ΚΟΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΣΚΥΛΩΝ


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ΚΟΕ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΣΚΥΛΩΝ CAC - CACIB
6 ΚΑΙ 7 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2007
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 10.00
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΙΠΠΑΣΙΑΣ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ - ΤΕΡΜΑ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ.

Περάστε καμιά βόλτα ... θα βγάλουν και εκπρόσωπο της Ελλάδας (Κυριακή απόγευμα) για το Eukanuba (σπονσορας) cup ... με έπαθλο για τον νικητή από 37 χώρες 50.000 Ευρώ ...

Μάλλον πολλοί σκύλοι θα κατέβουν απ'ότι ακούγεται ...
 




Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
Και τον Μάϊο εκεί δεν γινόταν πάλι? Ωραία, θέλω πολύ να πάω ξανά. Όσο για όσους βρε παιδιά δεν έχουν αυτοκίνητο δεν μπορούμε να κανονίσουμε αν είναι να βρεθούμε κάπου όλοι και όσοι απο εμάς έχουμε αυτοκίνητα πέρνουμε μαζί και τους υπόλοιπους που δεν έχουν. Ένας λόγος παραπάνω να μαζευτούμε και περισσότερα άτομα και να μην είμαστε πάλι μόνο 2-3 άτομα.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
εχει κανεις το προγραμμα?
δεν θελω να χασω το show με τους γερμανικου! αυτο το γυρω γυρω με διασκεδαζει απιστευτα!

αν κατεβει κανας παλιοχαρακτηρας απο τους εκτροφεις μας ας μας το πει να ερθουμε να κανουμε εξεδρα (επειδη ειμαι τραμπουκος αν τα δικα μας τα παιδια δεν βγουν πρωτα θα κανω επεισοδια)
 




nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Eukanuba (σπονσορας) cup ... με έπαθλο για τον νικητή από 37 χώρες 50.000 Ευρώ ...
τελικα το 50 ηταν ραδιο αρβυλα ,το επαθλο ειναι 10,000$ αλλα απο οτι διαβαζω εχoυν πλακωθει με τον τροπο που ο ΚΟΕ θα επιλεξει τον σκυλο να μας εκπροσωπησει...
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eχω πάει με 4 άτομα 3 σκύλους και ζητάγανε το ένα άτομο είσοδο ... ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ...
Οταν τους είπα ότι κάθε φορά πληρώνω 40 - 300 ευρώ συμμετοχές, μου λέει ''κααααλα άμα θες πέρνα, δεν θα τσακωθώ για 10 Ευρώ, να γίνω και εγώ γύφτος!!!!''
Εκεί πάντως είναι ξέφραγο αμπέλι ... πώς θα βάλουν είσοδο? #@#$@ λένε ...

OI EΚΘΕΣΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ HAPPENINGS ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΓΩΤΟ, ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΗΔΙΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ...
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
denis said:
OI EΚΘΕΣΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ HAPPENINGS ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΓΩΤΟ, ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΗΔΙΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ...
Συμφωνώ απόλυτα! Οι διοργανωτές θα έπρεπε να δίνουν κίνητρα στον κόσμο να πηγαίνει στις εκθέσεις και όχι να τον αποτρέπουν βάζοντας εισιτήριο! Δηλαδή μια τετραμελής οικογένεια χρειάζεται θα δώσει 40 ευρώ για να παρακολουθήσει την έκθεση? Απαράδεκτο…
Δεν καθιερώνεται με αυτόν τον τρόπο ένα κυνολογικό event!

Παρεμπιπτόντως στην γιορτή του ημιαιμού στο κτήμα Λαζαρίδη, οι διοργανωτές πρόσφεραν στους επισκέπτες:
1. Δωρεάν φαγητό
2. Δωρεάν κρασί, νερό, καφέ, αναψυκτικά.
3. Δωρεάν δραστηριότητες για τα παιδάκια.
4. Δωρεάν μαθήματα γευσιγνωσίας για τους λάτρεις του κρασιού
5. Δωρεάν ξενάγηση στο μουσείο κρασιού του κτήματος.

Μήπως τελικά θα έπρεπε να πάρει μαθήματα διοργάνωσης ο ΚΟΕ από τους ημίαιμους? :wink:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
denis said:
OI EΚΘΕΣΕΙΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΒΑΣΙΜΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΟΙΚΗΜΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ HAPPENINGS ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΠΑΓΩΤΟ, ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΗΔΙΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ...
Συμφωνο απολυτα!!

Μια χαρα ηταν παλια στο Ολυμπιακο σταδιο! Και προσβαση απο παντου ειχε και μια χαρα εγκαταστασεις επισης.

Παντος 10 ευρω- με τιποτα δεν θα δωσω!
Που παμε ρε!!! Εκει στο χωραφι?? Δεν παμε καλα!

