Σεμινάριο εργασίας με τον KNUT FUCHS.


Status
Κλειδωμένο θέμα

iwan

Active Member
8 Ιανουαρίου 2011
40
0
Εγώ πάλι κατάλαβα τόσες μέρες γιατί ''επιμένατε'' να μάθετε τιμές για το σεμινάριο κ δεν έμπαινε κανένας στον κόπο να πάρει ένα τηλ. να ρωτήσει....
Προφανώς κάποιους δεν ενδιέφερε καν το σεμινάριο (κ μιλάω εγω, ξαναλέω, που δεν ασχολούμαι με Ipo κ ring κλπ, επικροτώ όμως οποιαδήποτε προσπάθεια γίνεται κ αφορά στον κυναθλητισμό.), αλλά το ''πόσα'' να ζήτησε ο Fuchs.............

Λυπάμαι όταν βλέπω εικόνες ''γηπέδου'' στον τομέα που αφορά στο σκύλο κ τον αθλητισμό...

Οπτικοακουστικό υλικό από το σεμινάριο, καθώς κ κάποια μίνι συνέντευξη από τον κ. Fuchs θα μπουν σε ξεχωριστό θέμα στην κατάλληλη στήλη.
συμφωνω απολιτα με την νατασα εχει απολιτο δικιο!! εδω σου λενε για 3χπαγκοσμιος πρωταθλητης και που ερχεται στην ελλαδα ειναι μεγαλη μας τιμη!! ποσοι απο εσας εχεται πληρωσει σε εναν ασχετο εκπαιδευτη την ωρα απο 60ευρω+?? οπιον τον εδιαφερει πραγματικα και αγαπαει το σπορ τρεχοντας θα παει.
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
καλα επειδη ολοι ιστην Γερμανια στα κλαμπ τους περνουν κανενα κατοσταρικο τον χρονο το πολυ και ερχονται εδω να πουλησουν μυστικα , να μας δειξουν τα σκυλια τους παλιοτερα να μας χαλασουν τα σκυλια μας , να μας κοψουν στι εξετασεις παλιοτερα κλπ

και επειδη το παιχνιδι ειναι παιχνιδι και οχι πυρηνικη φυσικη καλα θα κανει ο κοσμος να ξυπναει και οι επαγγλεματιες να σοβαρευουν
 


iwan

Active Member
8 Ιανουαρίου 2011
40
0
καλα επειδη ολοι ιστην Γερμανια στα κλαμπ τους περνουν κανενα κατοσταρικο τον χρονο το πολυ και ερχονται εδω να πουλησουν μυστικα , να μας δειξουν τα σκυλια τους παλιοτερα να μας χαλασουν τα σκυλια μας , να μας κοψουν στι εξετασεις παλιοτερα κλπ

και επειδη το παιχνιδι ειναι παιχνιδι και οχι πυρηνικη φυσικη καλα θα κανει ο κοσμος να ξυπναει και οι επαγγλεματιες να σοβαρευουν
ποσες φορες πιγες στην γερμανια και σε κοψανε ενω ηταν τελιως ο σκυλος σου?
 




iwan

Active Member
8 Ιανουαρίου 2011
40
0
οι αντρωποι ειναι πολυ μπροστα και δεν τους φτανουμε ουτε σε 100χρονια.τα περισσοτερα κλαμπ που ειδα εδω εχουν πολλα σκυλια καλα απο γερμανια και ολες οι τεχνικες στους ειναι απο γερμανους παρμενες.αρα μαλλον μας ανοιγουν τα ματια θα ελεγα εγω.
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
εχουμε ξεφυγει νομιζω λιγο απο το θεμα.

το συγκεκριμενο θεμα ηταν η ενημερωση μας για το κυνολογικο αυτο event.

εαν επιθυμειτε να αναλυσετε τις διαφορες "Σχολες" και αποψεις...μπορειτε να ξεκινησετε ενα νεο.
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
οταν ερχοντουσαν εδω στην αρχη

ειχαν πει σε καποιους οτι το φους πρεπει να το κανεις εναν χρονο , τον αλλο χρονο στο αλλο σεμιναριο δειχναν το ζιτς κλπ

στην πορεια αλλαξανε λιγο την προσεγγιση τους

ατομα με δουλεια και διακρισεις υπαρχουν και σε αλλες χωρες του κοσμου
 


iwan

Active Member
8 Ιανουαρίου 2011
40
0
εχουμε ξεφυγει νομιζω λιγο απο το θεμα.

