2ο Σκυλομπάχαλο 2010


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
ο μη παραυρισκομενος λαος απαιτει κ αλλες φωτος :D
Και αλλες φωτογραφιες παρακαλω!!!
Εννοείται! :) Αλλά είπαμε... υπομονή! Υποφέρουμε εδώ, κι εγώ και το pc (photoshop με τη ram στο 94%, δεν σας λέω τίποτα άλλο... :-| )

Περασαμε παρα πολυ ωραια! Παιξαμε, διαγωνιστηκαμε (μα ειναι δυνατον η Μαρια - marecco να μη μοιαζει με το Σωτηρη της?? η Blue εκλεψε την παρασταση!), μυριστηκαμε, αγκαλιαστηκαμε! Αντε και του χρονου!!
Όπως τα λες ακριβώς! :) Κι εγώ το χάρηκα πολύ!

Συνεχίζω με Έφη (Noela) και Blue :) :





 






maria

Well-Known Member
18 Σεπτεμβρίου 2008
117
2
Κερατέα
Καλημερα σε ολους!Εγω ενθουσιαστικα με το ολο μπάχαλο!Περασα πολυ ωραια!Ο σκυλακος μου επαθε πολιτισμικο σοκ....δεν ηξερε ποιο σκυλάκο να πρωτο μυρισει !!Παντου σκυλια!!
Η καλυτερη φαση ηταν, ο παπας με το μαλινουα και η κοπελα με το Μπορντερ κολλει που εκαναν dog dancing...!
Πολυ πλάκα ειχαν και τα σκυλακια που κανανε agility....!!
Μπράβο σε οσους πηραν μερος και σε αυτους που οργάνωσαν το σκυλομπάχαλο!!
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Και μία φωτογραφία από τον τρελοΜανού, ο οποίος μπήκε τρελός και βγήκε λογικός. Με λίγα λόγια ενώ όταν φτάσαμε γαύγιζε μέσα από το αυτοκίνητο στα σκυλιά που ήταν έξω όταν φεύγαμε από το σκυλομπάχαλο και να του γαύγιζαν αυτός δεν απαντούσε, άρα είχατε δίκιο πως θα του έκανε πολύ καλό, κοινωνικοποίηση εξπρές... :):)

Χαρήκαμε πολύ που γνωριστήκαμε με όλα τα παιδιά :cool: αλλά δυστυχώς φύγαμε νωρίς και δεν είδαμε τη συμμετοχή της Νοέλας και τόσα άλλα :( Βέβαια, σε πρώτη φάση 2,5 ωρίτσες ήταν καλή καλή δόση για το Μανού ;)

Να και η φωτογραφία μας:

 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Οι φωτο είναι όλα τα λεφτά παίδες!!:):)

Θα βάλω κ εγώ το απόγευμα ό,τι τράβηξα, μαζί κ το κλικο-παρεάκι :D:D

Πέρασα πάρα πολύ όμορφα, χάρηκα με όλες τις σκυλόφατσες κ τον κόσμο που συμμετείχε ενεργά!! :):)
Με κούρασε λίγο το πολύ μπλα-μπλα από το μεγάφωνο κ το ότι δεν άκουγες καλά από όλους τους χώρους τη μουσική κ τις ανακοινώσεις. Κατά τα άλλα έμεινα πολύ ευχαριστημένη με τη γενική εικόνα της διοργάνωσης, αλλά κ των events :)

Του χρόνου θα'χουμε τερβιρεν-συμμετοχή στα agility (αν καταφέρουμε το αλφάδι βέβαια -Έφη την αφηνω σε 'σένα :p )

:):):)

ps ξετρελάθηκα με το μικρό του ΑTREAS κ τα ΔΥΟ:) αδερφάκια -πλέον- του Amaliaz!!!:):)

(για τα 4ποδα των γνωστών-αγνώστων δεν σχολιάζω... Ξέρετε τις αδυναμίες μας... :):D)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Ελα ρε συ!! Δε σας προλαβαμε! Παρε ενα τηλ βρε παιδακι μου!!!
Μεγαλωσε ο αλητης!!! Σαν χτες τον θυμαμαι οταν τον βρηκαμε.. πω πω!!! Σκυλαρος ε Θοδωρη???
 


ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Μεγαλωσε ο αλητης!!! Σαν χτες τον θυμαμαι οταν τον βρηκαμε.. πω πω!!! Σκυλαρος ε Θοδωρη???
μεγάλος έρωτας... *agapoylas*

η αλήθεια είναι ότι έχει αλλάξει λίιιγο από τότε που τον θυμάσαι :rolleyes:

Δυστυχώς έπρεπε να φύγουμε αλλά δεν χανόμαστε εμείς.

ΥΓ. Πηγή ο Κοπρίτης είναι το πιο ευγενικό σκυλί που έχω συναντήσει, να τον χαίρεσαι :)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Ειρήνη (Xotikouli) σου απαγορεύεται να χάσεις ποτέ σκυλοσυνάντηση. Βγάζεις τέλειες φωτό!
Εγώ φωτό δε νομίζω ότι έβγαλα αλλά έχω τραβήξει κάτι βιντεάκια (δηλ θα αργήσουν :p)

Χάρηκα πολύ με τη κούκλα νέα αδερφούλα του Diego! :)

Μας έφαγε η ζέστη πάλι. Το Σάββατο το απόγευμα που είχαμε πάει για πρόβα με τα παιδιά με τα πιτ που κάνανε weight pulling τα σκυλιά ήταν σε πολύ καλύτερη φόρμα. :paja1: Είδα στο βίντεο ότι η Μπλου ξεκίνησε με τη γλώσσα έξω. Έχασε κάτι κινήσεις στην αρχή, (ξ)έχασα εγώ κάτι κινήσεις στο τέλος, μας έχασε και σε ένα σημείο ο καλός μου με την κάμερα. Μη γκρινιάζω όμως, ποτέ δε μπορούν να πάνε όλα τέλεια. Το θέμα είναι ότι περάσαμε καλά και μας έφυγε και το άγχος. :D
Ευχαριστώ παιδιά για την παρέα και την εξέδρα!


