Βοήθεια... εάν γνωρίζει κανείς.


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Δεν είναι αγνώμονας λες?
Σίγουρα το σύμπαν έχει τα δικά του σχέδια για το κάθε κουτάβι.
Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσω παραυτα μεταξύ σου
 
  • Like
Reactions: mareco and takisft


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
οκ, νομιζω οτι αν σε 8 σελιδες δεν εγινε κατανοητο αυτο που λεμε δε προκειται να γινει σε 10, 25, 100.
Καλη τυχη στο κουταβι.
Και μακρια απο πετ σοπ και ανευθυνες γεννες.
και αν θελει καποιος να πει τη γνωμη του >>> https://www.facebook.com/www.petsfarma.gr?fref=ts
Τι γλυκουλια!! Ποσο κανει το Akita InoU ; Παρεμπιπτοντως βλεπω στην σελιδα τους τη διαφημιση της Wind και αναφερουν πως τα κουταβια ειναι δικα τους,καποιος εδω περα δεν ειχε πει πως τα κουταβια ειναι απο εκτροφεα ; Επισης,υπαρχει τουλαχιστον κανενα κουταβι δυο μηνων στο μαγαζι τους ; :confused:
 
Last edited:




Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
οκ, νομιζω οτι αν σε 8 σελιδες δεν εγινε κατανοητο αυτο που λεμε δε προκειται να γινει σε 10, 25, 100.
Καλη τυχη στο κουταβι.
Και μακρια απο πετ σοπ και ανευθυνες γεννες.
και αν θελει καποιος να πει τη γνωμη του >>> https://www.facebook.com/www.petsfarma.gr?fref=ts
Πιστεύω οτι με το σωστό τρόπο τη σωστή στιγμή, θα είχε γίνει από το πρώτο post.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
48
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Νταξει ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι θελει, αρκει να μην γινει ποτε αυτό όρος σε συμβόλαιο με πετ σοπ.
  • καλυπτονται όλα για 10 μερες εκτος απο την ανωτερη δυναμη.
:oops:
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Καλησπέρα,
Αποκτήσαμε την περασμένη Πέμπτη ένα Yorkshire από το pets farma στη. Καλλιρόης, ύστερα από υπόδειξη οτι θεωρείτε από τα καλύτερα pet shop για κουτάβια. Το Σάββατο το βράδυ ξεκίνησε να βήχει ( σα να του εχει κάτσει κάτι στο λαιμό ) περίπου ανα 1 ωρα. Εχθές ήταν χειρότερα από άποψη συχνότητας ´μαι τον πήγα στο γιατρό ο οποίος μου είπε οτι εάν εχει κανει τα εμβόλια που αναγράφονται ίσως να ειναι μια τραχιοβροχιτιδα και του ξεκίνησε αντιβίωση. Σήμερα το πρωί το σκυλάκι ήταν χειρότερα και έκανε περίπου 5 εμετούς και τα κόπρανα του ήταν αρκετά μαλακά. Τον ξαναπήγα στο γιατρό και μου είπε να το επιστρέψω άμεσα στο pet shop γιατι είχε υποθερμία 36, εξηγώντας μου και τις συνθήκες εκτροφής στην Ουγγαρία και το τι μπορεί να συμβεί στο σκυλάκι.
Το πήγα στο pet shop όπου ήταν καθησυχαστικοί λέγοντας μου οτι θα ειναι ένα απλό κρύωμα. Πέρασα να τον δω πριν από 2 ώρες και το σκυλί ήταν πολύ χειρότερα εμφανισιακά, κουλουριασμενο και χωρίς καμια όρεξη. Εκείνοι μου είπαν οτι ειναι ολα οκ και να μην ανησυχώ , οτι δεν έκανε καθόλου εμετό , οτι τα κόπρανα του ήταν καλά και η θερμοκρασία του οκ και οτι θα το παρακολουθήσουν 2 μέρες να δουν πως πάει.
Τώρα πως ειναι ολα καλά και το σκυλάκι φαίνεται χάλια... αυτό ειναι αρκετά περίεργο.
Εάν γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να εχει βάση των συμπτωμάτων του ας βοηθήσει λιγο. Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις γιατι διάβασα για διάφορα περιστατικά κατα τα οποία επέστρεψαν τα σκυλιά στους ιδιοκτήτες ύστερα απο 2-3 ημέρες παρακολούθησης στα pet shop και μετα από κάποιες μέρες πέθαναν.

