2μηνη απουσία-αλλαγή σε συμπεριφορά.


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Καλύτερα να εκπαιδευσεις τη μικρή να μπαινει στο skype παρα τη μαμα!!

(αν κρίνω απο τη δική μου).

Όλα καλα θα πάνε.
Εγώ πιστευω ότι καμιά φορά οι αποστάσεις συσφίγγουν τις σχέσεις παρα τις αποδυναμώνουν.:p
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Δεν πρόκειται μωρέ να σε ξεχάσει, άλλωστε θα γυρίσεις. Και επιπλέον το αφήνεις στο περιβάλλον του, όχι σαν εμένα που άφησα το Μουφ στη φάρμα για δυο μήνες και στεναχωρήθηκε πολύ. Η μάνα σου δε θα έχει το σκυλί?
Nαι.Κανονικα στο χωρο της θα μεινει με την μανα μ οπως και τωρα.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Καλύτερα να εκπαιδευσεις τη μικρή να μπαινει στο skype παρα τη μαμα!!

(αν κρίνω απο τη δική μου).

Όλα καλα θα πάνε.
Εγώ πιστευω ότι καμιά φορά οι αποστάσεις συσφίγγουν τι σχέσεις παρα τις αποδυναμώνουν.:p
Μακαρι να ειναι ετσι. Μακαρι να μην αλλαξει τπτ.
Ειναι σε ευαισθητη ηλικια για αυτο φοβαμαι.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Μακαρι να ειναι ετσι. Μακαρι να μην αλλαξει τπτ.
Ειναι σε ευαισθητη ηλικια για αυτο φοβαμαι.
Θα αναπληρώνεις τα Σ/κα. Αρκει να είσαι σιουρος ότι και μεσοβδομαδα περνάει καλα και δεν της λύπεις.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Όχι μωρέ, σε ευαίσθητη ηλικία είναι για άλλα πράματα, όχι γιατί έφυγες εσύ. Αφού είναι στο χώρο της θα είναι εντάξει. Να δεις που θα γυρίσεις και θα σου είναι όλο χαρές. Πάντως σκέψου το Skype ως λύση, εγώ π.χ. από τον Αύγουστο θα κλείσω το κανονικό μου τηλέφωνο και θα πάρω μέχρι και νούμερο Skype που θα χρησιμοποιώ με τη σταθερή τηλεφωνική μου συσκευή (υπάρχει αντάπτορας). Υπάρχει μάλιστα τρόπος να με παίρνουν οι δικοί μου από την Ελλάδα τσάμπα αφού η συνδρομή μου για υπεραστικά είναι μόνον 100 δολλάρια το χρόνο συν 15 για το νούμερο.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Θα αναπληρώνεις τα Σ/κα. Αρκει να είσαι σιουρος ότι και μεσοβδομαδα περνάει καλα και δεν της λύπεις.
Μονο καθημερινες θα μπορω να ερχομαι.
Γτ το Σ/Κ θα εχει πολλη δουλεια το μαγαζι και εκτος αυτου καθημερινες θα μπορω να πηγαινω και στην εδω δουλεια μ να επιβλεπω τους αθλητες και να κανω οτι μπορω.
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Όχι μωρέ, σε ευαίσθητη ηλικία είναι για άλλα πράματα, όχι γιατί έφυγες εσύ. Αφού είναι στο χώρο της θα είναι εντάξει. Να δεις που θα γυρίσεις και θα σου είναι όλο χαρές. Πάντως σκέψου το Skype ως λύση, εγώ π.χ. από τον Αύγουστο θα κλείσω το κανονικό μου τηλέφωνο και θα πάρω μέχρι και νούμερο Skype που θα χρησιμοποιώ με τη σταθερή τηλεφωνική μου συσκευή (υπάρχει αντάπτορας). Υπάρχει μάλιστα τρόπος να με παίρνουν οι δικοί μου από την Ελλάδα τσάμπα αφού η συνδρομή μου για υπεραστικά είναι μόνον 100 δολλάρια το χρόνο συν 15 για το νούμερο.
Ισως βαζω τον κολλητο μ να κατεβαινει και να μ την βαζει στην καμερα!!!
Με αυτο το τροπο ομως δν θα την στρεσαρω???
Αν με βλεπει και της μιλαω ?
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Δεν έχω ιδέα τι μπορούν να δουν και ν' ακούσουν τα σκυλιά. Μπορεί δηλαδή να σε καταλάβει από το τηλέφωνο? Δε μου έχει τύχει να κάνω κάτι τέτοιο με το Μουφ διότι όποτε έπαιρνα τηλέφωνο στη φάρμα μου μιλάγανε άνθρωποι και δε μου φωνάζανε το Μουφ να μου μιλήσει! :) Εγώ πάντως έχω λάπτοπ Μακ που έχει ενσωματωμένη κάμερα. Και σιγά μη στρεσσαριστεί ο σκύλος που θα καλοπερνάει στο σπίτι σας. Νομίζω εσύ θα στρεσσαριστείς περισσότερο. :)
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Μα και το δικο μ λαπτοπ εχει καμερα. Θα με δει σιγουρα αν το κανω αυτο με τον κολλητο μ. Και θα της μιλαω παραλληλα. Δν θα με καταλαβει? :(
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Βλέπει τηλεόραση;
Αν βλέπει τηλεοραση λογικά θα ανταποκριθει.
Περισσοτερο όμως θα της κεντρισει το ενδιαφερον ο ήχος της φωνη σου.
Ενα σημαντικό εύρος συχνοτητων αποκοπτεται εντελώς όταν έρχεται απο το internet οποτε εξαρτάται απο τις συχνότητες που χρησιμοποιείς όταν της μιλάς για τον αν θα σε καταλάβει ή όχι.

