ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα

Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
χαχαχαχαχχααχαχα
Καταρχην Χρονια πολλα και καλα!!:D (40 μερες κρατανε οι γιορτες :p )

o Ζidane (και καθε Zidane για να ακριβολογω που εχει εμπιερια απο κυνοειδη :rolleyes: ) ειναι ο αδιασφισβητητος αρχηγος καθε σκυλο αγελης... το διαπιστωσα και γω το Σ/κ που ενω ο Ντιεγκο κανει το μαγκα σε ολες τις γατες του δρομου.. μολις ηρθε σε τετ α τετ με τον 14χρονο Ζουζουνο των γονιων μου και ακουσε το υποκωφο βαρυ μουγκρισμα αρχισε να κανει το Michael Jacκson με χορευτικες κινησεις που εχουν μονο οπισθεν...;)

Αquatek.gr ...:p
 


aliki_s

Well-Known Member
27 Μαϊου 2011
3.279
1.797
Αθήνα
κ. Γιάννη χρόνια σας πολλά και καλά!

Να χαίρεστε και να σας χαίρεται η οικογένεια σας! :)

Οφείλω να ομολογήσω οτι από τα σεντόνια σας τα αγαπημένα μου είναι σαν το παραπάνω.. Με ιστορίες από τη Μοκα, τον Casper και τον Zidane!
 




ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
139
Πάτρα
Γιάννη, αν και είμαστε στο dogforum, ωφείλουμε να παραδεχτούμε ότι ένας σωστός γάτος που συμβιώνει με σκύλο, βάζει άνετα κ τις 4 πατούσες του σε 1... παπούτσι. :D Τα φιλιά μου στον αίλουρο. :p

Edit: Κ επειδή σπίτι χωρίς Γιάννη, προκοπή δεν κάνει... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!
 






vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Και, όμως... παρότι το υποψιαζόμουν... αυτές τις μέρες, που έμεινα πιο πολύ στο σπίτι και είχα πάρα πολλές ώρες με τα κατοικίδιά μας, διαπίστωσα επανειλημμένα ότι ο ZIDANE (ο γάτος μας), είναι, όχι μόνο το "alpha animal", αυτό θα ήταν υποτίμηση του γεγονότος... Είναι ο λευκός άρχοντας του σκότους!!!:eek::confused:

Εχει επιβληθεί πλήρως στον Casper, στο βαθμό που τον στρώνει, κανονικά, στο κυνήγι!!!
Χαχαχαχαχα!!!! Cats rule and dogs drool!!!

View attachment 31697
 






vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Η πλακα Γιαννη ειναι οτι κι εμεις αθελα μας ενισχυουμε την υπεροψια της γατας γιατι ειναι πολυ χαριτωμενη και ντελικατη και δινει την αισθηση οτι ειιναι πολυ ευθραυστη και οτι πρεπει να την προσεχεις ιδιαιτερως. Μια χαρα μας δουλευουν.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Η πλακα Γιαννη ειναι οτι κι εμεις αθελα μας ενισχυουμε την υπεροψια της γατας γιατι ειναι πολυ χαριτωμενη και ντελικατη και δινει την αισθηση οτι ειιναι πολυ ευθραυστη και οτι πρεπει να την προσεχεις ιδιαιτερως. Μια χαρα μας δουλευουν.
Εχεις δίκιο!

Θυμάμαι τον τίτλο ενός παλιού περιοδικού "Γάτες... Θεές ή Μάγισσες?"

Εμείς ευθυνόμαστε κατά μεγάλο ποσοστό..
Οπως κάνουμε, βέβαια και με τα κουτάβια και μετά τρέχουμε να μαζέψουμε τα ασυμμάζευτα...
 
  • Like
Reactions: d-friend


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.970
139
Πάτρα
Η πλακα Γιαννη ειναι οτι κι εμεις αθελα μας ενισχυουμε την υπεροψια της γατας γιατι ειναι πολυ χαριτωμενη και ντελικατη και δινει την αισθηση οτι ειιναι πολυ ευθραυστη και οτι πρεπει να την προσεχεις ιδιαιτερως. Μια χαρα μας δουλευουν.
Εχει πάψει να είναι δούλεμα από καιρό. Μάλλον έχουμε αποδεχτεί το γεγονός ότι μια γάτα δεν μένει σπίτι σου, σε φιλοξενεί στο δικό της! :p

(Ούτε γω βλέπω την φωτογραφία... :( )
 




harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Γιαννη, απολαυστικοτατος! Να σαι καλα! :):D

Σε μας παντως το φλουρι το κερδισε η Ζηνα :) Και επεμενε να φαει ολο το κομματι της! :D
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Γιατι τον βγαλατε Zidane;Εχει να κανει μηπως με τη γνωστη κινηση με το κεφαλι του παικτη προς τον αντιπαλο;....χεχε
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Γιατι τον βγαλατε Zidane;Εχει να κανει μηπως με τη γνωστη κινηση με το κεφαλι του παικτη προς τον αντιπαλο;....χεχε
Οχι... αν και, τελευταία, κάνει παρόμοιες κινήσεις προς τον Casper!!!