το συγκεκριμενο θεμα ηταν η ενημερωση μας για το κυνολογικο αυτο event.

εαν επιθυμειτε να αναλυσετε τις διαφορες "Σχολες" και αποψεις...μπορειτε να ξεκινησετε ενα νεο.
εχεις δικιο απλα επιδει διαβαζω να κραζουν αντι να χαιρονται που ερχεται μια τετοια προσωπικοτιτα.
 




Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
οταν βαζανε τρικλοποδιες σε σκυλο στο γκρουπ για να χαλασει το φους και ο κριτης τον εκοβε τι να λεμε

ειχανε παει να φανε και ξυλο τοτε αυτοι ηταν αυστριακοι , αλλα οι ετσι ερχονταν εδω και νομιζαν οτι θα κανανε οτι τους κ**λωσει γιατι ετσι τους ειχανε μαθει

δεν μιλαω για τον φουξ τωρα
 


iwan

Active Member
8 Ιανουαρίου 2011
40
0
αυτο διχνει οτι εξελισονται και οτι δεν μενουν στασιμοι στα ιδια αρα ειναι καλο. αν καθε χρονο σου ελεγαν τα ιδια δεν θα πας μπρωστα.
 




iwan

Active Member
8 Ιανουαρίου 2011
40
0
οταν βαζανε τρικλοποδιες σε σκυλο στο γκρουπ για να χαλασει το φους και ο κριτης τον εκοβε τι να λεμε

ειχανε παει να φανε και ξυλο τοτε αυτοι ηταν αυστριακοι , αλλα οι ετσι ερχονταν εδω και νομιζαν οτι θα κανανε οτι τους κ**λωσει γιατι ετσι τους ειχανε μαθει

δεν μιλαω για τον φουξ τωρα
το θεμα ειναι ο φουξ ομως και ξεφιγαμε τελιως.....τελωσ παντων εγε πιστευω πως οπιος δεν παει δεν κανει το βημα μπρωστα.. αλλο ειμαι φτωχος και αλλο οτι δεν αξιζει.

τι ειδες να λεω απο αυτα που λες ;
δεν απαντησα εδω.......
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
744
Αν το ζήτημα είναι το οικονομικό είναι απλό το θέμα...Δεν θα έχει το σεμινάριο την αναμενόμενη ή προσδοκόμενη συμμετοχή και οι διοργανωτές θα καταλάβουν πως ή θα μειώσουν το κόστος συμμετοχής για την επόμενη φορά ή δεν θα υπάρξει επόμενη φορά.

Το να μειωθεί το κόστος και εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα ίσως είναι καλό, όχι όμως και το να μην υπάρξει άλλη φορά.Το να μη μπορεί όμως το ελληνικό κυνοφιλικό/κυναθλητικό κοινό να στηρίξει τέτοιες προσπάθειες είναι κακό, ως και θλιβερό...για οποιονδήποτε λόγο.

Το πολλά ή λίγα λεφτά είναι σχετικό..."απαγορευτικό" σαν ποσό δεν το λες πάντως.

Όλα επικεντρώνονται στην αξιολόγηση...value for money...δεν μπορώ να ξέρω εκ των προτέρων τι και πόσα θα αξίζει ένα σεμινάριο.

Ακόμα όμως και στο θέμα του ημερολογίου που τα ποσά είναι 10, 15 και 20 ευρώ διαβάσαμε τις λέξεις "ακριβό", "μήπως είναι πολλά", κλπ.

Έχω βιβλία στην βιβλιοθήκη μου που μου κόστισαν 200 και 300 ευρώ το ένα...αποτελούνται από σελίδες, λέξεις...χαρτί όπως και άλλα που είναι δίπλα τους στην βιβλιοθήκη και κάνουν 15 και 30 ευρώ...Τι τα κάνει τόσο ακριβά;...Πολλά πράγματα και σίγουρα ένα από αυτά είναι το περιεχόμενο και η αξία της πληροφορίας και της "τροφής" που παρέχουν.