Το σκυλάκι θα γινει 3ων μηνών στις 2/4.
Ευχαριστώ.
Ποιος ειναι τελικα ο σκοπος αυτου του θεματος ?

Ζητειται απο τα μελη ενος φορουμ τι ακριβως ? Διαγνωση επι μιας ασθενειας για την οποια εχουν γνωματευσει ηδη τουλαχιστον δυο κτηνιατροι ? Και ποια ειναι τα συμπτωματα τελικα ? Το ιδιο κουταβι , μια εχει υποθερμια την αλλη δεν εχει ... εγω πχ θεωρω πως το κουταβι εχει αφρικανικη σκουλαμεντρα με υποψια ανοσολογικης καταστολης , οκ ? ξερω και μια κλινικη στο Μεξικο που τη θεραπευει ...

Γιατι ενα μελος ερχεται εδω και ζηταει συμβουλες για ενα ετοιμοθανατο ζωο απο το καθε ψυχακι ενος φορουμ ? γιατι ας πουμε δεν παιρνει τηλεφωνο 20 κτηνιατρους στη σειρα να δει τι θα του πουν ? (τηλεφωνικο φορουμ δηλαδη οτι και οτι αρπαξεις ...) . Γιατι δεν αρπαζει το κουταβι να το παει σε 5 κτηνιατρους στη σειρα να δει τι γινεται ?? ...

Και καπως ετσι, φτανουμε στο ψητο και το ατιμο το χρημα (για να δουμε τελικα ποιος ειναι ο καθενας :) :) ) . Αν κατι εχω μαθει σε αυτη τη ζωη ειναι πως με κλανιες δε βαφεις αυγα ... σε βολευε να θεωρεις πως το πετ σοπ ειναι το καλυτερο (εγω ξερω ενα καλυτερο αλλα το yorkshire κανει 1500 ευρω, πας ? ) και προφανως στο πισω μερος του μυαλου σου σε ολη αυτην την ιστορια εχεις την εγγυηση ...(παλι τα λεφτα).Ποιος πχ σου υπεδειξε οτι το ταδε πετ σοπ ειναι το καλυτερο? Το φορουμ ? καποιος φίλος σου? Εδω ειναι φορουμ σκυλων και οχι χρηματιστηριακων συναλλαγων και επενδυτικων ή νομικων συμβουλων ... Γιατι ρωτας πχ τι γινεται αν ο σκυλος πεθανει 2-3 μερες μετα την επιστροφη του απο το πετ σοπ ? ρωτα το πετ σοπ να σου πει ή παρε δικηγορο να σου πει ...

Περα απο κλασικα (τυφους,μορβα κλπ) θεωρω περιεργο καποιος να σου πει πως το σκυλι σου εχει την ταδε παθηση απο το ιντερνετ και με τα συμπτωματα που περιγραφεις ... δηλαδη εγω που σου λεω πως εχει σκουλαμεντρα πως θα σε εξυπηρετησει ? θα πας στην κλινικη του πετ σοπ και θα τους πεις πως το σκυλι εχει σκουλαμεντρα και θα το παω Μεξικο ? ή θα το παρεις και θα φυγεις απο εκει επειδη δεν ακουν τη διαγνωση του Tricky απο το dogforum ?? ή μηπως ελπιζεις πως καποιος θα σου πει πως απλα θελουν κοψιμο τα νυχια του ? (οποτε θα το παρεις σπιτι και θα το κανεις καλα μονος σου ...). Δηλαδη πες μου πως η οποιαδηποτε συμβουλη του φορουμ μπορει να σε βοηθησει πραγματικα στο υπαρχον πλαισιο ??

Αλλη αντιμετωπιση θα ειχες αν ελεγες ''Παιδια εγινε μαλακια, εχω μεινει με ενα πετσοπενιο κουταβι που υποφερει, δε θελω να το επιστρεψω στο πετ σοπ γιατι θα το πεταξουν στα σκουπιδια , τους πηρα και τους ξεχεσα ενω ερχεται και η μηνυση, οι διαγνωσεις των κτηνιατρων που το πηγα μονος μου ειναι αντικρουομενες, εχω κανει τις ταδε εξετασεις , δε με παιρνει οικονομικα να παω σε 10 κτηνιατρους, μενω στην τελευταια στροφη του Ολυμπου και δεν εχουμε κοντα κτηνιατρο, ειμαι διακοπες ...'' κλπ .
 


