Ελληνικός Ποιμενικός ανάμεσα στη φαμίλια-Φοίβος!


agathe

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2011
3.265
114
Σπέτσες
εσύ προσωπικά έχεις ανοιχτή πρόσκληση...

όχι τίποτε άλλο πρέπει να συζητήσουμε και το καταστατικό του σκυλοκόμματός μας.:D:D:D
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
εσύ προσωπικά έχεις ανοιχτή πρόσκληση...

όχι τίποτε άλλο πρέπει να συζητήσουμε και το καταστατικό του σκυλοκόμματός μας.:D:D:D
Σε ευχαριστώ πολύ συμπροεδρίνα μου !!! Και ναί, το καταστατικό είναι ένα θέμα. Επίσης θέλουμε σήμα, όνομα, βασικό σύνθημα ... :D:D:D
 




Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
γουουουουφ.....
Τέλειο ! Με τέσσερα ου όμως, όπως το γράφεις - γουουουουφ ! Όχι γουφ, γουουφ, ή γουουουουουουφ. Έτσι θα ξεχωρίζουμε τους άσχετους από τα μέλη του κόμματος. Θα λειτουργεί δηλαδή και ως σύνθημα - παρασύνθημα ! :D:D:D
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.809
Θα παρακαλούσα να παραμείνουμε εντος θεματος ... που ειναι ο Φοιβος!
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Ξεχασα την γυναικα ε?:):)Μεγα λαθος...:pεεεε να σουν ζησουν ολοι 2ποδι και 4αποδι!!!Εεεε καλυτερα τωρα!!!:D:D:p
Koμπλε τωρα,ευχαριστω :)

Πωπω Κώστα οι φωτογραφίες είναι απίστευτες! Χθες ανακάλυψα αυτό το thread σου και δεν ήθελα να γράψω πρίν να τα διαβάσω και να τα δώ όλα! Τελικά τότε που έλεγες για Αιολικό Πάρκο, πήγατε? Εγώ μόνο να προειδοποιήσω αν είναι να πάτε κάποια από τις επόμενες μέρες, να προσέχετε γιατί έχουν πιάσει πάγο τα φτερά των ανεμογενητριών και υπάρχει κίνδυνος να φύγει κανένα κομμάτι. ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπόν όσον αφορά αυτό το θέμα...

Με την κοινονικοποίηση πώς τα πάτε?? Εμάς μας χρειάζεστε? Αν ναι, μπορούμε να δοκιμάσουμε πώς τα πάνε, αλλά αν τυχόν κι ο δικός μου κάνει κανένα γρύλισμα στο λέω να το ξέρεις θα εξαφανιστώ, αν και με κουτάβια μέχρι τώρα είναι σωστός μπαμπάς!

Και μιάς και μιλάτε για θάλασσα, να ρωτήσω όσους μας διαβάζουν και μένουν επίσης Πάτρα... Έχετε ανακαλύψει καμμία παραλία να μπορούμε να πάμε άνετα??
Αιολικο οχι δεν πηγαμε γιατι δεν βρηκαμε αρκετο χρονο.Θα γινει ομως κι αυτο!
Εαν γρυλισει ο δικος σου κι εξαφανιστεις πρεπει να τρεχω να σε βρισκω μετα ε;...χαχαχα Μηπως θελεις κοινωνικοποιηση;Γιατι οχι εννοειται να βρεθουμε απο κοντα να δουμε και τα γαβ-γαβ.Ανοιχτη προσκληση όποτε θελεις και εχουμε χρονο με ΠΜ τα λεμε...
Θαλασσα ανετα μονο περιοδους μη καλοκαιρινους να μην ενοχλουμε "μη φιλοζωους" δεν θελω...Τωρα για χειμωνα μια πολυ καλη προταση ειναι στις παραλιες προς Αλισσο.Τωρα κοντα ελεγα να παω προς Ταραντελα που ειναι και καπως "εγκλωβισμενος" ο χωρος μην τον ψαχνω τον μικρο...Παμε και μαζι αν θελεις!
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.838
5.077
patra
grdane.blogspot.com
για περισσοτερο καλοκαιρινους μηνες..... ειναι και στο ριο πισω απο το καστρο.....μονο να μην εχει ψαραδες...
στην κοινωνικοποιηση να ειστε σιγουροι για την συμπεριφορα του μεγαλου σκυλου... πριν ...
ειναι κριμα να χαλασετε την όποια δουλια.... απο εναν απλο ενθουσιασμο....
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εννοείται! γι'αυτό και είπα να εξαφανιστώ σε περίπτωση ακόμα και γρυλίσματος από το δικό μου το μαγκάκι! Τα πάντα με προσοχή και συνεννόηση, τα πάντα και πάντα!

Μπορείς άλλωστε να μας επιβλέπεις!!
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
για περισσοτερο καλοκαιρινους μηνες..... ειναι και στο ριο πισω απο το καστρο.....μονο να μην εχει ψαραδες...
στην κοινωνικοποιηση να ειστε σιγουροι για την συμπεριφορα του μεγαλου σκυλου... πριν ...
ειναι κριμα να χαλασετε την όποια δουλια.... απο εναν απλο ενθουσιασμο....
χαχαχαχα
ναι μπορω... φερνω και την φορτουνα για επιβλεψη....