Ίσως κάποια, αφού τα διάβασα, να θεώρησα ότι δεν "άξιζαν τα λεφτά τους", κάποια άλλα να θεώρησα ότι "και λίγα έδωσα"...Ανεξάρτητα αν είχα δώσει 15 ή 200 ευρώ.

Επίσης, καμιά φορά αγοράζω ένα βιβλίο ή ένα cd ακόμα κι αν μπορώ να το "κατεβάσω" τζάμπα από το internet...ακόμα κι αν ήδη το έχω "κατεβάσει"...Γιατί;

Ναί, μπορεί επειδή είμαι απλά βλάκας, αλλά σκέφτομαι πως αν δεν στηρίξω και οικονομικά μια προσπάθεια (έστω και αν γνωρίζω πως μεγάλο μέρος των χρημάτων θα πάει στον μεγαλοεκδότη ή την δισκογραφική) μπορεί να έρθει η στιγμή που δεν θα μπορώ να έχω καν επιλογή...δεν θα υπάρχει καμία προσπάθεια αξιόλογη.

Με τα παραπάνω δεν θέλω να σταματήσω τα σχόλια για το οικονομικό, ούτε και να προβλέψω πως θα είναι ένα τέλειο σεμινάριο...απλά να δώσω και την δική μου οπτική.
 
Last edited:


kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Κατά τη γνώμη μου ο Fuchs είναι σίγουρα από τους καλύτερους εκπαιδευτές που υπάρχουν σήμερα παγκοσμίως στο σπορ. Ειδικά στην υπακοή!

Από εκεί και πέρα, ναι πιστεύω ότι τα χρήματα είναι πολλά και μέχρις ενός σημείου αποτρεπτικός παράγοντας ειδικά στις εποχές που ζούμε.

Πάντως, θα προσπαθήσω να παω, αν δεν έχω κανένα τρέξιμο τρελό με τη δουλειά.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
υποψιάζομαι πως του Γερμανού τα λεφτά του φαίνονται λίγα...
σίγουρα δεν έχει καμιά ανάγκη να έρθει στην Ελλάδα κι αντί να πλακώσει τα ούζα και τις βόλτες να πρέπει να δουλέψει και τόσο κοστολογεί τις 5 μέρες που θα εργαστεί αντί να κάνει ότι θα έκανε σε αντίθετη περίπτωση

αυτά τα λέω μέσω της δουλειάς μου που συχνά έρχονται απλοί γερμανοί μηχανικοί (κι απο άλλες χώρες) για συντηρήσεις ή επισκευές και χωρίς να είναι πρωταθλητές ή οτιδήποτε άλλο χρεώνουν ολόκληρη την ημέρα που ταξιδευουν (αφού ξεκινάνε απο το πρωί στο σπίτι τους για να φτάσουν απόγευμα στο εδώ ξενοδοχείο) και ολόκληρη την μέρα που ταξιδευουν για το σπίτι τους ,σύν τις 3 μέρες π.χ. που θα δουλέψουν άρα 5 μέρες
και τα λιγότερα που έχουμε πληρώσει είναι 600 ευρώ ,συνήθως 800 και αρκετές φορές και 1000
χωρίς διαμονη διατροφή και εισητήρια βέβαια

με βάση αυτές τις τιμές θεωρητικά παίρνει λίγα
θα μπορούσε βέβαια να το έβλεπε ότι "προωθώ το σπόρ" κλπ και να μην χρέωνε και τίποτα...αλλά δεν συνηθίζονται αυτά στην Βόρεια Ευρώπη :) money makes the world go round....

άσε που στην γερμανία τα 200 ευρώ είναι ένα καλό μεροκάματο......

αν είναι και σόι με τον Φουξ της εταιρίας λιπαντικών....θα του φαίνονται "ψιλά"
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.172
2.998
ΑΤΤΙΚΗ
Προσωπικά θεωρώ ότι η κουβέντα που έγινε με αφορμή το κόστος συμμετοχής στο σεμινάριο ήταν τοποθετημένη σε λάθος βάση. Σε καμία εκπαιδευτική διαδικασία δεν δρούμε με τον ίδιο τρόπο όπως όταν αγοράζουμε πατάτες από το μπακάλικο….

Επίσης γνώμη μου είναι, ότι δικαίωμά του κάθε επαγγελματία είναι να αξιολογεί αυτός την δουλειά του με βάση τα δεδομένα που αυτός γνωρίζει και να κοστολογεί ο ίδιος τις υπηρεσίες που προσφέρει….

