ΚΟΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΣΚΥΛΩΝ


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
ROTTIE said:
Amangos, είσαι ΦΟΒΕΡΟΣ!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Frenchie, πολύ καλή ιδέα η επιστολή και θα μπορούσαμε να συμπεριλάβουμε και όσα προτείναμε σε αυτή τη συζήτηση:
ΚΟΕ και κυνολογική αναβάθμιση

Νομίζεις ότι θα εισακουστούμε?
Λες να μην γνωρίζουν ήδη το πρόβλημα? :roll:

Την περασμένη φορά, πήρα τηλέφωνο τον ΚΟΕ για να ρωτήσω εάν έχουν πούλμαν στα Σπάτα για να μεταφέρουν τους επισκέπτες προς και από την έκθεση (είναι πλέον θεσμός σε όλες τις εκθέσεις).
Σε πληροφορώ πως η κοπελίτσα στις πληροφορίες, κόντεψε να λιποθυμήσει από την υπερπροσπάθεια να συγκρατήσει τα γέλια της.
Πρέπει να το θεωρούν ακόμα το πιο σύντομο ανέκδοτο!
Δεν ξερω κατα ποσο ξερουν το προβλημα!
Η θελουν να ξερουν.

Καλα- αυτο με το πουλμαν ειναι τρομερη ιδεα, δεν την ειχα σκεφτει- αλλα ετσι θα μπορουσε να συνδιαστει το μερος με την προσβαση αρκετα ευκολα.
Ακομα και στην Pet's Today, που ηταν στο ΕΚΕΠ - το οποιο δεν ειναι και τοσο εκτος, ειχαν πουλμαν μεχρι την Νεραντζιοτισσα- για να μπορει να εξηπηρετιθει ο κοσμος!
Ακομα και να βαζανε ενα μικρο αντιτιμο στο πουλμαν- 2-3 ευρω ας πουμε, θα εβγαζαν καπιοα (αν οχι και ολα ) απο τα εξοδα πιστευω.
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Ρε Frenchie-fan γιατι λες ψεμματα οτι εκατσες ΜΕΧΡΙ τα τελικα???Ηρθες ΜΟΝΟ στα τελικα :twisted:
Εγω εκατσα μεχρι το τελος..αλλα απο την αρχη αρχη...Πρωτες πρωτες ημασταν με την Cocker-lover
 




katrin

Active Member
26 Αυγούστου 2007
40
0
ΑΘΗΝΑ
Εγω ειχα παει μονο το Σαββατο.
Ειναι η πρωτη φορα που πηγα σε αυτο το χωρο. Ειχε οντως πολυ ζεστη...ευτυχως ειχαμε καπελακια και νερακια :)
Κι εγω πιστευω οτι δεν ειχε πολλους θεατες... :? αν εβγαζες δηλαδη τους διαγωνιζομενους....
Ειχα κολλησει με ενα Νεας Γης. Ιταλος νομιζω το ειχε...πολυ επιβλητικο σκυλι.
Παντως απ'οτι παρατηρησα,στην εκθεση ειχαν ερθει οικογενειες μαζι με τα παιδακια τους. Πολυ καλο αυτο κατα την αποψη μου, γιατι η ζωοφιλια προαγεται και μεσα απο την οικογενεια....
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Ειχα κολλησει με ενα Νεας Γης.
\:D/

Βρέθηκε και άλλος με τα ίδια γούστα?? Θέλεις να πάρουμε ένα μισό μισό? Δεν βγάινω για ολόκληρο μάνα μου.

πέρα από την πλάκα τα σκυλιά του εν λόγω Ιταλού βγήκαν Best of males το αρσενικό και Best of Breed η θηλυκιά το Σάββατο. Πολύ όμορφα δεμένα σκυλιά, και μετά από μια συζήτηση με τον χειριστή εκτροφέα παρά το πρόβλημα γλώσσας τον βρήκα ευγενέστατο και κατατοπιστικότατο.

και μια κακιούλα : στο θέμα τιμής ( συζήτησα με τον κο Νέας Γης και με γνωστό εκτροφείο Lab για αντίστιοιχα σκυλιά). η ελλήνική εκτροφή μου φάνηκε λίγο τσουχτερή.

