Λούκι εστι....(Πανέμορφος κούταβος)


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Αμάν κάτι τριχωτά μουσουδάκια.....
Η τέταρτη φωτό που της γλύφει το κεφάλι είναι άπαιχτη !! η προσωποποίηση της τρυφερότητας...
 


bill_gr

Member
22 Σεπτεμβρίου 2010
22
0
Eιναι υπεροχος ο κουταβος...ποιος του μαυρισε το ματι?!?! :p:D...να τον χαιρεστε κ να περνατε τελεια μαζι του!!!!!!:)
 




djrimokbp

Member
16 Αυγούστου 2010
15
0
OK.... τον έχω ερωτευτεί!!!! Θέλω και εγώ ένα αργεντίνικο bullακι :D :D !!!!!!!

Μας έχει ξετρελάνει όλους Αμαλία!! Επίσης μας έχει τρελάνει στο δάγκωμα :D! Μιλάμε για πολύ δάγκωμα στα πόδια. Έχουμε αρχίσει και δουλεύουμε το ΜΗ και έχουμε συννενοηθεί όλοι να λέμε Μη για κάτι που δε θέλουμε. Όταν είμαστε όλοι στο σπίτι λοιπόν ακους τον ένα μετά τον άλλο, ΜΗ ΛΟΥΚΙ!!! χαχαχχαα έχουμε πολύ γέλιο.
Νομίζω ότι καλό είναι η λέξη ΜΗ να μην πηγαίνει με το όνομά του παρέα... Η σκέψη μου είναι η εξής: το ονομά του το έχει συνδυάσει με κάτι ευχάριστο... παιχνίδι, τροφή, όταν βλέπει εσένα κτλπ.... το μη όμως είναι κάτι που ενοχλεί εσένα και όχι το σκυλάκι σου οπότε ο πανέμορφος κούταβος μπορεί να μπερδευτεί όταν ακούει το όνομά του (το οποίο το έχει συνδυάσει με κάτι πολύ όμορφο για αυτόν) με τη λέξη μαλώματος. Για να σου πω την αλήθεια, αυτός είναι ο τρόπος που δουλεύω εγώ με τον δικό μου... δεν ξέρω αν είναι απολύτως σωστό. Απλά με αφορμή αυτό, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη ενός πιο έμπειρου μέλους σε μια γραμμούλα μόνο να μην βγαίνουμε και offtopic!!!!

Και για να ξαναμπούμε στο κλίμα.... μήπως να σκεφτείς να γίνεις ιδρυτής καινούριας ράτσας;;;;; :p :p
 
Last edited:


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
Eιναι υπεροχος ο κουταβος...ποιος του μαυρισε το ματι?!?! :p:D...να τον χαιρεστε κ να περνατε τελεια μαζι του!!!!!!:)
Ευχαριστούμε πολύ bill. Το μάτι είναι μαύρο γιατί τον βασάνιζε στο σπίτι της μια συμφορούμίτισσα....ονόματα δε λέμε.:D:D
 




radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
OK.... τον έχω ερωτευτεί!!!! Θέλω και εγώ ένα αργεντίνικο bullακι :D :D !!!!!!!



Νομίζω ότι καλό είναι η λέξη ΜΗ να μην πηγαίνει με το όνομά του παρέα... Η σκέψη μου είναι η εξής: το ονομά του το έχει συνδυάσει με κάτι ευχάριστο... παιχνίδι, τροφή, όταν βλέπει εσένα κτλπ.... το μη όμως είναι κάτι που ενοχλεί εσένα και όχι το σκυλάκι σου οπότε ο πανέμορφος κούταβος μπορεί να μπερδευτεί όταν ακούει το όνομά του (το οποίο το έχει συνδυάσει με κάτι πολύ όμορφο για αυτόν) με τη λέξη μαλώματος. Για να σου πω την αλήθεια, αυτός είναι ο τρόπος που δουλεύω εγώ με τον δικό μου... δεν ξέρω αν είναι απολύτως σωστό. Απλά με αφορμή αυτό, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη ενός πιο έμπειρου μέλους σε μια γραμμούλα μόνο να μην βγαίνουμε και offtopic!!!!