Περιληπτικά, η ιστορία του ονόματός του, έχει ως εξής:

Μιλώντας ποδοσφαιρικά, ο Zinedin Zidane ήταν για μένα ο καλύτερος ποδοσφαιριστής της εποχής του και ο "αγαπημένος" μου...

Ακριβώς τη βραδιά εκείνη που περιγράφεις (όταν ο Zidane σταμάτησε - με την πράξη του αυτή - τη μπάλα)... τρώγαμε με τη γυναίκα μου σε ένα εστιατόριο στο Χαλάνδρι (και, ναι, τότε ο κόσμος έβγαινε και έτρωγε και σε εστιατόρια!) και μας "εμπιστεύτηκε" ένας υπέροχος σκύλος, που μπήκε στον κήπο του μαγαζιού και σωριάστηκε μισοπεθαμένος (από κούραση - οι πατούσες του ήταν σχεδόν ανοιγμένες από τις πληγές - ασιτία και μικρό δείκτη καλαζάρ) δίπλα στο τραπέζι μας... σημειώνω ότι φορούσε ένα φανταστικό - πανάκριβο - δερμάτινο κολάρο... και μας κοίταζε κατάματα...
Αφού καταλάβαμε (γρήγορα) ότι δεν πρόκειται να τον αναζητήσει κανείς, τον πήραμε σπίτι το ίδιο βράδυ... και, λόγω της ημέρας και της αδυναμίας μου στον ποδοσφαιριστή, το όνομα αυτού Zidane!
Οι μέρες - εβδομάδες πέρασαν, κανείς δεν ανταποκρίθηκε στις αγγελίες μας (για τυχόν απώλεια του σκύλου)... του κάναμε τη θεραπεία του, τα εμβόλιά του κλπ... και έγινε ο σκύλος που θάθελα να γίνει ο Casper όταν μεγαλώσει... πρέπει να ήταν μιά περίεργη διασταύρωση Labrador με Presa... έγινε "ανάρπαστος" από υποψήφιους ιδιοκτήτες (όντως, δεν μπορείς να βρεις εύκολα τέτοιο σκύλο με τέτοιο χαρακτήρα) και (παρότι εμείς ήμασταν, τότε, παντελώς άσχετοι στα θέματα υιοθεσίας αδέσποτων) επιλέξαμε για πάρα πολλούς λόγους να τον πάρει ένα ζευγάρι μεγάλο σε ηλικία, με μεγαλωμένα - παντρεμένα παιδιά... και φαίνεται, μέχρι σήμερα (7 χρονών), ότι δεν επιλέξαμε λάθος...
Και μου έμεινε η ανάμνηση του υπέροχου σκύλου και του ονόματος... ά και μιά "πικρή" γεύση, μιάς και θα μπορούσα να τον έχω κρατήσει εγώ...
Και, επίσης, είναι ο πρώτος σκύλος που με δάγκωσε (θα έλεγα, τότε), δηλαδή με διόρθωσε (θα έλεγα σήμερα)... και είχα τα σημάδια στην παλάμη μου για 1-2 εβδομάδες...

Και πέρασαν τα χρόνια, μεγάλωσα (και έγινα πιο ευαίσθητος, Κώστα) και η μακαρίτισα Νίνα μου, πριν μας αφήσει, έπρεπε να πηγαίνει στο γιατρό 2 φορές την ημέρα για ενδοφλέβιους ορούς...

Εκεί, λοιπόν, έφεραν ένα γατάκι πολύ μικρό και φοβισμένο, με μιά αναπηρία στο πίσω πόδι... όπως μαντεύεις, το υιοθετήσαμε...

Πως να το βγάζαμε?
Από τη μιά ο παλιός μου "χαμένος" φίλος, που αναπολούσα...
Από την άλλη, ο αγαπημένος ποδοσφαιριστής τι είχε? Γερά πόδια!
Και το όνομα αυτού: Zidane! Για την ιστορία, όταν τον πήραμε, μετά από 1-2 μήνες, η αναπηρία εξαφανίστηκε, ως δια μαγείας...

09122009..jpg12122009..jpg
 

Attachments

Last edited:
  • Like
Reactions: d-friend


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.705
7.832
Και το όνομα αυτού: Zidane! Για την ιστορία, όταν τον πήραμε, μετά από 1-2 μήνες, η αναπηρία εξαφανίστηκε, ως δια μαγείας...
Η καλοπέραση κάνει θαύματα. :)
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Για την ιστορία, όταν τον πήραμε, μετά από 1-2 μήνες, η αναπηρία εξαφανίστηκε, ως δια μαγείας...
σας πούλησε και σας αγόρασε κανονικά!!!!!!!!
το καυμένο το γατάκι με το ανάπηρο ποδαράκι.........και καλά!!!!!!!!!!!!!!
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
φωτο απο τον Zidane το σκυλο υπαρχει? ...
IMG_1612..jpg IMG_1601..jpg IMG_1607..jpg

Υ.Γ. Τι μου θύμισες τώρα... αν αυτός (ο άτυχος και "λίγος", που λέγαμε) που τον εγκατέλειψε τον είχε εκπαιδεύσει, σίγουρα τον εκπαίδευσε για να ...κλέβει... "έκλεβε" πράγματα και τα έκρυβε... Μεγάλος κλέφτης!!!:)
 
  • Like
Reactions: d-friend


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78