Εκθεση Κ.Ο.Θ.


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Στο Ντορτμουν επισης κοντα σε μια εισοδο υπαρχει ενας χωρος με καθισματα και παλκο,εκει ανεβαζουν ολες τις ρατσες μια μια και γινεται παρουσιαση της ρατσας απο τους ομιλους,θα μπορουσε και αυτο να γινει εδω,γιατι πολυς κοσμος δεν γνωριζει τις ρατσες,δεν ειναι δυσκολο να ανεβει καποιος σε ενα παλκο και να παρουσιασει μια ρατσα με ενα αρσενικο και εναν θυληκο σκυλο,και να απαντησει σε μερικες ερωτησεις του κοινου,απλα και ωραια πραγματα που δεν κοστιζουν.
Αυτο πολύ ωραία ιδέα πραγματικά!Μου άρεσε πιο πολύ απο όλα.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Ευχαριστώ τους εκθέτες που παρουσίασαν στην έκθεση του ΚΟΘ. Υπήρχαν πραγματικα αρκετα δείγματα που μπορούν να παρουσιαστούν επάξια και να κερδίσουν σε πολές Ευρωπαικές εκθέσεις, και αρκετά απο αυτά το έχουν κανει. Ελπίζω να υπρχει συνέχεια , και να μην ξαναακούσω εκθέτη να λέει σε άνθρωπο που έτρεχε στη περιοχή να μη το ξανακάνει γιατί μπορεί σκύλος να του κάνει πρόβλημα διότι πρέπει να χέρει ότι σκύλος εκθέσεων πρέπει να είναι απόλυτα κοινονικοποιημένος και να μη δημιουργεί προβλήματα σε ένα απλό δρομέα.
Ο κάτοχος του σκύλου που έλεγε αυτά είχε ένα land rover με Γερμανικές πινακίδες.
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Κυριοι του Κ.Ο.Θ. την επομενη φορα που θα κανετε εκθεση σε οποιοδηποτε μερος να βαζετε και σημανσεις!Τουλαχιστον στην ταμπελα "ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΛΑΓΚΑΔΑ" με το που μπαινεις στον Λαγκαδα επρεπε να υπαρχει!

Ηταν ανεπιτρεπτο να φτανει ο κοσμος στα Λουτρα μεσα και να μην εχετε ΟΥΤΕ ΜΙΑ αφισα για να τους κατευθυνει στο σημειο της εκθεσης!Θελετε και συμμετοχες κιολας απο ιδιωτες...

Επιοικως......μην εκφραστω!!!
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Ωωωωωωωωωωωχχχχχχχχχχχχ εσυ ησουν βρουτε?????ουτε ενα γεια δεν ηρθες να πεις,τι ανθρωποι ειστε εσεις δεν μπορω να καταλαβω,μερικοι μαλλον βρηκανε τον σκυλο και χασανε τον ανθρωπο.
Δεν περνας μεσα απο εκθεση σκυλων τρεχοντας ποτε,και θα επρεπε να μου πεις και ευχαριστω που το εκανα,και του ειπα να προσεχει,αλλα αυτος με την τοσο καλη οργανωση που ειχατε ηταν μεσα στο κεντρο της εκθεσης και δεν ειχε προσεξει οτι γινοταν σκυλοεκθεση τοσο καλα ηταν,και μου λεει τι ειναι εδω εχετε σκυλοραντεβου οταν κοιταξε καλα καλα των γυρω χωρο ουτε στα ΛΟΚ δεν ειχαμε τετοια παραλαγη?
Και ελειπε και καποιος για την ταξη εκει,να πει κατι σε ενα παιδακι 10 ετων με ενα Κανε κορσο 50 κιλων να βολταρει μονο του .
Επισης θα επρεπε να ξερεις οτι ενα Φιλα δεν αποκλειεται ακομη και αν αγριεψει στον κριτη,ποσο σε εναν δρομεα που τρεχει αναμεσα σε τοσα σκυλια.
'Επισης επιτρεψατε παρα πολλα γρυλισσματα τα οποια γινοταν επιτηδες,δεν ειναι πραγματα αυτα,και απο τα πολλα γρυλλισματα ηταν ολα τα σκυλια στην τσιτα,και οταν διαγωνιζονται σκυλια δεν πρεπει να βαρανε αυτα τα παιχνιδακια,μπορει ενα Ροττβαιλερ να πρεπει να ειναι τσιτωμενο για να φανει η ενα μποξερ,το Φιλα ομως πρεπει να ειναι χαλαρο εμενα μου χαλανε το στησιμο τα προσθετα βοηθηματα μερικων,μονο ο κριτης εχει το δικαιωμα να κανει κατι τετοιο.
 


