Εθνική έκθεση 3-4 Νοεμβριου


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Στίβος μάχης ήτανε ... εγώ είχα τα 2 πιο απροσάρμοστα αρσενικό - θηλυκό που μπορούσες να φανταστείς ... :lol: ούτε με Romanelli τέτοια κούραση!

Αυριο αναλυτικά αποτελέσματα Χριστίνα, θα τα σηκώσω εγώ στο subforum ...
 






sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
hlias77 said:
Στα ροτβαιλερ που μπορεσα να παρακολουθησω,ειχε 19 συμμετοχες.Αυριο θα γινει ο πανικος!Προσοχη οπως εχει αναφερθει,στον Μαραθωνιο.Θα εχει σιγουρα μεγαλο μποτιλιαρισμα,οποτε οσοι πατε ξεκινηστε νωριτερα.
Ανοιχτη βγηκε πρωτος ο "Fabio" του Παναγιωτη Μυλωνακη..Δευτερος ο
"Zako" του Χρηστου Σακετου.
Λοιπες κατηγοριες δεν μπορεσα να παρακολουθησω,γιατι τον σκυλο μου τον ειχε πιασει τρελλα!Τσαμπουκαλευοταν με ολα τα σκυλια,και κυριως λιγο πριν διαγωνιστει.Ειναι βλεπετε στην εφηβεια.Αλλα φταιει και οτι απο κοινωνικοποιηση ειμαστε πολυ πισω...
Στην εφηβων ειμασταν 4 συμμετοχες,και βγηκαμε 4! :D
Το παρηγορω ειναι οτι ηταν σε ολα εξαιρετος,οποτε με πολυ δουλεια μπορουμε να συνεχισουμε.
Σε γενικες γραμμες η εκθεση ειχε πολυ κοσμο,ο στιβος μαχης ηταν καπως μικρος,ο χωρος και η διοργανωση αριστα.
εμενα αυτος ο πρωτο δεν μαρεσε, κεφαλας ηταν και δεν ειχε και χρωμα (τσα)! ο δευτερος ηταν ποιο καλος! Ηλια αν εισαι αυτο που καταλαβα οντως δεν μαζευοταν το παιδι, ειχε ερθει για φασαρια :lol:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εκθεσιακά χρονικά…

Ο καιρός σήμερα ήταν από το πρωί μουντός και βροχερός.
Ξεκινήσαμε με τον άντρα μου από το σπίτι γύρω στις δέκα παρά για το Μarathon Land με αρκετό κέφι! Που να ξέραμε τι μας περιμένει...!

Βγαίνουμε στην Αττική οδό ελπίζοντας να προλάβουμε την Λ. Μαραθώνος ανοικτή. Σήμερα βλέπετε ήταν ο μαραθώνιος…
Βγαίνουμε από την έξοδο 16 για Ραφήνα και πέφτουμε πάνω στους τροχονόμους οι οποίοι έδιωχναν τον κόσμο προς τα πίσω. Κοιταχτήκαμε με τρόμο αναφωνώντας «όχι ρε γ@μώτο!!!!» και ανάβουμε alarm για να κατέβουμε από το αμάξι και να ρωτήσουμε τους τροχονόμους πως θα πάμε περιφερειακά στον Μαραθώνα.
Μας έστειλα στα Σπάτα και από εκεί στη Λούτσα για να πάμε παραλιακά… Και εκεί ξεκινά ο δικός μας Γολγοθάς...!

Κατευθυνόμαστε προς Σπάτα, στρίβουμε προς Λούτσα και βρισκόμαστε πάλι μπροστά σε τροχονόμους που μας στέλνουν για Ραφήνα μέσω Άνω Αρτέμιδος. Περνάμε μέσα από χωράφια, κοτέτσια και Κράβαρα και φτάνουμε Ραφήνα. Ρωτάμε από πού θα πάμε για Μαραθώνα και μας ενημερώνουν πως θα πρέπει να πάμε προς Μάτι. Ανεβαίνουμε βουνά, κατεβαίνουμε βουνά και φτάνουμε Μάτι. Μετά το Μάτι βλέπουμε πινακίδα «προς Ζούμπερι». Ότι θα έκανα τέτοια χαρά φτάνοντας στο Ζούμπερι ΔΕΝ μπορούσα να το φανταστώ ΠΟΤΕ!!!
Μετά το Ζούμπερι, Νέα Μάκρη και μετά Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ Μαραθώνα!!!!