Από την άλλη, βεβαίως και είναι δικαίωμα του καθενός να έχει άποψη για το αν η υπηρεσία αυτή είναι ακριβή ή φτηνή…….οφείλει όμως να αναγνωρίσει ότι η άποψή του αυτή είναι υποκειμενική / σχετική και πιθανά λαθεμένη γιατί πολύ απλά δεν έχει όλα τα δεδομένα μπροστά του….

Γι΄αυτό νομίζω, ότι δεν είναι ιδιαίτερα ώριμο και υπεύθυνο να γίνονται συζητήσεις με βάση εικασίες, υπονοούμενα, προσωπικές ατεκμηρίωτες απόψεις….και ένα αυθαίρετο υπολογισμό του κόστους που να θυμίζει έντονα μπακαλοτέφτερο …….

Oμολογώ επίσης ότι δεν καταλαβαίνω και πολύ καλά τι ήθελε να πει ο/η ποιητής με το ….
να προσπαθουν να κλεψουν ατομα απο αλλα κλαμπ!!!
Πραγματικά θα ήθελα να μάθω κάτω από ποιες συνθήκες και από ποιους πραγματοποιούνται κλοπές ανθρώπων απο άλλα κλάμπ; Άραγε είναι σε γνώση της αστυνομίας ;:rolleyes:

Πάντως και τελειώνοντας με αυτή την προσέγγιση του θέματος ….απ΄όσο γνωρίζω στο σεμινάριο δεν θα έχει φαί, οπότε γουρουνόπουλα ανάκατα, περιχυμένα με μπόλικη σάλτσα μαγκιάς, κουτοπονηριάς και εξυπνακίστικου λαϊκισμού δεν θα υπάρχουν.
Όποιος λοιπόν ενδιαφέρεται για γουρουνόπουλο, μπορεί να απευθυνθεί στα γνωστά ταβερνεία της Χασιάς…όπου μάλλον(?) θα του φτάσουν τα 100 Ευρώ για να φάει καλά……
 
Last edited:


Dimitris-b

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2008
187
0
Oμολογώ επίσης ότι δεν καταλαβαίνω και πολύ καλά τι ήθελε να πει ο/η ποιητής με το ….


Αρχικό μήνυμα απο elena iban
να προσπαθουν να κλεψουν ατομα απο αλλα κλαμπ!!!

Πραγματικά θα ήθελα να μάθω κάτω από ποιες συνθήκες και από ποιους πραγματοποιούνται κλοπές ανθρώπων απο άλλα κλάμπ; Άραγε είναι σε γνώση της αστυνομίας ;:rolleyes:
Μαργαρίτα εσύ είναι λογικό να μην καταλαβαίνεις αυτοί στους οποίους απευθύνετε να είσαι σίγουρη ότι καταλαβαίνουν
 


Νικος

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2007
2.481
1
36
νεαπολη-νικαια
Ατομα απο αλλα κλαμπ , γνωστος εκπαιδευτης προσπαθησε να τα κλεψει μεταξυ αλλων με τις εξης ατακες

Εγω του φουξ του εχω δωσει 50 000 ευρω και αυτος μου δινει τα μυστικα λιγα λιγα , για αυτο και εγω χρεωνω 200 ευρω τον μηνα και τα λεω λιγα λιγα :-|

Εγω τρεχω και παρακολουθω το παγκοσμιο στην φινλανδια , γερμανια κλπ και κλεβω μυστικα , αυτα τα μυστικα ειναι ανεκτιμητης αξιας :paja1:

Εμεις κανουμε 4 φορες την εβδομαδα ιχνηλασια ( ασχετα που τελικα κανει μια φορα την εβδομαδα ) και με μια φορα την εβδομαδα δεν γινεται δουλεια :-|
/////////////////////////////////////////////////

Τελικα ποσο πλουσιος ειναι αυτος ο φουξ ;

Γιατι να πει ψεμματα καποιος για το προγραμμα της ομαδος του ;

Γιατι να λεει τετοιες μπαρουφες για "μυστικα" ενας επαγγελματιας ;

Αφου ολοι αυτοι οι επαγγελματιες νοιαζονται για το σπορ γιατι κυνηγουν την αρπαχτη ;
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8