OKA Διπλή έκθεση 2-3 Απριλίου 2011


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
FrenchieFan συγχαρητήρια και σήμερα λοιπόν! Άλλα αποτελέσματα από σήμερα? Άλλες φυλές? Τα dogo argentino για παράδειγμα?
Ahh, να τα πει ο ιδιος!! Εγω μονο τοσα λεεω:

Ο ιδιοκτητης του ΒΟΒ στα Dogo ειναι μελος εδω!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
αχ FrenchieFan κι αν δεν μπορει να μπει, να μας φάει η αγωνία? Μπορεί να έχει ταξίδι ο άνθρωπος μπροστά του, λέω εγώ τώρα...
Άλλωστε τα ντογκο ήταν παράδειγμα. (Παρόλ'αυτά πετυχημένο αφού είναι και συμφορουμίτης!!! congratz)
Άλλους συμφορουμίτες έχουμε???
 






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
απο την άποψη του κόσμου, των σκύλων που συμμετείχαν και των κριτών (γιατί χτες πολλά παράπονα για τους κριτές άκουσα)
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Ασε τότε, καλύτερα να μην σχολιάσω εγώ. Ας το κάνει κανένας πιο ψύχραιμος...:rolleyes::D
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...γιατί χτες πολλά παράπονα για τους κριτές άκουσα
Για πέστε κανα κουτσομπολιό, ρε παιδιά, μιάς και εγώ δεν αντιλήφθηκα κάτι (για χτες μιλάω, που ήμασταν εκεί)...
Δεν είναι ανάγκη να πείτε την προσωπική σας άποψη (για να μην υπάρχουν "θέματα":cool:), απλά το τί παρατηρήσατε...:)
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Εγώ παιδιά δεν έχω προσωπική άποψη, καθώς ούτε σκυλιά μπορώ να κρίνω ώστε να δω αν είχε δίκιο ο κριτής, αλλα ούτε και τις κρίσεις άκουσα. Αν είχα προσωπική άποψη δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να την πω, αφού έτσι κι αλλιώς εγώ ημίαιμο έχω :D
Απλά πολλά άτομα άκουσα να σχολιάζουν αρνητικά μερικούς κριτές και ειδικά μια κυρία (δεν θυμάμαι καθόλου όνομα, αλλα έκρινε και στους "τελικούς") και το πιο χαρακτηριστικό που θυμάμαι είναι από τη κρίση στην ομάδα 5, όπου βγήκε πρώτο ένα american akita και δεύτερο ένα χάσκι το οποίο χάσκι έχει πάρα πολλούς τίτλους και στο εξωτερικό. (δεν θυμάμαι ποιος κριτής ήταν εκεί)

Συγγνώμη για τις ασάφειες, είναι που δεν τα ξέρω καλά τα των εκθέσεων, μπορεί να λέω μπαρούφες, είναι η εντυπωση που μου δημιουργήθηκε απο τους σχολιασμους που άκουσα.


Mareco, πήγες και σήμερα ε? Πες μου τουλάχιστον, κόσμο είχε περισσότερο ή λιγότερο?
johnK κρίμα που δε σε γνώρισα απο κοντά αφου ήσουν κι εσύ εκει χτες.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...johnK κρίμα που δε σε γνώρισα απο κοντά αφου ήσουν κι εσύ εκει χτες.
Παρότι ένα κοινό γνωστό μας τον συνάντησα και μιλούσαμε σε τουλάχιστον 10 διαφορετικές χρονικές στιγμές...:)
 