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
Ποιος ειναι τελικα ο σκοπος αυτου του θεματος ?

Ζητειται απο τα μελη ενος φορουμ τι ακριβως ? Διαγνωση επι μιας ασθενειας για την οποια εχουν γνωματευσει ηδη τουλαχιστον δυο κτηνιατροι ? Και ποια ειναι τα συμπτωματα τελικα ? Το ιδιο κουταβι , μια εχει υποθερμια την αλλη δεν εχει ... εγω πχ θεωρω πως το κουταβι εχει αφρικανικη σκουλαμεντρα με υποψια ανοσολογικης καταστολης , οκ ? ξερω και μια κλινικη στο Μεξικο που τη θεραπευει ...

Γιατι ενα μελος ερχεται εδω και ζηταει συμβουλες για ενα ετοιμοθανατο ζωο απο το καθε ψυχακι ενος φορουμ ? γιατι ας πουμε δεν παιρνει τηλεφωνο 20 κτηνιατρους στη σειρα να δει τι θα του πουν ? (τηλεφωνικο φορουμ δηλαδη οτι και οτι αρπαξεις ...) . Γιατι δεν αρπαζει το κουταβι να το παει σε 5 κτηνιατρους στη σειρα να δει τι γινεται ?? ...

Και καπως ετσι, φτανουμε στο ψητο και το ατιμο το χρημα (για να δουμε τελικα ποιος ειναι ο καθενας :) :) ) . Αν κατι εχω μαθει σε αυτη τη ζωη ειναι πως με κλανιες δε βαφεις αυγα ... σε βολευε να θεωρεις πως το πετ σοπ ειναι το καλυτερο (εγω ξερω ενα καλυτερο αλλα το yorkshire κανει 1500 ευρω, πας ? ) και προφανως στο πισω μερος του μυαλου σου σε ολη αυτην την ιστορια εχεις την εγγυηση ...(παλι τα λεφτα).Ποιος πχ σου υπεδειξε οτι το ταδε πετ σοπ ειναι το καλυτερο? Το φορουμ ? καποιος φίλος σου? Εδω ειναι φορουμ σκυλων και οχι χρηματιστηριακων συναλλαγων και επενδυτικων ή νομικων συμβουλων ... Γιατι ρωτας πχ τι γινεται αν ο σκυλος πεθανει 2-3 μερες μετα την επιστροφη του απο το πετ σοπ ? ρωτα το πετ σοπ να σου πει ή παρε δικηγορο να σου πει ...

Περα απο κλασικα (τυφους,μορβα κλπ) θεωρω περιεργο καποιος να σου πει πως το σκυλι σου εχει την ταδε παθηση απο το ιντερνετ και με τα συμπτωματα που περιγραφεις ... δηλαδη εγω που σου λεω πως εχει σκουλαμεντρα πως θα σε εξυπηρετησει ? θα πας στην κλινικη του πετ σοπ και θα τους πεις πως το σκυλι εχει σκουλαμεντρα και θα το παω Μεξικο ? ή θα το παρεις και θα φυγεις απο εκει επειδη δεν ακουν τη διαγνωση του Tricky απο το dogforum ?? ή μηπως ελπιζεις πως καποιος θα σου πει πως απλα θελουν κοψιμο τα νυχια του ? (οποτε θα το παρεις σπιτι και θα το κανεις καλα μονος σου ...). Δηλαδη πες μου πως η οποιαδηποτε συμβουλη του φορουμ μπορει να σε βοηθησει πραγματικα στο υπαρχον πλαισιο ??

Αλλη αντιμετωπιση θα ειχες αν ελεγες ''Παιδια εγινε μαλακια, εχω μεινει με ενα πετσοπενιο κουταβι που υποφερει, δε θελω να το επιστρεψω στο πετ σοπ γιατι θα το πεταξουν στα σκουπιδια , τους πηρα και τους ξεχεσα ενω ερχεται και η μηνυση, οι διαγνωσεις των κτηνιατρων που το πηγα μονος μου ειναι αντικρουομενες, εχω κανει τις ταδε εξετασεις , δε με παιρνει οικονομικα να παω σε 10 κτηνιατρους, μενω στην τελευταια στροφη του Ολυμπου και δεν εχουμε κοντα κτηνιατρο, ειμαι διακοπες ...'' κλπ .
Δυστυχώς επιβεβαιώνεις το ότι να μπεί κάποιος στο forum να ρωτήσει κάποιους που θεωρεί
περισσότερο έμπειρους... είναι τεράστεια μλκια!
Κι ακόμα χειρότερα η επιβεβαίωση έρχεται από μέλη που βρίσκονται χρόνια στο forum.

Λυπάμαι πραγματικά και απορώ...
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Δυστυχώς επιβεβαιώνεις το ότι να μπεί κάποιος στο forum να ρωτήσει κάποιους που θεωρεί
περισσότερο έμπειρους... είναι τεράστεια μλκια!
Κι ακόμα χειρότερα η επιβεβαίωση έρχεται από μέλη που βρίσκονται χρόνια στο forum.

Λυπάμαι πραγματικά και απορώ...
Μην το πας εκει ... αν νιωθεις μλκας , δικο σου θεμα αλλα ευτυχως λυνεται ευκολα (κλεινεις το browser και επιστρεφεις στη ζωη σου πριν το φορουμ οποτε εισαι μλκια free πλεον ...)

Αν παλι εχεις ενστασεις σε αυτα που σου εγραψα, μπορουμε να το συζητησουμε ...
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.233
10.299
Athens
Δυστυχώς επιβεβαιώνεις το ότι να μπεί κάποιος στο forum να ρωτήσει κάποιους που θεωρεί
περισσότερο έμπειρους... είναι τεράστεια μλκια!
Κι ακόμα χειρότερα η επιβεβαίωση έρχεται από μέλη που βρίσκονται χρόνια στο forum.

Λυπάμαι πραγματικά και απορώ...
Στο καλό και με τη νίκη.
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.233
10.299
Athens
Δεν είπε αποχωρώ ...
Απορώ είπε :):)

Ε ρε βιασύνη...
Δυστυχώς επιβεβαιώνεις το ότι να μπεί κάποιος στο forum να ρωτήσει κάποιους που θεωρεί
περισσότερο έμπειρους... είναι τεράστεια μλκια!
Το παραπάνω αναλύεται ως εξής:

  • Το να μπεις στο φόρουμ να ρωτήσεις είναι μαλακία (δεδομένο).
  • Άρα, αν βγεις παύει να είναι (να σε ενοχλεί η) μαλακία.
  • Αν όμως κάτσεις είναι μαλακία.

Άρα?
 


Brave

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2016
106
112
46
Δεν είναι αγνώμονας λες?
Σίγουρα το σύμπαν έχει τα δικά του σχέδια για το κάθε κουτάβι.
Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσω παραυτα μεταξύ σου
πρώτον όσα αφορα το "αγνώμονες"μίλησα για τον συνομιλιτή ο οποίος αναφέρθηκε σε όλα τα νέα μέλη με απαξίωση,επομένως κακώς εστιάζεις την συγκεκριμένη λέξη με τον θεματοθέτη διότη διεστραυλώνεις την ουσία της κουβέντας μου. Δεύτερον το αν συμφωνείς ή διαφωνείς είναι κάτι το οποίο είναι σεβαστό. Μην ξεχνάς ότι όλοκληρη η ανθρωπότητα στηρίχτηκε σε διαφωνίες.τέλος απλά στείλε την ευχη σου όποια κι αν είναι η άποψή σου. Όλα τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε.
 
  • Like
Reactions: Hiraeth and Jdrim


Tri

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2016
1.201
3.141
35
Δυστυχώς επιβεβαιώνεις το ότι να μπεί κάποιος στο forum να ρωτήσει κάποιους που θεωρεί
περισσότερο έμπειρους... είναι τεράστεια μλκια!
Κι ακόμα χειρότερα η επιβεβαίωση έρχεται από μέλη που βρίσκονται χρόνια στο forum.