Μα ακριβως αυτο ειχα στο νου μου...Δυο αρσενικοι ΕΠ με επιβλεψη απο μια ΚΥΡΙΑ...δεν υπαρχει περιπτωση ουτε για γρυλισμα...τωρα βεβαια δεν ξερω μην εχουμε ερωτες μεταξυ των μεγαλων και ο μικρος μεινει να κοινωνικοποιειται με τα βοτσαλακια στο γυαλο...Στου γυαλου τα βοτσαλακια" κλπ που λεει και το ασμα...χαχαχαχ
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Δυο αρσενικοι ΕΠ και μια σκυλιτσα μου ακουγεται πολυ εκρηκτικο κοκτεϊλ? οσο μικρος κι αν ειναι ο ενας δεν παυει να ειναι αρσενικος πως μπορει κανεις να ειναι τοσο σιγουρος για την αντιδραση του μεγαλυτερου?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Ένας σωστά κοινωνικοποιημένος ενήλικας σκύλος που σέβεται τον εαυτό του δεν θα έκανε το παραμικρό σε κουτάβι!
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Το προβλημα δεν θα ειναι τοσο ο μεγαλος αρσενικος αλλα η παρουσια του θυλικου. Καλη η κοινωνικοποιηση αλλα οπως και να το κανουμε δεν μπορουμε να εχουμε απολυτη εμπιστοσυνη σε ορεινους ποιμενικους.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.838
5.077
patra
grdane.blogspot.com
Δυο αρσενικοι ΕΠ και μια σκυλιτσα μου ακουγεται πολυ εκρηκτικο κοκτεϊλ? οσο μικρος κι αν ειναι ο ενας δεν παυει να ειναι αρσενικος πως μπορει κανεις να ειναι τοσο σιγουρος για την αντιδραση του μεγαλυτερου?
απλα μιλαμε για 3 μηνων κουταβι, μια θυληκια περιπου 12 μηνων και δεν γνωριζω τον αρσενικο...
επειδη γνωριζω την θυληκια απλα θα λειτουργησει σαν καταλυτης πυροσβεσης μεταξυ των 2 κι οχι
σαν λαμπαδα....
και ολα αυτα χαριν αστεισμου περισσοτερο μια και εκτος... αυτη την περιοδο ειναι λιγο δυσκολο για μενα ... μετα κανα μηνα...ναι...
νωριτερα χλωμο το βλεπω...
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ειχε ενας αδελφος μου μια θυληκια ΕΠ την Ινώ, μια κουκλα, σκετος αγγελος δεν ηταν τσοππανοσκυλο προβατο ηταν. Ο πατερας της καθαρος τσοπανης καπου απο τα Τζουμερκα και απ΄οτι μου ειχε πει δεν σηκωνε και πολλα πολλα. Τωρα ομως εφ΄οσον εχουμε να κανουμε με εκφυλισμενα, με την καλη εννοια, στην ουσια τσοπανοσκυλα ισως και να μην υπαξει το παραμικρο προβλημα ποσο μαλλον οταν ο ενας ειναι μωρακι.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Λοιπόν τον ενήλικο αρσενικό να σας τον συστήσω εγώ που είμαι και η μαμά του! Κατ'αρχας δεν είναι ΕΠ, είναι...λίγο απ'όλα. Από κοινωνικοποίηση τα έχει πάει μια χαρα, έχουμε όμως ένα θέμα με ενήλικα αρσενικά και γι'αυτό και θέλω να είμαι προσεκτική. Δεν είναι ανάγκη ο Φοιβάκος να αποκτήσει κακές συνήθειες! Κι αν ζητάω επίβλεψη είναι γιατί πολύ απλά ο GRDANE ξέρει και τον Φοίβο, αλλά και την πορεία της κοινωνικοποίησής του και το θεωρώ σημαντικό. Επιπλέον από ΕΠ ξέρω ελάχιστα και αν είναι να κάνουμε κακό με το Ρασάκο μου στην εξέλιξή του να λείπει το βύσσινο (θα πάρω το κυδωνάκι παρακαλώ!)

EDIΤ: στην εξέλιξη του Φοίβου εννοώ
 


Andromeda

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2010
1.595
2
Θα παρακαλούσα να παραμείνουμε εντος θεματος ... που ειναι ο Φοιβος!
Μας συγχωρείτε ... Παρασυρθήκαμε λόγω κομματικού ενθουσιασμού ... :oops:

Για το θέμα των σκύλων στην παραλία, τί προβλέπει η νομοθεσία ;
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.838
5.077
patra
grdane.blogspot.com
εφ οσον γνωριζεις τον σκυλο σου και ειναι οκ με κουταβια... κακο δεν θα κανεις....
εγω δεν χρειαζομαι... θα ειναι αλλωστε ο μπαμπας του εκει... :p
 


KaterinaAli

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2010
618
1
Πατρα
Koμπλε τωρα,ευχαριστω :)



Θαλασσα ανετα μονο περιοδους μη καλοκαιρινους να μην ενοχλουμε "μη φιλοζωους" δεν θελω...Τωρα για χειμωνα μια πολυ καλη προταση ειναι στις παραλιες προς Αλισσο.Τωρα κοντα ελεγα να παω προς Ταραντελα που ειναι και καπως "εγκλωβισμενος" ο χωρος μην τον ψαχνω τον μικρο...Παμε και μαζι αν θελεις!
Αυτον τον καιρο ειναι πολυ ωραια κ στην Καλογρια!Ειχαμε παει πριν 2 βδομαδες κ ηταν άδεια!Ηταν σουπερ!Επισης υπαρχει κ μια ερημικη παραλια στον Ψαθοπυργο που δεν παταει σχεδον κανεις!Ειναι καπου χωμενη οποτε δεν ξερω να σου πω πως ακριβως θα πας...μονο να σου δειξω γιατι κ μεις σχεδον τυχαια τη βρηκαμε....Δεν παταει ψυχη σου λεω!
Ωραια ιδεα για βολτα το αιολικο παρκο!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78