Κυριακή 24 Οκτώβρη: 1ο Athens Westie Walk


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Είναι όντως έτσι, απαγορεύεται?
Αν ναι για ποιό λόγο, δεν καταλαβαίνω...
Οχι βεβαια- δεν απαγορευεται!
Τους ελεγαν οτι απαγορευεται, επειδη ειναι βασανιστηριο για τον σκυλο και τον ποναει!

Αλλα επειδη μερικοι συναδελφοι δεν θελουν να παρδεχονται οτι δεν ξερουν να στριπαρουν σκυλο, η βαριουνται να το κανουν, λενε τετιες αρλουμπες.
Εαν ηξεραν, θα ηξεραν και οτι τα σκυλια δεν υποφερουν με το στριππινγ!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
και πολλά ντυμένα βλέπω
στην αγγλία που κυνήγαγαν αρουραίους έχει πιο ζεστό κλίμα? :D

Γενικά ωραία και μπράβο τους!
όμιλο φυλής δεν έχει στην χώρα?-βλέπω πολλά μέλη
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Έχει δίκιο η Αντριάνα... κι' εγώ φοβόμουνα μήπως πονάει, αλλά σήμερα που συναντηθήκαμε στο πάρκο, έσκυψε και τράβηξε μια τουφίτσα από την πλάτη του Σπούκυ για να δει πως είναι το μαλλί του. Ούτε που το κατάλαβε... χαμπάρι δεν πήρε ότι του έβγαλε ολόκληρη τούφα!!!!
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Οχι βεβαια- δεν απαγορευεται!
Τους ελεγαν οτι απαγορευεται, επειδη ειναι βασανιστηριο για τον σκυλο και τον ποναει!

Αλλα επειδη μερικοι συναδελφοι δεν θελουν να παρδεχονται οτι δεν ξερουν να στριπαρουν σκυλο, η βαριουνται να το κανουν, λενε τετιες αρλουμπες.
Εαν ηξεραν, θα ηξεραν και οτι τα σκυλια δεν υποφερουν με το στριππινγ!
Ε ΟΧΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ
πολύ χαλαρή μας γύρισες :)
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
και πολλά ντυμένα βλέπω
στην αγγλία που κυνήγαγαν αρουραίους έχει πιο ζεστό κλίμα? :D

Γενικά ωραία και μπράβο τους!
όμιλο φυλής δεν έχει στην χώρα?-βλέπω πολλά μέλη
Α, είναι ακόμα πιο βόρεια... στη Σκωτία....
Δεν έχει, αλλά σήμερα συζητήθηκε μήπως δημιουργηθεί κάποιος όμιλος.
 




Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Πήγατε την ώρα που έφευγα εγώ...
Φαντάζομαι του άρεσε του Λούκι έτσι? να κανονίσουμε να πάμε.... ίσως το επόμενο σαβ/κο κανένα απόγευμα.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Α, είναι ακόμα πιο βόρεια... στη Σκωτία....
Δεν έχει, αλλά σήμερα συζητήθηκε μήπως δημιουργηθεί κάποιος όμιλος.
και...είναι πιο ζεστό εκεί το κλίμα??? :lol:
 




radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
Πήγατε την ώρα που έφευγα εγώ...
Φαντάζομαι του άρεσε του Λούκι έτσι? να κανονίσουμε να πάμε.... ίσως το επόμενο σαβ/κο κανένα απόγευμα.
Φάνια του άρεσε παρα πολύ. Κουράστικε βέβαια σχετικά γρήγορα. Να φανταστείς στην έξοδο τον πήγα ακγαλιά στο αμάξι. Να κανονίσουμε για το ΣΚ εκτός απροόπτου!
 




cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
καλά ε φοβερές φωτογραφίες!!!!!

πολλά μαζεμένα και όμορφα μουσούδια!!!:)
πρέπει να περάσατε πολύ ωραία!! θα το δούμε και στο παρά τρίχα όμως!!;)

ήταν εκεί και η Μπελα βλέπω ε??ακόμα να μπει στο φόρουμ όμως ο φίλος μας..:D
 


glamshine

Member
24 Οκτωβρίου 2010
8
0
Αθήνα
'Οποιος ιδιοκτήτης westie δεν ήρθε στη συνάντηση ή δεν έδωσε τα στοιχεία του, μπορεί (εάν θέλει) να στείλει ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ, ΟΝΟΜΑ WESTIE, ΕΜΑΙΛ, ΚΙΝΗΤΟ στο email [email protected] Οπότε όταν είναι να κανονίζουμε να μας είναι πιο εύκολο να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας.
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
'Οποιος ιδιοκτήτης westie δεν ήρθε στη συνάντηση ή δεν έδωσε τα στοιχεία του, μπορεί (εάν θέλει) να στείλει ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ, ΟΝΟΜΑ WESTIE, ΕΜΑΙΛ, ΚΙΝΗΤΟ στο email [email protected] Οπότε όταν είναι να κανονίζουμε να μας είναι πιο εύκολο να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας.
Συγνώμη, αλλά γιατί "μεταξύ σας"? :) Για να μην έρχονται άλλα σκυλάκια ή άλλα άσχετα άτομα? Η διαφίμηση που είχες κάνει και στα 2 φόρουμ και σε fb και γενικά στο νετ κακό ήταν? :) Σίγουρα καλό είναι αυτές οι συναντήσεις να γίνονται ειδικά για τα Westies αλλά δεν βρίσκω κακό το να το γνωρίζουν και άλλα άτομα σε περιτπωση που θέλουν να έρθουν μόνοι/ες τους ή με τα σκυλάκια τους. :)
 