Εχω χρησιμοποιήσει skype για επιβλεψη στις πρώτες μέρες προσαρμογης και για "εκπαιδευτικούς" λόγους - να αισθάνονται ότι μπορω να τους βλέπω ακομα κι όταν δεν είμαι εκει.. :cool::cool:

Τωρα η μικρούλα σου δεν ξέρω πως θα το εκλάβει.
Μπορεις να κάνεις ένα video -chat να το τσεκάρεις.
 




Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Σε 20 λεπτα αναχωρω.
Παω λιγο στην μπεμπα μ!!!
Η ωρα του αποχωρισμου..!
Ευχαριστω για τις συμβουλες σας!!!
 






Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Πηρα ενα στικακακι γνωστης εταιριας για ιντερνετ και τωρα το ανοιξα για πλακα κ ειμαι στην εθνικη και συνδεθηκα!!!
Λοιπον η μπεμπα το νιωσε πως φευγω. Πηγε και εκατσε μπροστα απ την πορτα οταν ειδε βαλιτσες...
Τωρα μιλησα προ ολιγου με την μητερα μ και εχει αραξει στο δωματιο μ.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Εγω πάντως συμφωνω με τους υπολοιπους!
Εσυ στρεσαρεσαι περισσοτερο απο τη μπέμπα!
Καλο ταξίδι!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Της έδωσες κανένα φορεμένο μπλουζάκι σου? Συνήθως παρηγορούνται με αυτό τα σκυλιά άμα λείπει το αφεντικό τους. Εγώ δίνω ένα τέτοιο πάντα στο Μουφ όταν το αφήνω σε πανσιόν. Και μην ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Καλό ταξίδι Γιάννη, υπομονή μέχρι να ξαναδείς την Γκρετούλα! Όλα καλά θα πάνε θα δείς!
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Της έδωσες κανένα φορεμένο μπλουζάκι σου? Συνήθως παρηγορούνται με αυτό τα σκυλιά άμα λείπει το αφεντικό τους. Εγώ δίνω ένα τέτοιο πάντα στο Μουφ όταν το αφήνω σε πανσιόν. Και μην ανησυχείς. Όλα θα πάνε καλά.
Της αφησα πανω στο κρεβατι μ ενα παλιο ζευγαρι πυγμαχικα γαντια και ενα μπλουζακι μ που βρωμαει Γιαννης...!
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
OK, αυτό στη σκυλίσια γλώσσα λέγεται "δε σε παρατάω και θα ξαναγυρίσω". Εγώ με το Μουφ χρησιμοποιώ επίσης και το "I have to go, but I WILL be back! I will REALLY be back!" Το καταλαβαίνει και δεν έχει κανένα άγχος.