ICE - Staffordshire Bull Terrier.


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ice εντελως απο περιεργεια γιατι τον περιορίζεις πιστευεις οτι θα σου σπάσει το σπιτι εχει τετοιες τάσεις το ατιμο :D
Κατι εκανες όντος !!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Δεν μπορω να τον εμπιστευτω ''μονος στο σπιτι'' για πολλες ωρες ενω λειπω. Φοβαμαι οτι κατι θα χαλασει, κατι θα τραβηξει, κατι ...:D

Αυτο με το παρκο, δεν το εκανα τωρα. Απο την πρωτη μερα ειναι ετσι και μεχρι πριν λιγο καιρο την νυχτα που ηταν πολλες οι ωρες λερωνε μεσα εκει. Επισης καποιες φορες που εφευγα για πολλες ωρες την ημερα παλι.

Χωρις λοιπον να κανω κατι διαφορετικο, εδω και 2 εβδομαδες, δεν εχει ξαναλερωσει. Με αποκυρυφωμα την Κυριακη που κρατηθηκε 12 ωρες!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
kritikopoula, δεν εκανα κατι εγω. Μονος του σταθεροποιηθηκε και μου κανει εντυπωση πως στους 6 μηνες εχει πιασει τετοια αντοχη...

Scarlett, πηγε 13 μηνων για να κρατιεται ποσες ωρες?
εννοω οτι και μεχρι τους 13μηνες ειχα ατυχηματακια μεσα στο 8αρο, αραια και που....οχι πλεον ομως, ευτυχως...
μπραβο στον Ice :)
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Προφανως. Και ο δικος μου αν εβγαινε σε καποιο μπαλκονι, αποκλειεται να μην ειχε κανει τιποτα. Εγω οταν φευγω τον οεριοριζω σε ενα αυτοσχεδιο παρκο απο πλεγμα, που μεσα εκει ειναι και το box που κοιμαται. Οταν ειμαι σπιτι γυριζει ελευθερος.
μα διαβαζα τοση ωρα.. και ελεγα... καλα τι σοι παρκο ειναι αυτο που κραταει σταφακι τοσες ωρες....

και να η απαντηση... αυτοσχεδιο...χαχαχαχα!!! μα λεω και γω.. (???)
ειναι μαγκας και αλανι ο μικρος Ice.. μπραβο σας!!!
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Eιναι μαγκας και αλανι, ναι. Αλλα ειναι ισορροπημενος γενικα, δεν εχω δει μεχρι τωρα σαν κουταβι να κανει πολλες παλαβομαρες. Θα τρεξει θα παιξει αλλα οχι ακραια πραγματα. Και ζημιες εχω αποφυγει με αυτον τον τροπο.
Και αυτα που διαβαζω κατα καιρους για μεγαλες απαιτησεις εκτονωσης στον δικο μου τουλαχιστον σκυλο δεν ισχυουν. Θα παιξει λιγο και μολις τον βαλω στο παρκο θα την πεσει και θα κοιμηθει...
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Αυτο ειναι ευτυχια φιλε μου, δεν ειναι σκυλος!!
Το καλυτερο ειναι που εχεις μοιρασει τις ζωες σας και ζειτε αρμονικα... εσυ στον σκυλο και ο σκυλος σε εσενα :)
μπραβο!! και εις ανωτερα! ;)
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Αυτο ειναι ευτυχια φιλε μου, δεν ειναι σκυλος!!
Το καλυτερο ειναι που εχεις μοιρασει τις ζωες σας και ζειτε αρμονικα... εσυ στον σκυλο και ο σκυλος σε εσενα :)
μπραβο!! και εις ανωτερα! ;)
Ευχαριστω! :)
Και το επομενο ξερεις ποιο ειναι, ε? Θα τον εκπαιδευσω μονος μου απο DVD! ;):cool:
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Eιναι μαγκας και αλανι, ναι. Αλλα ειναι ισορροπημενος γενικα, δεν εχω δει μεχρι τωρα σαν κουταβι να κανει πολλες παλαβομαρες. Θα τρεξει θα παιξει αλλα οχι ακραια πραγματα. Και ζημιες εχω αποφυγει με αυτον τον τροπο.
Και αυτα που διαβαζω κατα καιρους για μεγαλες απαιτησεις εκτονωσης στον δικο μου τουλαχιστον σκυλο δεν ισχυουν. Θα παιξει λιγο και μολις τον βαλω στο παρκο θα την πεσει και θα κοιμηθει...
στα ιδια επιπεδα και η δικη μου...ενα χαρουμενο σκυλι - γνησιο κοκερ - με την ουρα προπελα αλλα απολυτα ισορροπημενη, γνωριζοντας ποτε να ειναι ησυχη και με καλους τροπους και ποτε στο παιχνιδι και στην εκτονωση να βγαζει τον εξωστρεφη της εαυτο....
μπραβο στον ice!
 














ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
ακριβως γι'αυτο τον λεμε! :p

τα πραγματικα (χωρις πλακα) συναισθηματα ειναι....ΑΧΟΥ!!! ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΟΜΑΤΑΡΑ!!!! ΜΑΜΑΑΑΑ!!!
Ενταξει τωρα? :p
Οk !!! :cool:
 








ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
6 μηνων και 1 εβδομαδας.
και πόσα κιλά? ο δικός μου είναι 5 μηνών τωρα και 16κιλα...αλλά είναι αμσταφ.
να δώ διαφορά θέλω!

Να σου ζήσει πάντως;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.194
Μηνύματα
896.954
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78