Και για να ξαναμπούμε στο κλίμα.... μήπως να σκεφτείς να γίνεις ιδρυτής καινούριας ράτσας;;;;; :p :p
Ευχαραιστώ πολύ για τη συμβουλή! Έχει μια λογική αυτό που λες. Για να δούμε τι θα πει και κάποιος πιο έμπειρος.
Για τη ράτσα ακούω προτάσεις για ονόματα! το ντογκοπιτάκι όπως είπε και η scarlet μου ανοίγει την όρεξη!!!
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
Ο Λούκι μετά από το μπανάκι του!!! Τον πήρε αγκαλιά η γυναίκα μου , τον σκέπασε και έλιωσε στον ύπνο! Γλύκα!!!!!!!!
DSC07934..jpg
 






andrikos

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
109
0
O Λούκι ειναι απλα υπέροχος! Ειχα ξετρελαθεί οταν είδα τον marvel μου αλλα και τώρα έπαθα ζημιά....
υγ. εχουμε τις ίδιες ουρές :)
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
O Λούκι ειναι απλα υπέροχος! Ειχα ξετρελαθεί οταν είδα τον marvel μου αλλα και τώρα έπαθα ζημιά....
υγ. εχουμε τις ίδιες ουρές :)
O Marvel είναι επίσης υπέροχος Ανδρέα!! Βλέποντας τις φωτογραφίες σου διακρίνω πολλές ομοιότητες μεταξύ τους! Ο Marvel τι μέγεθος θα γίνει?
 


andrikos

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
109
0
Πράγματι εχουν πολλές ομοιότητες, να μας ζήσουν! Θα ήθελα πολυ να γνωριστούν και να παίζουν παρέα! (που μένετε εσεις; )
Οσο για το μέγεθος...θα πάρουμε μπόι εμεις, η γιατρός λέει πως τα 45κ τα έχουμε ευκολα αλλα και απο ύψος δεν πάμε πίσω....βλέπουμε. Εσείς;
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
Πράγματι εχουν πολλές ομοιότητες, να μας ζήσουν! Θα ήθελα πολυ να γνωριστούν και να παίζουν παρέα! (που μένετε εσεις; )
Οσο για το μέγεθος...θα πάρουμε μπόι εμεις, η γιατρός λέει πως τα 45κ τα έχουμε ευκολα αλλα και απο ύψος δεν πάμε πίσω....βλέπουμε. Εσείς;
Καλησπέρα. Για μέγεθος δεν ξέρω, περίπου 35 με 40 κιλά λένε οι εκτιμήσεις. Θα δείξει..
Πράγματι θα ήταν ωραία να παίξουν μαζί όταν ο Λούκι ολοκληρώσει τα εμβόλια του. Έμεις μένουμε Κ.Πατήσια. Εσείς?
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Καλησπέρα. Για μέγεθος δεν ξέρω, περίπου 35 με 40 κιλά λένε οι εκτιμήσεις. Θα δείξει..
Πράγματι θα ήταν ωραία να παίξουν μαζί όταν ο Λούκι ολοκληρώσει τα εμβόλια του. Έμεις μένουμε Κ.Πατήσια. Εσείς?
Γειτονάκια??? Την δικία μου την αγαπησιάρα την σνομπάρετε???:p:p:p άντε ολοκληρώστε εμβόλια να κάνουμε καμιά βόλτα με το φατσάκι!!!!!:D
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
Γιούπι! Εμεις Νέα Φιλαδέλφεια, ανυπομονούμε λοιπόν :)
Ψιλογείτονες είμαστε οπότε δεν το συζητώ ότι θα κανονίσουμε εξορμήσεις. Είσαι παντρεμένος? παιδια? ή καμία σχέση?
 


radionuclide

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
659
7
Athens
Γειτονάκια??? Την δικία μου την αγαπησιάρα την σνομπάρετε???:p:p:p άντε ολοκληρώστε εμβόλια να κάνουμε καμιά βόλτα με το φατσάκι!!!!!:D
Καλησπέρα Έλλη. Έσυ που μένεις????
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Πολύ Κάτω Πατήσια! Στον εξωτικό Αγ. Νικόλαο!!!!:p Μπορεί να μας λείπει μπόι αλλά έχουν να ρίξουν παιγνίδι όσο δεν φαντάζεσαι!!!!