Roma

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2009
52
0
Αθηνα
Βρε Διονύση μου δεν αποκλείονται οι άλλοι σκυλο-γονείς (θα σας κάνουμε παρέα αν έρθετε!!) απλώς για ειδικά θέματα που αφορουν τη συγκεκριμένη ράτσα ή οποιαδήποτε κίνηση ίδρυσης ενός συλλόγου westies στην Ελλάδα (που μου άρεσε τρομερά ως ιδέα) θα πρέπει να έχουμε μια περισσοτερη ενδοεπικοινωνία!Σας αγαπάμε όλους αλλά ξέρεις ότι είμαστε τρελαμένοι με τα γουεστάκια μας!!
 


Darkpaladin

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2009
2.272
60
Αττική
Ναι Ρομίνα μου τα περι Westie Talk μεταξύ σας τα καταλαβαίνω και είμαι υπέρ μιας και εγώ είμαι γραμμένος στον Σύλλογο Ευρασίας της Αγγλία, αλλά εγώ διάβασα το εξής στις glam το μύνημα:

'Οπότε όταν είναι να κανονίζουμε να μας είναι πιο εύκολο να ενημερωνόμαστε μεταξύ μας.
Η λέξη κανονίζουμε υποθέτω ότι εννοεί να κανονίσετε συνάντηση λογικά και όχι συζήτηση online. Αν κάνω λάθος τότε πάω πάσο, απλά ρωτάω για να ξέρω και εγώ..........και όλοι μας αν είμαστε ευρπόσδεκτοι οι non-westαδες ή όχι στις μελλοντικές Westie Walks.
 


Roma

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2009
52
0
Αθηνα
ας απαντήσει και glamshine απλώς πιστεύω ότι αναφερόταν σε πιο ειδικές συνεννοήσεις..θεωρώ ότι όλοι σας θεωρούμε ευπρόσδεκτους στις συναντήσεις μας!!καλή σου μέρα!!!
 
Last edited:


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
ωραίες οι φωτογραφίες αλλά είδα πολύ κούρεμα με την ψιλή......:(
αναρωτιέμαι τι γνωρίζουν οι ιδιοκτήτες της φυλής για τα σκυλιά τους.....
 


glamshine

Member
24 Οκτωβρίου 2010
8
0
Αθήνα
Μάλλον παρεξηγήθηκα. Η αρχική ιδέα ήταν να κάνουμε το WESTIE WALK μόνο για westies. Είναι κάτι που γίνεται στην Αμερική και στην Αυστραλία. Επίσης σκεφτήκαμε να κάνουμε σαν οργάνωση, σαν σύλλογο μόνο για WESTIES. Είμαστε "άρρωστοι" τι να κάνουμε, είναι τρέλλα. Χωρίς να σημαίνει πως δε θα μιλάμε με άλλα σκυλάκια. Απλά θέλουμε να ανταλλάσουμε απόψεις για τη ράτσα μας, μιας και είναι παρεξηγημένη και πολύ εμπορεύσιμη. Έχουν ευαισθησίες τα westakia (δερματοπάθιες κτλ) καλό θα είναι οι ιδιοκτήτες westies να ανταλλάσουν προβληματισμούς. Επιπλέον τόσες συναντήσεις γίνονται. Ας γίνει και 1-2 το χρόνο αποκλειστικά για westies, δεν είναι κακό.

Πάντως εγώ αν πχ έκανε το German Shepard Club συνάντηση δε θα πήγαινα τον Όσκαρ μου. Μπορεί να γινόταν το "μπαλάκι" τους.
 


glamshine

Member
24 Οκτωβρίου 2010
8
0
Αθήνα
http://www.youtube.com/watch?v=gEAyvNk-H6s
http://www.youtube.com/watch?v=1NReSZBuQn4&NR=1

Αυτά είχαμε δει με τον άνδρα μου και είχαμε πάθει πλάκα.

Μάλλον παρεξηγήθηκα. Η αρχική ιδέα ήταν να κάνουμε το WESTIE WALK μόνο για westies. Είναι κάτι που γίνεται στην Αμερική και στην Αυστραλία. Επίσης σκεφτήκαμε να κάνουμε σαν οργάνωση, σαν σύλλογο μόνο για WESTIES. Είμαστε "άρρωστοι" τι να κάνουμε, είναι τρέλλα. Χωρίς να σημαίνει πως δε θα μιλάμε με άλλα σκυλάκια. Απλά θέλουμε να ανταλλάσουμε απόψεις για τη ράτσα μας, μιας και είναι παρεξηγημένη και πολύ εμπορεύσιμη. Έχουν ευαισθησίες τα westakia (δερματοπάθιες κτλ) καλό θα είναι οι ιδιοκτήτες westies να ανταλλάσουν προβληματισμούς. Επιπλέον τόσες συναντήσεις γίνονται. Ας γίνει και 1-2 το χρόνο αποκλειστικά για westies, δεν είναι κακό.

Πάντως εγώ αν πχ έκανε το German Shepard Club συνάντηση δε θα πήγαινα τον Όσκαρ μου. Μπορεί να γινόταν το "μπαλάκι" τους.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8