ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα

George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
αλλά και ο μικρός είναι το ίδιο "αγύμναστος"... και τον βλέπεις, ρε παιδί μου, να περπατάει "αλφάδι".
η καλή κατασκευή φαίνεται στην κίνηση, πλάτη σταθερή και δύναμη στο πίσω σύστημα...
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
η καλή κατασκευή φαίνεται στην κίνηση, πλάτη σταθερή και δύναμη στο πίσω σύστημα...
Ετσι ακριβώς, Γιώργο,

Οταν τον βλέπεις (τόσο στην πλάτη, όσο και στο πίσω σύστημα) να περπατάει... μία λέξη σου έρχεται: "δύναμη"...
 
  • Like
Reactions: d-friend


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
νομιζω οτι το κουνιστο πισω μερος το εχουν ολα τα μαστιφοειδη,ειδικα στο αργο περπατημα...
βεβαια δεν ξερω σε τι βαθμο στο κανει εσενα,αλλα οτι μαστιφ εχω δει το ψηλοκουναει...
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Πολύ όμορφη έχει γίνει η Μοκα Γιάννη. Αρχόντισσα και με ύφος, άψογη κυρία!
Τον Κασπερ να σου πω την αλήθεια δεν τον διακρίνω καλά και οσο θα ηθελα στις φωτο που έχεις βάλει. Χρειάζονται καλύτερες, όπως της Μοκας. Ωστοσο απο την τελευταια φορα που τον ειδα εχει αλλαξει πολυ, δεν ειναι κουταβι τωρα.Μάλλον πρεπει να συναντηθούμε να τον δω από κοντά.
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1. Πολύ όμορφη έχει γίνει η Μοκα Γιάννη. Αρχόντισσα και με ύφος, άψογη κυρία!

2. ...Μάλλον πρεπει να συναντηθούμε να τον δω από κοντά.
1. Σε ευχαριστεί θερμά, Θοδωρή!!!

2. Θα το κανονίσουμε, να τον δεις...

Ωραιότατοι και οι δύο, αλλά φώναξε τη Νατ να σας βγάλει καμιά φωτό της προκοπής βρε αδερφέ! χαραμίζονται τα ζωντανά! ;)
Ευχαριστούμε πολύ, Πηγή!
Θα το κανονίσουμε να έρθει η Νατάσσα...

Υπεροχοι ειναι και οι 2! Ο χρωματισμος της Μοκας ειναι απο τους αγαπημενους μου! Ειναι πολυ ομορφη! Να τα χαιρεσαι και τα 2!!!
Ευχαριστώ πολύ!
 
  • Like
Reactions: d-friend


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Απο οτι θυμαμαι η Νατασσα ειχε βγαλει τον Casper νομιζς που εκανε "ατζιλιτι" :D Να χαιρεστε τα σκυλακια σας κυριε Γιαννη και θελουμε και καμια καινουρια φωτοοο :D
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Απο οτι θυμαμαι η Νατασσα ειχε βγαλει τον Casper νομιζς που εκανε "ατζιλιτι" :D Να χαιρεστε τα σκυλακια σας κυριε Γιαννη και θελουμε και καμια καινουρια φωτοοο :D
Οντως, τον είχε βγάλει...

Οσο για καινούργιες φωτο... εννοείς εκτός από τις χθεσινές?
 
  • Like
Reactions: d-friend


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Ααα χιλια συγγνωμη τωρα τις ειδα.. μα ειμαι σιγουρη οτι ειχα κοιταξει και δεν ειχα δει τιποτα :-| Πανεμορφη η Μοκα αλλα και αυτος ο Casper...αχχχ πανεμορφο σκυλι πραγματικα!! Αν και εχω διαβασει και μου εχει μεινει ο τοσο καλος χαρακτηρας της Μοκα ο Casper εχει αυτο το κατι..διαφορετικο που σε μαγευει. Ισως ειναι η εξωτικη Αφρικανικη μερια του :)
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Και μερικές ακόμα, κυρίως για τον Ricos, που θέλει να δει πιο προσεκτικά τον Casper...

Ξέρεις, Θοδωρή, για να τον βγάλεις σωστή φωτογραφία, πρέπει να "σου κάτσει"... και ο Casper έχει τον ακάθιστο!

13112012360.jpg13112012367.jpg13112012375.jpg13112012398.jpg13112012422.jpg
 
  • Like
Reactions: d-friend


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Τωρα μαλιστα, τωρα φαινεται μια χαρα Γιαννη.

