναι 2,5 χρονων)
 


-eleni-

Well-Known Member
18 Απριλίου 2011
433
2
Athens,Kalli8ea
Ειμαστε στην Αθηνα και κανουμε βολτα εκει στο Π.Φαληρο.
Σταματαμε σε μια καβα να ψωνισουμε , δενω τον Φιντελακο και μολις βγαινω...
''Τι μεγαλο μποξερ ειναι αυτο?''
Εγω-οχι δεν ειναι μποξερ
''Μποξερ ειναι φαινεται απο μακρια''
Εγω-συγνωμμη αλλα μποξερ δεν ειναι.Ειναι Μπουλμαστιφ
''ΝΕΑΡΕ ΜΠΟΞΕΡ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ''

Τσιριμπιμ τσιριμπομ.
για να σου λεει ο τυπος οτι ειναι μποξερ κατι θα ξερει.....!!!! μπορει τοσο καιρο να εχεις μποξερ και να μη το ξερεις!!!!!:p:p:pνα ευχαριστησεις τον καλο ανθρωπο που σου ανοιξε τα ματια!!!
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Έχω πεθάνει στα γέλια εμενα μου λένε όλοι να τ ζευγαρώσουμε ! και γιατι δεν το αφήνω χωρις λουρί
εγω κάνω κατι που μπορει να ενοχλεί του σκυλογονείς θέλω να χαιδεύω τα σκυλάκια μα δεν μπορώ να αντισταθώ !!!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78