Όσον αφορά την οργάνωση τώρα στο ίδιο μέρος 'εχω παρακολουθήσει την έκθεση άλλες 2 φορές τουλάχιστον. Παρόλο που φέτος με το εισιτήριο περίμενα να είναι καλύτερα τα πράγματα μάλλον ήταν χειρότερα.

λιγότερες συμμετοχές όχι μόνο από επισκέπτες αλλά και από εκθέτες (το Σάββατο που ήμουν εκεί για την Κυριακή δεν ξέρω)
Δεν υπήρχαν σκίαστρα ούτε για τους εκθέτες πόσο μάλλον για τους επισκέπτες.
Ακόμα και ο χώρος της καφετέριας φαινόταν πρόχειρα φτιαγμένος με 4 ομπρέλες όλες και όλες που δεν ξέραμε ποιος να πρωτοκάτσει.

Παρολαυτά εγώ αποζημιώθηκα ήταν η μόνη φορά που είχε 4 συμμετοχές Νέας Γής. Συνήθως έχει 1 και αυτή με το ζόρι.
Άντε και τον Νοέμβριο καλύτερα!!
 


Cocker-Lover

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
42
0
Πειραιας
www.piczo.com
Καλησπερα κ απο εμενα... :D
Για αλλη μια φορα πηγα στην εκθεση στον Ιππικο Ομιλο κ δεν πληρωσα εισιτηριο...!Ειχε οντως ΤΡΟΜΕΡΗ ζεστη αλλα για αλλη μια φορα περασαμε πολυ καλα....!Σιγουρα δεν θα ηθελα να ημουν στη θεση των Γερμανικων Ποιμενικων ουτε των χειριστων τους γιατι 6 ωρες στον ηλιο χωρις προστασια δεν ειναι κ λιγες!!!!Η φωτογραφια ειναι απο το Καλυτερο Εκθεσης της Κυριακης,με πρωτο το τριχρωμο Αμερικανικο Κοκερ Fiddle-Stick's Air Force One για το οποιο ακουστηκαν πολλα σε σχεση με την εγκυροτητα της αναδειξης του,δευτερο ενα μαυρο Σναουτσερ Γιγας,τριτο το Γιορκσαιρ Τεριερ που σαρωνει στις τελευταιες εκθεσεις κ τεταρτος ο Παλαιος Αγγλικος Ποιμενικος με ελληνικη εκτροφη κ ιδιοκτησια!!!!![/img]
 




Cocker-Lover

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
42
0
Πειραιας
www.piczo.com
Τιποτα!!!Για την ακριβεια μεγαλη μου χαρα!κ συγγνωμη για την κακη ποιοτητα της φωτογραφιας αλλα ειχε σκοτεινιασει και το φλας της ψηφιακης μου δεν ειναι επαγγελματικο...! :?
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Εγώ πήγα και τις δύο μέρες αλλά την Κυριακή δεν αντεξα αλλο τον ήλιο και έφυγα πρίν τα τελικά. Παρόλα αυτά την ηλίαση δεν την γλίτωσα :p
Φωτογραφία λοιπόν μόνο απο το "Καλύτερος Έκθεσης" του Σαββάτου που δεν μας πήρε η νύχτα !


http://dogforum.gr/forum/album_pic.php?pic_id=164[/img]

Συγχαρητήρια σε όσους συμμετείχαν =D>

Υ.Γ Δυστυχώς δεν κατέστει δυνατόν να ποστάρω την φωτογραφία με άλλο τρόπο ! Αν ξέρει κάποιος να με καθοδηγήση ας στείλει pm
 






Fileiro

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2006
452
1
Athens
www.123dog.net

Χιλιάδες φωτογραφίες από εκθέσεις σκύλων σε ολο τον κόσμο
Εκατοντάδες φωτογραφίες και από τις Ελληνικές Εκθέσεις!!
 


vasilis chios

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2008
68
0
Χίος
www.doberman.gr
Αποτελέσματα στα ντόμπερμαν απο δώ....

http://www.doberman.gr/apotelesmata.htm

...................................................................................................................................

Έγινε μια αλλαγή. Συγνώμη για το διπλό ποστ. το παραπάνω μπορεί να σβηστεί

Τα Αποτελέσματα στα ντόμπερμαν απο δώ....

http://www.doberman.gr/apotelesmata.html
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.910
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924