OKA Διπλή έκθεση 2-3 Απριλίου 2011


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Ναι οι περισσότεροι για την έκθεση κυνηγιού πάνε και ερχονται μέχρι τους σκύλους, και αντε να τους δώσεις να καταλάβουν ότι δεν κάνει να κανουμε γουτσου γουτσου στα σκυλάκια, γιατί για να έχουν αυτό το μαλάκι το παλεύουμε κάτι μέρες για να είναι ετσι, ασε το να σε ρωτάνε αν βλέπει το bobtail με τοσο μαλί και να απλώνουν το χεράκι να χαιδέψουν το σκυλάκι, και αντε ξανα φτιάξιμο.
 


Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Τέσπα πολύ έκταση δόθηκε στο θέμα. Εγώ προφανώς δεν ασχολούμαι με εκθέσεις μορφολογίας απλά άκουσα ότι γίνεται έκθεση και είπα να περάσω για βόλτα. Δεν θα απολογηθώ γιατί δεν κάθησα να διαβάσω τους κανονισμούς ότι δεν επιτρέπεται να φέρω το σκύλο μου για βόλτα, δεν είπα να κάνω κανένα έγκλημα. Θα μπορούσες να πείς πιο ευγενικά ότι δεν επιτρέπονται σκύλοι οι οποίοι δεν παρουσιάζονται.Τον ίδιο αριθμό λέξεων θα χρησιμοποιούσες. Αλλά αυτό είναι θέμα ήθους και αγωγής και επειδή δεν είναι το κατάλληλο μέρος για τέτοιου είδους συζητηση, δεν μπηκα καν στον κόπο να σου απαντήσω. Και υποτίθεται ότι το φόρουμ είναι για πληροφορηση και ανταλλαγή απόψεων και όχι για να βγάζει τα κόμπλεξ του ο καθένας. Ενα *Δεν μπορείς να φέρεις το σκύλο σου αν δεν τον εκθέσεις * θα ήταν αρκετό τόσο για την ενημέρωση τη δική μου όσο και των υπόλοιπων αναγνωστών του φορουμ οι οποίοι απλά αγαπάμε τα σκυλιά και δεν είμαστε ειδήμονες. Αυτά καλή σου μέρα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Βρε συ Θάνο, μην φρικάρεις.
Κι εσύ -και ο όποιος εσύ- αφού δεν ξέρεις τι ακριβώς γίνεται σε μια έκθεση, και δεν μπαίνεις και στον κόπο να διαβάσεις κανονισμούς, έτσι ξεκινάς να πας και να πάρεις μαζί και το σκυλί σου; Δηλαδή αν δεν είχε τύχει να κάνεις το σχόλιο, θα τον έπαιρνες τον αφτιά παραμάσχαλα και θα τους έλεγες, γειά σας και καλώς με δεχτήκατε; Πως σου ακούγεται; :rolleyes::)
 


Θανος

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2010
605
42
Οπως πάω για καφέ και βόλτα με το σκύλο μου έτσι θα πήγαινα....ε και αν δεν μπορούσα να μπώ θα πήγαινα αλλού δε χαθηκε ο κόσμος. Δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοια επισημότητα, λάθος μου, γιατό είναι τα φόρουμ, οκ το μάθαμε τώρα... Απλά απεχθάνομαι το ύφος... Τέσπα έληξε το ζήτημα. Δεν είναι σχετικό με το θέμα και δεν βοηθάμε τους συμφορουμίτες με τη συνέχεια της συζήτησης.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Δυστυχώς έχει υποθεί κατ επανάληψη, ψάξε παλαίοτερα ποστ, ζήτησαν τους κανονισμούς, τους εστειλα , δεν τους αρέσανε, τους ξαναεξηγησα το οτι αυτό ισχύει, έγινε ενα τεράστειο θέμα, με ασχημους χαρακτηρισμούς και απο το ίδιο άτομο που έκανε την απάντηση για τα σκαμπίλια, αλλα δεν είδα κανένα απο τους διαμαρτυρόμενους να έρχονται να βαζουνε θέματα η να ζητάνε τροποποιήσεις σε κανονισμούς, κατάλαβες τώρα?
Για σε βοηθήσω ψάξε γυρω στον Οκτώβριο.
Αν ενοχλήθηκες τόσο απο την απάντηση του αν δεν ξερεις τι ειναι εκθεση μορφολογιάς συγνώμη, αλλα τοσο πια δύσκολο είναι να γίνει κατανοητό αυτό? και εαν ναι φαντάσου για άλλα θέματα πόσο δύσκολο είναι
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Και για να σε βοηθήσω περισότερο, στην τελευταία έκθεση του ΚΟΕ ήταν αυτό , και η ευγένεια που αντιμετώπισα ήταν ότι θα ερχόντουσαν μέχρι να με δείρουνε, και μετα λέει με ψαχνανε και δεν ήμουνα λεει εκεί,τι να κάνουμε αυτά έχει το άθλημα , αλλά οταν λέμε ότι το forum εχει ενημερωτικό λόγο υπάρξης, οταν γράφεις σε ενα σχετικό κοματι τουλάχιστον απαιτείται η στοιχειώδης γνωση πάνω σε αυτό, διαφορετικά άστο καλύτερα, τέλος πάντων εγω εκεί θα είμαι, απο δεις στοίβο ομάδας 9 ρώτα, και θα σε στείλουνε, και ότι θες ρωτάς και μαθαίνεις, με το nick name μου θα με βρείς, όλοι εκει ξέρουνε πιος είναι ο εκτροφέας με την επωνυμία theogonia, μην ψάχνεις να βρείς κανένα νεαρούλη στην 6 δεκαετία βρίσκομαι , ε και δικαιούμε να σκάω καμιά φορα.
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Καλησπέρα!!!
Πρέπει να δηλώσουμε την συμμετοχή μας και εμείς που θα πάμε σαν θεατές?
Επίσης γνωρίζετε πόσο πληρώνουμε την είσοδο?
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
όχι δε χρειάζεται να δηλώσεις συμμετοχή για να πας σαν απλός θεατής!
Για είδοσο δεν ξέρω. Δε νομίζω αλλά, ας απαντήσει κάποιος που ξέρει :)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Οι ώρες λειτουργίας της έκθεσης είναι την Πέμπτη από 16.00 έως 21.00 μ.μ., ενώ την Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή από 10.00 έως 21.00 μ.μ και η είσοδος κοστίζει 7 ευρώ. Για τους πιτσιρικάδες έως 12 ετών η είσοδος θα είναι δωρεάν.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το εισιτήριο είναι για την εμπορική έκθεση diana
αν ήταν μόνο έκθεση μορφολογίας,συνήθως, δεν έχει εισιτήριο
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Την Κυριακή θα είναι και οι τελικοί...Σάββατο μάλλον θα δουλεύω...!:(

