ΕΚΘΕΣΗ ΚΟΕ 08.&09.05.2010


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
υπαρχει μια ταση για πιο βαρεια σκυλια

αλλα δεν ειναι ολα βασει σωματοτυπου τα πιο πολλα ειναι χοντρα ;)

αν ομως ενας σκυλος σωστος και 70 + κιλα ειναι αρνητικος στην δυσπλασια εχει χαρακτηρα ειναι λειτουργικος δεν ειναι λαθος αρκει να χρησιμοποιηθει σωστα στην εκτροφη
 




kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
μπραβο kos τα πηγες υπεροχα!
μεγαλη επιτυχια η τριτη θεση στο γρουπ!
και παλι μπραβο!
ευχαριστω τεο χαρηκα πολυ που ειδα επιτελους μετα απο καιρο ενα πολυ ωραιο μαστιφ, οταν γινει 2,5-3 χρονων θα κλεψει καρδιες ειμαι σιγουρος.
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
View attachment 7816View attachment 7815View attachment 7814

Νατος ο κουκλος! Δεν τον χορταινω! Γενικα δεν χορταινω sharpei! Τα θελω ολα!
Στα σαρ πει δεν ειμαι κανας ειδικος σκαμπαζω ομως 5-6 πραγματα και οφειλω να ομολογησω οτι αυτος ο μπαγασακος με εχει τρελανει, βεβαια και το χρωμα του ειναι μοναδικο ευχομαι καθε συνεχεια στις επιτυχιες του.
 






Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
υπαρχει μια ταση για πιο βαρεια σκυλια

αλλα δεν ειναι ολα βασει σωματοτυπου τα πιο πολλα ειναι χοντρα ;)
πιστευω επιτρεπεται μια διορθωση

πιο φαρδια σκυλια και οχι πιο μεγαλα απλα , βλεπουμε
 


Lila

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2006
326
0
Aθηνα
www.sharpei.gr
Στα σαρ πει δεν ειμαι κανας ειδικος σκαμπαζω ομως 5-6 πραγματα και οφειλω να ομολογησω οτι αυτος ο μπαγασακος με εχει τρελανει, βεβαια και το χρωμα του ειναι μοναδικο ευχομαι καθε συνεχεια στις επιτυχιες του.

ευχαριστουμε.. και οσο περναει ο καιρος γελαω γιατι οταν μου τον εδειναν δεν τον ηθελα.... γιατι ελεγα δεν θελω αλλο αρσενικό.. μεχρι που ενα πρωι με πηραν απο την Iberia αν δεχωμε να παραλαβω ενα σκυλο απο Ισπανία... και ηταν ο Einstein....
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
που ξερεις εσυ με τι φυλη ασχολουμαι ; ;)

τα περι δυσπλασιας τα παραδεχτηκε ο εκτροφεας του σκυλου δημοσιως
δεν τον νοιαζει ομως το οτι ο σκυλος του την μεταφερει ... να πω και αλλα ή καταλαβαινεις απο μονος σου ;

τα βαση προτυπου σοβαρα ελλατωματα (κοντα και στραβα ποδια ) μου επιτρεπεις να τα βλεπω με το ματι ;

οσο για το πολυ ογκωδες dogo canario εχω να πω οτι ειναι πολυ τυπικο δειγμα μιας και εχει σωστες αναλογιες και ειναι ενας πολυ καλος σκυλος γενικοτερα - αν εξαιρεσουμε το μεγαλο μεγεθος -

ο συγκεκριμενος σκυλος συνεχιζει να ειναι δραστηριος και ΥΓΕΙΗΣ παρα τον ογκο του

και η ποιοτητα του συγκεκριμενου σκυλου παντα αναγνωριζοταν μεχρι που ηρθε στην Ελλαδα ...

παντου επαιρνε καλες διακρισεις και στην Ελλαδα χανει απο τον τελευταιο αρσενικο του Ευρωπαικου σχεδον παντα , ε , μην τρελαθουμε ...
το τι επιτρεπεται και το οχι να ρωτησεις κανεναν ιερεα πολιτικο και οποιον αλλον θες
μπορεις να ανοιξεις ιατρειο με διαγνωσεις μεσο e-mail γιατι σε βλεπω καλο
να πεις και αλλα καλο ειναι να ξερουμε και εμεις ποιος σκυλος με βαρια δυσπλασια
κερδισε.
δεν με ενδιαφερει να μαθω με τη φυλη ασχολησε
εγω ρωτησα κατι πως εβγαλες διαγνωση?
το στυλ απαντησης ειναι παρομοιο με το δικο σου
 








Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Στα σαρ πει δεν ειμαι κανας ειδικος σκαμπαζω ομως 5-6 πραγματα και οφειλω να ομολογησω οτι αυτος ο μπαγασακος με εχει τρελανει, βεβαια και το χρωμα του ειναι μοναδικο ευχομαι καθε συνεχεια στις επιτυχιες του.
Ειναι και πολυ καλος χαρακτηρας! Αυτο με εχει τρελανει, που οταν με βλεπει μου κανει τρελες χαρες και μου δειχνει την αγαπη του! Επισης να πω οτι παρακολουθω και τα ποστ σας για τα μπουλμαστιφ και αν ειμαι εντελως ασχετη
στην φυλη αυτη θεωρω οτι ειναι υψηλος ο πηχης σας και τα σκυλια πανεμορφα!
 














Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
δεν με ενδιαφερει να μαθω με τη φυλη ασχολησε

επειδη ειπες οτι μονο για τις "ξενες" φυλες λεμε

εγω ρωτησα κατι πως εβγαλες διαγνωση?

ρωτησες αν την εβγαλα με το ματι

το στυλ απαντησης ειναι παρομοιο με το δικο σου

κανενα προβλημα με το υφος κανενος
-
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8