Στειρωθήκαμε και σας περιμένουμε! (Μάσκα)




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Από το πρωι που σηκώθηκα, τη Μάσκα σκέφτομαι.
Ηθελα να σε παρω και τηλ αλλά κρατηθηκα μη σε φορτώσω χειρότερα.
Η Μασκα είναι ένα υπέροχο πλάσμα, συναισθηματικό και υπάκουο. Ελπίζω να την εχουν στα πούπουλα γιατι αλλιώς μαζι θα πάμε και θα την παρουμε πίσω!
Προσωπικά θα μου λείψει να τη δω να τρέχει με ενα αχλάδι στο στόμα (και αυτό ήταν η ομορφότερη εικόνα-ανάμνηση)
Αν θες παρεα να ξεσκάσεις χτύπα μου τηλ! Να σου φέρω και τη Σελιν να σε φιλάει (αρκει να μη μου την κλέψετε)
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τους έδωσα ICE, τους έδωσα, ανταποδίδει. Φφφφ, πάω να ξεσκατίσω τη μικρή ασπιρινούλα μου..
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Όλα μια χαρά kasi μου, απλά έχω καρφωθεί με τον browser στα mail, για νέα. Έφτασε λέει, όλα οκ, περιμένω και νεότερα. (Άγχος και αγωνία στο...ταβάνι)
 


sweetdogs

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2012
82
0
kastoria greece
Η Μασκα ειναι πανεμορφη! Τι ρατσα ειναι;. Ευχομαι οτι καλυτερο γι αυτη τη ομορφη σκυλιτσα... Αν μπορουσα θα την επερνα αλλα εχω ηδη 2 σκυλια και 7 κουταβακια που προσπαθω και εγω να τους βρω σπιτι... οποτε ειμαστε στην ιδια μοιρα... ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η Μάσκα είναι πολλές ράτσες, ταυτόχρονα! Είναι μοναδική, μεγάλωσε αδέσποτη και πλέον βρήκε το σπίτι που της αξίζει. Ευτυχώς προλάβαμε και τη στειρώσαμε και γλίτωσαν τη μοίρα του δρόμου μερικά κουταβάκια.

Σε ευχαριστώ, πραγματικά, για την καλή σου πρόθεση, αλλά αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις, ενημέρωσου κι ενημέρωσε κόσμο για τις τυχαίες ή ανεύθυνες γέννες (και στείρωσε τη σκυλίτσα και τα κουταβάκια...)
 


sweetdogs

Well-Known Member
4 Αυγούστου 2012
82
0
kastoria greece
Η Μάσκα είναι πολλές ράτσες, ταυτόχρονα! Είναι μοναδική, μεγάλωσε αδέσποτη και πλέον βρήκε το σπίτι που της αξίζει. Ευτυχώς προλάβαμε και τη στειρώσαμε και γλίτωσαν τη μοίρα του δρόμου μερικά κουταβάκια.Σε ευχαριστώ, πραγματικά, για την καλή σου πρόθεση, αλλά αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις, ενημέρωσου κι ενημέρωσε κόσμο για τις τυχαίες ή ανεύθυνες γέννες (και στείρωσε τη σκυλίτσα και τα κουταβάκια...)
Κι εγω σε ευχαριστω πολυ! Ναι ηταν μια ατυχη γεννα που δεν επρεπε να γινει.... Σε 4 βδομαδες παμε για στειρωση κι εμεις... Χαρηκα που η Μασκα βρηκε σπιτι ελπιζω να μην την ξεχασεις ποτε! και να την δεις ευτυχισμένη
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.838
5.077
patra
grdane.blogspot.com
αντε επιτελους....
ανοιξε τα φτερα της για νεες περιπετειες....
ευχομαι καλη σταδιοδρομια στην νεα της αρχη...

ναυσικα μην χασεις ...
φορτωθηκες νεο αδεσποτο που ψαχνει σπιτι.... ( καμμια φωτο θα δουμε?)
μαλιστα... δεν ερχοσουν να παρεις απο εδω ενα κουταβι.. που ταχω μπολικα...
καλαααααα....
 








Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Η Μάσκα κοιμάται στο νέο της σπίτιFoto 10.08.12 20 59 38.jpg...
Την Παρασκευή το απόγευμα έφυγα από Πάτρα κι εκεί που πήγα δεν είχε ιντερνέτ. Οπότε είχα μείνει με ένα είναι οκ, και δυό-τρεις φώτο, όπου ήταν "κάπως" από το ταξίδι... Όλο το σ/κ με έτρωγε η αγωνία... Αλλά στην επιστροφή με περίμενε μια έκπληξη που με έκανε να ξεχάσω κούραση και ότι άλλο.