[video=youtube;Gq__e7ASrgQ]http://www.youtube.com/watch?v=Gq__e7ASrgQ[/video]
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
ΕΓΩ δεν σας έχασα όμως, απλά ήμουν λίγο μακριά χαχαχα

Ήσασταν σουπεράτζες!!! Κ του χρόνου κούκλα!!! :)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Τέλειες οι φωτό, αλλά το βιντεάκι δεν παίζεται!!!!!!!!!!!ΚΟΡΥΦΗ!!!!
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Απίθανες οι φωτογραφίες όπως πάντα άλλωστε!!! Καλά η Μπλού είναι για το dancing with the stars!!!! Και καταλαβαίνετε ποιά θα είναι η STAR!!!!
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Νατάσσα, εσύ όντως μας 'έχεις' συνέχεια! απλά είναι μακριά και από οπτική γωνία που δε φαίνεται καλά.

Ο παπάς ήταν πραγματικά έκπληξη, όλα τα λεφτά.
Είδα τη Δάφνη από κοντά αρκετά χτες κι έχω να πω ότι είναι πανέμορφη κουκλίτσα, φτου φτου. Και βέβαια όλα τα σκυλούνια γιατί όλα τ' αγαπάμε, ξεχωριστά.
Παραλίγο να κατεβάσω τη Λώρα της Νατάσσας agility αλλά δε μας πήρε η ώρα. Υπόσχομαι ότι του χρόνου θα είναι έτοιμη όμως και θα διαπρέψουμε!

Κάτεβασα όμως τη Μπλου στη δύσκολη κατηγορία, με 0 προπόνηση. Το έκανα για πάρτη της γιατί ξέρω πόσο πολύ της αρέσει και ήμασταν ήδη εκεί και είχε τόσο κουραστεί για τη ρουτίνα. Έτσι, ό,τι χάσαμε κοιτάξαμε να το κάνουμε σωστά που μας στοίχισε σε χρόνο. Γέλαγα όμως κατά τη διάρκεια με τα καμώματά της και με μένα που πήδηξα κι εγώ ένα 'εμπόδιο'.

[video=youtube;-vkmCt7p2kA]http://www.youtube.com/watch?v=-vkmCt7p2kA[/video]
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Πεθαινω για Blue! Τι χαρωπο πλασμα!!! Μπραβο Νοελα!
Το δευτερο videaki δεν μου παιζει:(
 




Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Κάτεβασα όμως τη Μπλου στη δύσκολη κατηγορία, με 0 προπόνηση. Το έκανα για πάρτη της γιατί ξέρω πόσο πολύ της αρέσει και ήμασταν ήδη εκεί και είχε τόσο κουραστεί για τη ρουτίνα. Έτσι, ό,τι χάσαμε κοιτάξαμε να το κάνουμε σωστά που μας στοίχισε σε χρόνο. Γέλαγα όμως κατά τη διάρκεια με τα καμώματά της και με μένα που πήδηξα κι εγώ ένα 'εμπόδιο'.
Mου άρεσε πολύ που σε είδα κατά τη διάρκεια των αgility (κ στις φωτο που τράβηξε η Ειρήνη) να γελάς με τα καμώματα της μικρής, κ να το διασκεδάζεις κ εσύ, τόσο.
Είναι παράδειγμα προς μίμηση σε αντίθεση με κάτι άλλους που 'νευριάζουν' επειδή το μικρό τους έχασε ένα εμπόδιο ή έκανε κάποιο λάθος (γενική παρατήρηση αυτό, δεν το είδα να συμβαίνει στο συγκεκριμένο event)

Του χρόνου σίγουρα θα λάβει μέρος το κατσίκιον, της άρεσε η χορταρένια πίστα :D
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Bλεποντας το βιντεο θυμηθηκα το μπλε το τουνελ που περνανε απο μεσα!
Οταν μπηκανε ολα τα σκυλια μεσα στο στοιβο η Ιρινα το περασε και πηγε να ακολουθησει ο Ντιεγκο... και δε χωραγε ο καημενος:(:rolleyes::cool:
Καλα δε μπορουνε να το κανουνε λιγο μεγαλυτερο??? Εμεις που ειμαστε "καπως πιο μεγαλοι" δεν εχουμε ψυχη δηλ?:paja1::maria:
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Έλα ρε.....κρίμα......του χάλασε την χαρά!

Να απαιτήσουμε μη ρατσιστικά τουνελ!Και οι ψηλοί σκύλοι δικαιούνται να τα περάσουν!!!!!!!!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Ολα τα λεφτα επίσης ήταν κι εκείνο το 13χρονο μικρουλάκι (αλήθεια τι ήταν αυτό?)..... το'βγαλε κανείς φωτογραφία?? Δυσκολευότανε, αλλά το'λεγε η ψυχούλα του!! :)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Σύμφωνα με την FCI το τούνελ πρέπει να έχει διάμετρο 60 εκ.
Η αλήθεια είναι ότι δε θυμάμαι να έχω δοκιμάσει τον Λέοντα αλλά από 60εκ 'ρόδα' πηδάει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8