pouf

Well-Known Member
29 Απριλίου 2009
841
163
52
Ανοιξη,χειμωνας, καλοκαιρι
Εγώ παιδιά δεν έχω προσωπική άποψη, καθώς ούτε σκυλιά μπορώ να κρίνω ώστε να δω αν είχε δίκιο ο κριτής, αλλα ούτε και τις κρίσεις άκουσα. Αν είχα προσωπική άποψη δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να την πω, αφού έτσι κι αλλιώς εγώ ημίαιμο έχω :D
Απλά πολλά άτομα άκουσα να σχολιάζουν αρνητικά μερικούς κριτές και ειδικά μια κυρία (δεν θυμάμαι καθόλου όνομα, αλλα έκρινε και στους "τελικούς") και το πιο χαρακτηριστικό που θυμάμαι είναι από τη κρίση στην ομάδα 5, όπου βγήκε πρώτο ένα american akita και δεύτερο ένα χάσκι το οποίο χάσκι έχει πάρα πολλούς τίτλους και στο εξωτερικό. (δεν θυμάμαι ποιος κριτής ήταν εκεί)

Συγγνώμη για τις ασάφειες, είναι που δεν τα ξέρω καλά τα των εκθέσεων, μπορεί να λέω μπαρούφες, είναι η εντυπωση που μου δημιουργήθηκε απο τους σχολιασμους που άκουσα.
η αληθεια ειναι οτι τινει να γινει θεσμος στις εκθεσεις να υπαρχει ενας κριτης που εχει ..........δισεγγονα.

θεσμος βεβαια εχουν γινει και τα παραπονα απο αυτους που δεν εχουν παρει το ............BIS. ;)

οπως καταλαβαινεις μας ενδιαφερει ΠΑΝΤΑ το καλο της φυλης:)

εμεις που δεν διαγωνιζομαστε θα απολαμβανουμε παντα τις εκθεσεις:cool:
 
Last edited:




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Παρότι ένα κοινό γνωστό μας τον συνάντησα και μιλούσαμε σε τουλάχιστον 10 διαφορετικές χρονικές στιγμές...:)
χμμμμμ τι να πω,ίσως σε είδα κάποια στιγμή και δεν συστηθήκαμε. περιφερόμουν και αρκετά μόνη μου ενοχλώντας τα σκυλιά του κόσμου :D:D:D

ειδικά το ένα απο τα 2 μαλτεζ το ΚΑΤΣΙΑΣΑ το καημένο! Και να φανταστείς δε μου αρέσουν τα μαλτεζ αλλα είχα παθει αμοκ με το πόσο απαλό ήταν το τρίχωμα και με γέμιζε με φιλάκια το σκασμένο! Δε μπορούσα να ξεκολλήσω μέχρι που είδα βλέμμα απελπισίας στην κυρία που τα είχε η οποία ήταν ευγενέστατη και δε μου είπε κουβέντα αλλα έβλεπα ότι την ενοχλούσα λίγο, μάλλον του χάλαγα τις μαλλούρες!
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
:)τυχαιο οτι ημουν αναμεσα σε 4 mod?

b.i.s ελλαδα(με ποναει λιγο το χερι μου:p)
με 2 τον Μπιστα-junior.(μετα το κρυφτο με πονανε τα ποδια μου και απο τα 3 χ 50 μετρα κοντρα)
αγαπημενη σκυλα φορτουνα(b.o.b)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Ο zouzounos σιγουρα θα επρεπε να παρει τον τιτλο ΒΟΒ Best of babysitter:paja1::D
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Εγώ πήγα σήμερα τελικά!!Μου άρεσε πάρα πολύ!!!
Είχε πάρα πολύ κόσμο μπορώ να πω και πολλά σκυλιά!!Ευτυχώς που οι στίβοι ήταν έτσι ώστε να πηγαίνεις εύκολα απ' τον ένα στο άλλο!