Λυπάμαι πραγματικά και απορώ...
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά έχεις θέσει ένα ερώτημα που δεν επιδέχεται καμία απάντηση. Άλλο να ζητάς απόψεις πάνω σε θέματα συμπεριφοράς, για παράδειγμα, και άλλο να ζητάς να γίνει γνωμάτευση εξ αποστάσεως. Ακόμα και αν κάποιος απαντούσε στο ερώτημά σου, που για να το κάνει αυτό ή πολύ μλκας είναι ή ο...Θεός, τι θα γινόταν; Θα πρότεινες στον κτηνίατρο που επιβλέπει το σκυλάκι σου, τη λύση που σου έδωσε κάποιος από το dogforum;
Τέλος πάντων, εύχομαι σύντομα να έχεις θετικά νέα.
 


kostillos

Well-Known Member
26 Μαϊου 2015
544
515
58
ΑΘΗΝΑ-ΓΛΥΦΑΔΑ
Το παραπάνω αναλύεται ως εξής:

  • Το να μπεις στο φόρουμ να ρωτήσεις είναι μαλακία (δεδομένο).
  • Άρα, αν βγεις παύει να είναι (να σε ενοχλεί η) μαλακία.
  • Αν όμως κάτσεις είναι μαλακία.

Άρα?
:):):)

Ως μαθηματικός ΔΕΝ γίνεται να μην αναγνωρίσω ότι εδώ (!) έχεις δίκιο!
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Να σταθώ λίγο στο γεγονός του ότι αν κάποιος είναι καινούριο μέλος στο φόρουμ αυτό αυτομάτος δεν σημαίνει ότι είναι και καινούριος ιδιοκτήτης σκύλου αλλά και ούτε οτι είναι αγνώμονας των συγκεκριμένων θεμάτων
πρώτον όσα αφορα το "αγνώμονες"μίλησα για τον συνομιλιτή ο οποίος αναφέρθηκε σε όλα τα νέα μέλη με απαξίωση,επομένως κακώς εστιάζεις την συγκεκριμένη λέξη με τον θεματοθέτη διότη διεστραυλώνεις την ουσία της κουβέντας μου.
Ποια είναι η ουσία της κουβέντας και ποιος είναι ο αγνώμων? Αυτός που περιγράφεις στο πρώτο quote ή αυτός που περιγράφεις στο δεύτερο?
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Η ουσια της κουβεντας ειναι μια!
Το κουταβι ειναι το μοναδικο θυμα αυτης της ιστοριας.
Αυτο και καθε κουταβι που βρισκεται στη θεση του εξ αιτιας των δικων μας επιλογων,τελεια και παυλα!

Απο ευχες και προτροπες για την σωστη νοσηλεια του κουταβιου να φανε και οι κοτες στο παρον νημα!!
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Δυστυχώς επιβεβαιώνεις το ότι να μπεί κάποιος στο forum να ρωτήσει κάποιους που θεωρεί
περισσότερο έμπειρους... είναι τεράστεια μλκια!
Κι ακόμα χειρότερα η επιβεβαίωση έρχεται από μέλη που βρίσκονται χρόνια στο forum.

Λυπάμαι πραγματικά και απορώ...
Στο FB υπαρχει μια ομαδα "Κτηνιατροι χωρις συνορα". Η ερωτηση σου κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να γινει σε ενα τετοιο μερος,και οχι σε ενα φορουμ οπως αυτο,του οποιου τα μελη βεβαιως και προσπαθουν να βοηθησουν με παραστασεις και εμπειριες που ειχαν στο παρελθον,αλλα δεν μπορουν να αντικαταστησουν τους κτηνιατρους.

Ενδεχομενως,αρχικα,σωστα σκεφτηκες να απευθυνθεις και εδω,αλλα ο μονος ουσιαστικος λογος που σκεφτομαι ειναι για να σε καθησυχασουν εδω τα μελη και ισως για να δυσφημισεις το πετσοπ,αλλωστε -οπως προειπα- πως μπορουμε να κανουμε διαγνωση online και χωρις να εχουμε τις απαραιτητες γνωσεις ; Νομιζω πως η προσεγγιση ενθεν κακειθεν,εκειθεν και εντευθεν δεν ηταν η καλυτερη.Εχοντας ως θεσφατο πως η αγορα κουταβιου απο πετσοπ ειναι κατακριτεα,πολλοι σου απαντησαν αναλογως και στο μετρο που τους αναλογει.

Αν οντως πιστευες-πιστευεις και εσυ πως εκανες τελικα καποιο λαθος στον τροπο αποκτησης του κουταβιου,θα ηταν καλυτερο να το αναφερες,κυριως για την οικονομια του λογου - οχι πως θα φαινοταν σαν αποδειξη ενοχης στο διαδικτυακο μας δικαστηριο οπως ανεφεραν ορισμενοι.