Κάναμε σχεδόν ένα τρίωρο να φτάσουμε στο Marathon Land κάνοντας το γύρο της Ανατολικής Αττικής με καταχνιά και βροχή, αλλά μπορώ να πω ότι άξιζε ο κόπος! Δυστυχώς φτασαμε αργά και προλάβαμε μόνο τον καλύτερο φυλής στα Rottweilers, Number One Cote De Cyon, ο οποίος βγήκε αργότερα τρίτος στους καλύτερους ομάδας με πρώτη την εκπληκτική Ora Of Kraft Hill, το μαύρο πύρινο Ντοπερμαν που κατέκτησε την τρίτη θέση στον Καλύτερο Έκθεσης με πρώτο το Γιορσαιρ Τερριερ που κέρδισε επάξια τον τίτλος του BIS! Και του χρόνου!!!!





Τα κορίτσια μας cocker-fan και Cocker-Lover διαγωνίστηκαν στην κατηγορία νέων χειριστών και κέρδισαν με το σπαθί τους μια θέση στο βάθρο!

 


hlias77

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2007
53
0
Ευχαριστουμε για τις φωτο Rottie,και συγχαρητηρια σε ολους οσους ελαβαν μερος.Πρεπει να ταλαιπωρηθηκατε πολυ σημερα. :?
sir-elric@ Αυτος λογικα ημουν!Ετσι οπως τα λες ειναι,το παλικαρι μας ειχε φτιαχτει για τσακωμο!Κατι ξερω εγω που λεω στιβο μαχης Μακη... :lol: Θα του τα κοψω αυτα και στην επομενη εκθεση θα ειναι κυριος!

O 1oς :)
[/URL]





[/URL]

[/URL]
Αυτες προλαβα να βγαλω.
 


Cocker-Lover

Active Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
42
0
Πειραιας
www.piczo.com
Σ'ευχαριστουμε πολυ πολυ για τις φωτογραφιες σου Rottie κ για τα καλα σου λογια!!!Ηταν μια πολυ καλη μερα(κατα τη γνωμη μου τελεια!!! :lol: :wink: )παρα τη ταλαιπορια που για εμενα δεν εχει καμια απολυτως σημασια!!! 8)
 








FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Νικος said:
ρε παιδια επειδη τελικα δεν καταφερα να κατεβω απο κανε κορσο υπαρχει καμια φωτογραφια;
Διπλα και πισω μας καθοντουσαν οι ¨Κορσαραδες"!
Αλλα φωτω δεν βγαλαμε!

Ενας μαυρος σκυλος απο εναν γριζο-μακρημαλλη τυπο ( δεν ξερω ονοματα, sorry) που ειχε νομιζω 3-4 σκυλια (αν κρινο απο τους αρριθμους συμετοχης που ειχε καρφιτσομενα πανω του) ειχε παρει την φυλη, αλλα δεν προχορησε μετα στην ομαδα.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εχω και εγω μερικες φωτογραφιες ακομα :

Η Celine κανει γνωριμιες και τα μεγαλα αγορια

Ολη η δικια μας "Ομαδα"

το ΒΟΒ στα γαλλικα "Blueberry Janoel"



Εδω οι Κορες μου στο βαθρο στην 4η και 2η θεση στους Νεαρους χειρηστες. Σημειοτον οτι τα σκυλια ηταν ξενα, τα γνωρισαν καμια ωρα πριν μπουν μαζι τους στον στιβο ,ενω ο σκυλος της κοπελλας στην πρωτη θεση ειναι δικος της).

 


elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
Συγχαρητήρεια σε όλους σας.....

Κρήμα που είμαστε αρκετα μακριά ( κλαψ κλαψ )

και Μπράβο για της φοτο.... ετσι μπορούμε και εμεις να βλέπουμε που είμαστε μακριά....