Dog Master

Member
17 Φεβρουαρίου 2010
14
0
ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ Κ.Ο.Θ. ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο
η FCI δεν συνηγορεί στο διπλό χειρισμό
Αλλα υπήρξε κριτής στη εκθεση του ΚΟΘ που απαγόρευσε τον διπλό χειρισμό κατά τη διάρκεια της κρίσης του, ελπίζω να υπαρξουν παρόντες απο τον χώρο που να ήταν εκει και να το επιβεβαιώσουν.
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ Κ.Ο.Θ. ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΠΑΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΟΥΝ ΟΙ ΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.
Υπάρχει κάποιος διαφορετικός παράγων που βγάζει τους νικητές? Οι κριτές τους βγάζουν.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Ο κάτοχος του σκύλου που έλεγε αυτά είχε ένα land rover με Γερμανικές πινακίδες.
Να την πω καλύτερα "άκομψη έκφραση", αν και δεν είναι ο πρώτος χαρακτηρισμός που μου έρχεται στο μυαλό.
Και βεβαίως...δεν είμαστε - φαντάζομαι - παιδάκια του νηπιαγωγείου, για να προσπαθείτε να μας δημιουργείτε εντυπώσεις...

@ Dog master
Το σχόλιό σου, σε ποιά αγαπητή φίλη απευθύνεται;
 


Dog Master

Member
17 Φεβρουαρίου 2010
14
0
ΦΙΛΕ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΖΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕ. ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΛΕΣ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΟ ΕΝΑ Η' ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΧΟΛΗ ΤΗΝ ΡΙΧΝΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΩΡΓΑΝΩΤΕΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΥΝΟΦΙΛΙΚΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΟΡΗΓΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΟΥΝΕΛΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ, ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ, ΚΑΝΕ ΑΜΑ ΘΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΣ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΧΡΕΗ)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
@ Dog Master

Αν έχεις την καλωσύνη, μην γράφεις κεφαλαία, γιατί είναι δύσκολα στην ανάγνωση.

ΥΓ: Εγώ σαν απλός θεατής, θα πλήρωνα ευχαρίστως εισιτήριο και για τους σκοπούς της έκθεσης και για τον κουμπαρά ενός φιλοζωικού σωματείου.
 


Dog Master

Member
17 Φεβρουαρίου 2010
14
0
Να την πω καλύτερα "άκομψη έκφραση", αν και δεν είναι ο πρώτος χαρακτηρισμός που μου έρχεται στο μυαλό.
Και βεβαίως...δεν είμαστε - φαντάζομαι - παιδάκια του νηπιαγωγείου, για να προσπαθείτε να μας δημιουργείτε εντυπώσεις...

@ Dog master
Το σχόλιό σου, σε ποιά αγαπητή φίλη απευθύνεται;
ΣΤΟ ΛΙΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΕΑΥΤΟΥΣ.
 


Dog Master

Member
17 Φεβρουαρίου 2010
14
0
@ Dog Master

Αν έχεις την καλωσύνη, μην γράφεις κεφαλαία, γιατί είναι δύσκολα στην ανάγνωση.