Λοιπον, καμμια σχεση με τον σκυλο που ειδα τον προηγουμενο χειμωνα, εχει ψηλωσει και εχει μακρυνει. Το κεφαλι εχει αλλαξει και εχει σοβαρεψει το υφος (ακομα πιο πολυ), και απο οσο μπορω να καταλαβω εχει αργη ωριμανση στο σωμα του, δεν εχει δεσει ακομα θα ελεγα, να τονιστουν οι μυες του και να διαγραφονται οπως του πατερα του, ομως σιγουρα υπαρχει η υποδομη και φαινεται.

Φανταζομαι στον δρομο οταν τα βγαζατε βολτα πως σας κοιτανε, εδω εγω με ενα και με κοιταζουν λες και εχω κανα λιονταρι.

Να σας ζησουν Γιαννη και να ειναι υγιη να τα χαιρεσται για πολλα πολλα χρονια!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ναι, έχει αργή ωρίμανση - ανάπτυξη...
Εχει μακρύνει πιο πολύ, παρά έχει ψηλώσει...
Βέβαια, είναι μικρόσωμος (για αρσενικός) αυτό έχει κληρώσει...

Τώρα, για να τονιστούν οι μύες και να διαγράφονται, όπως του πατέρα του (και του παππού του)... μην ξεχνάς ότι θα πρέπει να τρέχει καθημερινά, όπως ο πατέρας του!
Και εμείς, δεν έχουμε τόσο άφθονο χρόνο για να γυμνάζεται έτσι...

Σε λίγο καιρό, σκέφτομαι μήπως (στις βόλτες) του φοράμε κανένα σαμαράκι, για να κουβαλάει λίγο βάρος και να ασκείται - κουράζεται λίγο περισσότερο...
 
  • Like
Reactions: d-friend


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
Τώρα, για να τονιστούν οι μύες και να διαγράφονται, όπως του πατέρα του (και του παππού του)... μην ξεχνάς ότι θα πρέπει να τρέχει καθημερινά, όπως ο πατέρας του!
Και εμείς, δεν έχουμε τόσο άφθονο χρόνο για να γυμνάζεται έτσι...

Σε λίγο καιρό, σκέφτομαι μήπως (στις βόλτες) του φοράμε κανένα σαμαράκι, για να κουβαλάει λίγο βάρος και να ασκείται - κουράζεται λίγο περισσότερο...
Αυτο ειχα εγω στον Δια και τον ετρεχα. Στο οποιο του ανεβαζεις το βαρος φορτωσης σταδιακα.

 




Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Κουκλια και τα δυο....εχω ομως μια μικρη αδυναμια στη μοκα(τυχαιο;;;;;).
Συγνωμη για το off topic αλλα εχω μια πρακτικη απορια...Κ Γιαννη παρατηρησα οτι τα μπωλ τους τα εχετε εξω στο μπαλκονι,αν θελουν να πιουν νερο κατα την διαρκεια που ειναι μεσα; η οταν λυπετε;
τις μερες που βρεχει τι κανετε;;;
Ρωταω γιατι εγω με ενα και καθαριζω ολη μερα ειδικα οταν πινει νερο...φανταζομαι εσεις!!!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...παρατηρησα οτι τα μπωλ τους τα εχετε εξω στο μπαλκονι, αν θελουν να πιουν νερο κατα την διαρκεια που ειναι μεσα; η οταν λυπετε;τις μερες που βρεχει τι κανετε;;; ...
Είναι απλό: Ακολουθούμε όλοι μερικούς κανόνες...

- Τις ώρες κοινής ησυχίας (νύχτα και μεσημέρι)... όπως και τις ώρες που λείπουμε όλοι από το σπίτι... ένα μπωλ νερού μπαίνει μέσα (και η μπαλκονόπορτα κλείνει - προσέχουμε για να έχουμε!)... και η βάση του είναι πάνω σε ένα πρόχειρο χαλάκι... το οποίο χαλάκι θα φάει τα "χοντρά"... μιάς και τα υπόλοιπα σάλια, μπορείς να τα βρεις οπουδήποτε μέσα στο σπίτι... από ένα τοίχο, μέχρι και ένα κουστούμι μου, κρεμασμένο έξω από την ντουλάπα... κάποιες φορές, σου ομολογώ ότι φοβάμαι να κοιτάξω στο ταβάνι, μήπως και τα βρω κολημένα κι εκεί! Εννοείται, πάντα, ότι μιλάω για τα σάλια της Μόκας!!! Μιάς και ο Casper έχει ελάχιστα (έως ανύπαρκτα) σάλια και μόνο τη στιγμή που θα έχει πιεί νερό...

