Δυσπλασία (ισχίου και άλλες) η "πολυπαραγοντική"


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.854
5.104
patra
grdane.blogspot.com
μ
αμ δε διαβαζετε κιολας αυτα που γραφω σωστα ουτε οτι σας παραθετω ... :love::love::love::love:

Ποιους συμφέρει να είναι επίκτητη???

Δεν χωράει στο αμάξι μου:LOL:
Μα δεν εγραψα καπου οτι δεν ειναι κληρονομικη... αυτο εννοώ οτι δεν διαβαζετε σωστα αυτα που γραφω...αντιθετα το εχω επισημάνει πολλάκις...
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.673
7.144
Μηπως κρατησες κατι? Γιατι οτι paper εχω δει μιλαει γι αυτο που εγραψα... να ξεσκονισω κι εγω αυτα που ξερω μεχρι στιγμης :p
Mε μικρα γραμματακια να περασει ντουκου απο την vrmode :LOL:
Όχι μωρέ τα ανοιγα τα κλεινα
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.854
5.104
patra
grdane.blogspot.com
Μηπως κρατησες κατι? Γιατι οτι paper εχω δει μιλαει γι αυτο που εγραψα... να ξεσκονισω κι εγω αυτα που ξερω μεχρι στιγμης :p
Mε μικρα γραμματακια να περασει ντουκου απο την vrmode :LOL:
από το scholar λοιπόν....

Diagnosis, genetic control and preventive management of canine hip dysplasia: A review
Δημοσιεύθηκε στο veterinary journal τον Ιούνιο 2010 (αν δεν μας κάνει ούτε αυτό, έχει κι άλλα)

αναφέρει τα ίδια με το άρθρο που σας παρέθεσα από το institute of canine biology

και με την ευκαιρία κι εδώ....

είναι κρίμα να μηδενίζουμε απόψεις επιστήμονα βιολόγου γεννετιστή
επειδή είναι ιδιώτης επι 20ετιας κι εργάζεται με αντικείμενο την γεννετική που αφορά τον σκύλο κι αρθρογραφεί στην ιστοσελίδα του που σαφώς φαίνεται ενημερωμένη κι ακολουθεί τις εξελίξεις κι έρευνες του χώρου.

δλδ αν όχι αυτος ... ποιος?
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.673
7.144
είναι κρίμα να μηδενίζουμε απόψεις επιστήμονα βιολόγου γεννετιστή
επειδή είναι ιδιώτης επι 20ετιας κι εργάζεται με αντικείμενο την γεννετική που αφορά τον σκύλο κι αρθρογραφεί στην ιστοσελίδα του που σαφώς φαίνεται ενημερωμένη κι ακολουθεί τις εξελίξεις κι έρευνες του χώρου.

δλδ αν όχι αυτος ... ποιος?
Όλοι οι άλλοι που όντως ερεύνησαν κ δημοσίευσαν αυτά που αναπαράγει η εν λόγω βιολόγος, που δεν είναι σίγουρο ότι τα αναπαράγει όλα σωστά.

Μεμονωμένες απόψεις που αναπαράγονται ΜΟΝΟ σε δικά σου κανάλια επικοινωνίας κ δεν ελέγχονται από κανέναν άλλο επιστήμονα ΔΕΝ είναι επιστήμη κ είναι χρέος οποιουδήποτε άλλου επιστήμονα να ενημερώσει το κοινό για αυτό.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.209
Μηνύματα
897.340
Μέλη
19.986
Νεότερο μέλος
Kaitouli