Η Μάσκα περνάει καλά, ήδη! Εννοείται ότι όχι μόνο ανακουφίστηκα, αλλά έχω κι ένα χαμόγελο μέχρι τ'αυτιά!
Πάρτε μερικές φωτογραφίες ακόμα! Foto 11.08.12 16 38 21.jpg Foto 10.08.12 13 22 28.jpg Foto 11.08.12 16 48 10.jpg

κι ο πρώτος της ύπνος στο σπίτι, αμέσως μετά το ταξίδι, πάνω στο χαλάκι της (που το είχε πατσαβουριάσει από όταν ήρθε να μείνει μαζί μας)Foto 10.08.12 16 17 35.jpg

Α! έχουμε και οπτικοακουστικό υλικό!!! [video=youtube;rJqfCiI6hJs]http://www.youtube.com/watch?v=rJqfCiI6hJs[/video]

Δεν ξέρω τι φήμες κυκλοφορούν για τα σκυλιά που φεύγουν εξωτερικό πάνως εγω δεν τη βλέπω ούτε πειραματόζωο, ούτε να κακοπερνάει...
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Κι εγω σε ευχαριστω πολυ! Ναι ηταν μια ατυχη γεννα που δεν επρεπε να γινει.... Σε 4 βδομαδες παμε για στειρωση κι εμεις... Χαρηκα που η Μασκα βρηκε σπιτι ελπιζω να μην την ξεχασεις ποτε! και να την δεις ευτυχισμένη
Καλή επιτυχία στην επέμβαση, όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς, η σκυλίτσα σου θα είναι υγιής και χαρούμενη και χωρίς το στρες του οίστρου αλλά και τους κινδύνους που κρύβουν οι γέννες. (Χώρια από τα υπόλοιπα καλά, ηθικού περιεχομένου)

Πίστεψέ με, δεν θα την ξεχάσω ΠΟΤΕ τη Μασκούλα μου. Είναι ξεχωριστή για εμένα. Άσε που μου φαίνεται πως κι ο Γερμανός που την υιοθέτησε δεν πρόκειται να με αφήσει να την ξεχάσω (ευτυχώς)! Και ναι, από αυτά που λαμβάνω θα είναι πολύυυυύυυυύυυ ευτυχισμένη η κοριτσάρα μου!

αντε επιτελους....
ανοιξε τα φτερα της για νεες περιπετειες....
ευχομαι καλη σταδιοδρομια στην νεα της αρχη...

ναυσικα μην χασεις ...
φορτωθηκες νεο αδεσποτο που ψαχνει σπιτι.... ( καμμια φωτο θα δουμε?)
μαλιστα... δεν ερχοσουν να παρεις απο εδω ενα κουταβι.. που ταχω μπολικα...
καλαααααα....
Σ'ευχαριστώ γείτονα!

Ναι ναι, ήρθε η κουτάβα και δεν είναι και τόσο εύκολο τώρα να δω τα δικά σου τα ζουζούνια. Η αδυναμία μου τι κάνει? (αλήθεια πως τη βάφτισες? ναι ναι, τη λιλά λεω) :rolleyes:χμμμ να έρθω να στην κλέψω τελικά? Τώρα που έχω και τη σφουγγαρίστρα ετοιμοπόλεμη!!!

Όσο για φώτο της μικρής, θα ανεβάσω αύριο γιατί τώρα νυσταζωωωωωωωωω τρελά, αλλά η μικρή είναι ακόμα πιό τυχερή από τη Μάσκα. Βρήκε ήδη σπίτι και θα πάει κι αυτή gastarbeiter! Δεν πρόλαβε να μείνει στα αζήτητα πολύ!

Και είναι και άσπρο ρε συ. Τέτοιο θράσσος...!!!
όχι μωρε, δεν ειναι ασπρη, μαύρο σε αρνητικό ειναι!
Καλά, καλά, για να μην τσακώνεστε να σας πω ότι η μπέμπα είναι κρεμ *lingua*

Καλή ζωή να έχει η ομορφούλα!!!!!!!
thank you Cathy!

Το βιντεο το βλέπετε χάρη ΣΕ ΜΈΝΑ! :p
Ισχύει! Με απείλησε με εισαγγελική παρέμβαση αν αγνοούσα το ανέβασμα του βίντεο προκειμένου να κοιμηθώ! *lingua* *lingua*
 
Last edited:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τώρα σου επιτρέπω να πας να κοιμηθείς και θα σχολιάσω αύριο το ότι θα μας παρουν και την κουταβα οι γερμανοι. :confused:
 


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
Ησύχασες τώρα, μάνα....γκρέκα!!! ;)

(πότε θα ξεκινήσει η αποστολή δεμάτων με τις αγαπημένες της ελληνικές λιχουδιές??? χιχι...- έτσι δεν κάνουν όλες οι μαμάδες που στέλνουν τα παιδιά στο εξωτερικό?)
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Tι?? Θα στελνει ταπερακια με ντολμαδες????:paja1::paja1::mrgreen:
Πολυ ωραια καταληξη για την μικρη μασκα!! Πρασιναδες,μπαλακια,υπνοι ανασκελα...Τι αλλο να ζητησει ενας σκυλος?
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78