ναι.. και εγω.. τι βλακειες λεω?! και ζητησα και στο αντραμου να παρει ρεπο το σαββατο.. οτι ναναι.. και μου λεει θα το κλεισεις το σαββατο?
ουπς! ... κυριακη θα παμε και εμεις :)

και τωρα θα πω κατι "παιδιαστικο".. αλλα αφου θα ειμαστε τοσοι εκει.. και πολλοι δεν γνωριζμοαστε, πως θα γνωριστουμε?.. να κραταε ενα κοκκινο γαρυφαλο? :p
η ενα λουρι σκυλου, χωρις σκυλο? ... :p
 
Last edited:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το λέτε και το ξαναλέτε

Δεν θα είναι την κυριακή οι τελικοί
Θα είναι και την κυριακή ,όπως και το σάββατο
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και θα μπορούσαν να γίνονται σε δύο διαφορετικά μέρη -και σε δύο τελείως άσχετες και μακρινές ημερομηνίες
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
και τωρα θα πω κατι "παιδιαστικο".. αλλα αφου θα ειμαστε τοσοι εκει.. και πολλοι δεν γνωριζμοαστε, πως θα γνωριστουμε?.. να κραταε ενα κοκκινο γαρυφαλο? :p
η ενα λουρι σκυλου, χωρις σκυλο? ... :p
Εγω παντος ειμαι μια χοντρη ξανθια με Γαλλικα Μπουλντογκ- ισως θα εχω και ενα Αμερικαν Κοκερ κοντα και καθομαι μαζι με μια αλλη χοντρη ξανθια που μου μοιαζει αρκετα, αλλα ειναι πιο νεαρης ηλικιας.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
εγω θα ειμαι.... μια συνιθισμενη... θα φοραω μια μπλουζα stray..adopt κτλ... χιχιχιχι !!
[μολις το σκεφτηκα... οτι ειναι ισως το πιο χαρακτηριστικο ρουχο που εχω... ή αυτο ή το καπελο με φτeρα φασιανου.. ;P ]
λες να με γιουχαρει κανεις?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Εγω παντος ειμαι μια χοντρη ξανθια με Γαλλικα Μπουλντογκ- ισως θα εχω και ενα Αμερικαν Κοκερ κοντα και καθομαι μαζι με μια αλλη χοντρη ξανθια που μου μοιαζει αρκετα, αλλα ειναι πιο νεαρης ηλικιας.
Να χαρώ εγώ μάνα...:D

εγω θα ειμαι.... μια συνιθισμενη... θα φοραω μια μπλουζα stray..adopt κτλ... χιχιχιχι !!
[μολις το σκεφτηκα... οτι ειναι ισως το πιο χαρακτηριστικο ρουχο που εχω... ή αυτο ή το καπελο με φτeρα φασιανου.. ;P ]
λες να με γιουχαρει κανεις?
Σε έκθεση με κυνηγούς και κυνηγόσκυλα; :eek::eek::eek:
Μόνο το γιουχάρισμα δεν θα σκέφτονται...:p
 


christos1976

Active Member
26 Φεβρουαρίου 2011
34
0
αλλα αφου θα ειμαστε τοσοι εκει.. και πολλοι δεν γνωριζμοαστε, πως θα γνωριστουμε?.. να κραταε ενα κοκκινο γαρυφαλο? :p
η ενα λουρι σκυλου, χωρις σκυλο? ... :p
εγω τελικα αν παω θα κραταω ενα τσολιαδακι.... lololol :-D
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8