Αδερφάκι για την Maya... Προσεχώς




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.732
19.992
Το επόμενο πρωί, έδειξε τη ζήλια της η Maya όταν ήρθε ο μικρός να "ζητιανέψει" χάδια, όταν ήταν δίπλα μου αυτή. Του έκανε μία διόρθωση που ήταν όλη δική του... Μία λεκτική επίπληξη και πήρα το κουτάβι και άλλαξα δωμάτιο κλείνοντας την πόρτα πίσω μου. Το ίδιο σκηνικό και στο τραπέζι το μεσημέρι, όταν ο Astra ξάπλωσε δίπλα στα πόδια μου, θέση η οποία κατείχε η Maya μέχρι πρότινος. Του κάνει ένα χοντρό πέσιμο, την βουτάω από το κολάρο και αυτή τη φορά βγήκε αυτή από το δωμάτιο.
Εγώ δεν θα παρενέβαινα ούτε τόσο. Μια χαρά διορθώσεις έκανε η Maya. Ηταν άδικο που την μάλωσες. Ετσι έπρεπε να κάνει. Να τον βάλει αμέσως στην θέση του. Καλά το πήγαινε.
 
















Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Κάτω σειρά από αριστερά προς τα δεξιά:
Hawkeye, Captain America, Black Widow

Πάνω σειρά:
Iron Man, Venom, Hulk, Thor

Το δωμάτιο του γιου μου είναι. Μην παρεξηγηθώ... (στο δικό μου έχω μεγαλύτερες :p)
 
  • Like
Reactions: ntoulis and spyv


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.435
Λαχανάκια Βρυξελλών
αντί για σούπερ ήρωες θα μπορούσες να έχεις αρχαίους έλληνες θεούς.. σε τουριστικά είδη/ σουβενίρ που λένε.. έχει μπρούτζινα/χάλκινα (μυθολογιά/δωδεκάθεο)τον Ηρακλη, τον Άδη με τον Κέρβερο, τον Ερμή, την Αφροδίτη, τον Δία κ.α, με άλλη αισθητική/κάλλος, και με την φαντασία του παιδιού να πάρει και τα αντίστοιχα μικρά ''παραμυθάκια'' και να του τα διαβάζεις.. δεν βλέπω να έχει να του προσφέρει κάτι ο Χάλκ.. (φιλικά πάντα)
 




Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
αντί για σούπερ ήρωες θα μπορούσες να έχεις αρχαίους έλληνες θεούς.. σε τουριστικά είδη/ σουβενίρ που λένε.. έχει μπρούτζινα/χάλκινα (μυθολογιά/δωδεκάθεο)τον Ηρακλη, τον Άδη με τον Κέρβερο, τον Ερμή, την Αφροδίτη, τον Δία κ.α, με άλλη αισθητική/κάλλος, και με την φαντασία του παιδιού να πάρει και τα αντίστοιχα μικρά ''παραμυθάκια'' και να του τα διαβάζεις.. δεν βλέπω να έχει να του προσφέρει κάτι ο Χάλκ.. (φιλικά πάντα)
Μια χαρά μεγάλωσε η γενιά μου με Marvel και DC, αλλά και με Disney (Phantom Duck αγαπημένος μου). Τα αγαπημένα μου βιβλία στο σχολείο ήταν η Ιλιάδα και η Οδύσσεια. Το πρώτο εξωσχολικό βιβλίο του Άγγελου ήταν η "Ελληνική Μυθολογία", το οποίο και διαβάσαμε μέσα σε 3 μέρες.

Άλλωστε δεν υπάρχουν φιγούρες οι φιγούρες που αναφέρεις για τo Infinity 2.0 στο Playstation :p

reaaaally τώρα?????????????
Σε ποιον πάει αυτό;

Και για να γυρίσουμε λίγο on topic:

Παρατηρώ στη βόλτα τον τρόπο που περπατάει ο Astalon και η Maya. Ώρες ώρες την "λυπάμαι"...

Ο μικρός έχει τελείως διαφορετικό βηματισμό από τη Maya και φαίνεται ακόμα και στο άπειρο μάτι, ότι το σκυλί κινείται πιο ξεκούραστα. Η μεγάλη από την άλλη μεριά "σέρνει κεφάλι" (κρατάει το κεφάλι χαμηλότερα από το topline), δεν περπατάει "καμαρωτά" όπως ο μικρός και ειδικά σε εναλλαγές ταχύτητας, μένει πάντα πίσω.

Επίσης, και φαντάζομαι έχει να κάνει με τον τρόπο που πατάει το σκυλί, 10 μήνες κοντά που έχω τον Astra, που έχω κόψει μόνο τα νύχια στους αντίχειρες που δεν έρχονται σε επαφή με το έδαφος. Τα υπόλοιπα τρίβονται στη βόλτα. Η Maya από την άλλη θέλει συχνά πεντικιούρ.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Στο γιατι έχεις ήρωες της marvel και όχι αρχαίους θεούς για διαπαιδαγώγηση κλπ....
 








Michalis-Maya

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2013
940
1.709
48
Νίκαια
Αυτό με τα νύχια το έχουμε και εμείς λες και δε βγαίνει βόλτες,δε τρέχει. Μόνο στα μπροστινά πίσω μια χαρά. !!!
Έτσι η δικιά μου. Έχουν πίσω κίνηση μάλλον, ένω ο μικρός είναι 4χ4 :p
 
  • Like
Reactions: fani




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.747
1.507
Illinois, USA
Συγγνώμη για την ασχετοσύνη μου, αλλα σε τι χρησιμευουνε τα σαμαράκια; Ειναι για να μην τραβάνε στη βόλτα;