ΥΓ: Εγώ σαν απλός θεατής, θα πλήρωνα ευχαρίστως εισιτήριο και για τους σκοπούς της έκθεσης και για τον κουμπαρά ενός φιλοζωικού σωματείου.
Και εγώ αλλά είμαστε οικτρή μειωψηφία.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.729
19.990
Εγώ νομίζω ότι όποιος ενδιαφέρεται να πάει, θα πήγαινε ακόμη και με αντίτιμο (σε λογικά πλαίσια πάντα). Αρκεί τα χρήματά του να έπιαναν τόπο και να μην πήγαιναν υπέρ πίστεως.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.225
10.277
Athens
Ο κάτοχος του σκύλου που έλεγε αυτά είχε ένα land rover με Γερμανικές πινακίδες.
Αυτά τα "καρφώματα" ξέρετε να τα κάνετε. Για τις μεγάλες μπόχες, όπου βρωμάει και ζέχνει ο κυνοφιλικός σας μικρόκοσμος το κάνετε τουμπεκί ψιλοκομμένο!
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Αν υπηρχε θεαμα θα πηγαινε κοσμος,σε πολλα δεν θα πηγαιναν οι ελληνες,ξερω ομως παρα πολλους που πανε στο εξωτερικο,και εσυ δεν πιστευεις οτι θα πανε εδω?
συμβουλες ειναι δεν ειναι χολη,ειναι δηαδη πολυ να υπαρχει μια πινακιδα μεσα στα λουτρα?μια αφισα ρε γαμωτο?
ειναι πολυ το να ανεβει καποιος σε ενα παλκο και να πει 5 πραγματα για τον σκυλο του?
Καποτε οι ελληνες ουτε στην παραλια πληρωνανε,τωρα δεν πανε στο τζαμπα με τιποτα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.225
10.277
Athens
ΦΙΛΕ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΖΟΥΣΕΣ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΙΑΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΕ. ΓΙΑΤΙ ΟΛΟ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΛΕΣ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΟ ΕΝΑ Η' ΤΟ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΧΟΛΗ ΤΗΝ ΡΙΧΝΕΙΣ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΟΛΟ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΙΩΡΓΑΝΩΤΕΣ, ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΝ ΚΥΝΟΦΙΛΙΚΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ. ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΟΡΗΓΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΟΥΝΕΛΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ, ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.
(ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ, ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ, ΚΑΝΕ ΑΜΑ ΘΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΣ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΧΡΕΗ)
Εσύ δικαιολογείσαι μάλλον γιατί δεν έχεις βγει ακόμη από το χωριό σου. Οι ιδέες του Omarock ήταν απλές στην υλοποίηση, θα στοίχιζαν μερικά τηλέφωνα παραπάνω στο διοργανωτή όμιλο, θα έδιναν μεγαλύτερη δημοσιότητα και έχουν μεγαλύτερη πιθανότητα να προωθήσουν την κυνοφιλία σε μεγαλύτερες μάζες. Τώρα αν θέλουμε καθετί που μας ξεβολεύει από αυτά που μάθαμε από την κούνια μας να το βαφτίζουμε ξενόφερτο και του εξαποδώ, είσαστε άξιοι της μοίρας σας - μείνετε στη γυάλα σας. Χελόου... ο κόσμος αλλάζει!
 


theogoniakennel

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2010
1.134
2
ΝΕΑ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ-ΑΘΗΝΑ
Αν αυτό αφορα την έκθεση τοy ΚΟΘ είσθε εκτός τοπικ, είναι κακό να αναφέρεις κάτι που βλάπτει όλους μας?
Ο άνθρωπος έφυγε γιατί οι σκύλοι στίς εκθέσεις δαγκώνουν. Ετσι κατάλαβε
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
ΣΤΟ ΛΙΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ ΕΑΥΤΟΥΣ.
Την αποψη μου λέω και πάλι όχι ολοκληρωμένη και έχω κάθε δικαίωμα!
 


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Πωωωωωωωωωωωωω μα τι ψευτης εισαι εσυ?αφου εκανε τζοκινγκ και δεν καταλαβε οτι γινεται εκθεση,λες οτι τον εδιωξα εγω,θα καθοταν λες?
αφου δεν ηρθε καν για την εκθεση?τι πας να κανεις?παιζεις με την φωτια το ξερεις?πας να σηκωσεις κυμα?εναντιον μου?
τωρα ξερω γιατι δεν ηρθες να μου μιλησεις και πουλας θεωρια απο εδω μεσα,για μαντιλες και τσεμπερια,αλλα εσυ κρυβεσαι οχι εγω.
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.834
5.073
patra
grdane.blogspot.com
είναι αλήθεια ότι αν η συμετοχή σε εκθεση ειναι περιπου 40 ευρω ανα σκύλο με 100 συνολικα συμετοχές μαζεύει ο όμιλος περίπου 4000 ευρώ...
αν η συμετοχή ήταν 25 περιπου ευρώ και είχε και 3 ευρώ εισητήριο...
πιστεύω θα μαζευε από 150 συμετοχές περιπου 3750 ευρω και απο 1000 επισκέπτες άλλες 3000 ευρώ...
αν τα 1500 από αυτα τα διεθετε για διαφημιση ή βελτίωση των εν γενει παροχών σίγουρα την επόμενη φορά θα είχε περισσότερες συμετοχές και επισκέπτες....
απλή σκέψη... πιστεύω σε σωστή κατευθυνση...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.191
Μηνύματα
896.913
Μέλη
19.976
Νεότερο μέλος
Μαρία8