Τις ευχες μου για ταχεια αναρρωση στο κουταβι (αληθεια,ονομα του εδωσες;) .
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ripper2.1


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά έχεις θέσει ένα ερώτημα που δεν επιδέχεται καμία απάντηση. Άλλο να ζητάς απόψεις πάνω σε θέματα συμπεριφοράς, για παράδειγμα, και άλλο να ζητάς να γίνει γνωμάτευση εξ αποστάσεως. Ακόμα και αν κάποιος απαντούσε στο ερώτημά σου, που για να το κάνει αυτό ή πολύ μλκας είναι ή ο...Θεός, τι θα γινόταν; Θα πρότεινες στον κτηνίατρο που επιβλέπει το σκυλάκι σου, τη λύση που σου έδωσε κάποιος από το dogforum;
Τέλος πάντων, εύχομαι σύντομα να έχεις θετικά νέα.
Συμφωνώ απόλυτα. Έθεσα ένα θέμα πολύ συγκεκριμένο με ένα και μόνο ερώτημα.
Μήπως λογω εμπειρίας κάποιος θα μπορούσε να μου πει κάτι που θα με βοηθούσε στο να συνεχίσω ή όχι να ανησυχώ για την κατάλυξη του μικρού. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ !
Εαν δεν επιδέχεται καμίας απάντησης δε θα έπρεπε να υπάρχει καμία απάντηση ή μια υπόδειξει σαν και τη δική σου, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΑΙΩΤΕΡΑ ΜΕΛΗ.
Σε αντίθεση αυτού βλέπεις οτι νέα μέλη αντιμετωπίζουν την κατάσταση σχετικά ψύχραιμα και πολύ πιο στοχευμένα και ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΜΕΛΗ... πλησιάζουν... το ΘΕΟ.

Δε θα μετέφερα καμία λύση στον κτηνίατρο γιατί σίγουρα ξέρη πολλά περισσότερα απ' όλους μας. ( εκτός αν είσαι κτηνίατρος οπότε δεν συμπεριλαμβάνεσαι στο "μας" )

Σε ευχαριστώ για τις ευχές.
 


Jdrim

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2016
153
100
48
Στο FB υπαρχει μια ομαδα "Κτηνιατροι χωρις συνορα". Η ερωτηση σου κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να γινει σε ενα τετοιο μερος,και οχι σε ενα φορουμ οπως αυτο,του οποιου τα μελη βεβαιως και προσπαθουν να βοηθησουν με παραστασεις και εμπειριες που ειχαν στο παρελθον,αλλα δεν μπορουν να αντικαταστησουν τους κτηνιατρους.

Ενδεχομενως,αρχικα,σωστα σκεφτηκες να απευθυνθεις και εδω,αλλα ο μονος ουσιαστικος λογος που σκεφτομαι ειναι για να σε καθησυχασουν εδω τα μελη και ισως για να δυσφημισεις το πετσοπ,αλλωστε -οπως προειπα- πως μπορουμε να κανουμε διαγνωση online και χωρις να εχουμε τις απαραιτητες γνωσεις ; Νομιζω πως η προσεγγιση ενθεν κακειθεν,εκειθεν και εντευθεν δεν ηταν η καλυτερη.Εχοντας ως θεσφατο πως η αγορα κουταβιου απο πετσοπ ειναι κατακριτεα,πολλοι σου απαντησαν αναλογως και στο μετρο που τους αναλογει.

Αν οντως πιστευες-πιστευεις και εσυ πως εκανες τελικα καποιο λαθος στον τροπο αποκτησης του κουταβιου,θα ηταν καλυτερο να το αναφερες,κυριως για την οικονομια του λογου - οχι πως θα φαινοταν σαν αποδειξη ενοχης στο διαδικτυακο μας δικαστηριο οπως ανεφεραν ορισμενοι.
Αυτό το post έπρεπε να είναι το πρώτο στη σειρά και χαίρομαι που γίνεται απο παλιο μέλος του forum. Καλό είναι να παραδειγματιστούν και οι υπόλοιποι από εσένα.
Δεν εξετάζουμε το εαν έκανα ή όχι λάθος αυτή τη στιγμή. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Γιαυτό και βλέπεται τον τρόπο που αντιδρώ σε άτοχα για την περίσταση posts.
Αυτό μπορούμε να το συζητάμε για μια 10ετία αφού ξεπεράσει το πρόβλημα ο μικρός.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78