10 ευρω ζητανε και στην γερμανια (αν παρεις καρτα διαρκειας για τις 3 μερες κανει 20 ευρω!) - αλλα ειναι μεσα ( σε αιθουσες - συνολικα 45.000 τετραγωνικα), εχει να δω ΠΟΛΛΟΥΣ σκυλους (8.000 συμμετοχες) ΓΕΜΑΤΟ Happenings εχει ολι μερα επιδειξεις στον τεραστιο κεντρικο στιβο (Showprogramm απο της 9 το πρωι μεχρι της 18 το απογευμα) , διαγονισμους (για σκυλια που ξερουν κολπακια, για γνωσεις κυνοφιλων)
μοιραζουν τονους δειγματα οι εταιριες (εχει 300 εμπορικους εκθετες με περιπτερα -και 80 περιπτερα ομιλων φιλων με πληροφοριες), περιπτερο του κτηνιατρικο συλλογο που προσφερι δωρεαν Check up υγειας στα σκυλια και αλλα πολλα!!
Ναι- εκει θα δωσω ευχαριστως 20 ευρω- αλλα οχι στην (σε συνκριση με την γερμανικη) ψοροεκθεση του ΚΟΕ!!
 


Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
Πώ πω πάει το κάνανε το event σαν τα μούτρα τους. Τι πράγματα είναι αυτά? Καλά έτσι αν γίνει με είσοδο δεν βλέπω πολύς κόσμος (πέρα απο αυτούς που συμμετέχουν) να πηγαίνει. :cry: :cry:
 






magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Σκέφτομαι ότι η τιμή τον 10 ε οφείλετε στο γεγονός ότι ίδια ημερομηνία στο διπλανό χώρο να γίνουν διεθνές αγώνες ιππασίας, για αυτό κάθε επισκέπτης πρέπει να πάρει εισιτήριο γιατί είσοδος είναι ίδιος και για έκθεση σκύλον και για αγώνες ιππασίας.
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Σαφώς και το εισητήριο είναι ακριβό :shock:
Πάντως και πέρσυ με το ίδιο εισητήριο έμπαινες και στους ιππικούς αγώνες όπότε μάλλον είναι 2 σε 1 :D
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Εγω απο οτι θυμαμαι οι προηγουμενες εκθεσεις στο συγκεκριμενο μερος δεν ειχαν εισητηριο ουτε για τους επισκεπτες..Αλλα οντως η προσβαση εκει περα ειναι πολυ δυσκολη...(Να ναι καλα ο μπαμπας μου που ξερει οτι αν δεν με παει θα ακολουθησει απειρη γκρινια κ κλαμματα 8) :lol: )
 


elena

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2007
136
0
Heraklion
www.cookiespirit.freegr.net
Εγω πάντως που είχα παει επισκέπτης στο ίδιο μέρος τον Οκτώβρη πέρσι, είχα πληρώσει είσοδο !! Μάλιστα μας έλεγαν στην είσοδο ότι με το ίδιο εισητήριο μπαίνουμε και στους αγώνες ιππασίας :D
Υπήρχε κόσμος που μπηκε βέβαια από την κάτω μεριά (που εμπαιναν οι εκθέτες) και δεν πλήρωσαν εισητήριο !
Το σίγουρο είναι ότι ούτε η τοποθεσία είναι καλή για την προσέλευση κόσμου, ούτε η τιμή εισόδου αντιπροσωπεύει το παρεχόμενο θέαμα :(
Μακάρι να ήταν όπως στην Γερμανία :lol: :lol:
 


Dio

Well-Known Member
22 Ιανουαρίου 2007
95
0
Εγώ πάντος το καλοκαίρι που πήγα σε μια έκθεση όπου ήταν εκεί και η αγαπητή μας RΟΤΤΙΕ δεν είχε κανένα εισητήριο, τώρα τη δουλειά έχει να βάλουν εισητήριο λόγο των ιππικόν αγώνων, ένας θεός ξέρει? Μερικοί ούτε κάν που τους ενδιαφέρει να πάνε να τους δούνε άρα γιατί να πληρώσουν?
Δεν ξέρω, μου ακούγετε πολύ τραβηγμένο να πληρώσεις 10 ευρώ μόνο και μόνο για να έχεις πρόσβαση και στα 2 events όταν δεν πρόκειτε καν να πας να δεις τον ιππικό αγώνα, τί? να πάς με το ζόρι επειδή πλήρωσες? No thanx!
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
το πρόβλημα με το εισητήριο είναι ότι δεν προάγει την ανάπτυξη της ελληνικής κυνοφιλίας. Εισητήριο=μάλλον δεν θα πάω=δεν θα δω έλληνες εκτροφείς=δεν θα συζητήσω με γνώστες του αντικειμένου=ισως διαλέξω λάθος ράτσα=μαλλον θα πάρω σκύλο απο petshop που είναι και δίπλα μου.
Να μην παραπονιούνται λοιπόν οι Έλληνες εκτροφείς για την έλλειψη ενημέρωσης του κοινού! Άσε που ακόμα και να διαθέτει ο οικογενειάρχης τα 40 ευρώ για να πάει στην έκθεση, πού θα το μάθει οτι γίνεται έκθεση αν δεν είναι συνδρομητής συγκεκριμένων εντύπων;;;
Οι εκθέσεις όπως διοργανόνωνται είναι μόνο για τους ψαγμένους παθιασμένους κυνόφιλους. Και είναι κρίμα, γιατί έχουμε στην Ελλάδα και αρκετούς σωστούς εκτροφείς και πολύ καλά δείγματα καθαρόαιμων σκύλων, που όμως δεν έχουν αγοραστικό κοινό. Πως να αναπτυχθούμε έτσι κυνολογικά; Αντί να ψάχνει πόρτα πόρτα ο ΚΟΕ τους κυνόφιλους, μάλλον τους κρύβεται!!! :-({|=
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.910
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924