Συγχαρητήρεια και παλι...
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ελα ρε με εβγαλες και φωτο (ο τυπος με την μπλε-ασπρη μπλουζα στο φοντο ειμαι) :lol: :lol:

η κοπελιτσα με το dogue de bordeaux ηταν η πρωτη της φορα(μαλλων), το σκυλακι της ειχε ορεξη για εξερευνηση και ειχε πολυ πλακα μεσα στον στιβο :lol: !!!

παντως το οποιο εντυπωσιακο σκυλι που ειδα ηταν το μονο μαστινο! πραγματικα αρχοντικο σκυλι. το χαζευα απο απεναντι και το χαιρομουν-
αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν τα ντοπερμαν, την φωνη τους δεν την ακουσα και δεν ειδα ενα να εχει ερθει με "αγριες διαθεσεις" τραβαγανε μονο για να γλυψουν και να ποιασουν κανα μπαλακι! καμια σχεση με το στερεοτυπο! παντως ηλια μην το παιρνεις προσωπικα ηταν κανα 2 ακομα ροττι που ειχαν ορεξη !!

πηγα και με βολτα απο την αλλη που ειχε τα πατσαβουρια, αυτα τα γαλλικα πολυ χαρητωμενα αν και σε μπερδευουν τα περνας για πολυ μεγαλο σκυλο ετσι οπως καθονται και στεκονται
:lol:
 




hlias77

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2007
53
0
sir-elric9(δεν γνωριζω ακομα το μικρο σου ονομα :oops:)
Αν επερνα την φωτο με μερικα δευτερολεπτα διαφορα,θα βλεπαμε και το προσωπο σου!Σε οσες εκθεσεις εχω κατεβει εχω παντα την φωτογραφικη μαζι μου,αλλα δεν μπορω να αφησω τον σκυλο μονο του,και τραβαω ελαχιστες στα πεταχτα! :( Επισης το ασχημο ειναι οτι με το τελος της συμμετοχης μας,αναγκαζομαι να φυγω γιατι εχει ιδη ταλαιπωρηθει αρκετα και τον λυπαμαι να μενει μεσα στο κλουβι,και ετσι δεν βλεπω ολα τα αλλα σκυλια που τοσο το θελω.
Να βαλουμε κατι στο πετο μας,για να γνωριζει ο ενας τον αλλον!Και με εσενα και με τον Ντενη ειμασταν τοσο κοντα και ομως δεν μιλησαμε! :?
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
το σκεφτηκα οτι καποιοι απο εσας θα ειναι αυτοι που διαγωνιζονται ! θα το κανουμε οπως στις παλιες ρομαντικες ταινιες! θα φοραμε ολοι κοκκινο τριανταφυλλο :lol: :lol: !! Λεωνιδας !

ρε ντενις παλιοπαιδο ποιος ησουν?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ενας μ@!$@@% που έτρεχε σαν τον Βέγγο με ανεκπαίδευτα τελείως σκυλιά και βγήκε 1ος στην εφήβων αρσενικών-θηλυκών ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Επίσης στην νέων αρσενικών αυτός που βούτηξα τον σκύλο ενός άλλου στην μέση της έκθεσης, μπας και παρουσιαστεί κάπως καλύτερα και απέτυχα :D 8) ??
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
denis said:
Ενας μ@!$@@% που έτρεχε σαν τον Βέγγο με ανεκπαίδευτα τελείως σκυλιά και βγήκε 1ος στην εφήβων αρσενικών-θηλυκών ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Επίσης στην νέων αρσενικών αυτός που βούτηξα τον σκύλο ενός άλλου στην μέση της έκθεσης, μπας και παρουσιαστεί κάπως καλύτερα και απέτυχα :D 8) ??
ψηλος λιγο μεγαλος σε ηλικια που ειχε και τον γιο μαζι ?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
XAXA όχι, τον Πάνο με το κόκκινο μπουφάν λές ... αυτός ήταν πρώτος στην ανοιχτή ... αυτός που του βούτηξε τον σκύλο ήμουν ... αυτός τον είχε βουτήξει πρώτα από τον ιδιοκτήτη του ... αποτύχαμε όλοι ... :lol: ...με το μούσι, ίδιων κυβικών ... :lol: :lol: τελος πάντων ...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.190
Μηνύματα
896.910
Μέλη
19.975
Νεότερο μέλος
Michael1924