Γιατι οι ανθρωποι με Rottweiler κανουν σαν τρελλοι οταν τα δειχνουν...


Status
Κλειδωμένο θέμα

sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
η ζωνη double handling ειναι κατι πολυ ομορφο! στο ελλαντα εγω οταν παω σε στιβο που ξερω οτι θα γινει τζερτζελος διαλεγω τετοια γωνια που να μην ενοχλω.

μαλλων εγω ειμαι λιγο βλαμενο στο μυαλο, απο οτι φαινεται.
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
στο ελλαντα εγω οταν παω σε στιβο που ξερω οτι θα γινει τζερτζελος διαλεγω τετοια γωνια που να μην ενοχλω.
που ακριβως ειναι αυτη η γωνια?


Πάντως το νέο κουνιοτραμπαλο του ‘’dogforum.gr.cxpl for her turbo ρε παιδάκι μου’’ που ήδη αριθμεί πάνω από 50 επεισόδια ( μην γελάς ροτυ, σε βλέπω) μπορεί να οφείλεται και στο ότι πατώσαμε πατριώτη και μας φταιν τα πάντα ( όχι τα ασπρόμαυρα την κίνας). Eνώ στον Μαραθώνα που σαρώσαμε ήμασταν ‘’φιλιούνται αγκαλιάζονται’’ τώρα που τσάκισε η μπλόφα στην ξερή ψάχνουμε πέμπτο βαλε για να κόψουμε. Α, ναι, ναι, ξέχασα, όλα από την αγάπη μας για τα σκυλιά τα κάνουμε, μπρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!:(
Επι του θεματος "double handling" και πως αυτο ειναι δυνατον να μην ενοχλει τους λοιπους εκθετες και τους σκυλους τους?????
 
Last edited:






diablo2

Well-Known Member
22 Νοεμβρίου 2007
148
0
Re παιδια εγο πος θα το δηξω τον λυκο διλαδι αφου εστι τρεχει κινηγαει τους πακιστανους πρεπει διλαδι να σκονταφτει ο πακιστανος μου σε κλουβια κορδελες σεσουαρ και μπικουτι δεν παμε καλα να παρουν ολοι ρατσες που τρεχουν μπας και χασουν και κανα κιλο οχι τιποτα αλλο ολο μασα kak μασα kakib μασα μπεστ οφ σοου δεν γινετε ματια μου
 




Dimitri$

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2009
64
0
Re παιδια εγο πος θα το δηξω τον λυκο διλαδι αφου εστι τρεχει κινηγαει τους πακιστανους πρεπει διλαδι να σκονταφτει ο πακιστανος μου σε κλουβια κορδελες σεσουαρ και μπικουτι δεν παμε καλα να παρουν ολοι ρατσες που τρεχουν μπας και χασουν και κανα κιλο οχι τιποτα αλλο ολο μασα kak μασα kakib μασα μπεστ οφ σοου δεν γινετε ματια μου

χαχαχα!!μπορεί να είναι απο τους πιο "γεια σου" χρήστες του forum αλλα ώρες ώρες έχει πλάκα :D:D
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αυτος κοιμαται κι ονειρευεται πως την αυγη ....ξυπναει εκτροφεας ψηλοκωλων γουαουσουπερ καοτονικ γερμανικων, με 8 πακιστανους να τρεχουν για παρτη του:)
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Οταν λες μικρός?
μικρος για να μου μιλαει καποιος στον πλυθηντικο μονο 30!

και αφου τελειωσαμε με τα οφ τοπικ να απαντησω στην τιφι! συνηθως καθομαι ετσι ωστε να εχω τον κριτη φατσα και τα συμπραγκαλα μου τα αφηνω εκει που καθομαι.

αν και νομιζω οτι η κυρια precious το πηγε λιγο παρακατω το θεμα. δεν αντιλαμβανομαι πως χαλανε οι 16 συμμετοχες μια εκθεση? τι παει να πει οτι επειδη τους ανεχεστε τα κανουν αυτα? πολλα που δεν καταλαβαινω.
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
μικρος για να μου μιλαει καποιος στον πλυθηντικο μονο 30!
αυτο που εγραψα για τον πληθυντικο ευγενειας,μαλλον σου διεφυγε!
Ας ειναι....

Tifi και Precius Hug τελικά διαφωνούμε κάπου ?
Διαφωνω με οποιον δεν καταλαβαινει η κανει πως δεν καταλαβαινει τι ειναι ενα διακριτικο double handling.
Διαφωνω με οποιον με ενοχλει και δεν εχει την παιδεια να μου ζητησει συγγνωμη.

.......................................................................................................................................

Η "Παράθεση" είναι το "Quote" , όχι το "Html".

Ευχαριστώ πολύ! admin
 




Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
ρε παιδια εκει ημουν στην εκθεση δηλαδη και εγω,και παρατηρησα τον στιβο των Rottweiler.ηταν διπλα στα Σαρ-Πει,οντως καποια στιγμη αρχισαν τα "τρεξιματα" γυρω-γυρω για να τραβηχτει η προσοχη του σκυλου (οχι απο ολους!),οπως και τα μπαλακια κλπ,ομως δεν ειδα να ενοχλουνται τοσο πολυ πια (σε σημειο να μην μπορουν να διαγωνιστουν σωστα) τα Σαρ-Πει.

