μάδημα.ήμουν απροετοίμαστη ψυχολογικά.


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
......που πρέπει να φοράω μόνο ασπρα ρούχα.....,για να μη φαίνονται στα ρούχα μου οι τρίχες
Μια απο τα ιδια (αλλα σε μαυρα)
Τι να κανω ομως τωρα που πηρα και μπεζ?

Δεν ξερω με αυτο το τοπικ,αν πρεπει να βαλω τα γελια (σε σχεση με την τριχα που αφηνουν τα δικα μου,οταν μαδανε) ή να πω όλα τα παραπανω ....
 
Last edited:


DogzLover

Well-Known Member
16 Μαϊου 2010
384
0
Neverland
Εγω εδω και καιρο ηθελα να σας ρωτησω για τις τριχες..ειναι λιγο μπελας και υπαρχουν παντου!Καποιες φορες τις βλεπω να αιωρουνται στον αερα!Και ειμαι σιγουρος οτι πρεπει να εχω καταπιει και κανα κιλο....Υπαρχει ενα μικρο σαν σκουπακι με κυλινδρο απο κατω και μαζευει τις τριχες, ξερει κανεις να μου πει πως λεγεται?Το εχετε δοκιμασει?Κανει δουλεια?
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Εγω εδω και καιρο ηθελα να σας ρωτησω για τις τριχες..ειναι λιγο μπελας και υπαρχουν παντου!Καποιες φορες τις βλεπω να αιωρουνται στον αερα!Και ειμαι σιγουρος οτι πρεπει να εχω καταπιει και κανα κιλο....Υπαρχει ενα μικρο σαν σκουπακι με κυλινδρο απο κατω και μαζευει τις τριχες, ξερει κανεις να μου πει πως λεγεται?Το εχετε δοκιμασει?Κανει δουλεια?
της black & Decker! To εχω και κανει πολυ καλη δουλεια....ειναι ειδικο για τριχες ζωων με το ειδικο εξαρτημα....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.734
19.996
Ποιό λέτε γιατί έχω κι εγώ ένα ειδικό υποτίθεται αλλά δεν έχω τρελλαθεί.
Φωτό παίζει;
 




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Παιδια εγω τι ναπω?? 2 σκυλια και μια γατα.. στην αρχη εννοειται εβαζα μερα παραμερα σκουπα.. αλλα σωνει!!! Σκυλος = τριχα στο σπιτι..απαξ και παρεις σκυλο η τριχα παει μαζι του..ειναι κατι που το ξερεις πριν παρεις σκυλο..οπως εγραψα και σε αλλο ποστ( σημερα ασχολουμαστε με τριχες)
Κατα την δικη μου αποψη δεν υπαρχει σκθλος να μην μαδαει.. αφου ειναι ολος καλυμενος με τριχα..τυχαιο? δεν νομιζω!
Ειδικα με τις παραξενες αλλαγες του καιρου, τα καλοριφερ, τον χειμωνα που δεν ερχεται ποτε στην χωρα μας.. μια στα 3 χρονια... τρελαθηκαν και οι τριχες των σκυλων... ερχονται και μου λενε θελω ενα σκυλακι ναμην μαδαει.. και η απαντηση ειναι παρε κουνελι, οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω , που ακομα και αυτο μαδαει.. Σχετικα με την ποσοτητα ειναι θεμα διατροφης και εγω δινω glavaderm την περιοδο αλλαγης τριχωματος και τελος..
Σχετικα με την σκουπα, βγαλαμε 2 σκουπες εκτος παιχνιδιου και τελικα απο φασισανα τα σκασω και πηρα την dyson - animal pro αν θυμμαι 500-600 καπου εκει, σωθηκα! ουτε φιλτρα, ουτε σκονες τπτ. τραβαει τις τριχες απο αποσταση, σκονες ολα!
Το ρομποτ το ηθελα και εγω.. μου εκανε πολυ jetsons (τους θυμαστε?) αλλα το φοβηθηκα οτι δεν θα τα βγαλει περα... Με την καινουρια σκουπα λοιπον βαζω μια φορα την εβδομαδα το λιγοτερο...αλλα προσπαθω να μην ειναι και περισσοτερο, κουραστηκα..και ολα μια χαρα..
Περισσοτερο με ενοχλει η πατημασια του σαγκα στο παρκε οταν σταζει το στομα του νερο παρα η τριχα... αν εχουμε φαει?? με το κιλο!! θα αρχισω και εγω τα ντρονταλ σε λιγο και τροφες haiirball control :p
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Συμφωνω με τα νερα στο πατωμα αφου πιουν νερο oτι ειναι χειροτερο απο τις τριχες....εχω βαλει ενα μεγαλο πατακι απο κατω να μαζευει τα πρωτα που πεφτουν....
Κι εγω γατα και μαλιστα λευκη...για να ξερω ποιας ειναι ποιες τριχες:p
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Για αυτό πρέπει να είμαστε απόλυτα ενημερωμένοι πριν επιλέξουμε την κάθε φυλή.. έχοντας μάθει όλα τα προτερήματα της αλλα και τα μειονεκτήματα ..και από εκεί και πέρα συνειδητά να προχωρήσουμε..
Αλλιώς βρισκόμαστε προ εκπλήξεων..και σε μερικές περιπτώσεις με άσχημες καταλήξεις..
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Για αυτό πρέπει να είμαστε απόλυτα ενημερωμένοι πριν επιλέξουμε την κάθε φυλή.. έχοντας μάθει όλα τα προτερήματα της αλλα και τα μειονεκτήματα ..και από εκεί και πέρα συνειδητά να προχωρήσουμε..
Αλλιώς βρισκόμαστε προ εκπλήξεων..και σε μερικές περιπτώσεις με άσχημες καταλήξεις..
ΣΩΣΤΟ!
 


