Διεθνεις εκθεσεις μορφολογιας 26-27/9/09 **ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗ ΣΥΝΘΕΣΗ ΚΡΙΤΩΝ & ΣΤΙΒΟΙ


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Μια χαρά τρέχει, έχει τεντώσει το λουρί προσπαθώντας να τρέξει μάλιστα. :D
ρε εγω ρωταω μπας και δεν μπορει η κυρια που το δειχνει να τρεξει. γιατι αν ειναι η πραγματικοτητα ειναι οτι δεν μπορει να παει ποιο γρηγωρα απο αυτο :mad::mad::mad::mad::mad:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Έφυγε η Λιλα με το double handling στο Rottweiler, έρχεται η Σίσσυ με το handling του bulldog ... :rolleyes:
Από handling σε handling να βρισκόμαστε! :p
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ρε θα με τρελανετε το θεμα δεν ειναι αν μπορει να τρεξει η γυναικα, το θεμα το σκυλι μπορει να παει ποιο γρηγορα απο αυτο?
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Το παρόν θέμα δεν είναι προς συζήτηση για το αν υπάρχουν φυλές με προβλήματα κίνησης ή άλλα.

Καλό είναι να ανοίγωνται νέα θέματα και να αναγράφετε "Με αφορμή το/την, κλπ.".

Σε αυτό το νήμα τα σχόλια αφορούν συγκεκριμένο event.

Ευχαριστώ πολύ!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=ilReSBkapqY"]YouTube - Edgar Rojas handling Stella the bulldog[/ame]

μπορει λιγακι πιο γρηγορα,Λεωνιδα.:p

συγνωμη Admin,δεν προλλαβα το ποστ σου...οκ μετα το δικο μου ποστ,συνεχιζουμε στα της εκθεσης.:D
 


















TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
=D>=D>=D>=D> Το γνωστό χειροκρότημα......
..............πάντα τέτοια και καλύτερα!!! συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες αλλά και στους φωτογράφους (Σοφία που την έκρυβες την μηχανή? .....μιλάμε για επαγγελματική δουλιά!):D
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
πολυ ωραιες φωτογραφιες Σοφια!Ειδικα εκεινο το κουταβι μπουλμαστιφ,κοιτα βλεμα ρε παιδι μου...:p:p:p:cuniaoo::cuniaoo:

Μιλησα και εγω με την γραμματεα του ΟΚΑ,η εκθεση δυστυχως ακυρωνεται.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ωραίες οι φωτο...μας βάζουν κι εμάς λίγο στο κλίμα της έκθεσης αλλά ζηλεύουμε που δεν ήμασταν να τα δούμε κι από κοντα...:(
 


solco

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2008
807
0
Syros Greece
www.caneguardiano.com
Πολυ υλικο αυτη τη φορα απο την εκθεση, μπραβο παιδια. Και πολλοι φορουμιτες δηλωσαν την παρουσια τους στην εκθεση και δημιουργηθηκαν διαφορα θεματα για συζητηση ανταλλαγη αποψεων και θεωριων.
Ευχαριστο ολο αυτο που γινεται με τα "καλα" του και τα "κακα" του, απο πλευρας προσωπικων εμπειριων του καθενος απο αυτο το κυνολογικο event.

Aντε και στην επομενη να γνωρισω κι εγω κανεναν γιατι ζηλεψα με τοσες γνωριμιες που ειδα εδω μεσα πως εγιναν εκει.

Μονο Denis, Rottie, Tricky γνωρισα, χαρηκα κι ευχομαι να ακολουθησουν και αλλοι στο μελλον.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
:D:D
Ο μασκότ μοιάζει με το Γκογκολ μου!! Μονο τα καλτσάκια του λείπουν! Που βρεθηκε εκεί? (μη μου πείτε ότι είναι καθαρόαιμος κάποιας σπάνιας φυλής, γιατι θα τραβάω τα μαλλιά μου... :rolleyes::rolleyes:)
 


