Ελληνικός Ποιμενικός ανάμεσα στη φαμίλια-Φοίβος!




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Χρόνια πολλά. Περνάει χάλια το σκυλί. Και το χαβιάρι μαύρο....
Να σου ζήσει, Κώστα!!!:)

Είναι πανέμορφος! Νάχει υγεία και να σας δίνει χαρά και ασφάλεια για πολλά χρόνια!!!

Υ.Γ. Κι εσείς, είπαμε: το μαύρο χαβιάρι!:D
 






mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Σας ευχαριστω(και εκ μερους του Φοιβου)για τις ευχες.Να χαιρεστε κι εσεις τα φιλαρακια σας :)

Οσο γι'αυτο...
... είπαμε: το μαύρο χαβιάρι!:D
αν και ντρεπομαι οταν μιλαω επι προσωπικου(αληθεια ειναι:rolleyes: )απλα ενημερωτικα και λιγο εκτος θεματος να αποσαφηνισω κατι.Μιας και βλεπω μια παρεϊστικη διαθεση και σκεψη...
Να πω λοιπον οτι θες εκ πεποιθησεως,θες απο γουστα,θες απο προσωπικη "τρέλλα" θες απο σταση ζωης,ποτέ δεν υπηρξα ανθρωπος λατρης της "σχολης καβιαρ"...Παντα μα παντα ημουν και ειμαι "το καπελακι μου στραβα και παμε για ρετσινα και μεζεδες"με καλη παρεα και κεφι στο ταβερνακι ή να φουλαρω το οχημα να φορτωσω φαμιλια συν γυναιξι και τεκνοις και ο σκυλος μεσα και ειτε μονοι μας ειτε με οικογενειες φιλικες βουρ για πικ-νικ στα βουνα....
Ετσι τη βρισκουμε ετσι το μαθαινουν και οι πιτσιρικες της παρεας μου ετσι το γουσταρουμε.Αν θελεις ετσι μεγαλωσα και ετσι μεγαλωνω τη φαμιλια.Χωρις σαλονια "στα χαρτια" αλλά με σαλονια στη διαθεση και στην "εξω καρδια"σταση μας...κατι που δεν θα χαλασει ποτέ για χαριν κανενος τριτου οσο κι αν δυσκολεψει ο κλοιος των ανεπροκοπων που μας κυβερνανε...
Κι ας αποτελεσει κι αυτο ετσι μια προταση προς ομοϊδεατες για καμμια συναντησουλα... :)
 










johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...θες εκ πεποιθησεως, θες απο γουστα, θες απο προσωπικη "τρέλλα", θες απο σταση ζωης, ποτέ δεν υπηρξα ανθρωπος λατρης της "σχολης καβιαρ"...Παντα μα παντα ημουν και ειμαι "το καπελακι μου στραβα και παμε για ρετσινα και μεζεδες" με καλη παρεα και κεφι στο ταβερνακι...
Κώστα,

Πότε είπατε (με τον Πέτρο) να μας δεχθείτε για "σύσκεψη" στην Πάτρα?:cool:
 






mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Κώστα,

Πότε είπατε (με τον Πέτρο) να μας δεχθείτε για "σύσκεψη" στην Πάτρα?:cool:
Τις ξερεις αυτες τις λεγομενες "λευκες επιταγες"που ειναι υπογεγραμμενες και συμπληρωνεις το ποσο ελευθερα;:cool:...Λεφτα υπαρχουν*-για να δανειστω μια γνωστη φραση:D-αλλά εδω υπαρχουν οντως οταν προκειται για ανθρωπους που εχουν να πουν "κατι".Κανονιστε εσεις και η Πατρα εδω ειναι :rolleyes:
*για να μην ακουγεται υλιστικο και ακυρο,δεν μιλω κυριολεκτικα για χρημα αλλά για διαθεση και καλη καρδια...
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
(τελεια η τουρτα , πρωι πρωι μου ανοιξε η ορεξη ,παω να τσακισω μια σοκολατα);)
Tουρτα σε σχημα κοκκαλο,αλλά ΜΟΝΟ για την υπολοιπη οικογενεια...για τον Φοιβο ειχε δωρο κοκκαλο με φιογκακι :D Την τουρτα την ειδα να την επεξεργαζεται η μικρη της παρεας...εχμμμ μετα απο λιγο ειχε ενα στομα σαν του "Τζοκερ" αλλά οχι με χρωματα αλλά με σοκολατα γαρνιρισμα... δεν αντεξε την επιτηρηση και αποφασισε βλεπεις να δοκιμασει \\:D/:picaron:
 




mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
Κι εφοσον ο μικρος εκλεισε Χρονο και ενηλικιωθηκε (καλα τωρα...)ειχαμε και τον πρωτο καυγα στο σπιτι...!Καποιοι το λενε ξεκαθαρισμα λογαριασμων καποιοι αλλοι Κυριαρχικοτητα και Ιεραρχια στην αγελη...Πως να το δει κανεις!
Η μικρη της παρεας λοιπον εριξε ενα καυγα πρωτης ταξης με τον "αντιπαλο"

Να πως εγινε!!!
Ωστε γινεσαι 1 εσυ ε;...Κι εγω 2 και κατι και νομιζεις οτι μ''εχεις σκυλακι ε;...Να ειμαι πιο ψηλη εγω!Θα ριξω και μια θυμωμενη ματία και θα σου πω εγω!!!


Και γυριζει μια αποτομα και του κανει μια λαβη απο το λαιμο...:eek:


Της φωναζε και η coach "Ριξτοννννεεεεε"...και δωστου δυναμη αυτη...Τωρα θα δεις παλιο...:mad:


...συνεχιζεται...
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
...συνεχεια...
Και κανει μια και γονατιζει για λαβη θανασιμη να τον τραβηξει κατω απο το λαρυγγι!



Και καταφερνει να γυρισει μια αναποδα και τον βαζει απο κατω...σοβαρευει τωρα το πραγμα!!!


Και....και εκει που ηταν ετοιμη να τον ριξει κατω και να του κανει μια γονατιά...τι κανει!!!

Δε βαριεσαι κατσε να ριξουμε εναν υπνακο και να παιξουμε με το παιχνιδι σου ρε Φοιβακο...δεν μπορω αλλο κουραστηκα...


Εξαλλου ολη την ωρα της μαχης η μικρη τον ειχε!Ο Φοιβος δεν αντεδρασε πουθενα..χεχε δεν μπορεσε με τιποτα ομως!!!


...συνεχιζεται...
 


mAthosalas

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2011
1.053
2
52
Πάτρα
...συνεχεια...
Ναι ναι...ετσι ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΜΩΣ εγινε.Και αφου τελειωσε η μαχη,εβγαλαν οι αντιπαλοι και την καθιερωμενη φωτογραφια.Τσαμπουκαλεμενη η Νικητρια και προσγειωμενος δινοντας αξία στο Νικητη ο Φοιβος....



Δεν πιστευω να μην πιστεψε κανεις τι εγινε και πως εγινε;....(σε ακουσα...)


...ΤΕΛΟΣ ΚΑΥΓΑ...
 


sevah

Well-Known Member
29 Μαϊου 2009
1.543
4
Ιωαννινα
Λυπάμαι πολύ που θα ευχηθώ αργοπορημένος στον τσοπάναρο χρόνια πολλά αλλά έχω τον πατέρα μου στο νοσοκομείο και είχα μέρες να μπω στο ίντερνετ.
Χρόνια πολλά Φοίβο και να σε χαίρεται η οικογένειά σου πάντα γερό και δυνατό.
Γούβ γούυυυβ και από τον έτερο τσοπάνο τον Δία.
Ελπίζω Φοιβάκο να σου δώσουν κανα φιλάκι και από μένα:p.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.195
Μηνύματα
896.955
Μέλη
19.978
Νεότερο μέλος
Tina78