DogzLover

Well-Known Member
16 Μαϊου 2010
384
0
Neverland
..και σε μερικές περιπτώσεις με άσχημες καταλήξεις..
Τι?Δλδ θα παρατουσε καποιος το σκυλι του, εξαιτιας των τριχων?Και στο κατω κατω σκυλι ειναι τριχες θα εχει, αν το εχεις καθαρο ειναι σαν τριχες απο τα μαλλια σου..
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Τι?Δλδ θα παρατουσε καποιος το σκυλι του, εξαιτιας των τριχων?Και στο κατω κατω σκυλι ειναι τριχες θα εχει, αν το εχεις καθαρο ειναι σαν τριχες απο τα μαλλια σου..
Έχουν παρατήσει σκύλο και για τα σάλια του..
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Πιστευω οτι, αυτος που θα εκανε κατι τετοιο κατα βαθος δεν ηθελε να εχει σκυλι
Για αυτό λέμε πως πρέπει να γνωρίζουμε τα πάντα πριν πάρουμε σκυλί ..γιατί θετικά και αρνητικά βρίσκεις σε κάθε σκύλο και σε όλες τις φυλές..
Η ενημέρωση είναι το παν..και όχι απλά η "χαριτωμένη" εικόνα..
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Kango1 :
Το δικό σου γουέστι μαδάει? γιατί εγώ 2,5 χρόνια τώρα δεν έχω δει τρίχα πουθενά, ούτε πάνω στα μαύρα ρούχα μου....
Ν' αρχίσω ν' ανησυχώ ??? :):)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Kango1 :
Το δικό σου γουέστι μαδάει? γιατί εγώ 2,5 χρόνια τώρα δεν έχω δει τρίχα πουθενά, ούτε πάνω στα μαύρα ρούχα μου....
Aν και το ανέφερα και σε άλλο ανάλογο θέμα..
Όχι το westie μου δεν μαδάει.
:)
Ν' αρχίσω ν' ανησυχώ ???
Τα westie δεν μαδάνε.
 


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
και εγω το ιδιο προβλημα εχω με τις τριχες γιατι εχω και γατες.βαζω σκουπα μερα παρα μερα,χαλια δεν εχω εννοειται και αγορασα το furminator και τα χτενιζω 1 φορα την εβδομαδα και ησυχασα καπως απ τις τριχες.θα σου προτεινα να το παρεις και εσυ γιατι βοηθαει.απο την στιγμη που εχεις ζωα παντως το σπιτι δεν γινεται να λαμπει.
 


tinanef

Well-Known Member
31 Αυγούστου 2009
246
0
Θεσσαλονίκη
τωρα ηρεμήσαμε.αφηνει τρίχα σε φυσιολογικα πλαίσια.φυσικά τα ρουχα τα χειμωνιατικα που ειναι σκουροχρωμα θέλουν ενα περασμα με εκεινο το ρολο αυτοκολλητο.ολα καλα λοιπον.ηταν μια φαση.και μαλλον τους καλοκαιρινους μηνες ετσι θα ειναι.
το furminator δεν γνωρίζω αν κάνει για τα καβαλιέ και ξέχασα να ρωτήσω την εκτροφέα που προσφατα μίλησα.δεν πειραζει την επόμενη φορά.
 


Whitefang

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2008
250
12
Κοζάνη
Οχι, δεν είναι άλλο σκυλάκι αυτό που κοιτάει η δικιά μου. Η γούνα της είναι, αφού τη βούρτσισα. Αυτά έχουμε δύο φορές το χρόνο που αλλάζουν γούνα τα σιβηρικά χάσκι. Τον υπόλοιπο καιρό έχει φανταστική γυαλιστερή γούνα.
lotus-oct10-shed&#100.jpg
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Οχι, δεν είναι άλλο σκυλάκι αυτό που κοιτάει η δικιά μου. Η γούνα της είναι, αφού τη βούρτσισα. Αυτά έχουμε δύο φορές το χρόνο που αλλάζουν γούνα τα σιβηρικά χάσκι. Τον υπόλοιπο καιρό έχει φανταστική γυαλιστερή γούνα.
View attachment 12038
Mιλάμε για πολύ τρίχα όμως ε;;;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78