Ricos

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2009
2.046
82
Athens
:D:D
Ο μασκότ μοιάζει με το Γκογκολ μου!! Μονο τα καλτσάκια του λείπουν! Που βρεθηκε εκεί? (μη μου πείτε ότι είναι καθαρόαιμος κάποιας σπάνιας φυλής, γιατι θα τραβάω τα μαλλιά μου... :rolleyes::rolleyes:)
Ειναι Dogo Markopoulo!!!!:D:D:D:D:D
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Γυρίσαμε σώοι κι εμείς επιτέλους σπίτι μας (Παξούς). Μεγάλη ταλαιπορία να ταξιδεύεις από τόσο μακριά για ένα μόνο Σ.Κ. Το 'ξερα πάντα αλλά δεν το αναγνώριζα δεόντος όσο έμενα Αθήνα... ήμουν μόνη αυτή τη φορά και ήταν ακόμη μεγαλύτερη η κούραση καθώς είχα πρόβλημα με το αυτοκίνητο (μου άλλαξαν λάστιχα και ξέχασαν να κάνουν ζυγοστάθμιση!!!).

Ταλαιπορία είναι να έρχεσαι από μακριά, όχι μόνο για τους εκθέτες αλλά και για τους σκύλους. Κουράζονται πολύ εώς υπερβολικά πολύ, ανάλογα με την κατανόηση/συμπόνια και φροντίδα του ιδιοκτήτη τους. Για παράδειγμα τα δύο κουτάβια μολοσσοί που είχαν έρθει από Βέροια και υπόμειναν και το ταξίδι αλλά και τις άπειρες ώρες τις έκθεσεις χωρίς κλουβί. Ξεπέρασαν το όριο αντοχής τους κατά πολύ, τόσο που άρχισαν να σκέφτονται κακά πράγματα για τους ανθρώπους που τα "χούφτωναν" ανελέητα. Απαράδεκτο.

Εμείς με την πρώτη μας μεγάλη νίκη (3ος ομάδας 2) επιστρέψαμε χαρούμενοι. Ναι κι οι δυό μας. Ο σκύλος μαθαίνει να αγαπάει τις εκθέσεις όταν λειτουργεί σαν ομάδα με ένα αφεντικό που έχει βασική του προτερεότητα την σωστή φροντίδα του σκύλου του (ΠΡΩΤΑ την ψυχιολογική και ΜΕΤΑ την σωματική). Παρ' όλα αυτά μένω μ' ένα γλυκόπικρο συναίσθημα.

Για ακόμη μια φορά απογοητεύτηκα και από τους τρείς κριτές που παρακολούθησα στην έκθεση. Δεν θα ξαναδείξω σκύλο σε αυτούς. Συνήθως γκρινιάζουν όσοι δεν πήγαν καλά... με αποτέλεσμα να όλοι λένε πως δεν ξέρει να χάνει.

Εγώ γκρινιάζω και ας κέρδισα. Ήταν μια εντυπωσιακή νίκη για τόσο μεγαλόσωμο και νεαρό ζώο σαν το δικό μου με αρκετά σκληρό ανταγωνισμό (στην ομάδα πάντα γιατί στην φυλή είμασταν μόνοι όπως πάντα). ΔΕΝ το περίμενα με τίποτα.

Όταν όμως σου δίνει την νίκη ένας κριτής που δεν σέβεσαι/εκτιμάς, χάνει λίγο από την λάμψη της. Βαθιά μέσα μου νιώθω πως απλά από τύχη κερδίσαμε. Ο σκύλος μου μου αρέσει πολύ, μην μπερδευόμαστε. Απλά ήταν άλλοι σκύλοι εκεί πιο "ετοιμοι" για 3ος ομάδας από αυτόν.

Παράληλα, η κριτής δεν τον είχε ξαναδεί ΠΟΤΕ τον σκύλο μου(την πρώτη μέρα χάσαμε την σειρά μας από την υπερβολική αυστηρότητα του ομίλου) και ΔΕΝ του έδωσε την απαραίτητη προσοχή/εξέταση για μία τέτοια θέση στην ομάδα.

Όταν χάνω, δεν γκρινιάζω, γιατί είναι "κατινιά". Τώρα όμως έχω το δικαίωμα να πω πως για ακόμη μία φορά απογοητεύομαι από την επιλογή των κριτών.

Κατά τ' άλλα περάσαμε ΠΟΛΥ όμορφα, και χάρηκα τρελά που ξανασυνάντησα αγαπημένα μέλη του φόρουμ!!!

Ανυπομονώ να τα πούμε πάλι στην επόμενη και να γνωριστούμε και με άλλα καινούργια μέλη!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8