- Ολες τις υπόλοιπες ώρες (όταν δεν κάνει πολύ κρύο), η πόρτα είναι ανοιχτή και μπαινοβγαίνουν, κατά το δοκούν... όταν κάνει πολύ κρύο, τα ίδια: Ενα μπωλ μπαίνει μέσα...

- Οταν βρέχει... απλά, βρέχει... το μπαλκόνι είναι σκεπαστό...

Βέβαια, οφείλω να σου πω ότι, όταν λείπουμε όλοι, αναστέλλονται όλες οι "σχετικές" λειτουργίες... το νερό μένει άθικτο, μέχρι να επιστρέψει κάποιος... το κόβουν και τα δύο στον ύπνο...

Υ.Γ. Και μιά παρατήρηση που έχω κάνει: Γενικά, όταν το πωλ είναι μέσα, πολύ σπάνια θα πιούν νερό (μόνο τις μέρες καύσωνα το καλοκαίρι)... τους αρέσει (και στους δύο) να πίνουν νερό, έξω, στο μπαλκόνι...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: d-friend


Homer

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2010
325
0
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Χρησιμες συμβουλες....Μολις θα "φρεσκαρω" το δωματιο θα δοκιμασω και εγω μηπως και τελικα φανει το πραγματικο χρωμα του τοιχου;)
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Χρησιμες συμβουλες....Μολις θα "φρεσκαρω" το δωματιο θα δοκιμασω και εγω μηπως και τελικα φανει το πραγματικο χρωμα του τοιχου;)
Και, ρε γαμώτο, το σάλιο, όταν στεγνώσει...
Εχει ακριβώς το αντίθετο χρώμα από την επιφάνεια που έχει κολλήσει!!!:mad:
Ασπρος ο τοίχος... μαύρο το σάλιο!!! Μπλε το παντελόνι... άσπρο το σάλιο!!!:D
 
  • Like
Reactions: d-friend


ΑΡΘΟΥΡΟΣ

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2012
203
0
Αθηνα
Υπεροχα σκυλια κ τα δυο, κ ο μικρος αναπτυσεται μια χαρα, δικη μου αποψη(παρατηροντας φοτο) πρεπει να ειναι ακριβως στην μεση της αναπτυξης του, οποτε θα αλλαξει κ αλλο μορφολογικα, αναμενω λοιπον........!Μηπως γνωριζης τα τωρινα κιλα του Casper?
Υπαρχουν κ σαμαρια με κρικους οπου δενεις κατι ... κ το τραβαει(pulling) χωρις να επιβαρυνης την πλατη του(εγω ετσι κανω στις βολτες που διαρκουν 20 λεπτα κ τον ψιλο κουραζει, κ λεω ψιλο γιατι τις περισσοτερες φορες τρεχει η με φιλες του η με εμενα)!
Οσο για το σαλιο φιλοι μου ενα σας λεω ΚΑΡΕΚΛΟΠΟΔΑΡΑ, κατι σαν paint ball,ευτηχος δεν ποναει(στο διαμερισμα μας υπαρχουν γκαβατζωτα πετσετακια απο δω κ απο εκει, μηπως κ προλαβουμε την καταιγιδα) !
Η φατσα παντως εχει τσαμπουκαλεψη αρκετα , πως το λενε ρε παιδακι μου........BOERBOEL!
Για να ειμαι ειλικρινεις αν κ εχω αλλη ρατσα(αλλα μαστιφοειδες) εχω πολλα κοινα παραδειγματα με του Casper οσων αφορα τον χαρακτηρα του, θελοντας να πω οτι πραγματι με την περιγραφη που κανεις μου δινεις ξεκαθαρη εικονα του σκυλου σου(μιας κ εχω παρομοιες εμπειριες αλλα κ εκπαιδευσεις πανω στον δικο μου) αλλα κ πανω κατω μια εικονα με το ταπεραμεντο που εχουν τα BOERBOEL !
Θα το ξανα πω, thanks!!!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.194
Μηνύματα
896.954
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78