ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Ti ωραιος σκυλος ρε συ!!!
Γι' αυτό είπα: "ο παλιός χαμένος φίλος"... που μετανιώσαμε, γιατί δεν τον κρατήσαμε...
Αυτός ήταν ο ορισμός του "αγαθού γίγαντα"... τρομακτική δύναμη και αγελική ψυχή!
 
  • Like
Reactions: d-friend








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Koύκλος και σκύλαρος ο Zidane Γιάννη. Δεν πειράζει που δεν τον κράτησες αρκεί που βρήκε ένα σπίτι που τον αγαπούν.
 


manos 7

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2012
63
0
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Καλησπερα στην παρεα....μολις απεκτησα και εγω ενα Μπουρμπουλ και ειμαι πολυ χαρουμενος....αυτο που ειδα απο τις πρωτες μερες συμβιωσης ειναι οτι ειναι πολυ εξυπνο και εχει πολλα περιθωρια μαθησης!
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Μιά σύντομη ενημέρωση, για τους fan των στατιστικών...

Κλείσαμε, αισίως, τους 8 μήνες... εξεταστήκαμε στο γιατρό... βάρος 42,5 κιλά... στο ακρώμιο έχει φτάσει τη Μόκα, συνεπώς, περίπου 63 cm...

Λεπτός και "κομψός" και κάνουμε προσπάθεια να τον κρατάμε έτσι...
Οσο για τη Μόκα, διατηρείται κι αυτή κομψή, γιατί κάνει προσπάθεια ο Casper να την κρατάει έτσι...:D

Εχει πάρει το μέγεθος της μητέρας του... Boerboel "τσέπης", ιδανικό για διαμέρισμα και τον αστικό χώρο...
Και (φαίνεται ότι) έχει κληρονομήσει τα άψογα ισχύα και αγκώνες της μαμάς του... αν φροντίσουμε κι εμείς τα "περιβαλλοντικά" θέματα...

Εχει πάρει την εξωστρέφεια του πατέρα του... και την "αλητεία" του παππού του...
Και (σίγουρα) έχει κληρονομήσει την εμφάνιση του μπαμπά του... νομίζεις ότι βλέπεις τον μπαμπά του, υπό κλίμακα...

Τέλος, έχουμε μπει στη φάση, όπου αρχίζει και εμπεδώνει τις εντολές του, σε συνθήκες "σοβαρών" περισπάσεων...
Και στη φάση, όπου αρχίζει και "σέβεται" τη σωστή διόρθωση... όχι απαραίτητα τη δυνατή, αλλά τη σωστή...

Υ.Γ. Χτες το βράδυ, με ρώτησαν αν είναι pitbull...:cool:
 
  • Like
Reactions: d-friend


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
Υ.Γ. Χτες το βράδυ, με ρώτησαν αν είναι pitbull...:cool:
:eek::eek::eek::eek: Δεν είναι????????????

Συγνώμη κ. Γιάννη, δε μπόρεσα να αντισταθώ! :D

Γενικά πάντως ο "μικρός" μεγαλώνει και "γεμίζει" όμορφα από όσο μπορώ να κρίνω από τις φωτογραφίες του!
 








Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Υ.Γ. Χτες το βράδυ, με ρώτησαν αν είναι pitbull...:cool:
Με έχουν ρωτήσει κι εμένα για τη Λάρα....νομίζω κερδίζω :D
Και με ύφος σιγουριάς κιόλας "Πίτμπουλ δεν είναι αυτό?" :cool:
 












Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78