OKA Διπλή έκθεση 2-3 Απριλίου 2011






theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Πραγματι...Την εξετασε μονο μεχρι τα πλευρα..!
Πισω γωνιωση ,θεση ουρας ,ευρος λεκανης και αλλα τετοια μαλλον της ηταν αδιαφορα...
μπορει αυτά που ηθελε να δει ηταν αρκετα, μπορει και να μην μας αρέσουν, αλλα για τον κριτη εναι αρκετα, εξάλου η γωνιώσεις φαίνονται στη κίνηση δεν χρειάζεται να τις δεις στο χέρι, καθώς και το ευρος της λεκάνης, οταν βλέπεις το σκύλο να κανει πανω κάτω, κα ισε εκεί χρησιμεύει αυτό, περισότερη εξέταση χρειάζεται σε σκύλο που είναι κατάληλα γκρουμαρισμένος ώστε να κρίβει διάφορα προβλήματα και εκεί χρειάζεται το εμπειρο μάτι, και μη ξεχνάμε ποτέ ότι ο συγκεκριμένος σκύλος σε άλλα χερια ειχε περισσότερες επιτυχίες
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Το τι επιτυχιες ειχε και εχει δεν ειναι το θεμα μας ,αλλα η κριση του κριτη,και απο την στιγμη που εγω πληρωνω 30 ευρω για αυτην,απαιτω να ειναι ολοκληρωμενη..Δεν παει να τα εχει μαντεψει και ολας και τις γωνιωσεις και ολα?Ας μου το γραψει..Θετικα ή αρνητικα δεν με ενδιαφερει,εγω την γνωμη του θελω...
 








cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Στην είπε
οκ

Αν έδειχνες σε αλλή χώρα δεν ήταν καν υποχρεωμένος να δώσει γραπτη κριτικη, ούτε και εμενα μου αρεσει αλλα ισχύει
Το ξερω αλλα δυστυχως ή ευτυχως δεν ειμαι σε αλλη χωρα
 










theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Καθε κριτής εχει το διλαίωμα της αποψεώς του, για παράδειγμα σε διπλή έκθεση στη Γερμανια σκύλος μου κέρδισε BIS και τη αλλη ημερα σε Ελληνα κριτη που έκρινε εκει απλά κέρδισε στη κατηγορία του και τίποτα άλλο, αλλα δεν είναι κακό , ολες οι απόψεις σεβαστές, και οι κρίσεις εύκολες εκτός στοιβου, ελπίζω όλοι οι έχοντες γνώση να κανουν αίτηση και να περάσουν τις εξετάσεις και να γινουν κριτές και να εκφράζουν επισημα απόψεις, η πολυφωνία είναι αρεστή
 








theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Παντου υπάρχει κοινό σημείο,διάθεση να υπάρχει, καλή θέληση και καλή καρδιά, αυτές ειναι οι απόψεις μου και αυτές εκφράζω και δεν φοβάμαι να τις εκφράσω, παντου και πάντα, οι όποιες κόντρες ξεκινάνε πάντοτε απο ενα συμφερον μικρό η μεγάλο
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8