Εκτροφείο για German Spitz


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
897
731
Μέσα έχω ένα σκύλο-κροκόδειλο που δεν τον κοινωνικοποίησα και δεν του έκανα θετική εκπαίδευση και δεν του άνοιξαν τα τσάκρα του και τρώει άλλους σκύλους γιατί δεν υπάρχουν κακοί σκύλοι, υπάρχουν κακοί ιδιοκτήτες.
Η αληθεια ειναι το ειπα γιατι ειπες οτι προσπαθησες μεχρι με πατσαδες να τον βαλεις μεσα δεν σκεφτηκα τον κροκοδειλο :LOL:
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.161
10.146
Athens
Η αληθεια ειναι το ειπα γιατι ειπες οτι προσπαθησες μεχρι με πατσαδες να τον βαλεις μεσα δεν σκεφτηκα τον κροκοδειλο :LOL:
Παλιότερα που ήμουν χωρίς τον κροκόδειλο για ένα διάστημα, όχι ότι πέτυχα σπουδαία πράγματα. Το μόνο που πέτυχα ήταν μια δάγκα την τελευταία φορά που επέμεινα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.161
10.146
Athens
Αφού πήραμε με τη φίλη το σκύλο παραμάσχαλα και τον πήγαμε για δειγματισμό σε 2-3 υποψήφια σπίτια και αποτύχαμε, τελικώς, ο πλέον ονομαζόμενος Όλαφ θα μείνει σε αυτούς που πήγε και κατσικώθηκε από την αρχή. Κάτι ήξερε ο μικρός, αφού τους το 'πε από την αρχή "εδώ θα μείνω".
Χάπυ εντ, με κάποιες πρακτικές δυσκολίες τώρα στην αρχή λόγω πολλών γατιών στο σπίτι, αλλά θα επιστρατεύσουν και εκπαιδευτή για να εξομαλύνουν γρήγορα την κατάσταση.

Εγώ να πω πως, παρόλο που ο μικρός έχει λάθος χρώμα, λάθος μέγεθος, λάθος τρίχα και λάθος μουσούδα για τα γούστα μου, τον συμπάθησα πολύ και υπό άλλες συνθήκες μπορεί να μού 'μπαιναν ιδέες... Πανέξυπνος, αυτός σε λίγο θα λύνει και εξισώσεις.
 




medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.267
7.876
Αφού πήραμε με τη φίλη το σκύλο παραμάσχαλα και τον πήγαμε για δειγματισμό σε 2-3 υποψήφια σπίτια και αποτύχαμε, τελικώς, ο πλέον ονομαζόμενος Όλαφ θα μείνει σε αυτούς που πήγε και κατσικώθηκε από την αρχή. Κάτι ήξερε ο μικρός, αφού τους το 'πε από την αρχή "εδώ θα μείνω".
Χάπυ εντ, με κάποιες πρακτικές δυσκολίες τώρα στην αρχή λόγω πολλών γατιών στο σπίτι, αλλά θα επιστρατεύσουν και εκπαιδευτή για να εξομαλύνουν γρήγορα την κατάσταση.

Εγώ να πω πως, παρόλο που ο μικρός έχει λάθος χρώμα, λάθος μέγεθος, λάθος τρίχα και λάθος μουσούδα για τα γούστα μου, τον συμπάθησα πολύ και υπό άλλες συνθήκες μπορεί να μού 'μπαιναν ιδέες... Πανέξυπνος, αυτός σε λίγο θα λύνει και εξισώσεις.
Αυτα τα κοντα ασπρα αλεπουδια ειναι τετραπερατα και δουλευουν με συστημα...
Οπου πανε δεν φευγουν :LOL:
 
  • Haha
Reactions: p__nat and vrmode


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.161
10.146
Athens
Αυτα τα κοντα ασπρα αλεπουδια ειναι τετραπερατα και δουλευουν με συστημα...
Οπου πανε δεν φευγουν :LOL:
Ισχύει. Δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να γυρίσω να κοιτάξω ποτέ τέτοιο σκυλί. Αλλά από τα 5 πρώτα λεπτά που κάθησα μαζί του τον συμπάθησα τον μισοριξιά, έχει κάτι...
 
  • Haha
Reactions: spyv and medusa


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.267
7.876
Ισχύει. Δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μία στο εκατομμύριο να γυρίσω να κοιτάξω ποτέ τέτοιο σκυλί. Αλλά από τα 5 πρώτα λεπτά που κάθησα μαζί του τον συμπάθησα τον μισοριξιά, έχει κάτι...
Ακριβως ετσι .... Ασπρο μικρο και μαλλιαρο ειναι το τελευταιο σκυλι που θα πιστευα ποτε οτι θα αποκτησω. Και με εχει εντυπωσιασει ειναι οτι δεν φαιρεται σαν σκασμενο μικροσωμο, χωρις παρεξηγηση προς τους κατοχους μικροσωμων. Εχει τεραστια αυτοπεποιηθηση, την εχω βγαλει βολτα με τσοπανια κουλ εντελως και δε σηκωνει μυγα στο σπαθι της . Επίσης παρα τα βασανα της τρεξιματα σε γιατρους κτλ ειναι τοσο χαρουμενη παντα και καλοβολη.
Οι γατες ομως μαρτυρουν λίγο και εδω, δεν σηκωνει πολλα και δε τις αφηνει σε ησυχια.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.673
7.785
Αυτό που έγινε όμως από την πλευρά του άρρωστου φιλοζωικού συναφιού δεν υπάρχει.
Πραγματικά τους σιχάθηκα, ούτε στα 10 μέτρα δεν τους ξαναπλησιάζω, είναι επικίνδυνοι και ευθύνονται και σε μεγάλο βαθμό για την αντίληψη που έχει ο κόσμος απέναντι σε υιοθεσίες από σωματεία κλπ. Στην τελική την πληρώνουν οι σκύλοι και οι γάτες.
Ευθύνονται επίσης και για την ταλαιπωρία πολλών ζώων. Πραγματικά τους σιχαίνομαι και εγώ.