Εντυπωσιάστηκα ιδιαίτερα απ' τα Μπουλμάστιφ μιας και έχω μεγάλο έρωτα με αυτά αλλά και με τα ντόγκο αρτζεντίνο!!!
Δυστυχώς δεν μπορούσα να μείνω μέχρι το τέλος..
Έχω βγάλει αρκετές φωτογραφίες αλλά η κάμερα μου δεν έχει και την καλύτερη ανάλυση σε συνδυασμό με το χέρι μου που κουνιόταν οπότε ζητώ την κατανόησή σας!:D

Σας τις παραθέτω!:
Μπουλμάστιφ
IMG_4770..jpgIMG_4777..jpgIMG_4767..jpgIMG_4776..jpgIMG_4774..jpg
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
χμμμμμ τι να πω,ίσως σε είδα κάποια στιγμή και δεν συστηθήκαμε. περιφερόμουν και αρκετά μόνη μου ενοχλώντας τα σκυλιά του κόσμου :D:D:D

ειδικά το ένα απο τα 2 μαλτεζ το ΚΑΤΣΙΑΣΑ το καημένο! Και να φανταστείς δε μου αρέσουν τα μαλτεζ αλλα είχα παθει αμοκ με το πόσο απαλό ήταν το τρίχωμα και με γέμιζε με φιλάκια το σκασμένο! Δε μπορούσα να ξεκολλήσω μέχρι που είδα βλέμμα απελπισίας στην κυρία που τα είχε η οποία ήταν ευγενέστατη και δε μου είπε κουβέντα αλλα έβλεπα ότι την ενοχλούσα λίγο, μάλλον του χάλαγα τις μαλλούρες!
je comprends bien que vous qimiez les chiens , je vous remercie d'apprecier les miens, mais , vous devez comprendre que la preparation d'un bichon maltais demande beauaoup de temps et de patience. Je suis venue en Grece pour presenter mes chisns, parce que j'aime beaucoup votre pays. Mais , avant de vous aventurer a toucher un chien et ce quelque soit la race, adressez vous d'abord au proprietaire surtout si les chiens sont prets a etre presentes dans le ring. Apres le ring, j'ai permis aux personnes qui me l'ont demande de toucher et meme de les prendre dans les bras.
Mais pour vous si vous me l'aviez demande a un autre moment, j'aurai certainement accepte parce que votre demande a ete faite tres gentillement.
A bientot a une prochaine expo avec d'autres chiens de qualite
Anne
www.malteses.be

οι κανονισμοι επιβάλουν γραφή στην Ελληνική γλώσσα και είναι σαφως αποδεκτοί, δεν θα το μεταφράσω τωρα διότι θα ήθελα να διαβαστει ως έχει, και να γίνουν σχόλεια, και σαφώς και υπποχρεούμαι να το αντιγράψω αυτούσιο στην Ελληνική. Απλά παρακαλώ να γ'ινει αποδεκτό το κείμενο στη γλώσσα του ατόμου που αναφέρεται, Ευχαριστώ.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.684
4.318
43
www.proudtobegreek.eu
Σήμερα έμαθα ότι η srckys especialy creature(crystal) του εκτροφείου Staff diamonds πήρε CAC και CACIB και ο
batton staff diamond long step πήρε ΒΟΒ και best junior of breed
Και χτές ο batton πήρε best junior of breed και 4ος Best Junior in show
Και εδώ ενα βίντεο με την Κρύσταλ απο χτές...(μη με κράξετε..δεν είμαι καλή με την κάμερα!:p)
Η Κρύσταλ είναι η μέλλουσα μαμά που περιμένω κουτάβι σε λίγους μήνες με το καλό!

[video=youtube;nOWLvZIvhtY]http://www.youtube.com/watch?v=nOWLvZIvhtY[/video]
 
Last edited:




cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Ντόγκο Αρτζεντίνο!
Απο εδώ νομίζω "κέρδισε" μια πανέμορφη θηλυκιά που μου έμοιαζε με ένα σκυλί απ το φόρουμ..νομίζω την φορτούνα?αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω!:D
Επίσης είχα δει και άλλο ένα ντόκο που μου έμοιαζε με κάποιο απο εδώ που είχε ένα μαύρο φρύδι..αλλά και πάλι δεν ρώτησα..:D
IMG_4800..jpgIMG_4801..jpgIMG_4796..jpgIMG_4797..jpgIMG_4802..jpg
 
Last edited: