2ο Σκυλομπάχαλο 2010


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Μετά τα καμώματά του της περασμένης Κυριακής, δεν ξέρω μήπως ο Γκογκόλ ήταν καλύτερα να περάσει μια οντισιόν σε κανένα x-factor, greek idol, ελλάδα έχεις ταλέντο... και να αφήσει τα agility ...
 






Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Εσείς να κρατήσετε τις μασέλες σας μακριά από τη σταρ. :p:twisted:


Νατάσσα, του χρόνου θα κατεβάσουμε σίγουρα το κατσίκι agility. :)
χαχαχα καλά σας λέει, η σταρ θα φρουρείται, να την αφήσετε στην ησυχία της να συγκεντρωθεί γιατί έχει να βγάλει ολόκληρο πρόγραμμα εις πέρας. :);)

Να το κατεβάσουμε το κατσίκι του χρόνου (γιατί φέτος θα κάνουμε practice με τον κόσμο κ κατά πόσο μπορεί να συγκεντρωθεί σε οχλαγωγία), θα τα πάει σούπερ το υπερκινητικό, γι'αυτό είναι γεννημένο εξάλλου :D:):):):D
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
χαχαχα καλά σας λέει, η σταρ θα φρουρείται, να την αφήσετε στην ησυχία της να συγκεντρωθεί γιατί έχει να βγάλει ολόκληρο πρόγραμμα εις πέρας. :);)

χαχαχαχαχα εμείς που έχουμε το μέσο ...να ελπίζουμε σε κανένα αυτόγραφο;;;:D:D
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
χαχαχαχαχα εμείς που έχουμε το μέσο ...να ελπίζουμε σε κανένα αυτόγραφο;;;:D:D
θα το συζητήσουμε σήμερα κατ' ιδίαν... κ κάααατι θα μπορέσουμε να κάνουμε :pχαχαχα (τα λέμε στη 1, φιλάκια) :)
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Πέρσι "επιβαλλόταν" να έχεις μαζί και το σκυλί σου, άσχετα αν έπαιρνε μέρος σε κάτι. Φαντάζομαι και φέτος ισχύει το ίδιο.
Να ρωτήσω, δηλαδή πώς είναι ο χώρος για αυτούς που παρακολουθούν? Προσπαθώ να καταλάβω αν έχει νόημα, αν θα αρέσει κάτι τέτοιο στη Nelly (και αν ευνοούν οι συνθήκες για σκύλο και φωτογράφηση μαζί). Η αλήθεια είναι ότι αν φέρουν όλοι όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν από ένα σκύλο (τουλάχιστον) ακούγεται σαν ένα πραγματικό σκυλομπάχαλο! :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Νομίζω αυτό είναι το νόημα...
Ο χώρος δεν ξέρω πως είναι. Πέρσι δεν τα κατάφερα. Εσύ όμως το έχεις μόνιμα το πρόβλημα... Σκύλος ή φωτογραφίες ... Δυσκολάκι :p
 




Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Χεχε. Να τες και οι πληρωμένες δουλειές! :p Ok, και σκύλος και φωτογραφία λοιπόν! :)
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Tο σίγουρο είναι ότι όποιος φέρει σκυλί, πρέπει να το έχει δεμένο εκεί. Δεν είναι σκυλοβόλτα. Αλλά δε θα σου αρνηθεί κανείς να κρατήσει τη Νελλίτσα.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Tο σίγουρο είναι ότι όποιος φέρει σκυλί, πρέπει να το έχει δεμένο εκεί.
Αυτό εννοείται! Αλλιώς δεν θα προβληματιζόμουν για το αν μπορώ φωτογραφίες και σκύλο μαζί ;)
Απλά γι'αυτό ακριβώς αναρωτιόμουν και αν θα προσφέρει κάτι στο σκύλο. Να περπατήσει δεν θα μπορεί, να παίξει ελεύθερο με άλλα σκυλιά δεν θα μπορεί... Μήπως είναι καλύτερα να μείνει σπίτι τελικά? Εσύ που έχεις την εμπειρία του προηγούμενου τι λες?

Η Νελλίτσα ακόμα και έτσι, νομίζω δεν θα έχει ιδιαίτερο πρόβλημα γιατί θα έχει κόσμο και απολαμβάνει ακόμα και τη γνωριμία με ανθρώπους κι ας μην έχει σκυλοπαιχνίδια και τρέξιμο. Δεν θα είναι ίσως η καλύτερή της έξοδος αλλά δεν θα βαρεθεί κιόλας. Αλλά φαντάζομαι θα έχουν και άλλοι την απορία.
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Εμπειρία του προηγούμενου... χμμμ... Μπλου με ελαφρά θερμοπληξία. Ευτυχώς φέτος είναι αρχή Μαϊου.
Δε θα κατέβαζα σκύλο αν δε σκεφτόμουν ότι ίσως και να τον έβαζα να τρέξει στους αγώνες για να κάνουμε την πλάκα μας. Εγώ γενικώς δεν είμαι του λουριού άνθρωπος οπότε σε μέρος που θα έπρεπε να ήταν δεμένα δε θα τα πήγαινα χωρίς να υπάρχει λόγος.
 




ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
Σίγουρα θα είναι πολύ ενδιαφέρον το σκυλομπάχαλο, όμως εγώ έχω ακόμα ένα δισταγμό για το αν θα έρθουμε. Έιμαι σχεδόν σίγουρος ότι ο περίεργος μπουνταλάς μου θα πάθει λαλά με τόσο κόσμο και σκυλιά, θα θέλει να μυρίσει τους πάντες και τα παντα και θα χοροπηδάει σαν το τρελό, δεν συζητάω να αρχίσουν να του γαυγίζουν εκεί είναι που θα πάθει πλάκα. Βέβαια ο σκυλάκος μου δεν είναι καθόλου επιθετικός και είναι μια καλή ευκαιρία για εκπαίδευση με το λουρί και με πολύ κόσμο αλλά φοβάμαι ότι στη μισή ώρα-45 λεπτά θα είμαστε και εμείς και ο σκύλος εξαντλημένοι, δεν συζητάμε να παρακολουθήσουμε και διαγωνισμούς γιατί με τόσα σκυλιά γύρω του αποκλείεται να κάτσει ακίνητος.

όσοι είχαν πάει πέρσι πως τα είδαν τα πράγματα; είχε πάει κάποιος με νεαρό μη εκπαιδευμένο σκύλο;
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Atrea, τον σκύλο σου εσύ τον ξέρεις. Αλλά αφού λες ότι δεν είναι επιθετικός, γιατί να μην τον πάρεις μαζί και όσο αντέξετε. Τέτοιες εκδηλώσεις, μπορεί όντως να είναι μια καλή ευκαιρία για ένα test drive, πάντα εκ του ασφαλούς εννοείται. Δεν ξέρω, αλλά αν τελικά δεν δοκιμάζονται και κάτω από τέτοιες συνθήκες, αλλά αντιθέτως είναι "υπό περιορισμό" (με την ευρύτερη έννοια και χωρίς να εννοώ τον δικό σου σκύλο αποκλειστικά), πως θα μάθεις αν και πως αντιδράει; Απλώς νομίζω, ότι μερικές φορές, προδικάζουμε κάποιες συμπεριφορές, χωρίς όμως να τους δίνουμε την ευκαιρία να ανταπεξέλθουν. Μπορεί και να σε εκπλήξει ευχάριστα και να περάσετε και οι δύο καλά.
 




Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Να ερθετε και να τον φερετε Θοδωρη! Τον εχω πεθυμησει!
Μακαρι να ειναι καλα ο Ντιεγκουλις μου και θα ερθουμε και εμεις με την Ιρινα βεβαια!! ( αν δεν εχει βρει μεχρι τοτε μονιμη οικογενεια!!!)
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8