δεν λεω οτι ειναι σωστο κατι τετοιο...αναφερω τι ειδα,την ωρα που βρισκομουν εκει...γιατι εκτος οτι συμμετειχα,εβλεπα τους στιβους ολων των φυλων,οποτε δεν μπορω να εχω -εκ των πραγματων- μια πληρη εικονα.
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Και η απαντηση μου σαφης ειναι.
Δεν διαφωνω προσωπικα με εσενα.
Εκφραστηκαν και αλλες αποψεις εκτος απο τη δικη σου με τις οποιες και διαφωνω στα σημεια που προανεφερα.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Είμαι ένας εκτροφέας rottweiler - χειριστής και βοηθός συχνά (κρατάω μπαλάκια δηλαδή), πάντα βρισκόμενος στον στίβο των rottweiler ... θεωρείς ότι πρέπει να συνεχιστεί η συζήτηση περί double handling με κάποιον άλλον σε αυτό το επίπεδο ? Εγραψα τις απόψεις μου, τί με ενοχλεί, τί είναι double handling και τί ενοχλητικό double handling, πώς πρέπει να συμπεριφέρονται όλοι, και εξήγησα ότι και ένα δικό μου κουτάβι έχει πρόβλημα με έναν Χ επιθετικό σκύλο ... τί άλλο έχουμε να πούμε ? Πού έβαλες το crate σου ? Δεν καταλαβαίνω το νόημα ύπαρξης αυτού του thread και είμαι σίγουρος ότι η Precius Hug ακόμα δεν έχει διαβάσει το post μου :)
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
αυτο που εγραψα για τον πληθυντικο ευγενειας,μαλλον σου διεφυγε!
Ας ειναι....
δεν μου διεφυγε αλλα θεωρησα μικρης σημασιας την εξυπνα διατυπωμενη προσωπικη σου επιθεση για να της δωσω συνεχεια. αυτο ομως που σου ξεφυγε ειναι οτι απαντουσα στην precious.

και εγω διαφωνω με οποιον παει και παραταει τα σκυλια του και τα συμπραγκαλα του διπλα στον στοιβο που θα χρειαστει να κινηθω και οταν οι πιρουετες ρυθμικης γυμναστικης στις οποιες καταφευγω για να δειξω το σκυλακι μου αποτυγχάνουν και κουναω το κενελ με το σκυλι της με κοιταει με υφος 50 καρδηναλιων το βραδυ που ανακριναν τους ναϊτες.
 


tifi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2008
247
0
Αθηνα
Denis,
νομιζω πως πολυ ξεκαθαρα εγραψα πως δεν διαφωνω προσωπικα μαζι σου.
Εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι πως δεν βλεπεις με ποιες αποψεις διαφωνω.
Ενα παραδειγμα:

και εγω διαφωνω με οποιον παει και παραταει τα σκυλια του και τα συμπραγκαλα του διπλα στον στοιβο που θα χρειαστει να κινηθω και οταν οι πιρουετες ρυθμικης γυμναστικης στις οποιες καταφευγω για να δειξω το σκυλακι μου αποτυγχάνουν και κουναω το κενελ με το σκυλι της με κοιταει με υφος 50 καρδηναλιων το βραδυ που ανακριναν τους ναϊτες.
Αφηνω εξω τα περι καρδιναλιων και ναιτων,ειναι αντικειμενο αλλης συζητησης...και παραμενω στην ουσια. Ποσο χωρο τελικα χρειαζεται ο βοηθος χειριστης για να κινειται γυρω απο τον στιβο??? Αν δεν τον εχει αυτο το χωρο,ειναι λογικο να ποδοπαταει οτι βρισκεται μπροστα του???
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
και γιατι να κανεις πιρουετες για να το δειξεις??...δηλαδη χωρις αυτες δεν μπορει ενα σκυλι(οποιασδηποτε φυλης) να εμφανιστει σωστα?

οκ εγω ειχα κουταβι,ημουν μαζι με την κοπελα μου που δεν ξερει και πολλα για τα σκυλια και με ακομα ενα μπουλμαστιφ του Γιαννη(Solco).

δεν εκανε κανεις πιρουετα για να σταθει ο μικρος(ο οποιος σταθηκε με την βοηθεια του Θεου και ολοκληρης της Καινης Διαθηκης).

ουτε η 19 μηνων θηλυκια του Γιαννη,σταθηκε με πιρουετες...

τα ρωταω και τα λεω αυτα γιατι δεν καταλαβαινω Λεωνιδα,γιατι μερικα σκυλια σε καποιους στιβους χρειαζονται "βεγγαλικα" για να σταθουν...

ο Dollar του Denis γιατι δεν χρειαστηκε πιρουετες?(και αυτος Rottweiler ειναι.)
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ο Dollar του Denis γιατι δεν χρειαστηκε πιρουετες?(και αυτος Rottweiler ειναι.)
τι να κλασουν οι πιρουετες και τα μπαλακια, μπροστα στον ντινο?
τους τον βαζει μπροστα και τον φερμαρουν με παθος:D αχαχαχχαχαχαχααχ!!!!

DIABLO RULEZ, I GIVE DA RESPECT. PAKI BASTARDS RUN BEFORE WE GETCHA.

σκασε και συ!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8